Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Najbardziej oczekiwane filmy

Zaczęty przez LelekPL, 23 Maj 2009, 20:27:10

Juby

World's End i 12 Years a Slave - pierwsze s?ysz? i nawet nie mog? tego wyszuka? na filmwebie. :P

Only God Forgives - to ten nadchodz?cy film twórcy Drive i Bronsona? Zapomnia?em o nim, ale to tylko pokazuje, ?e jako? specjalnie na niego nie czekam.

O The Place Beyond the Pines jeszcze 10 minut temu nie mia?em poj?cia, ale zwiastun który wrzuci?e? jest naprawd? fajny (ju? sama obsada mnie zach?ci?a). Z tym, ?e to film z 2012 roku i u nas chyba nie mia? premiery (wi?c na li?cie jest nieobecny)?

PS: A u ciebie na li?cie ci?gle RoboCop, który nie ma premiery w 2013 tylko w 2014.

LelekPL

Nie patrz na filmy w ten sposób, ze mia? jaki? seans w 2012, skoro wy?wietlane by?y tylko na festiwalach! Nie ma to absolutnie ?adnego sensu! To s? dwie ró?ne bajki... Do nagród filmowych b?dzie liczony jak film z roku 2013. Patrz na wide release ?wiatowy.

O The World's End nie s?ysza?e?? Trzecia cz??? trylogii po Shaun of the Dead i Hot Fuzz!? 12 Years a Slave jeszcze zrozumiem cho? obsada i re?yser s? wr?cz wybitni, zw?aszcza je?li widzia?e? rewelacyjny Wstyd.
Oba s? jak byk zreszt? http://www.filmweb.pl/film/World's+End,+The-2013-479133
http://www.filmweb.pl/film/Twelve+Years+a+Slave-2013-632419

Drive i Bronson nie zrobi?y wra?enia?

No i sprawa Robocopa... wygl?da na to, ?e masz racj?. To natomiast tylko potwierdza fakt, ?e nie tworz? tych list w jednym podej?ciu tylko kumuluj? ciekawe projekty (b?d? w przypadku Robocopa umiarkowanie ciekawe :P )z biegiem czasu.

Juby

Nie patrz? tak na filmy (inaczej nie umie?ci?bym na swojej li?cie Bullet to the Head, czy? nie?) ale zauwa?, ?e na ko?cu zdania o TPBtP da?em znak zapytania (bo mia?o to by? zdanie pytaj?ce w?a?nie jak to jest z tym filmem).

Nie S?yszem o The World's End, nie mam poj?cia co to trylogia Cornetto. O tym drugim te? nie s?ysza?em.

Drive i Bronson nie zrobi? wra?enia. Ten drugi nawet mi si? nie podoba? (poza rol? Hardy'ego).

A Drogówka jest lepsza (mimo nie zapowiadaj?cych tego zwiastunów) od wszystkich filmów, na które si? wybierasz. :P

LelekPL

No to Shaun of the Dead i Hot Fuzz są absolutnie do nadrobienia!

Co do Drogówki to nie będę się kłócił bo filmu nie widziałem i go też w najbliższej przyszłości nie zobaczę, ale ty filmów wymienionych przeze mnie też nie widziałeś, więc jest to raz przedwczesne i dwa nieco dziecinne stwierdzenie. Pożyjemy, zobaczymy, póki co nie zapowiada się na to aby Drogówka to było arcydzieło bijące wszystko inne na głowę, więc z taką oceną bym się wstrzymał. Tym bardziej ja, osoba, która nie piała z zachwytu po Weselu - jakieś 7/10

Juby

Z filmów, które wymieniłeś nie widziałem tylko nowej części Die Hard, wiec nie sądzę aby to było przedwczesne. ;)

LelekPL

Aha, myślałem, że chodzi Ci o całą listę oczekiwanych. No to w takim wypadku może i dla Ciebie to prawda. Ale mnie mimo wszystko bardzie interesuje np. los prezydenta, który wyzwolił niewolników pokazany przez Spielberga i Kamińskiego, niż los pracowników drogówki... Takie moje dziwactwo

Choć nie powiem może kiedyś będę musiał to cofnąć bo Drogówka wygląda trochę jak polska wersja End of Watch, który zaskakująco bardzo mi się podobał. No ale jednak, mimo wszystko nadal wygląda jak polska wersja, więc póki co spasuję

PS. sorry, idę na 5 filmów, jeszcze Zero Dark Thirty. Więc kasy trzeba trochę zaoszczędzić. Tym bardziej, że jeszcze Dredda w 3D kupiłem ostatnio.

