Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

DC Universe - wątek ogólny

Zaczęty przez Doctus, 04 Marzec 2016, 03:36:11

Jakich bohaterów chcielibyście zobaczyć w ramach filmowego świata DC Comics?

Nightwing
2 (18.2%)
Red Hood
4 (36.4%)
Huntress
0 (0%)
Red Robin
1 (9.1%)
Batwoman
0 (0%)
Robin (Damian Wayne)
0 (0%)
Robin (Carrie Kelley)
0 (0%)
Azrael
2 (18.2%)
Batgirl (Barbara Gordon)
2 (18.2%)
Batgirl (Cassandra Cain)
0 (0%)
Batgirl (Stephanie Brown)
0 (0%)
Talon
0 (0%)
Batwing
0 (0%)

Głosów w sumie: 11

Doctus

Pomy?la?em ?e przyda si? w?tek ogólny zrzeszaj?cy ró?ne dyskusje wokó? DCEU nie pasuj?ce do innych tematów. Zaczn? na pocz?tku od drobnej ankiety, traktuj?cej o tym jakich bohaterów chcieliby?cie zobaczy? w ramach filmowego ?wiata DC Comics. Cho? faktycznie w?tek dotyczy ca?ego DCEU, pozwoli?em sobie ograniczy? ankiet? do postaci z okolic Gotham City. Podj??em tak? a nie inn? decyzj? z dwóch powodów: nomen omen to dalej forum przede wszystkim o Batmanie, poza tym - jest za du?o wyj?tkowych postaci których nie wrzucenie do ankiety by?oby dla nich du?? krzywd?. Zapraszam zatem do rozmów o rozwoju, przysz?o?ci, i plotkach zwi?zanych z DC Extended Universe oraz g?osowania w ankiecie. Od siebie dodam, ?e najbardziej czekam na eksplorowanie Flasha i Zielonych Latarni, czyli na ten moment jedynych pewnych bohaterów. Wielka szkoda, ?e w filmach równie? postanowiono wykorzysta? Barry'ego Allena. Liczy?em na wyst?p mojego ulubie?ca - Wally'ego Westa, najszybszego dowcipnisia w Lidze Sprawiedliwo?ci, tym bardziej ?e Allen bardzo dobrze sprawuje si? w serialu TV, gdzie Wally wedle nowszych komiksów jest gburowatym fanem motoryzacji (szkoda...).

LelekPL

Co do rozwoju tego "Uniwersum" to ja jeszcze poczekam, a? obejrz? Batman v Superman i a? dowiem si? czy chc? dalszego rozwoju.

Co do postaci z ankiety, ja chcia?bym tylko Talona i Azraela. Z drobnymi zmianami ich w?tki pasowa?yby do filmowego uniwersum. Court of Owls by?by ciekawy na du?ym ekranie. Nie wiem po co by mieli robi? Bane'a jeszcze raz, ale gdyby tak by?o, to czemu nie skorzysta? te? z Jeana Paula. Od reszty wola?bym, ?eby trzymali si? jak najdalej... ewentualnie, je?li ju? MUSZ? da? tych robinów, to wybrali jednego i ?eby GRUNTOWNIE t? posta? pozmieniali.

Doctus

Ja bardzo lubi? motyw Robina, jest on kluczowy dla mitologii Batmana tak samo jak ?mier? jego rodziców. Gor?co licz? ?e wprowadzeni do uniwersum zostan? przede wszystkim trzej ?o?nierze walcz?cy pod tym kostiumem - chcia?bym Dicka Graysona, którego bardzo lubi? jako Nightwinga, cho? uwa?am ?e bardziej pasowa?by do tego uniwersum jako Agent 37. Jason Todd, którego historia zas?uguje na osobny film na podstawie motywów komiksu Under the Hood. Na koniec Damian Wayne, poniewa? uwa?am ?e pomocnik z socjopatycznymi sk?onno?ciami bardzo dobrze pasuje do realiów w jakich teraz ?yje Wayne. Dodatkowo, w?tek ojcostwa to co? czego jeszcze nie ugryziono w kinowym Batmanie. Red Robin, mimo i? uwa?am go za ?wietnie rozpisanego bohatera, na ten moment móg?by wprowadzi? niepotrzebny t?ok, i przeznaczy?bym go do filmu o Teen Titans w przysz?o?ci. Na ten moment jestem zdania ?e Ci trzej wymienieni przeze mnie panowie wpasowaliby si? idealnie w budowan? mitologi? DCEU'owskiego Batmana.

