Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman Beyond Return Of The Joker

Zaczęty przez Funky, 14 Czerwiec 2008, 03:53:45

codic

#75
Posiada polskie napisy, a wygląda tak - http://imageshack.us/g/259/zdjcie1.png/


Przede wszystkim zdziwiła mnie "goła" płyta (film kupiony w MediaMarkt, więc nieoryginalne wydanie chyba nie wchodzi w grę), ale także film o proporcji 16/9 zamknięty w letterboxie 4/3.

Aż tak bardzo im zwisało to jak wydadzą film?

EDIT: Nie polecam nikomu kupować polskiego wydania tego filmu. Nie dość, że jakość obrazu jest po prostu średnia, to film jest w wersji 4/3, co widać poniżej. Pieniądze wyrzucone w błoto i będę polował na wersję z USA.



[Pełny rozmiar screena]
I'm willing to put my life on the line to do what I have to. But it has to be mine. No one else's!

franek

Ja myślę że warto kupić Polskie wydanie choćby dla samego filmu, który wg mnie ociera się o Mask Of The Phantasm. Co do "gołej" płyty to chyba w "Przeminęło z Wiatrem" też jest taka, mama ma to na DVD i chyba tam też tak było.


Show Must Go On!!!

kelen

Nie mam żadnego wydania, ale jak do tego czasu nikt tu nie powie nic na temat tej płyty, to sprawdzę jak to wygląda u znajomego, który to ma.

JaRo II

 Ja mam ten film na DvD- polskie wydanie z napisami. Jest to dokładnie to samo wydanie, którego zdjęcia kolega Codic przedstawił powyżej. Faktycznie płytka jest "goła", wygląda to dość nieprofesjonalnie, a sam film to wersja ocenzurowana.
Na początku duże Jot, a pomiędzy małym 'a' i 'o' znak Robina rozświetla to = JaRo

Q

Płyta DVD z "Batman Beyond Return Of The Joker" w Polsce jest dwustronna (strona i A i B z wyborem rożnych ścieżek dźwiękowych), dlatego też nie ma żadnego nadruku.

Film w wersji ocenzurowanej ma proporcje 1.33 : 1, czyli jest w formacie 4:3.

What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Deuce

Generalnie nie przepadam za ?adnymi wizjami z przysz?o?ci? Batmana. Ogl?da?em kiedy? ca?y serial, wi?c trzeba by?o zobaczy? te? i ten film.
Musz? przyzna?, ?e by? wci?gaj?cy. Od samego pocz?tku by?a tajemnica kim jest Joker ? Kiedy ju? mia?o si? wyja?ni?, okazywa?o si?, ?e nadal nic nie wiadomo. ?wiadomo?? Mr. J'a w ciele Tima, to ciekawe i zaskakuj?ce rozwi?zanie.
Barbara i Dick, w "Batman and Mr. Freeze: Subzero", sp?dzali wspólnie czas z wi?ksz? klas? ni? Terry i Dana. Szkoda, ?e w ogóle nie pokazano, jak potoczy?y si? losy Graysona. Z kolei Babs mia?a zbyt m?ody g?os. Brat McGinnisa mia? stanowczo za du?? g?ow?. Najmniej ?askawy, czas okaza? si? dla Harley Quinn. Wygl?da?a z nich najgorzej.
Bardzo dobra animacja. W?tek g?ówny bardzo interesuj?cy i nowatorsko rozwi?zany.
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

LelekPL

HBO Go wrzuciło sporo animacji z Batmanem na swoją platformę i postanowiłem, że dam drugą szansę temu filmowi. Nie może być przecież tak zły jak go zapamiętałem...