Juby

Zero Dark Thirty też już widziałem (chyba najlepszy film, z tych na które się wybierasz).

Jak moja lista się prezentuje względem tej sprzed roku? Wtedy narzekałeś, że czekam tylko na sequele itp. (poza Django). Teraz lepiej?

PS: Pełny, 3-minutowy zwiastun FF6 zadebiutuje dziś około 16:00 (pracuję, więc sam zobaczę go dopiero około 22:00, liczę na dużo powera)!

LelekPL

Na pewno jest wi?cej oryginalnych tytu?ów ni? ostatnio. Teraz masz Spring Breakers, do którego sam nie mog? si? jeszcze przekona?, wspomniana Drogówka, Pacific czy Oblivion. Na filmy z Arniem i SLy'm równie? czekam cho? takie opó?nienia wzgl?dem ?wiatowej premiery zawsze zabijaj? we mnie ch?? ogl?dania. Czemu oni musz? nam to robi?...

Co do FF6 to ju? sobie kolejne zwiastuny daruj?. Widzia?em to co chcia?em, na 100% wiem, ?e si? pojawi?, wi?c nie ma sensu sobie psu? zabaw? kolejnym trailerem.

LelekPL

Miałem coś napisać o Szybkich i Wściekłych i co teraz według mnie powinni zrobić z filmem, jak ja bym to załatwił, ale jak dochodzą do mnie wieści o Paulu Walkerze i o jego akcjach charytatywnych widzę go już tylko jako człowieka, który odszedł, a nie problem w produkcji filmu. Póki co nie wiem co zrobią producenci i reżyser, są w niezłej kropce, ale wielka szkoda bo odszedł aktor, który z wielką pasją podchodził do tych filmów i zostawił za sobą wiele bliskich osób. Bardzo przykra sprawa.

RemiRose

Na moim blogu postanowiłem sie pobawić i sporządzic liste najbardziej wyczekiwancyh przeze mnie filmów. Zachęcam do przeczytania i podania własnych typów.  ;)
http://atlaspopkultury.blogspot.com/2014/01/co-przyniesie-nam-kino.html

EDIT: Przeniosłem do odpowiedniejszego tematu. ;)
Tyger! Tyger! Burnining bright
In the forest of the night,
What immortal hand or eye
Could frame thy fearfull symmetry?
--------------
Country Stories. Od komiksu, aż po film.
http://remirozanski.tumblr.com/

LelekPL

#100
Ja wysy?am swoj? list?. Jak wida? do?? obszerna, ale mo?ecie spokojnie dowiedzie? si? wi?cej o niektórych filmach, bo nie s? to najbardziej rozreklamowane projekty. W zesz?ym roku mia?em w czo?ówce m.in. takie filmy jak 12 Years a Slave, American Hustle, You're Next czy Grawitacja, a wi?c wypad?a ca?kiem nie?le.