Gdyby chciano natomiast wprowadzi? Batgirl... jasne, czemu nie. Ale nie Barbar?. Znacznie wi?cej ta posta? ma do zaoferowania jako Oracle. W?tek kalectwa, do?? du?y i realny ?yciowy dramat zwi?zany z Jokerem. Moj? ulubion? Batgirl jest Cassandra, ze wzgl?du na histori? z League of Assasins oraz "ostro??" charakterystyczn? min. dla Damiana czy Jasona. Bardzo chcia?em ?eby wprowadzono t? posta? w trylogii Nolana, najlepiej pasowa?aby do TDKR gdyby tylko wprowadzono Davida Caina jako jednego z pracowników Bane'a czy Talii al Ghul. Nolan jednak podobnie jak Lelek nie by? przychylny wprowadzaniu pomocników, wi?c mo?e uda si? w DCEU.

Juby

Cytat: Doctus w 04 Marzec  2016, 14:59:24
Gdyby chciano natomiast wprowadzić Batgirl... jasne, czemu nie. Ale nie Barbarę. Znacznie więcej ta postać ma do zaoferowania jako Oracle. Wątek kalectwa, dość duży i realny życiowy dramat związany z Jokerem.

Jakiś francuski magazyn potwierdził (widziałem zdjęcia z gazety, jak znajdę linka to wrzucę), że wycięta z wersji kinowej filmu Jena Malone gra
Spoiler
Barbarę Gordon.
[Zamknij]

LelekPL

#4
Cytat: Doctus w 04 Marzec  2016, 14:59:24
Ja bardzo lubię motyw Robina, jest on kluczowy dla mitologii Batmana tak samo jak śmierć jego rodziców.

Bez przesady. Wiem jak długo robin jest w komiksach, ale większość najlepszych historii radzi sobie bez niego. Natomiast śmierć rodziców to esencja Batmana. Często aż do przesady do niej się wraca. A bez niej nawet nie zostałby Batmanem.

Jeśli muszą robić ich w filmie, albo do nich nawiązywać nawet... to proszę niech nie robią z nich dzieci. Ten kostium w gablocie jest tak pokazany, że nie wiadomo czy należał do dorosłej osoby czy dziecka, ale te krótkie spodenki na ostatnich zdjęciach są już absurdalne :P



Wygląda to równie źle jak w komiksie :P Albo nawet i gorzej, porównując ze współczesnymi.



Post Merge: 04 Marzec  2016, 19:07:17

Cytat: Juby w 04 Marzec  2016, 18:49:31
Jakiś francuski magazyn potwierdził (widziałem zdjęcia z gazety, jak znajdę linka to wrzucę), że wycięta z wersji kinowej filmu Jena Malone gra
Spoiler
Barbarę Gordon.
[Zamknij]

A ja od Zacha Snydera i EW słyszałem coś innego :P

Cytat"I think we should keep it private, but it's nothing that's been talked about," Snyder says. "She's definitely not Robin or Batgirl. I'm happy to say that."

http://www.ew.com/article/2016/03/04/batman-v-superman-dawn-justice-r-rated-ultimate-edition

kubala102

Bardzo chce zobaczyć Robina w filmowy uniwersum ale zgadzam się że nie powinien być on dzieckiem tylko facetem w wieku około 19-24 lat 

Juby

Cytat: LelekPL w 04 Marzec  2016, 19:01:49
A ja od Zacha Snydera i EW słyszałem coś innego :P

http://www.ew.com/article/2016/03/04/batman-v-superman-dawn-justice-r-rated-ultimate-edition

