Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman Beyond

Zaczęty przez Silent Dark, 27 Styczeń 2008, 13:04:11

Gregman

Sory że tak od razu, ale dałby ktoś radę dołączyć z postem w tym temacie zdjęcie gablotek z Jaskini Batman Beyond i napisać od lewej do kogo należały i czemu Wayne je dostał? Np. Strój Nightwinga, który był samodzielny i wyjechał.

Leon Kennedy

#121
Stroje należały do Batmana, Robina ( Tim Drake ), Nightwinga ( Dick ) i Batgirl ( Barbara Gordon ).

Altair

Dlaczego Bruce dosta? stroje? Wnioskuj?c po tym co mówiono w filmie, serialu i serii komiksowej to by?o tak:

Nightwing zosta? postrzelony, bo Bruce zas?oni? go przypadkowo peleryn? - m?ody pomagier nie widzia? czy Joker (chyba Joker, nie pami?tam) celuje w niego. Kule przebi?y peleryn? i trafi?y w Dicka, który zosta? przewieziony do szpitala. Jego to?samo?? prawie ?e zosta?a ujawniona. Stwierdzi?, ?e nie nale?y ju? do Bat-rodzinki i musi si? usamodzielni?.
Spoiler
Gdy le?a? w szpitalu pobrano od niego komórki DNA w celu stworzenia klona, który kiedy? mia?by zast?pi? starego Bruce'a, jednak ten wymkn?? si? spod kontroli w przysz?o?ci i okaleczony zacz?? mordowa?, czuj?c si? nowym Batmanem.
[Zamknij]

Robin (Tim Drake) w uniwersum Beyond zosta? porwany przez Jokera i poddawany przez niego okropnym tortur?, które sprawi?y, ?e straci? pami?? i poczu? si? synem szale?ca oraz Harley. Wyjawi? on te? Jokerowi to?samo?? Bruce'a, jednak na koniec ostatecznie zabi? klauna, gdy ten chcia? pozby? si? Nietoperza. Po wielu latach leczenia traumy, Timmy wróci? do siebie jednak zrezygnowa? z bycia Robinem pod naciskiem Bruce'a, który stwierdzi?, ze Batman zawsze by? sam i tak powinno zosta?.

Batgirl (Barbara Gordon) równie? zosta?a odrzucona przez Bruce'a jako jego pomagierka. Czu?a si? okropnie z tym co si? sta?o Robinowi, jednak dalej chcia?a pomaga? w walce z przest?pczo?ci? w Gotham i dlatego posz?a w ?lady ojca, którego zast?pi?a po jego odej?ciu jako komisarz w Gotham.   

Leon Kennedy

W Beyond i Return strój od Dicka miał dziury po kulach? Pamięć nie ta :P

Adriann

Świetnie wszystko się łączy w całość.. Gdyby tylko byli lepsi przeciwnicy(nie oszukujmy się,nowi są żałośni) Lepszy strój i troszkę mniej nowoczesny klimat miasta(wielu sie to podoba ale mi niestety nie.:<) to serial byłby świetny,tak jest tylko dobry

Altair

Cytat: Leon Kennedy w 03 Lipiec  2012, 22:41:48
W Beyond i Return strój od Dicka miał dziury po kulach? Pamięć nie ta :P
Nie miał, ale to jest komiks bazujący na serialu, a nie na odwrót i dlatego w animacjach to pominięto. Szkoda, ze tak późno nam to wyjaśnili.

Gregman

A dałby ktoś radę załatwić zdjęcia tych gablotek, screen?

vincent

Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA

Gregman

Dzięki. Ale w JLU było wspomniane że Catwoman pracowała z Batmanem a nie ma tu jej kostiumu. Czy to tylko aluzja do komiksu?

kelen

Catwoman oficjalnie do Bat rodziny nie należy, działa sama. Z tego samego powodu nie też w gablocie stroju Supermana, Wonder Woman i innych bohaterów, z którymi Batman pracował :P

Gregman

Ale Terry wymieni? Selin? w sojsuznikach Bruce'a którzy go opu?cili,a Clarka i Diany nie wymieni? czyli niekoniecznie Kyle nale?a?a do Bat-Rodziny ale wspomga?a Bruce'a jak np. Nightwing.

