Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Świat według Kiepskich

Zaczęty przez heros65, 05 Listopad 2009, 19:57:25

heros65

Co myślicie o serialu komediowym na Polsacie. :D

Dla mnie jest the best :)

Crane

A widziałeś kiedyś jakiś inny serial? Np. z USA? Nie mówię już o serialach dramatycznych, to byłoby pewnie zbyt wymagające, ale komediowych, takich w których humor nie prezentuje poziomu proporcjonalnego do IQ bohaterów?

Wiem że o gustach się nie dyskutuje, ale Matko Przenajświętsza...


Whatever doesn't kill you simply makes you... stranger.

heros65

Wole już zobaczyć IQ Polaków niż oglądać np.Friends lub jakiś inny serial.Gdzie jeden robi dziwną minę,a Amerykanie się z tego cieszą.Przynajmniej Polskie komedie robią to co myślą.
Mówią o naszej polityce lub innych rzeczach.

Kadaver

"Książka jest lustrem,gdy zajrzy do niej malpa,nie wyjrzy apostoł"  -
                                                         G.Ch.Lichtenberg   
               

Leon Kennedy

Jeśli idzie o seriale komediowe to w tej chwili króluje tylko jeden ( przynajmniej dla mnie )... Dwóch i pół. Rewelacjny chumor, odzywki, główni aktorzy i boskie laseczki. Swiat według Kiepskich oczywiście razi w wielu momentach głupotą, ale fajnie ukazuje czasem nasz dość niedorzeczny kraj, a że z nich matoły... No cóz taka to już koncepcja tego serialu. Ja tam wolę Świat według Bundych, którzy wydają się ponadczasowi ;). Co do Przyjaciół... Wiele odcinków dało mi masę smiechu ;).

JaRo II

 '?wiat wg Kiepskich' bardzo lubi?, jest to mój ulubiony serial komediowy. Zamierzony absurd i g?upota nie maj? granic, co jest oczywi?cie wielkim plusem serialu, ?wietny chumor, typowo polskie problemy (alkochol, brak pracy, kasy, zawi?c s?siedzka) i wzorowe, bardzo naturalne aktorstwo. Nie wszyscy lubi? ten serial, twierdz?c, ?e jest on skierowany do ludzi prostackich, ale nie zgadzam si? z tym, pod przykrywk? niby g?upiutkiej historyjki kryje si? sporo g??bi i jest poruszanych tak?e du?o istotnych problemów. Jak dla mnie bardzo odwa?ny i mistrzowski serial, o jego sile ?wiadcz? chocia?by liczne nagrody i nominacje i ogromna ogl?dalno?c.
Moja ulubiona postac, to Waldu?, go?c by? niesamowity. Rozczarowuje mnie tylko bierz?ca seria Kiepskich. Zbyt cz?sto zmienia si? lokalizacja, w starych odcinkach akcja toczy?a si? g?ównie w kuchni, sypialni, przedpokoju, korytarzu, czasem piwnicy i by?o w porz?dku, teraz Kiepscy za du?o podru?uj? co traci na klimacie. Takie zmiany s? niepotrzebne. Dra?ni mnie równie? i to ca?kiem mocno sam Ferdek. Dawniej by? pe?en pomys?ów, ?ycia, a teraz chodzi taki zmulony, gburowaty i mówi jakby mia? kluchy w z?bach. Co? mi si? wydaje, ?e Kiepscy chyl? si? ku upadkowi, na co wskazuj? liczne krytyki fanów i widzów, których rozczarowa?a ostatnia seria. Mimo wszyskto dla mnie zawsze to b?dzie ?wietny serial.

