Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman: Arkham Knight

Zaczęty przez kelen, 04 Marzec 2014, 16:41:49

camel

Najtrudniejsza gra do ocenienia w ?yciu.
Z jednej strony zjadaj?cy gameplay batmobil, z drugiej strony
Spoiler
bomba w Ace Chemicals która wydusi?a ze mnie ?zy (najbardziej emocjonalna scena w serii), sceny Todd - Joker, fenomenalna Ivy i jej emocjonalna ?mier?, kapitalne zako?czenie fabu?y, sceny Crane- Wayne by?y epickie. Pi?kna, acz smutna by?a ostatnia rozmowa Seliny i Wayne'a. Wida? by?o ?e Kocica i Nietoperz razem na ko?cu to takie za bardzo Rises, wi?c zrobili to inaczej.  Szkoda mi by?o Seliny. Fabu?a jest dobra- ale mam kilka zastrze?e?. Chocia?by druga po?owa gry, potraktowanie Harley. Równie? nie wiem co si? sta?o z z?oczy?cami ??cz?cymi si? by pokona? Batmana. Có?. Wkurzy? mnie równie? pomys? na Barbar? i Tima. Czemu nie Dick?  Skoro ju? Tim, to czemu nie obna?y? k?amstwa Batmana (?e z BG wszystko ok, kiedy "nie ?yje"? Liczy?em na spór Tim- Bruce, i niestety si? zawiod?em. Brak bossów to w tej grze b??d nie wybaczalny- aczkolwiek Riddler jest ?wietny, i szkoda ?e to jedyna taka walka.
To co w tej cz??ci jest najlepsze, to muzyka. Emocjonalna, w odpowiednich momentach delikata (inner demon ::))
[Zamknij]
Momentami odnosi?em wra?enie, ?e Rocksteady potrakowa?o t? gr? po gwiazdorsku - robimy ?askawie ostatni? gr?, bo pó?niej mamy inne plany. Gdzie? mamy kanon i oczekiwania fanów
Spoiler
i sparujemy Tima i Barbar?.
[Zamknij]
Chcemy stworzy? swojego z?oczy?ce- wrzucamy mu Arkham do imienia, bierzemy
Spoiler
Red Hooda
[Zamknij]
,teraz na kolana za ten twist.
Spoiler
Stworzymy Bruce'a który nie jest Bruce'em? (Sorry, ale dba?o?? o dziedzictwo rodziców to taki sam Wayne jak ten co w nocy t?ucze ryje zbirom) E tam, damy otwarte zako?czenie, by mo?na by?o si? zastanawia?. Propsy dla Rocksteady za  Calendar Mana pod Wayne Manor- tak jak powiedzia? w City, tak by?o( ?e b?dzie przy ko?cu Batmana). Za tym ?e Wayne ?yje przemawia  Alfred. Logika nie pozwala uwierzy? ?e prze?y? TAKI wybuch. Przez pryzmat s?ów w kierunku Kocicy, jako zast?pca i Batman z koszmarów pasuje mi tylko Jason. Zako?czenie nie jest zako?czeniem, czuje ?e Rocksteady mo?e wróci? z swoim (zak?adam ?e Bruce nie zgin??, co nie jest pewne) Batmanem z koszmarów, bez s?abo?ci (bez popleczników którzy w Knight byli jego pi?t? achillesow? -Tim, Catwoman, Barbara, Jim- lub chcieli go zamordowa?, rozdali know-how (Jason).
[Zamknij]
Jest to najbardziej zajmuj?ca si? psychik? Batmana gra, co samo w sobie mi si? podoba. To by?, poza momentami z Batmobilem, pi?kny trip. Ani City, ani Origins, ani Asylum nie da?y mi uczucia bycia Batmanem. Gdy szybowa?em przez okupowane Founders Island, mia?em to uczucie. Bardziej konkretnie napisz? za kilka dni, jak lepiej j? przetrawi?.
Dla mnie na teraz City<Knight/Asylum<Origins

kelen

Ja w ko?cu odblokowa?em fina?owe zako?czenie i

Spoiler
troch? si? zawiod?em, ?e jest tak krótkie. Parowanie Tima i Barbary faktycznie troch? dziwnie wypad?o, ale z drugiej strony gra tak?e nie sugerowa?a zwi?zku Babs z Dickiem za bardzo.

Czyta?em ca?kiem ciekaw? interpretacj? ostatniej sceny, ?e na ko?cu oczywi?cie mamy Batmana - Bruce'a Wayne'a - tylko ?e tym razem dzia?aj?cego jako stwór-legenda przy pomocy toksyny strachu Scarecrowa
[Zamknij]

camel

#227
Cytat: kelen w 03 Lipiec  2015, 15:52:19
Ja w ko?cu odblokowa?em fina?owe zako?czenie i

Spoiler
troch? si? zawiod?em, ?e jest tak krótkie. Parowanie Tima i Barbary faktycznie troch? dziwnie wypad?o, ale z drugiej strony gra tak?e nie sugerowa?a zwi?zku Babs z Dickiem za bardzo.