Rado

Ostatnio kilka odcinków sobie przypomnia?em. Serial jest ?wietny do dzisiaj. Uwielbiam odcinek z Ink?, w którym Terry zostaje pokonany i z odsiecz? przybywa mu Bruce w zbroi nietoperza. Podczas walki s?ycha? wtedy motyw muzyczny z TAS-u. Dla mnie bomba. Ciary po plecach, na tym momencie, mam do dzisiaj. ?wietny jest te? odcinek kiedy Bruce'a odwiedza Clark i mówi mu, ?e ju? czas, aby Terry do??czy? do Justice League.

Mikoto

Serial rzeczywi?cie elegancki. Pami?tam, ?e jak pierwszy raz na Polsacie obejrza?em przez przypadek jaki? odcinek to nie podoba?o mi si?, ?e Batmanem jest kto inny i wygl?d jego kostiumu. Kilka lat pó?niej na Cartoon Network puszczono BB i X-men Evolution i od tego momentu zacz??em ogl?da? ka?dy odcinek. Oczywi?cie nadal wola?em (i wol?) klasycznego Batmana, ale Terry'ego te? mo?na polubi?. Wtedy to mia?em co? ok. 10 lat i pami?tam, ?e niektóre momenty/odcinki wydawa?y mi si? do?? straszne/brutalne :P .
Szkoda tylko, ?e przeciwnicy nie byli jacy? za ciekawi. Najlepszy to by? chyba Derek Powers. Kojarzy? mi si? z Normanem Osborne'm ze Spider-mana. Niestety marnowanie potencja?u przeciwników to w batman Beyond normalka, wi?c ta posta? nie pojawi?a si? ju? wi?cej poza 1 sezonem... A pami?tam, ?e kiedy dawali zapowiedzi sezonu namba tu to oczekiwa?em wielkiego powrotu Powersa, a tu taka lipa...

I przypomnia? mi si? odcinek o jakim? facecie pogrzebanym w ziemi, który wywo?ywa? potem wstrz?sy sejsmiczne. By? on chyba gadaj?cym szkieletem. To? to chore by?o! Dziwie si?, ?e teraz przez obejrzenie takiego czego? w dzieci?stwie nie zosta?em seryjnym morderc? czy co? ;P .

Rado

Ja, pierwszy raz zetknąłem się z tym serialem jeszcze na amerykańskim Cartoon Network. Pamiętam, kiedy z kuzynem, zobaczyliśmy reklamę Beyonda pierwszy raz, spojrzeliśmy na siebie spojrzeniem wtf?! To wygląda jak Batman, ale to nie był Batman. I potem już poszło.

CytatSzkoda tylko, że przeciwnicy nie byli jacyś za ciekawi.

Ktoś tu wcześniej napisał, że większość villainów Terrego, wygląda raczej jak z Marvela a nie z DC. Trudno się z tym nie zgodzić. Pamiętam był np, Shriek - coś na kształt Shockera, albo Stalker - taki jakby Kraven i nawet motywy miał podobne do Sergieja. Mnie najbardziej podobała się wspomniana Inka oraz Kurara.

CytatI przypomniał mi się odcinek o jakimś facecie pogrzebanym w ziemi, który wywoływał potem wstrząsy sejsmiczne. Był on chyba gadającym szkieletem.

A, to pewnie Earth Mover.



Doctus

@Rado, ja to nawet poszed?bym dalej, i powiedzia? ?e przeciwnicy Batmana z przysz?o?ci przypominaj? tych z którymi walczy? Spider-Man z konkurencyjnego wydawnictwa. Patrz?c jednak z szerszej perspektywy, i uwzgl?dniaj?c czasy i klimat w jakich osadzone s? przygody m?odego Batmana mo?na wybaczy? twórcom delikatny brak oryginalno?ci. Przynajmniej ja im to wybaczam, bo owy serial jest zdecydowanie w czo?ówce moich ulubionych z Zamaskowanym Krzy?owcem.