1)   Interstellar
2)   Gone Girl (Affleck) Fincher
3)   Inherent Vice (Phoenix, Wilson, Short, Witherspoon, Malone, Del Toro) Anderson
4)   Exodus (Bale, Paul, Edgerton, Weaver, Kingsley, Turturro) Scott
5)   Child 44 (Hardy, Oldman, Hoffman, Rapace, Considine,Kinnaman) Espinoza
6)   The Guest (Stevens) Adam Wingard
7)   Birdman (Keaton) Inarritu
8 )   Nightcrawler (Gyllenhaal, Russo, Paxton) Dan Gilroy
9)   The Equalizer (Washington) Fuqua
10)   The Town That Dreaded Sundown
11)   Foxcatcher (Carrell, Tatum, Ruffalo) Miller
12)   Automata
13)   ABCs of Death 2
14)   The Drop
15)   Dumb and Dumber To
16)   Fury (Pitt, LaBeouf, Pena, Lerman, Bernthal) Ayer
17)   Horns (Radcliffe, Remar, Temple, Anderson) Aja
18)   '71 (O'Connell, Harris) Yann Demanage
19)   Annabelle
20)   99 Homes (Garfield, Shannon)
21)   A Most Violent Year (Chastain, Isaac, Brooks) Chandor
22)   The Judge (Downey Jr, Duvall, Farmiga, D'Onofrio, Leo, Meester, Thornton, Shepard) Dobkin
23)   John Wicke (Reeves)
24)   The Interview (Rogen, Franco, Caplan) Goldberg
25)   Whiplash (Teller, Simmons) Damien Chazelle
26)   Electric Boogaloo: The Wild Untold Story of Cannon Films
27)   Hot Tub Time Machine 2
28)   VHS Viral
29)   The Imitation Game (Cumberbatch, Knightley, Dance, Strong, Goode) Morten Tyldum
30)   Welp – Jonas Govaerts
31)   Eleanor Rigby
32)   Hellion (Wiggins, Paul, Lewis) Kat Candler
33)   Horrible Bosses 2
34)   The Voices (Reynolds, Kendrick, Weaver, Arterton) Marjane Satrapi
35)   Wetlands
36)   Tusk
37)   Kingsman (Firth, Jackson, Hamill, Strong, Caine) Vaughn
38)   Top Five (Rock, Dawson, Sandler) Rock
39)   Pyramid
40)   How to Catch a Monster (Ronan, Hendricks, Smith, Mendes, Mendelsohn) Gosling
41)   Young Ones (Shannon, Smit-McPhee, Fanning, Hoult) Jake Paltrow
42)   Space Station 76 (Wilson, Tyler) Jack Plotnick
43)   The Felony (Edgerton, Wilkinson) Matthew Saville
44)   I Origins (Pitt, Marling) Mike Cahill
45)   Cooties (Wood, Wilson, McBrayer)
46)   The Skeleton Twins (Wiig, Hader, Wilson) Craig Johnson
47)   St. Vincent (Murray, Watts, Dowd, McCarthy) Theodore Melfi
48)   Housebound – Gerard Johnstone
49)   Big Eyes (Adams, Ritter, Waltz, Stamp) Burton
50)   While We're Young (Stiller, Watts, Driver, Seyfried) Baumbach

LelekPL

A tutaj powyższa lista filmów, które warto jeszcze zobaczyć do końca roku, tym razem z linkami do IMDB:
http://www.moviefancentral.com/lelekpl/top10s/31296

Na pierwszym miejscu wciąż Interstellar. Naprawdę liczę na coś świetnego. Być może ktoś też znajdzie coś dla siebie.

Juby

Lista tegorocznych filmów, na które jeszcze czekam:

1. Interstellar
2. Gone Girl
3. The Hobbit: The Battle of the Five Armies
4. Horrible Bosses 2
5. The Hunger Games: Mockingjay Part 1
6. Annabelle
7. Birdman
8. Dumb and Dumber To
9. Sin City: A Dame to Die For
10. Nightcrawler
11. The Equalizer
12. The Skeleton Twins
13. Wish I Was Here
14. Foxcatcher
15. Exodus: Gods and Kings
16. Big Hero 6

Pogrubione to te, na które planuje iść do kina, a dodatkowo pokolorowane na czerwono to te, na które do kina idę na pewno!

A to filmy z tego roku, które miały już premiery ale nie zdążyłem ich jeszcze zobaczyć (do nadrobienia, w kolejności od najbardziej oczekiwanych): Enemy > Edge of Tomorrow > The Fault in Our Stars > Jersey Boys (Eastwood) > 22 Jump Street > Transformers: Age of Extinction > Teenage Mutant Ninja Turtles > Maleficent > Neighbors > Get on Up > How to Train Your Dragon 2 > Hercules > Grand Budapest Hotel

LelekPL

Polecam Ci zapoznać się z Inherent Vice. Paul Thomas Anderson jest jak Fincher, Tarantino czy Nolan. Każdy jego film to jest jakość i warto na nie czekać. Oglądałeś Mistrza, Magnolię lub Aż poleje się krew?

Co do tych, których nie widziałeś, to Grand Budapest Hotel powinien być na miejscu pierwszym. Świetne kino i zdecydowanie najlepszy z tej listy. Nie wiem jednak jak odpowiada Ci Wes Anderson. Jest bardzo charakterystyczny i albo Ci się prawie wszystkie jego filmy podobają, albo żaden.

Juby

Na Inherent Vice jakoś nie czekam. Magnolia mi się podobała, Aż poleje się krew też, głównie ze względu na ładne zdjęcia i genialnego Daniela Day Lewisa. Boogie Nights to świetny, chyba jego najlepszy film. Mistrz totalnie mi się nie podobał (trudny w oglądaniu) choć dostrzegam jego zalety. Jego nadchodzący film może obejrzę z braku laku jeśli ludzie będą polecać.

Na powyższej liście zapomniałem dodać Lucy Bessona, którą z chęcią obejrzę.