Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

niejasności & wątpliwości

Zaczęty przez Gieferg, 03 Sierpień 2012, 22:35:28

Johnny Napalm

CytatWe?my pod uwag?, ?e taki Tumbler powsta? kawa?ek czasu temu. Kto? ju? dawno móg? wykitowa?,
To co, Leon? Nazistowscy naukowcy konstruowali im te zabawki? Wtedy by rzeczywi?cie mogli nie doczeka? pojawienia si? Batmana, pos?uguj?cego si? ich zabaweczkami.  ;)
Cytat
Kompletnie nie dziwi? si?, ?e Gordon, maj?c do?wiadczenia z Jokerem, chcia? si? zaj?? t? spraw? natychmiast, wszelkimi kosztami.
To on podj?? te decyzje o zej?ciu prawie wszystkich glin do kana?ów?
CytatTalia mia?a jeszcze jedn? przewag? nad Bruce`m - nie mog?a si? obroni?.. 
Bruce te? nie, przecie? by? po?amany.  ;) Troch? jednak to wszystko zbyt naci?gane. Wi?zienie to wi?zienie, ka?dego mo?e pozbawi? ludzkich cech, uczu?, itp. Ta ich lito?? dla Bruce'a - nie kupuje jednak tego.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

LelekPL

Niewyra?ne ogl?danie filmu si? k?ania - Bane zakaza? zabijania Bruce'a w wi?zieniu i zap?aci? za opiek? nad nim. Jest o tym wyra?nie mowa w filmie. Poza tym nie o tym by?a mowa w dyskusji! Pytanie by?o czemu nie chcieli da? uciec Talii, a Bruce'owi pomagali. A kiedy Bruce przyst?powa? do skoku by? ju? zdrowy, wi?c atakowanie go nie mia?oby sensu, poza tym Bruce mia? rzuci? im lin? kiedy si? wespnie na gór? (co zrobi?), wi?c racjonalnym by?o, ?e chcieli ?eby si? wspi??.

I tak, to Gordon zleci? zej?cie policjantów do kana?ów.

Johnny Napalm

Zap?aci??! :o A na co komu pieni?dze jak si? siedzi w piekielnej dziurze? Wi?c jednak Bane mia? tam swoich zaufanych agentów. Pytanie - dlaczego nie ostrzegli Bane'a o tym co planuje Bruce? Dlaczego nie próbowali mu przeszkodzi??
CytatI tak, to Gordon zleci? zej?cie policjantów do kana?ów.
Zaprawd?, dziwne to zachowanie z jego strony.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

LelekPL

To nie byli zaufani ludzie Bane'a. Osoba której p?aci? za opiekowanie si? Wayne, to osoba która si? w nim w filmie opiekowa?a - pewnie go zauwa?y?e? :P Napewno nie nale?a? do cz?onków Ligi Cieni, by? wi??niem jak inni. Co do tego na co mu pieni?dze - mo?e ma kogo? poza the Pit i to do nich one trafiaj?, mo?e poza pieni?dzmi otrzyma te? wolno?? po fakcie. Troch? wyobra?ni. Pieni?dze zawsze si? komu? przydadz?.

Johnny Napalm

Mam wyobra?nie, jednak chyba nie a? tak bogat? ?eby uwierzy? w taki przypadek. Skoro ten go?ciu wierzy? tak na s?owo Bane'owi - w to jestem w stanie uwierzy?, bo co taki kole? mia? lepszego do roboty? Takie zadanie od Bane'a to zawsze jakie? urozmaicenie w odsiadce - jednak skoro ju? mu tak ufa?, ?e jak dobrze spe?ni swoj? misj? to uzyska za to wolno??, to dlaczego nie zakablowa? do swojego guru o tym co planuje Wayne?
Ten brak nadzoru nad Waynem jest najwi?ksz? niejasno?ci?/w?tpliwo?ci?.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Juby

To ?adna w?tpliwo??/nie?cis?o??, tylko czepiasz si? najlepszego w?tku filmu i wymy?lasz niestworzone filozofie. :P

W filmie pada zdanie "wi?cej mi p?ac? za utrzymanie ci? przy ?yciu", ale nikt nie mówi tu o pieni?dzach. Bane mo?e wynagradza go w inny sposób, np. robi?c mu luksusowe ?arcie w wi?zieniu. A opiekun Bruce'a nie zatelefonowa? do Bane'a, bo nie by? jego cz?owiekiem, nie mia? w tej dziurze telefonu i dlatego, ?e polubi? Wayne'a. W dodatku wszyscy byli mu wdzi?czni za zrzucenie liny. Czego ty w tym wi?cej szukasz i czego nie rozumiesz? ::)

Funky

#126
A dla mnie na dzień dzisiejszy największą głupotą jest to że twarz Bane`a była całkowicie gładka. Facet z maską na twarzy (której pewnie nie zdejmował nawet na chwilę) nie ma nawet minimalnego zarostu. Gdzie realizm panie Nolan?.::)

Spoiler
heh robię sobie już jaja ;D ale nie mogłem się powstrzymać. To tak żeby rozładować napięcie w tym temacie ;)
[Zamknij]

CytatCzego ty w tym więcej szukasz i czego nie rozumiesz?

