17 stycznia 2022, 20:20:13

Aktualności:


Mogą występować problemy z wysyłaniem maili z forum!


Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - MJ

1
Uniwersum Batmana / Egmont - komiksy z Batmanem
14 stycznia 2022, 09:09:41
Hmm no Juby powiem ci że zaciekawiłeś mnie tymi przyciętymi zeszytami. Aczkolwiek posiadam zarówno Jad jak i Miecz Azreala. Ktoś wie w ilu tomach chcą to wydać?
2
Uniwersum Batmana / Egmont - komiksy z Batmanem
13 stycznia 2022, 07:56:25
Akurat Knightfall mam cały z Tm-Semic, ale przyznam że No man's Land byłoby nie lada gratką.
3
Skoro DC ma wprowadzać multiversum to czy nie byłoby idiotycznym usunięcie jednego lepiej rozwiniętych światów które już stworzyli ? Myślę że co by się w tym filmie nie wydarzało to Snyderverse zostanie w kategorie otwarte. Najsprytniej chyba byłoby spróbować pociągnąć to w inną stronę (chociaż średnio mi się ona podoba patrząc na spoilery i prawdopodobnie się nie przyjmie na dłuższą metę), a po czasie wrócić do oryginalnego planu w stylu Final Crisis. Jednakże WB już nie raz pokazało braki w logicznym rozumowaniu i potrafili nawet spier**** pierwsze spotkanie Batmana i Supermena na wielkim ekranie mając gotowy Blueprint z wielu starć komiksowych i animacyjnych. We will see.
4
Miejsce 7 z Mr Zsaszem było wydane w latach 90 przez TM-Semic. Już nie pamiętam który to nr ale mam go w swojej kolekcji. Jeżeli zaś chodzi o rysunki w albumie "Śmierć w rodzinie" to polecam gorąco bo Joker bez twarzy plus narracja Snydera serio robi robotę. Momentami wygląda bardzo przerażająco, polecam też przeczytać wersję angielską z dodatkowymi wątkami których zabrakło w polskim wydaniu, a wg mnie mają one duży wkład w historię (pokazują jak Joker samą rozmową potrafi świetnie manipulować różnymi postaciami). Ego było już wydane przez Egmont wcześniej , rozumiem że chodzi o reedycję. Azyl Arkham faktycznie jest ciężki do upolowania. Sam swego czasu kupiłem go za ponad 300zł, ale warto było oryginalne wydanie ma bardziej psychodeliczną okładkę.
5
1 . Azyl Arkham - Poważny dom na poważnej ziemi. - Moim skromnym zdaniem jest to komiks, który wykracza poza zwykłe ramy powieści graficznych. Z rysunków bije czyste szaleństwo , co udziela się czytelnikowi. Narracja Amadeusza Arkhama dodaje niezwykłej grozy i uczłowiecza w jakiś dziwny sposób te wszechogarniające szaleństwo.
2.The Dark Knight Returns- Starzejący się Batman, świetna narracja polityczna,jednym słowem : KLASYK.
3.Śmierć Rodziny - Joker bez twarzy który odtwarza swoje najlepsze numery i sieje zwątpienie zaglądając w zakamarki umysłów Batrodziny -genialne.
4.Long Halloween / Dark Victory - Batman u szczytu swoich detektywistycznych historii . Jeśli ktoś zna lepszy komiks który przedstawia nam Batmana w roli detektywa proszę o niezwłoczne poinformowanie mnie o tym.
5.Broken City - Bardziej przyziemna historia, których nieraz tak bardzo brakuje. Świetny klimat Noir.
6.Batman Ego - To chyba 1 komiks z Batmanem jaki przeczytałem, nie jest zbyt długi, ale dobitnie wsiąka w psychikę głównego bohatera. Przyjemna introspekcja i opowieść o potencjalnym zatraceniu.
7.Redslash - Mr Zsasz i grupa kobiet w jednym budynku ? Podwójne polowanie, łowca i zwierzyna co rusz zamieniają się miejscami.
8. Batman Dark Knight Dark City - Bardzo lubię tą opowieść ze względu na to jak połączony został najbardziej logiczny przeciwnik Batmana z motywem okultystycznym. Mroczna i krwawa historia z pięknymi okładkami Mike'a Mignoli.
9. Zabójczy Żart - Wszystko zostało już powiedziane na temat historii w tym komiksie. Rysunki Bollanda biją na głowę chyba całą konkurencję z tamtych czasów, a na pewno jeśli chodzi o przedstawienie Jokera. Nienaturalnie nałożone kolory ( w pierwszej edycji ) dodają dziwności i poczucia że weszliśmy w jakiś nieracjonalny świat który przedstawia nam Joker. No i oczywiście teza o jednym złym dniu, który wystarczy by zmienić nasze życie, trzęsie fundamentami osobowości, które tak skrzętnie sobie zbudowaliśmy.
10. Batman Ostatni Rycerz na Ziemi - Jeden z komiksów które przeczytałem ostatnimi czasy, ciekawa wariacja na temat dalekiej przyszłości. Traktuje o zgorzknieniu i idealizmie, który płonie w młodych umysłach. Daje do myślenia.