I niby to przeczy temu co napisałem? ;)
Spoiler
Malone gra Barbarę Gordon, ew. Oracle, nie Robina lub Batgirl. Sprawdziłem, fotki z tego francuskiego magazynu, potwierdzające kogo gra zostały usunięte, co jeszcze bardziej utwierdza mnie w przekonaniu, że były autentyczne.
[Zamknij]

Q

Jeśli chodzi o ten francuski magazyn:

Spoiler

[Zamknij]

to wygląda to raczej na zbiór różnych plotek, a nie oficjalnych informacji, a nie też przecieków.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

kelen

Redaktor EW, który widział już film potwierdził, że przecieki dotyczące
Spoiler
Barbary i Olsena
[Zamknij]
są nieprawdziwe.

Juby

Tak, chodziło o to. Dzięki za weryfikacje. ;)

newtime

Co do postaci Robina to jeden z Dzienikarzy powiedział że

"W zwiastunie widzieliśmy kostium Robina pokryty graffiti Jokera. Producenci wyjawiają, że jest to kolejny klocek budujący coś na przyszłe filmy. Nie chcą powiedzieć, kto dokładnie był/jest tym Robinem. Prawdopodobnie jest to sugestia do solowego filmu o Batmanie."

Bardzo cieszę się z tej informacji mam nadzieje  że solowy film batmana będzie w dużej mierze oparty o relacje Batmana z Robinem

LelekPL



Na szczęście to tylko spekulacje dziennikarzy, a nie "informacja". Nic nie znaczą. Równie dobrze może to być crossover ze Scooby-Doo.

kubala102

Bardzo lubiłem serię Batman and Robin z New52 udało się tam stworzyć naprawdę ciekawą relacje pomiędzy Batmanem i Robinem  i jeśli któryś z tych filmów miałby dać coś podobnego to jestem jak najbardziej na tak. Poza tym to co już zostało potwierdzone to to że śmierć Robina miała znaczący wpływ na  na batmana w tym uniwersum przez co zmienił swoje spostrzeżenie na otaczający go świat , cieszę się że twórcy biorą pod inspiracje znane  komiksy z batmanem takie jak np  Death in the Family czy The dark knight returns

Deuce

Jak każdy tutaj, bardzo bym chciał, aby DC miało w końcu mocne i spójne uniwersum filmowe. Przecież wydawnictwo to ma najlepsze postacie komiksowe na świecie. Nie mówię tu tylko o Supermanie i Batmanie, ale o wszystkich, z małymi wyjątkami oczywiście.
Co do ankiety, to chciałbym zobaczyć przede wszystkim:
1) Azrael - oczywiście musi to być Jean Paul. Michael Lane był tak samo nudną postacią, jak Batwing czy Talon. Poza tym Valley był najlepszym Batmanem, jakiego kiedykolwiek i gdziekolwiek ukazano. Zawsze żałowałem, że tak krótko nosił maskę Nietoperza. Jedna uwaga: pod żadnym pozorem nie chcę widzieć u niego fryzury na Arnolda Boczka czy Małą Mi. Jego wizerunek w DC You jest tragiczny.
2) Robin - wiadomo, że bez Robina, Batman nie był by w stanie tak dobrze funkcjonować. Bruce, pomimo tragedii w postaci utraty rodziców, jest jednak wielkim szczęściarzem. Posiada tak wielką i wierną rodzinę  i przyjaciół, że niejeden mógłby mu tego pozazdrościć. To oni trzymają go przy jego postanowieniach i mocno pomagają. W filmie wystarczyliby mi trzej najlepsi Robinowie: Tim, Dick oraz Jason. Oczywiście muszą być już po 20-stce, bo inaczej byliby mało realni do ukazania.
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

Leon Kennedy

Osobiście bardzo liczę na fajne ukazanie Robina w tym filmowym universum. Cóż ja poradzę, że lubie tych Robinów i chciałbym go w filmie, tak jak i Nightwinga, a na deser Barbara jako Batgirl rzecz jasna. Filmów i czasu na ich fajne ukazanie nie powinno zabraknąć.