Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman: Arkham Origins

Zaczęty przez kelen, 09 Kwiecień 2013, 18:59:27

kelen

Cholera, niektóre walki są trudne na wyższym poziomie trudności w grze+. Walka na arenie z ludźmi pingwina zajęła mi masę czasu. A bez widocznych podpowiedzi walka z Deathstrokiem jest na prawdę trudna! Po czasie wszystko się da ogarnąć. Teraz męczę się z tym głupim wyzwaniem "4 egzotycznych przewróceń"...

LelekPL

No ja teraz poluj? na wszystkie wyzwania Mrocznego Rycerza, ale jest tego ca?a masa i wszystkie trzeba robi? po kolei - w przeciwnym razie mia?bym wi?kszo?? zrobion?. Ale powinno by? warto - chc? zdoby? kostium Dark Knight. Noel i te z DLC z Muve ju? mam, ale szczerze, póki co nadal najlepszy jest ten, stworzony na potrzeby gry - fenomenalnie go dopracowali. Dopiero jak wszystko sobie odblokuj?, w??cz? sobie New Game + a potem I Am the Night. Tak my?la?em, ?e te pojedynki z bossami b?d? trudne. Wol? nie my?le? co zrobi? z Bane'm, bo jak porówna? walk? z Mr Freeze'm z poziomu Normal i NG+ to niebo i ziemia, i tak? walk? chyba chcieli odwzorowa? w ostatnim starciu.

PS. Aha, podczas g?ównej fabu?y, jest pewien moment kiedy Batman bardzo przypomina mi Waltera White'a swoim tekstem. Ciekawe czy osoby ogl?daj?ce Breaking Bad te? to zauwa?yli i wiedz? o jaki moment chodzi. Wiem, ?e Eric Holmes jest wielkim fanem tego serialu, wi?c mo?e co? jest na rzeczy i znowu da?o mi do my?lenia nad tym co mówi? Damon Lindelof o tych dwóch postaciach.

Leon Kennedy

Nie będę odkrywczy gra jest świetna. Jestem w momencie wkroczenia Jokera i jak na razie fabuła jest jej najmocniejszą stroną, do tego walki z bossami potrafią być trudne. Deadstroke mnie mocno wymęczył, a i zwykłe walki potrafią czasem trochę napsuć krwi. Teraz odnośnie bugów, które u mnie występują, jak mega rwanie! Zanim ustało musiałem dwukrotnie resetować konsole, powtarzające się kwestie czy to Gacka, który podczas walki powtarzał w kółko coś tam o drzwiach czy Jervis, który po gadce do kontrolowanych ludzi, zaraz po jej skończeniu powtarza ją od nowa! Oby szybko wydali patcha.

kelen

No, konsolowcy to chyba mają najgorzej w kontekście zwalniania i zawieszania.

Leon Kennedy

Zastanawia mnie czemu tak jest, skoro poprzednie części od strony technicznej były świetnie wykonane. Wiem, że kto inny odpowiadał za AO, ale jakość poprzednich części do czegoś chyba zobowiązuje...