Wspomnę tylko że podobnie jak u innych kolejność jest prawie że przypadkowa.
6
Uniwersum Batmana / DC Rebirth
12 grudnia 2021, 10:56:19
Przypinka to taki aperitif przed Zegarem Zagłady, który moim zdaniem jest świetnie napisanym komiksem. Polecam to przeczytać jedno po drugim robi dużo lepsze wrażenie.
7
The Batman zapowiada się wyśmienicie. Cieszy mnie że w końcu maska jest tak zaprojektowana że możemy faktycznie zobaczyć kanciastą kwadratową szczękę Batmana żywcem wyjętą z TASu czy kart komiksu. Czyżbyśmy mieli dostać takiego Batmana na jakiego zasługujemy i takiego , jakiego potrzebujemy?
8
The Dark Knight / Odp: Joker wedlug Nolana
26 stycznia 2018, 11:21:10
No niestety, ale pamiętam taką wypowiedź Nolana lub Goyera gdzie było powiedziane że Joker w Mrocznym Rycerzu był jak rekin w Szczękach, przewijał się i krążył w okół, a dopiero w 3 części miał w pełni rozwinąć skrzydła. Ciekawe czy jest jakiś wczesny zarys scenariusza do 3 części przed zmianą villaina.
9
Bat-Filmy / Odp: Batman Gotham by Gaslight
24 stycznia 2018, 18:31:42
Jeżeli nie czytałeś komiksu to nic straconego, ponieważ jest naprawdę sporo zmian fabularnych w animacji, ale i tak się cieszę że najpierw przeczytałem komiks. Film jest przyjemny dla oka, fabuła wciąga, czuć napięcie , w takich momentach zastanawiam się jakim cudem aktorskie filmy z DC są tak płytkie ostatnimi czasy, wystarczyłoby jako scenarzystów zatrudnić Paula Diniego, Bruca Tima i innych im podobnych. Bo szkoda pieniędzy na takie barachło jak BvS czy JL, nie mogę oprzeć się wrażeniu że w sprawie kwestii fabularnych osobami decyzyjnymi są tam idioci.
Gotham by Gaslight w mojej opinii 9/10.
10
The Dark Knight / Odp: Joker wedlug Nolana
24 stycznia 2018, 18:24:45
Prawda li to szkoda wielka, a zwłaszcza że 3 część trylogii wyglądałaby zupełnie inaczej. Sądzę że oscara dostałby tak czy siak, więc jego kariera i możliwości dopiero by rozkwitły, szkoda talentu. Co do Jacka Nicholsona to życzę mu jak najlepiej i mam nadzieję że jeszcze zobaczymy go jak błyszczy na ekranie w remaku Toni Erdman , nie chciałbym żeby jego ostatnią rolą była ta z How do you Know, Jack powinien zakończyć karierę filmową z hukiem.
11
The Batman / Odp: Kto następnym Batmanem?
12 stycznia 2018, 18:28:33
Jak to jest że kiedy dostajemy idealnego Batmana jeżeli chodzi o wygląd to dostajemy głupią historie jak BvS. Skoro Afleck odchodzi po Flashpoint to myślę że idealnym następcą byłby Jon Hamm pasował by do niego strój z długimi uszami w stylu Alexa Rossa lub ten z animowanego serialu Justice League .
12
Ogólnie o Batmanie / Odp: Bat-kostiumy
12 stycznia 2018, 17:50:51
Nie jestem pewien na 100 % , ale słyszałem kiedyś że chodziło o prawa autorskie do logo i prace na kostiumem rozpoczęto zanim je dostali , więc dopiero w Batman Returns logo na kostiumie wygląda klasycznie.
13
Dawno nic nie pisałem, ale temat Afflecka u Reevsa jest ciekawy. Wystarczyłoby tak na prawdę nie nawiązywać niczym do BvS i nie widze problemu. Batfleck w konwencji detektywistycznej może być przekozacki, zwłaszcza że wygląda jak żywcem wyjęty z komiksu. Justice League będzie zapewne typowym popcorniaciem, dlatego zostaje mi tylko czekać na The Batman i mam tylko nadzieje że nie spieprzą tego spłycając tą postać jak BvS.
14
Wasza twórczość / Odp: Fan Art
30 lipca 2017, 12:10:45
Może poczekaj trochę niech cienkopis bardziej wsiąknie żeby sie utrwalił. Albo zrób kalke i nałóż cienkopis po kolorowaniu.
15
Suicide Squad / Odp: Suicide Squad
06 sierpnia 2016, 12:21:06
Film dużo lepszy niż BvS , straaaasznie mało Jokera , ale każdą scenę z nim oglądałem z przyjemnością , te lekko załzawione oczy , Kiler Croc czegoś mi tu brakowało w tej postaci , aktorstwo na najwyższym poziomie, zdjęcia i sundtrack z klasyków również, fabuła mogłaby być mniej przeciętna ale jak na popcorniaka naprawdę dobrze się oglądało. Nic tylko czekać na solowego Batmana może wtedy Joker rozwinie skrzydła i pokaże się w pełnej krasie, szkoda że tyle ujęć z nim wycięto może będzie jakaś rozszerzona wersja, a co do relacji Joker Harley wg mnie miło zobaczyć to w nowym świetle.