Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman (1966)

Zaczęty przez heros65, 26 Listopad 2009, 15:58:45

heros65

Stary serial z Batmanem. Mia? 3 sezony i razem 120 odcinków. Serial nie by? zbyt ciekawy i wiele osób uwa?a, ?e Robin wygl?da jak pedzio, do tego dochodzi ?mieszny wygl?d Batmobila i Alfred wi?kszy od Bruce'a. Lecz w tamtych czasach by? bardzo popularny. Na bazie serialu powsta? jeden film Batman-the movie. Oraz film komediowy Return to BatCave.
Posted on: 24 Listopad  2009, 15:25:10

 Ostatnio obejrza?em jeden odcinek. Nazywa? si? chyba Hi Didle Ridller. Niestety odcinek ogl?da?em bez d?wi?ku. By? g?upi. Na jakie? tam wystawie Policja dostaje zagadk?. Bezradni dzwonia przez czerwony telefon do Rycerza Gotham. Nast?pnie pojawia sie Batman i Robin. Gdy przeczytali papierek wrócili do rezydencji. Tam probowali rozszyfrowac zagadke... Teraz omin? par? wydarze? bo dobi?a mnie jedna rzecz. Mroczny Rycerz i Cudowny Ch?opiec przyjechali na dysk?. Robin zosta? w Batmobilu, a Batman wszed? do ?rodka. Nast?pnie otru?a go jaka? babka i nagle zachcia?o mu si? ta?czy?, pó?niej zemdla?.
Zagadka porwa? Robina i to co mnie ?dziwi?o, to to ?e Zagadka nie ?ci?gn?? maski Cudownemu Ch?opcu. Zaraz potem Batman si? obudzi? poszed? do Batmobilu gdzie zatrzyma?a go Policja. Smutny Batman odda? kluczyki Policji.

Picard

W mordę jeża! Toż widać, że w latach 60 dominowała kultura hipisów i różnego rodzaju środki wyskokowe!  ;D Przydał by się przewodnik po odcinkach tego ,,dzieła" kręconego przez hipisów.  :D
"What we leave behind is not as important as how we've lived" <br />Jean-Luc Picard

Q

Cytat: heros65 w 26 Listopad  2009, 15:58:45
Ostatnio obejrzałem jeden odcinek. Nazywał się chyba Hi Didle Ridller. Niestety odcinek oglądałem bez dźwięku. Był głupi. Na jakieś tam wystawie Policja dostaje zagadkę. Bezradni dzwonią przez czerwony telefon do Rycerza Gotham. Następnie pojawia się Batman i Robin. Gdy przeczytali papierek wrócili do rezydencji. Tam próbowali rozszyfrowac zagadke... Teraz ominę parę wydarzeń bo dobiła mnie jedna rzecz. Mroczny Rycerz i Cudowny Chłopiec przyjechali na dyskę. Robin został w Batmobilu, a Batman wszedł do środka. Następnie otruła go jakaś babka i nagle zachciało mu się tańczyć, później zemdlał.
Zagadka porwał Robina i to co mnie ździwiło, to to że Zagadka nie ściągnął maski Cudownemu Chłopcu. Zaraz potem Batman się obudził poszedł do Batmobilu gdzie zatrzymała go Policja. Smutny Batman oddał kluczyki Policji.

Idealny przykład na to, że dźwięk jednak robi różnicę.

Po pierwsze zagadko którą pozostawił Riddler na światowej wystawie w Gotham City okazała się dla policji zbyt trudna i dlatego zostali wezwani Batman i Robin. Później najważniejszy jest fakt, że Batman bezpodstawnie aresztuje Riddlera, za co złoczyńca pozywa go do sądu, co może doprowadzić do zakończenia działań Batmana, gdyż na rozprawie ma być bez maski.

Ukryta zagadka doprowadził Batmana i Robina do pewnego klubu. Gdzie ze względu na młody wiek, Cudowny Chłopiec nie mógł wejść. Batman idealnie wtapia się w tłum i nie odmawia uroczej damie tańca (legendarny Batusi) Bohater jednak wcześniej wypił doprawiony sok pomarańczowy i nie udało mu się na czas powstrzymać Riddlera, który wraz z innymi bandytami porwał Robina. Niestety Batman cały czas pozostaje pod działaniem środka jaki dosypaniu mu w klubie, a w takim stanie nawet Batman nie może prowadzić. (Co ciekawe bohaterowie w początkowych odcinkach nie zapinają pasów, jednak później ze względu na uwagi odpowiedni instytucji, bohaterowie zawsze dbają o bezpieczeństwo i zapinają pasy nawet w takim pojeździe jak Batmobil).

Po za tym "Hi Diddle Riddle" jest pierwszym odcinkiem serialu i co prawda z obecnej perspektyw ma pewne specyficzne elementy, nawet dużo takich elementów, ale też ma w sobie pewien urok, który sprawia, że ta produkcja cały czas ma rzesze fanów.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Q

To co wydawało się praktycznie możliwe staje się realne, czyli informacje/recenzje/opisy wszsytkich odcinków serialu z lat 60-tych.  http://www.batcave.com.pl/old/page.php?id=seriale/batman1966_listaodcinkow

Dokładnie jeszcze przez 24 tygodnie co niedziele pojawiać się będą informacje o kolejnych odcinkach serialu z Adamem Westem  w roli głównej. A w 3. sezonie jest na co zwrócić uwagę. Dowiecie się jak Batman poradził sobie z kryminalistami z Londinium, jak wyglądają jego relacje z Batgirl - kilka scen jest naprawdę kapitalnych, a w rolach złoczyńców oprócz już znanych bohaterów pojawią się takie legendy jak  Joan Collins i Zsa Zsa Gabor.