Czyta?em ca?kiem ciekaw? interpretacj? ostatniej sceny, ?e na ko?cu oczywi?cie mamy Batmana - Bruce'a Wayne'a - tylko ?e tym razem dzia?aj?cego jako stwór-legenda przy pomocy toksyny strachu Scarecrowa
[Zamknij]
Spoiler
Je?li chodzi o toksyne, to te? si? nad tym zastanawia?em. Problem jest taki, ?e nie ma mo?liwo?ci by tylko zbiry jej si? naw?cha?y, musia?a te? ta rodzina dosta? jej troch? w krwioobieg- co jak dla mnie nie pasuje do Batsona. Scarecrow kilkukrotnie sugerowa? ?e ich sposóby dzia?ania s? podobne- strach. Batman po prostu nie potrzebuje toksyny, on tak na nich dzia??- zw?aszcza jak atakuje zza grobu. Je?li chodzi o Tima i Babs- ich relacja na p?aszczy?nie zwi?zku to te? wymys? tej gry, Arkham City tego w ?aden sposób nie sugeruje (zawsz? mi si? wydawa?o ?e w Arkhamverse Babs kocha si? w Batmanie, te wkurzenie na samo wspomnienie Talii :P).
Zako?czenie mega krótkie, dla mnie najlepsza i tak by?a scena Bats- Kocica.

Zwyci?ski Gacek  ;D
[Zamknij]

Z innej beczki- pono? od jakiego? czasu WBGM zatrudnia do tworzenia gry z otwartym ?wiatem. Wszyscy spekuluj? ?e to Origins 2 na silniku Arkham Knighta. Te? mam tak? nadzieje- i licz? ?e zostanie fear takedown jak i ulepszona wyrzutnia. Odnosz? wra?enie ?e gadki Two-Face'a o przesz?o?ci te? si? z niczego nie wzie?y - motyw upadku Denta jako g?ówna o? wydarze? Origins 2 to super pomys?. Do tego doda? Dicka, kilku mniej znanych z?oczy?ców. Mo?e wi?cej wojny gangów, tego w serii brak...
Mam nadziej? ?e co 2-3 lata b?dziemy mogli zagra? w Gacka opartego na freeflow combat i starciach predatora - jest to za dobra formu?a by sko?czy?, zw?aszcza ?e Batman to nie Assassin czy Call of Duty, a legenda sama w sobie i zawsze wyjdzie obronn? r?k?.

e: w?a?nie gram NG+, i fear takedown to jest co? bardzo batma?skiego. Wjazd gór?/do?em, i Batman dominuje. Uwielbiam to, w po??czeniu z freeflow czy predatorem. Równie? szkoda, ?e zredukowali rol? zak?ócacza, bo rozwalanie nim czo?gów daje wi?ksz? frajd? ni? batmobilem.

kelen

Właśnie doczytałem na Twitterze Seftona Hilla, to tak a propos ludzi Riddlera, że faktycznie trzeba ich szukać po wszystkich wyspach. Kiedy za długo skupimy się na jednej, to informatorzy zaczynają jej unikać. Sprytne.

camel

Cytat: kelen w 03 Lipiec  2015, 16:47:47
Właśnie doczytałem na Twitterze Seftona Hilla, to tak a propos ludzi Riddlera, że faktycznie trzeba ich szukać po wszystkich wyspach. Kiedy za długo skupimy się na jednej, to informatorzy zaczynają jej unikać. Sprytne.
Świetne zagranie. Zemściło się też na mnie schematyczne myślenie w grach :).

Co do DLC z Batgirl- zaskoczyło mnie że WBGM robi to DLC, choć z punktu widzenia kontynuacji serii jest to rewelacyjna wiadomość. Martwi  trochę cena tego dodatku- 30 zł. Mam nadzieję że, nie będzie to tak krótkie jak Red Hood i Harley. Długość Zemsty Harley minimum. Hm, wciąż się bije z myślami czy nie kupić tego season passa  ;D

Gothamite

Jak wam si? podoba? Azrael w nowym 'Arkham'? Bo dla mnie bomba :)
Have we started the fire? Yes. The fire rises.

Deshi, Deshi! Basara, Basara! Deshi, Deshi! Basara, Basara! Deshi, Deshi! Basara, Basara! Deshi, Deshi! Basara, Basara!

camel

Cytat: Vigilante w 03 Lipiec  2015, 20:48:17
Jak wam si? podoba? Azrael w nowym 'Arkham'? Bo dla mnie bomba :)
Ja si? rozczarowa?em, liczy?em po Arkham City na to ?e b?dzie mia? istotniejsz? rol? do odegrania.
Spoiler
Wybra?em opcje zabicia Batmana z nadziej? na walk?, i by?a bardzo rozczarowywuj?ca (a raczej jej brak). Dla mnie gwiazdami misji pobocznych s? Pyg i Riddler  ;D
[Zamknij]
Cho? wyzwania Batmana s? super zabaw? :)

Gothamite

#232
A moim zdaniem Azrael jest bardzo wartościową postacią dla tej serii. Wprawdzie angaż miał mniejszy w porównaniu do innych bohaterów ale swoją obecnością wprowadza więcej mroku i mistycyzmu. Ucieszyłbym się gdyby w przyszłości poświęcano więcej uwagi tej postaci bo z pewnością na to zasługuje.
Have we started the fire? Yes. The fire rises.