Taka ciekawosta: Dariusz Gnatowski, aktor graj?cy Boczka odwiedzi? kiedy? moj? mie?cin? (na wakacje, 2004 roku). Przyjecha? wynaj?tym autobusem na mecz pi?ki no?nej. Jest faktycznie kawa? ch?opa, skronie ma ca?kiem siwe, wydawa? si? byc sympatyczny. Mama zrobi?a mi zdj?cie jak przy nim sta?em. Super! Tylko, ?e pó?niej sprawdzili?my, ?e nie by?o kliszy w aparacie...
Pozosta? tylko autograf. Ponoc wraz z Boczkiem przyjecha? wtedy te? Ryszard Kotys, graj?cy Pa?dziocha. Jak g?osi plotka/ legenda, na samym wst?pie po wyj?ciu z autobusu aktorzy udali si? na obiad do pobliskiego budynku (budynek by? zamkni?ty tego dnia dla reszty t?umu). Ponoc podczas jedzenia spo?ywao alkochol, Pa?dzioch tak si? opi?, ?e nie móg? wstac z krzes?a. wieczorem, tak ?eby nikt nie widzia? przetransportowano go do autobusu. Jak by?o naprawd? to nie wiem, bo Ryszarda Kotysa w ogóle nie widzia?em, a to, ?e on by? to tylko plotka. z drugiej strony plotk? t? potwierdzaj? osoby, które zajmowa?y si? organizacj? tego przedsi?wzi?cia, tak ?e chyba co? musia?o byc...
Na początku duże Jot, a pomiędzy małym 'a' i 'o' znak Robina rozświetla to = JaRo

heros65

Fajnie ze jest ktoś co lubi ten serial.Faktem jest że rzeczywiście nowe serie nie są już ciekawe jak kiedyś.


Z moich ciekawostek:
To jak moja Mama dawno temu pracowała w sklepie to Boczek(Dariusz Gnatowski)bardzo często robił w tym sklepie zakupy. :)

isild87

Tak,dawne odcinki byly nie do pobicia  ;)
Moimi ulubionymi postaciam sa:
Bezkonkurencyjna Helena Pazdziochowa i jej krzyki typu "Marian,do domu"!
Listonosz Edzio i jego wierszyki
Ferdek i jego sposoby na zarabianie kasiory
No i oczywiscie Waldus - Cycu jeden  ;D

heros65

Paździoch to też przecież fajna menda i te jego"Karwasz twarz". :D

isild87

Taa,Ferdek zawsze tak o nim mowi "ta menda jedna",no ale Pazdzioch przynajmniej pracuje na swoje i ma zmylke do biznesu, jak to slicznie opisala kiedys jego zona - "handluje gaciami na bazarze"

heros65

Najbardziej lubię jak jego żona go wyzywa np.
Łysa menda
Małpia czaszka
Rzadko,ale czasami słyszałem "Co tak świrujesz jak małpa w zoo".
Albo kiedy miał być koniec świata i Paździoch powiedział że chce uprawiać s*x z dwudziestoma kobietami naraz.I wtedy Helena coś do niego powiedziała tylko nie pamiętam co.

Roy_v_beck

Taaa, nowe serie to już nie to co kiedyś. Jak czasem trafię na Kiepskich to patrzę czy jest Walduś i jak jest to oglądam, a jak nie to przełączam. W tych nowych odcinkach za dużo efektów specjalnych jest, za mało dowcipu.

Al Bundy

Bardzo lubię ten serial, ponieważ zawsze można się dobrze pośmiać. Lubię przygody Ferdka, Boczka, Waldusia i mendy Paździocha. Najbardziej podoba mi się wygląd Mariana, a szczególnie szmaciany beret. ;)

król P

Ja też lubię ten serial, najbardziej z postaci polubiłam Ferdka najfajniejszy jest wtedy gdy mówi "kurde". Lecz pozostali bohaterowie też są śmieszni.

Anarky

Najlepsza posta? to wed?ug mnie oczywi?cie Marian Janusz Heinrich Gottlieb Pa?dzioch von Bibersztajn, przyk?ad prawdziwej ''mendy'' i cz?owieka poprzedniego ''systemu'' w Polsce. Podejrzewany o kradzie? papieru toaletowego z toalety, prowadzi jak przysta?o na ''prywaciarza'' w?asny biznes bieli?niany na bazarku.
Ja wam pokażę!