Jak zostanie uzupełniony dział dotyczący Batmana z lat 60-tych to pozostanie jeszcze tylko produkcja telewizyjna "Legends of the Superheroes", ale ta nie wygląda już nawet w połowie tak dobrze jak legendarny serial.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

Dopiero teraz jak podałeś link i przejrzałem działy o serialu zauważyłem pewną niesamowitą informację - Mr. Freeze to Eli Wallach! :o

Q

W rol? Mr. Freeze'a w serialu wciela?o si? a? trzech aktorów, oprócz Wallacha, tak?e George Sanders i Otto Preminger.

Serial by? bardzo popularny tak wi?c go?cinnie cz?sto pojawiali si? popularni w tym okresie czasu aktorzy.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Q

Za pewne nie wiele osób śledziło co tygodniowe aktualizacje dotyczące odcinków tego serialu. Po 120. tygodniach nadszedł koniec - http://www.batcave.com.pl/old/page.php?id=seriale/batman1966_ep120

Nie był to serial idealne miał swoje lepsze i gorsze momenty, ale na stałe zapisał się w historii Batmana, w rolach epizodycznych przewinęło się przez niego wiele interesujących postaci nie tylko ze świata telewizji i filmu.

Chociaż odcinek "Minerva, Mayhem and Millionaire" jest ostatnim  w którym kostiumy bohaterów Gotham City przywdziali West i Ward, to pamiętajmy, że panowie powrócili po latach w jako Dynamic Duo w telewizyjnej produkcji "Legends of the Superheroes", którą kiedyś przybliżymy na łamach BatCave.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

JaRo II

 Ostatnio natrafiłem na taką ciekawostkę, że aktor Vincent Price wcielał się w tym serialu w postać złoczyńcy= Jajogłowego. Bardzo mi się spodobała ta postać. Mam pytanie- czy kryminalista ten pochodzi z komiksu, czy wymyślono go specjalnie na potrzeby serialu? I pytanie drugie- jaki jest origin tej postaci, skąd się u niego wzięła ta jajowatość głowy?
Na początku duże Jot, a pomiędzy małym 'a' i 'o' znak Robina rozświetla to = JaRo

LelekPL


Q

Egghead to postać została stworzona specjalnie na potrzeby serialu, ale złoczyńca o takim pseudonimie wcześniej pojawił się w komiksach Marvela, gdzie był wrogiem Ant-Mana.

W serialu nie wiele miejsca poświecono originom bohaterów, dlatego też Eggheadzie nie wiadomo zbyt wiele. Powszechnie  uważany jest za najmądrzejszego na świecie złoczyńcę.

Szczegóły o serialowym Eggheadzie:
http://batman.wikia.com/wiki/Egghead_%28Vincent_Price%29
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

JaRo II

 Dzi?ki panowie za info. Tak swoj? drog?, to szkoda, ?e nie wykorzystano potencja?u tej postaci. Batman ma w swoim universum wielu ?wietnych przeciwników, o których si? ju? nie pami?ta. Do moich ulubionych zaliczam:
- Gentelman Ghosta, Cz?owieka Gumk? do mazania*, Czarno Bia?ego Bandyt? i w?a?nie Jajog?owego. S? to postacie z ogromnym potencja?em, niestety dzi? ma?o kto je pami?ta.
Mam jeszcze pytanie do Ciebie Q- ten Egghead z Ant Mana by? jako? podobny do wcielenia Vincenta Price'a, czy ró?ni? si? zupe?nie od niego?
* Cz?owiek Gumka do mazania (Erazer bodaj?e), cz?sto zajmuje czo?owe miejsca jako jeden z najgorszych wrogów Batmana, ale ja osobi?cie bardzo lubi? t? posta?, owszem jest kiczowata, ale ma swój urok.
Na początku duże Jot, a pomiędzy małym 'a' i 'o' znak Robina rozświetla to = JaRo

Q

Już sama nazwa bohatera - Egghead - określa pewne charakterystyczne cechy: dosłowna jajogłowość i wysoka inteligencja. Więcej o Marvelowskiej wersji znajdziesz tu - http://en.wikipedia.org/wiki/Egghead_%28comics%29
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Q

Tak ja kiedyś obiecywaliśmy - Legends of the Superheroes, czyli bardzo oszczędne podejście do superbohaterów i bez grama powagi. Produkcja zdecydowanie nie dla wszystkich i nawet fanom Batmana w wykonaniu Adama Westa nie musi się podobać.

Jednak, gdzie indziej można zobaczyć w jednej produkcji takich bohaterów jak: Batman, Robin, Flash, Green Lantern, Hawkman, Captain Marvel, Huntress i Black Canary  8)
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)