Nietoperz

#245
Cytat: MikiZiom w 28 Październik  2013, 21:53:01
Na jednym z forów kto? pisa?, ?e wpad? pod wind? i wywali?o go z mapy w efekcie czego zaczyna? wszystko od nowa gdy? nie by?o mo?liwo?ci wczytanie ostatniego zapisu. Mia? kto? podobn? przygod?? Jeszcze jedno pytanie. Wam te? Killer Crock podczas walki na pocz?tku zanika??
Cytat: LelekPL w 28 Październik  2013, 22:07:35
Ja ogólnie natrafi?em na bardzo ma?o tych bugów. Przytrafi? mi si? tylko ten przy wie?y z sygna?em, paru przeciwników (ale dos?ownie tylko dwóch, trzech) zamarz?o w walce i mog?em przez nich przej?? jak przez ducha oraz okazyjne spazmy Batmana w locie (te? tylko raz lub dwa i trwa to tylko chwil?). Ale jak pozostali nadal czekam na naprawienie kodu do WBID, wi?c patch by?by bardzo mile widziany.
Odno?nie powy?szych b??dów:
- Mnie Killer Croc nie zanika? ani razu.
- Spazmy (czy te? "bat-hip-hop w locie") mia?em minimum kilkakrotnie, wi?c wnioskuj?, ?e to mo?e by? cz??ciej.
- Przej?cie przez posta?/-ci zdarza?o si? (chyba przez Alfreda w jaskini, no i przez wrogów). Ale tak te? chyba by?o ju? w B:AC.
- Podczas walki Batman z przeciwnikiem czasami "lewitowa?" tu? nad ziemi?, jak by?em przy ?cianie, przy jakiej? przeszkodzie wielko?ci kraw??nika (nie wiem, jak to lepiej uj??). Tak jakby gra podnosi?a postaci do poziomu s?siaduj?cej przeszkody.
- ?mieszne by?o dla mnie to podczas próbnej kilkunastominutowej rozgrywki, ?e przy komorze gazowej na pocz?tku gry 3 zbirów Black Maska przybieg?o, ale zacz?li si? miota? przez drzwi tam i z powrotem przez dobrych kilka sekund, nim ju? si? przygotowali do walki. Podczas kolejnej rozgrywki stan??em na uboczu, oddali?em si? nieco od komory, a przybli?y?em do rozbitej szyby, i wtedy przynajmniej jeden ze zbirów sta? patrz?c w bok, jakby Batman dalej znajdowa? si? przy komorze.
- Ra??ce jest to, ?e czy Batman si? skrada, czy idzie (a mo?e i przy biegu) za przeciwnikiem nierozgl?daj?cym si?, ów przeciwnik go nie s?yszy i nie odwraca si? (podobnie jak Batman zaczepi wyrzutni? lin w jak?? platform? obserwacyjn? (jak na statku Pingwina), a zbir z karabinem nie reaguje na taki "ha?as"). Miewam wra?enie, ?e wrogowie s? przyg?usi. Czasami s? te? ?lepi (patrz przyk?ad powy?ej).
- Spory minus: niektóre napisy przy d?u?szej wypowiedzi/dialogu nie pojawiaj? si? wcale lub pojawiaj? si? na u?amek sekundy (by?o to w B:AC). Ale gorsze jest to, ?e MNÓSTWA napisów do dialogów/wypowiedzi (rozmowy zbirów na ?ywo lub s?yszane przez komunikator) nie ma. Irytuje, bo lubi? w tych grach wys?ucha? i zrozumie? jak najwi?cej, ale tu jest to mocno utrudnione.
- Przy walce z Deathstrokiem (czy to si? tak odmienia po polsku?) cz?sto nie s?ycha? odg?osu, gdy Batman uderza barkiem przeciwnika; my?l?, czy to mo?e wynika? z desynchronizacji g?osu u mnie - mam s?aby komputer.

A co do ostatniego w?tku: mimo obaw, na moim laptopie (Samsung RV511) ze zintegrowan? kart? grafiki (Intel HD Graphics) B:AA i B:AC dzia?a?y, cho? wida? by?o zmulenie. AA ju? nie kojarz?, ale w AC np. w przerywnikach (nie b?d?cych filmikami, ale dialogami/wypowiedziami "wbudowanymi" wewn?trz gry - np. przy zmianie postaci z Batmana na Catwoman) muli?o i mieli?o strasznie - postaci rusza?y si? ze 2 razy wolniej, ni? w normalnej grze (w tempie po?rednim mi?dzy slow motion ratowniczki "S?onecznego patrolu" a ratowniczki na ?ywo), zamiana postaci Batmana i Catwoman trwa?a u mnie chyba ze 20 sekund, dialogi mi?dzy Batmanem a innymi postaciami cz?sto odbywa?y si? na zasadzie: jedna posta? co? mówi, a porusza ustami i cia?em wolniej, gra czeka par? sekund, a? "wizualnie" osoba sko?czy wypowied?, po czym wypowiada si? nast?pna posta?, w podobnym tempie.

Za to w AO jest zaskakuj?co dobrze... Przynajmniej je?li chodzi o tempo gry: doszed?em do walki z Deathstrokiem i jak do tej pory zaobserowa?em g?ównie:
- desynchronizacj? przed utrat? ?ycia przez Batmana: gdy Pingwin stoi nade mn? i gada, to wida?, ?e ustami porusza wolniej,
- zamulanie przy sytuacjach typu walka 100 na 1.
Poza tym, gra si? nie?le, bardzo fajnie! W ko?cu mog? normalnie pobiega? i powalczy?, bez ew. slow motiona rodem ze "S?onecznego patrolu". ;) A to jest o tyle dziwniejsze, ?e gram na zintegrowanej grafice, gdzie bardziej zamula?y poprzednie gry.

