Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman The Telltale Series

Zaczęty przez LelekPL, 04 Sierpień 2016, 16:07:24

LelekPL

Ktoś już grał w pierwszy odcinek? Słyszałem, że wersja na PC to znowu bałagan dlatego jeszcze nie kupiłem, ale może ktoś inny się skusił?

Tiven

Przeszedłem już pierwszy epizod, bez problemów. Grało mi się bardzo przyjemnie.

LelekPL


Tiven

Tak, grałem wczoraj (przed patchem) i dzisiaj i  jest tak samo, nie wiem, ja żadnych lagów nie miałem.

Rado

A ten bałagan czym miałby się charakteryzować? Bo jeśli chodzi o np. 1 sekundowe zacięcia, to ja tak mam niestety. Myślałem, że jest coś nie tak z moją kartą graficzną, ale to chyba jakiś szerszy problem?

LelekPL

No właśnie chodzi o zacięcia, audio jest niezsynchronizowane, 10 fpsów. Niektórzy mówią, że jest po prostu niegrywalna. Podobno największy problem to ten, że gra wykrywa nie ten sterownik graficzny co trzeba. Już wyszedł patch, ale nie wiem czy z czymś pomógł. Sprawdzałeś patcha?

Rado

No to te wszystkie wady mogę potwierdzić, że niestety występują. Widziałem teraz, że ściągało patcha, ale jeszcze nie sprawdzałem. Dopiero jutro przetestuję.

LelekPL

Ok, daj znać czy się poprawiło. Jak będzie działać, to ściągam ;)

Leon Kennedy

Jak dobrze, że mam ps4 i raczej mnie te problemy nie dotyczą. W tym miesiącu chyba obczaję pierwszy epizod.

Tiven

Ma ktoś może informację, kiedy będzie dostępny drugi epizod? :)

Rado

W skrócie: jest lepiej, ale nie jest idealnie. Zacięcia cały czas się zdarzają, synchronizacja czasem kuleje, a jak np. podczas rozgrywki naciskam escape, żeby pogrzebać coś w opcjach, to po powrocie do gry przez kilka sekund widzę czarny ekran, a w tle słyszę, że akcja toczy się dalej. Nie powinno tak to wyglądać, ale przeboleję jakoś i będę grał, bo w końcu wydałem te kilkadziesiąt złotych.

WezuM

Ja to mam szczęście  ;D. Tak jak nie miałem większych problemów technicznych przy Arkham Knight czy Origins tak nie mam i tutaj. Szczerze mówiąc to bardzo mi się ten pierwszy odcinek podobał. Ciekawa i "nieoklepana" fabuła i fajne dialogi - mówiąc krótko to za co lubimy Telltale :). Bardzo podobał mi się Pingwin w tej interpretacji
Spoiler
(chociaż bardziej przypomina mi Anarkyego).
[Zamknij]
Na plus są też elementy detektywistyczne i walki. Co prawda nie ma tu rewolucji, to nadal są QTE. Ale walki są tak dobrze wyreżyserowane, że z przyjemnością bierze się w nich udział. A jakie są wasze wrażenia?
Tiven - oficjalnie nie ma jeszcze daty premiery drugiego epizodu ale podobno mają się pojawiać co 6-9 tygodni.
It's just so hard to go through life without being told you're DUMBASS every several minutes,  y'know?

LelekPL


WezuM

It's just so hard to go through life without being told you're DUMBASS every several minutes,  y'know?

Rado

Ten natychmiastowy patch poprawi? nieco gr? i mog?em w miar? zapomnie? o spadaj?cych fpsach itp. no i przeszed?em pierwszy epizod. Wci?gn??o mnie. Scenariusz jest w porz?dku i faktycznie wydaje si? nieoklepany. Najbardziej podoba? mi si? schemat z planowaniem akcji ataku na klub Falcone'a. Nigdy wcze?niej nie gra?em w ?adn? gr? z serii Telltale, ale wydaje mi si?, ?e jest tutaj troch? takich wype?niaczy, ?eby wydawa?o si?, ?e wi?cej mo?na w tej grze zbada?. Np. graffiti w parku, na które mo?na "look at", Bruce podchodzi, przewraca oczami i na tym koniec interakcji. Po co to? Nie wiem. Nie podoba?o mi si? jeszcze, ?e Alfred zwraca si? do Wayne'a "na ty", a z kolei Bruce kilka razy odniós? si? do Alfreda per "Al". Troch? to dla mnie out of character, no ale ja jestem tzw. hardcorem, normalny gracz pewnie w ogóle tego nie zauwa?y. Tak czy inaczej czekam niecierpliwie na nast?pny epizod. Fabu?a dobrze si? zapowiada.