Deshi, Deshi! Basara, Basara! Deshi, Deshi! Basara, Basara! Deshi, Deshi! Basara, Basara! Deshi, Deshi! Basara, Basara!

camel

Cytat: Vigilante w 03 Lipiec  2015, 22:47:58
A moim zdaniem Azrael jest bardzo wartościową postacią dla tej serii.  Wprawdzie angaż miał mniejszy w porównaniu do innych bohaterów ale swoją obecnością wprowadza więcej mroku i mistycyzmu. Ucieszyłbym się gdyby w przyszłości poświęcano więcej uwagi tej postaci bo z pewnością na to zasługuje.
Bardziej pasuje - potencjalnie wartościowa :) Azrael i Hush to przykład jak Arkham Knight przegapił okazję na wyciągnięcie z historii więcej.
Wogóle zwróciłem od razu uwagę jak Rocksteady manipulowało trailerami- wielokrotnie widzieliśmy hutę Sionisa, byłem przekonany że tam wrócimy. Szkoda że tak się nie stało, wogóle cierpię z powodu braku Arkham City, liczyłem że będzie można porównać różnice. Co ciekawe, jest na yt filmik, na którym przy pomocy modów Batman odwiedza Arkham City i Asylum w Arkham Knight. Jak na makietę stojącą w oddali naprawdę się postarali, zresztą można samemu zobaczyć przy jednym z mostów :)

Gothamite

#234
Mimo wielu narzekań recenzentów/graczy ta gra jest wg. mnie super. Jedyną rzeczą na którą czasem narzekam jest brak klimatu z poprzednich gier który wydawał mi się być... gotyckim dreszczowcem a tutaj jest trochę inaczej.
Have we started the fire? Yes. The fire rises.

Deshi, Deshi! Basara, Basara! Deshi, Deshi! Basara, Basara! Deshi, Deshi! Basara, Basara! Deshi, Deshi! Basara, Basara!

Rado

Przypominam nowym użytkownikom (jak i starym, którzy dawno się nie udzielali), że niewskazane jest cytowanie posta, na którego bezpośrednio się odpowiada.

Leon Kennedy

W CD Action powtórka z rozgrywki i Batman zgarnia kolejne 9.5. Ehh, szkoda ?e zagram w t? cze?? chyba dopiero w przysz?ym roku... :'( Ka?dy spoiler to walka z samym soba, zerkn?? czy nie... Po?owicznie si? trzymam.

kelen

#237
Powiem tak... w plikach do gry m?na znale?? sporo spoilerów do zawarto?ci wszystkich DLC'ków. Oraz kilka ciekawostek. Zaraz to dok?adnie ogarn? i zacytuj?.

Post Merge: 04 Lipiec  2015, 02:19:01

News l?duje jutro na BatCave o 10:00.

Uwaga na spoilery.

Spoiler
W dodatkowych misjach b?dziemy mogli spotka?: Killer Croca, Mad Hattera, Mr. Freeza, Ra's Al Ghula, Black Maska oraz Prometheusa. W przypadku Szalonego Kapelusznika, gracz b?dzie musia? uratowa? porwanych przez niego policjantów. Z kolei Prometheus zaminowa? pojazdy s?u?b Gotham City. Batman b?dzie musia? go powstrzyma? przed wykonaniem jego zemsty na si?ach policji.

W dodatku z Batgirl g?ówn? misj? b?dzie uratowanie porwanego Jamesa Gordona. Pomaga? nam b?dzie Robin. W trakcie ca?o?ci spotkamy i zmierzymy si? z Harley Quinn oraz Jokerem. Jedn? z lokacji b?dzie weso?e miasteczko, gdzie b?dziemy musieli uratowa? uwi?zionych mieszka?ców Gotham.

Z plików do gry dowiadujemy si? tak?e o bogatej li?cie dodatkowych skórek dla postaci. S? to mi?dzy innymi Batman w projekcie Alexa Rossa, Jima Lee, pierwsze pojawienie si? w komiksach, Zur-En-Arrh,  w przypadku Catwoman wersja z serialu z lat 60, czy serialu animowanego, a z kolei Batgirl dostanie dodatkowy wygl?d na wzór projeku Bruce'a Timma czy prosto z New 52. Znajdziemy tak?e skórk? dla Nightwinga pochodz?c? z "Batman: Arkham City" oraz Robina w wersji Damiana Wayne'a, czy z ery komiksowej "One Year Later".
[Zamknij]

PLUS, jest jedna ciekawa rzecz w tekstach do zagadek Riddlera. Czy to si? w ogóle pojawi?o w grze?

Spoiler
[NotRevealed]
01=This riddle will be revealed when the time is right.
[Zamknij]

camel

Pokuta Azraela jest chyba najlepszym wyzwaniem (4 wyzwania walki to skandal!!), zabawa Lane'em przednia :)


Leon Kennedy

Ograł już ktoś DLC Batgirl: A Matter of Family?