2 pytania:
1. Czy kwestia tego, ?e nowa gra pozwala mi gra? bez p?yty, ma znaczenie w moim przypadku dla wzrostu tempa rozgrywki?
2. Czy problemem w dalszej grze mo?e by? fakt, ?e instalacj? z p?yty doko?czy?em "na raz" bez problemu, za? pliki ?ci?gane z sieci by?y na 2 raty (w mi?dzyczasie z przerw? i zmian? po paru godzinach z blueconnecta na stacjonarny)? Pytam w odniesieniu do sytuacji, gdy pobiera?em np. filmik z Youtube'a na komputerze/komórce, przerywa?o po??czenie, po czym po jakim? czasie kontynuowa?em pobieranie i okazywa?o si?, ?e film si? nie zapisa? poprawnie lub nie daje si? odtworzy?.

Bless

Chyba za bardzo zachwalałem tą grę ..... ilość bugów mnie dobija.... a teraz mam 1 taki co powoduję, że nie mogę kontynuować gry .... Może ktoś jest sprytniejszy i pomoże :

Znajduję się w GCPD tunele, zbierałem datapacki i teraz przejdźmy do tej najfajniejszej części. Jest tam taka lokacja z taka dużą platformą, zeskakuję się na nią, potem wciska guzik i wyjeżdżasz na górę, tylko problem polega na tym że moja platforma nie jest na dole tylko jest u góry ...... Ma ktoś jakąś rade ? Jakiś pomysł ?? Bo jeśli nie to znaczy, że muszę A - zacząć wszystko od nowa, B - pozostaje mi tylko New Game +

Z góry dziękuje jeśli ktokolwiek pomoże :( bo jestem lekko wkurzony

kelen

Miałem ten sam problem - nie da się przypadkiem wejść tam od drugiej strony? Już teraz nie pamietam, czy właśnie tak zrobiłem, czy miałem szczęscie i tam jużwcześniej zebrałem pakiet danych. Na pewno natknąłem się na tą sytuację, ale już nie pamiętam, czy po prostu chciałem wyjść krótszą drogą z kanałów, czy czegoś szukałem.

Bless

#248
Ok OK już nic udało się lol ! Wyszedlem uff !

kelen


Bless

Trzeba iść do samego końca kanałów i tam jest nieoznaczone wyjście z lokacji w postaci drabiny :D

brunow

U mnie pojawił się nagle dośc uciążliwy bug. Nie wiem, czy to wina tego, że przeszedłem fabułę, czy aktualizacji, która mi się wgrała chwilę temu, ale nie mogę teraz przesłuchiwać przestępców po walkach. Zarówno tych od Riddlera, jak i tych związanych ze śledztwami...

Funky

Ja oglądam grę w ramach "zagrajmy w" u Sarge`a na YouTube (najlepszy "zagrajmer" ever ;) ). I cóż "AO" trzyma poziom poprzednich dwóch części, nie ma nic nowego jak dla mnie ale też nic nie zostało zepsute. Na plus to kostium Batmana (bez gaci) i prezentuje się naprawdę rewelacyjnie (no wyjątek to jedynie te ogromne buty i ochraniacze na przedramiona) oraz wygląd Gotham (nie ma tych "oczojebnych" neonów i kolorków a la Schumacher). Jak zwykle irytujące są misję z Riddlerem/Enigmą (gdybym miał grać to chyba bym zwariował z tymi jego pakietami). No i głos Jokera jest za bardzo podobny do Hamilla (z jednej strony to rozumiem bo podkładał głos Hamill w "AA" i "AC") ale ile można się trzymać na siłę akurat tej barwy głosu?. Mam nadzieję że w przyszłości będą chcieli znaleźć coś nowego. Ogólnie gra jest bardzo dobra ale za sprawą instalacji, rejstracji na stimach czy innych szajasach odbiera mi chęć do grania. Co innego kiedy ogląda się to jak film :)

kelen

Mnie z kolei nagle włączył się błąd w hucie Sionisa. W pomieszczeniu, gdzie trzeba predatorować zabito mnie i od tamtej pory ile razy bym nie zaczynał znowu, to Batman spawnuje się trochę poza mapą :D Mam nadzieję, że patch to naprawi albo istnieje jakieś rozwiązanie, bo nie widzi mi się zaczynanie gry+ od nowa.

Funky, instalacja ze Steama to żaden problem. Tylko zakładasz konto, jakbyś to robił na jakimkolwiek forum dyskusyjnym. I tyle.

Funky

kelen wiem ale jestem uprzedzony do tego i chyba nigdy się z tego nie wyleczę. A jak widzę na pudełkach gier w Empiku że potrzebne jest połączenie z internetem to nóż mi się otwiera w kieszeni. Niestety świnie łase na kasę zniszczyły klimat lat 90 kiedy czegoś takiego nie było lub pożyczało się grę od kolegi.