Czil ałt men, bo tak wygląda jakbyś miał pretensje do Johnny`ego :P

Mr.G

Teraz co? ode mnie. Jest sobie genialna scena walki Batmana i Bane'a, ale w momencie, gdy Batman rzuca w Bane'a te swoje mini bomby, Bane mówi, ?e nie robi? one wra?enia na wtajemniczonych, a przecie? oni s? wtajemniczeni, potem za? mówi "Cz?onkowie Ligi Cieni" i w tym w?a?nie momencie za ka?dym razem mam nieodparte wra?enie, ?e g?os Bane'a zmienia si? na bardzo podobny do Ra's al ghula z BB (tego "przybranego", nie Ducarda). I mam takie pytanie czy i wy odnie?li?cie takowe wra?enie i je?li tak, to czy mia?o to by? waszym zdaniem rzeczywi?cie nawi?zanie do wspomnianej przeze mnie wcze?niej postaci.

http://www.youtube.com/watch?v=ITsX171-ylA
1:36

jakura

Jakoś nie odniosłem takiego wrażenia :) 
Powiedzieli mi, że nie da się tego zrobić. Odpowiedziałem maniakalnym śmiechem.

Mr.G

Czyli jednak jest ze mną źle. No cóż, dzięki ;)

Leon Kennedy

CytatTo co, Leon? Nazistowscy naukowcy konstruowali im te zabawki? Wtedy by rzeczywi?cie mogli nie doczeka? pojawienia si? Batmana, pos?uguj?cego si? ich zabaweczkami.

No mo?e troch? pó?niej ;). Ale zauwa?, ?e faktycznie nie wszyscy twórcy musz? ?y?, prawda?

CytatNiewyra?ne ogl?danie filmu si? k?ania - Bane zakaza? zabijania Bruce'a w wi?zieniu i zap?aci? za opiek? nad nim. Jest o tym wyra?nie mowa w filmie. Poza tym nie o tym by?a mowa w dyskusji! Pytanie by?o czemu nie chcieli da? uciec Talii, a Bruce'owi pomagali.

Z tymi pieni?dzmi to faktycznie troch? dziwne... Wystarczy?o rozkaza? utrzyma? go przy ?yciu, bo jak nie to sprowadz? na was jeszcze wi?kszy koszmar ni? to wi?zienie, plus ewentualne uwolnienie. Co do prawid?owego pytanie, to sk?d pewno?? jakie osoby przebywa?y wtedy w wi?zieniu, a jakie w tej chwili? W ko?cu to nie kurort i spokojnie kto? móg? si? przekr?ci? i równocze?nie zawita? kto? nowy... Wi?c nie wszyscy musieli wiedzie? o Talli i Bane'ie.

jakura

Bruce cieszy? si? "specjalnymi wzgl?dami" Bane'a, wi?c mo?e to by? te? powód, ?e wi??niowie inaczej go traktowali:)
Powiedzieli mi, że nie da się tego zrobić. Odpowiedziałem maniakalnym śmiechem.

Łubudu

A nie by?o gdzie? powiedziane, ?e wi?kszo?? obecnych wi??niów to Ci co podpadli Lidze Cieni a potem Talii? Ras Al Ghul jak wróci? po Bane'a to chyba tylko doktora tam zostawi? a z reszt?, która okaleczy?a Bane'a i zabi?a matk? Talii, w jaki? sposób si? rozprawi?.
To złodziej! I pijak! Bo każdy pijak to złodziej!

Leon Kennedy

Jak tak, to łykam to bez popitki :D

jakura

Z drugiej strony chyba by?o powiedziane, ?e lekarz spartaczy? spraw? i przyczyni? si? do "kalectwa" Bane'a. Ale w sumie nie jest to kwestia, która co? by zmienia?a:)
Powiedzieli mi, że nie da się tego zrobić. Odpowiedziałem maniakalnym śmiechem.