Wytrzymałem 10 minut. Otwierająca scena akcji nie robi żadnego wrażenia. Neo Gotham brzmi świetnie jako koncept i inspiracja Blade Runnerem to dobry pierwszy krok, ale jest mało atrakcyjne przez TASowską kanciatość, puste i sterylne. Ale gwoździem do trumny była scena w dyskotece - taki cringe, że wstydziłem się tego co oglądałem i musiałem wyłączyć, zanim ktoś zobaczy co ja oglądam. Ta animacja tańca, te czerstwe dialogi... Ughhh. To tak jakby 40 paroletni animatorzy i pisarze z nadwagą, w okularach i łysiną siedzący w ciemnej pracowni próbowali stworzyć coś cool dla nastolatków, totalnie ich nie rozumiejąc, ani nie wiedząc co jest cool.

Gorszej oceny niż była nie dam, bo jednak drugiej szansy do końca nie dałem, ale na to, żebym dał temu tę szansę jeszcze raz się nie zapowiada.

newtime

Cytat: LelekPL w 06 Grudzień  2020, 16:56:03HBO Go wrzuciło sporo animacji z Batmanem na swoją platformę i postanowiłem, że dam drugą szansę temu filmowi. Nie może być przecież tak zły jak go zapamiętałem...

Wytrzymałem 10 minut. Otwierająca scena akcji nie robi żadnego wrażenia. Neo Gotham brzmi świetnie jako koncept i inspiracja Blade Runnerem to dobry pierwszy krok, ale jest mało atrakcyjne przez TASowską kanciatość, puste i sterylne. Ale gwoździem do trumny była scena w dyskotece - taki cringe, że wstydziłem się tego co oglądałem i musiałem wyłączyć, zanim ktoś zobaczy co ja oglądam. Ta animacja tańca, te czerstwe dialogi... Ughhh. To tak jakby 40 paroletni animatorzy i pisarze z nadwagą, w okularach i łysiną siedzący w ciemnej pracowni próbowali stworzyć coś cool dla nastolatków, totalnie ich nie rozumiejąc, ani nie wiedząc co jest cool.

Gorszej oceny niż była nie dam, bo jednak drugiej szansy do końca nie dałem, ale na to, żebym dał temu tę szansę jeszcze raz się nie zapowiada.
Po raz pierwszy spotykam sie aż tak negatywną opinią. Dla mnie jest to jeden z lepszych filmów animowanych o batmanie a samą stylistykę kupuje bez problemu no ale kto lubi. Duży plus za rozwój relacji między Terrym a Brucem i powrót Tima, fabularnie bardzo wysoki poziom i retrospekcja w Arkham niesamowicie klimatyczna i nostalgiczna dla fanów Tas 

LelekPL

#83
Cytat: newtime w 06 Grudzień  2020, 21:51:44Po raz pierwszy spotykam sie aż tak negatywną opinią.
Jesteś stosunkowo krótko na forum. Już od ponad dekady (mój boże) nie ukrywam tego jak bardzo wykonanie Batman Beyond, w tym samego serialu, to dla mnie jeden wielki facepalm, właśnie przez ten cringe w animacji i nieudolność przedstawienia relacji międzyludzkich w tym wydaniu. Fajny pomysł tylko i wyłącznie.

newtime

Cytat: LelekPL w 06 Grudzień  2020, 23:26:28Jesteś krótko na forum. Już od ponad dekady (mój boże) nie ukrywam tego jak bardzo wykonanie Batman Beyond, w tym samego serialu, to dla mnie jeden wielki facepalm, właśnie przez ten cringe w animacji i nieudolność przedstawienia relacji międzyludzkich w tym wydaniu. Fajny pomysł tylko i wyłącznie.

Co do animacji to kwestia gustu oczywiście, ja mam z kolei słabość do tej kreski Tasowskiej wiec dla mnie, to akurat plus. Co do relacji postaci, to w serialu mam przecież bardzo fajny związek mentora z uczniem który się rozwija, zmienia pojawiają się konflikty , dostosowanie starej gwardii do Nowych czasów, trochę relacji szkolnych jest tego na prawdę dużo i jak na serial animowany o super bohaterach jest napisany na prawdę solidnie. Zwłaszcza jak porównasz to z konkurencja Marvela  w tamtym czasie czy nawet z takim Superman Tas, to beyond dla mnie  zdecydowanie czołówka

LelekPL

Animacja, a kreska to nie do końca to samo. W animacji chodzi też o ruch i dynamikę, a Ty piszesz o stylistyce. Styl jak styl, dla mnie średnio tu wypada, ale rozumiem, że komuś może się podobać ta kanciatość. Ale to ruch jest straszną bolączką tej produkcji.