TAS uwielbiam. Wychowa?em si? na tym serialu, i nawet dzisiaj dalej ?wietnie ogl?da mi si? te kreskówk?, zw?aszcza wersj? oryginaln? z Kevinem Conroy'em jako Batmanem. Batman Beyond natomiast to zupe?nie inny serial. I s?owo 'zupe?nie' w tym przypadku nie jest w ?adnym stopniu przesadzone. Podobnie jak moi przedmówcy równie? pozna?em serial dzi?ki Cartoon Network, wcze?niej jednak wypo?ycza?em go na VHS (podobnie jak i filmy animowane z TASu czy poszczególne odcinki). Przypomina mi si? obraz z dzieci?stwa, kiedy podziwiam dramatyczn? scen? obijanego starego Bruce'a, który na domiar z?ego dostaje ataku serca. To co by?o jedn? z mocnych stron serialu, to u?ycie znanych nam postaci, strojów, przedmiotów, jako reliktów przesz?o?ci, smaczków porozrzucanych gdzie? w serialu. Patrz?c na to co si? dzieje w Neo Gotham, czasy m?odo?ci Bruce'a Wayne'a wydaj? si? wr?cz optymistyczne.

Macie racje, przeciwnicy nie s? tak klimatycznie przedstawieni jak w TASie, jednak przysz?o?? wymaga nowych przest?pców, a futurystyczne otoczenie w?a?nie moim zdaniem sprzyja rozwojowi przest?pczo?ci. Nie wyobra?am sobie ?eby Batman nowej generacji z sprz?tem rodem z filmów sci-fi walczy? ze zwyk?ymi gangsterami czy ?witami z Arkham. Na tym w?a?nie polega przedstawienie przysz?o?ci - w zapomnienie nie tylko poszli starzy bohaterowie, ale i z?oczy?cy, a to daje mo?liwo?ci do wprowadzenie zupe?nie innego spojrzenia na zorganizowan? przest?pczo??. Elegancko ubranych mafiosów zast?pi?y brudne miejskie gangi, gustownego clowna-socjopate gang niewyrafinowanych nastolatków w makija?u, a dziedzictwo po rodzicach Bruce'a sta?o si? polem biznesowej bitwy. Patrz?c przez pryzmat starego Batmana, widok nowego Gotham City jest jeszcze bardziej pesymistyczny ni? przedtem. Wizualnie równie? serial zosta? dopracowany do perfekcji, prezentuj?c nam Gotham City które jest mieszank? cyberpunkowego miasta z biopunkow? mod? w?ród ludzi.

Cieszy fakt ?wietnie dobranych soundtracków, które idealnie pasowa?y do klimatu historii. Ogromnie szanuj? muzyk? tworzon? do Batman: The Animated Series która jest mroczna i wynios?a (przyznam si? bez bicia, ?e potrafi? jej s?ucha? po dobre kilka godzin) jednak ?cie?ka d?wi?kowa z Batmana Przysz?o?ci to zupe?nie nowa jako?? muzyki tworzonej pod posta? Nietoperza. Szybka, efektowna, z wykorzystaniem co jaki? czas bardziej to psychodelicznych (cho? to rzadziej) czy gotyckich d?wi?ków. Idealnie pasuje do naszego sci-fi Batmana. Moimi niekwestionowanymi faworytami w tej kwestii s? Cold vs. Hot oraz Inque Escapes. Je?li chodzi o komiksy, to czyta?em cz??? tych bezpo?rednio na podstawie serialu, miniseri? Beechena, ale dalej nie mia?em czasu ?eby si?gn?? po regularn? seri? któr? wydaj? cyfrowo. Z tego co wiem namno?y?o si? spin-offów, jeden z Supermanem (czyta?em, mo?e by?), inny pono? z Justice League.

Musz? to wszystko w wolnej chwili ogarn??, cho? to co najbardziej chcia?bym zobaczy?, to nie komiksy, ale film na podstawie BB. To w?a?ciwie moje marzenie od dziecka, i boli mnie ?e co nie pojawi si? ten pomys? to zwykle umiera w zarodku. Zawsze widzia?em to jako cyberpunkowe miasto, a w nim stary Bruce Wayne, jakby wyj?ty z innej epoki i wrzucony to przysz?o?ci. U Terry'ego rozwin??bym w?tek jego cz?onkostwa w gangu i pobytu w poprawczaku, tak aby bardziej pog??bi? jego stosunek do bycia Batmanem i pokazania jego misji jako swego rodzaju odkupienia. Owszem, straci? ojca, ale nowe wersje tej historii powinny wzbogaca? stary schemat o nowe elementy, zw?aszcza kiedy mog?yby one zag??bi? si? w psychik? bohaterów. Ah, czy wspomnia?em ?e starego Wayne'a musia?by zagra? Clint Eastwood? nie? to teraz mówi?. Mam ju? w g?owie scen? z pierwszego odcinka BB, w której Eastwood jako stary Bruce spuszcza ?omot Jokersom.