Co do poziomu pisania to nie lubię porównywać w dół. Jeśli porównywać to tylko z najlepszymi. W dzisiejszych czasach jest tyle wartościowego materiału do oglądania, że argument "nie jest aż tak złe jak..." to żaden argument. Bycie produkcją superbohaterską wcale nie powinno tutaj wiele zmienić. Z resztą ten serial poprzedzony był świetnym TASem, który miał bardzo dobre scenariusze. A argument odnośnie Marvela trąci bardzo kompleksem nowych fanów DC w stosunku to obecnej wyższości konkurenta na rynku filmów, gier i komiksów. Niepotrzebny argument.

I w słabych relacjach nie chodzi o ich ilość (to jest kompletnie nieistotne), ale o ich jakość. Terry jest fatalnie napisaną postacią. Stary Bruce to jedyny plus tego projektu i widać, że scenarzyści czuli się pewnie pisząc tylko jego. To by też wyjaśniało czemu tak wiele lepiej szło im pisanie TAS.

newtime

#86
Porównałem ja do Marvela z powodu tego ze za dzieciaka uwielbiałem wszystkie ich kreskówki i niestety kiedy odświeżyłem je sobie później, to tragedia żadna z nich sie nie broni i ciężko to się ogląda, nawet uwielbiany przeze mnie Spiderman. Dc jest znacznie lepiej wspominany Tas nadal sprawia mi mnóstwo frajdy z oglądania tym nawet te słabsze odcinki, ponieważ sam klimat jest tak gęsty i jednocześnie komiksowy ze kupuje to wszystko. Z Beyond mam podobnie, choć zgadzam się ze jest to słabsza produkcja, to wciąż ma naprawdę wiele do zaoferowania, chociaż moze to wynika z mojego podejścia do tego typu animacji ze nie oczekuje  nie wiadomo jakich ambitnych fabuł a jedynie klimatu, fajnych postaci i pewnej wyobraźni która pozwala mi znowu wrócić do dzieciństwa i byc super bohaterem i pod tym względem Beyond nadal daje radę 

Juby

Batman: Nowy Bohater - Powrót Jokera (taki tytuł nosił film, kiedy trafił do Polski na VHS) dostałem na gwiazdkę chyba w 2003, albo 2004 roku. Widziałem go kilka razy, mam do niego spory sentyment, ale czy to dobry film i czy animacja przetrwała próbę czasu? Nie wiem, bo nie widziałem go od czasów właśnie tej kasety, pewnie grubo ponad 10 lat.

Nie będę przekonywał Lelka, żeby dał filmowi jeszcze jedną szansę, bo im dalej, tym lepie. Ale jeśli mogę mieć do Ciebie prośbę: Czy posiadając HBO GO sprawdziłbyś jaką wersję językową mamy do wyboru? Są tylko napisy, czy również lektor (a może dubbing?)? Jeśli tak, to kto czyta? Bo od lat poszukuję ścieżki, którą miałem na VHS, ze względu na jej brak nie zdecydowałem się na kupno filmu na DVD mimo wielu okazji.

LelekPL

Jest lektor. Ale kto jest lektorem tego Ci nie powiem. Nie śledzę za bardzo nazwisk lektorów.

newtime

Swoją doga jestem ciekaw czy przy okazji zamknięcia Dc Vod do HBO Max wlecą również wszystkie seriale animowane z DC, bo obecnie nie można obejrzeć żadnego z tych seriali legalnie w Polsce nie mówiąc już o napisach czy dubbingu