Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

niejasności & wątpliwości

Zaczęty przez Gieferg, 03 Sierpień 2012, 22:35:28

Cronos

#135
Ja mam pewn? kwestie która mnie nurtuje.
Skoro Gotham po pokonaniu Bane'a i jego armii, sta?o si? bezpieczne (bo przecie? ju? wcze?niej pono? przez 8 lat panowa? spokój), to czy dostarczenie Gordonowi nowego bat sygna?u nie jest bez sensu? Robin nie jest jeszcze a? tak dobrze wyszkolony ?eby sta? si? od razu Batmanem, a Bruce ustawi? to wszystko tak, jakby Blake od razu mia? sta? si? nowym obro?c? Gotham którego policja b?dzie wzywa? przez nowy bat-sygna?. I ciekawe jest to, jak to b?dzie robi?, skoro Batman "umar?" i postawiono mu pomnik? bo przecie? gdyby John Blake mia? zosta? Nightwingiem to my?l? ?e bat-sygna? by wygl?da? nieco inaczej. Nie chodzi mi tu o jakie? pomys?y postaci w filmie, ale o symboliczno?? i pomys?y scenarzystów. Bo wysz?o na to ?e Gotham b?dzie mie? nowego Batmana, wi?c nie wiem po co zosta? u?miercony ten stary.
Brak wiary w wolny rynek jest brakiem wiary w wolność. - Milton Friedman

LelekPL

Blake nie jest gotowy, to fakt, chyba, że Bruce zajmowałby się jego szkoleniem, albo zostawił mu jakieś nagrania w jaskini, w co jednak wątpię. Ale Blake być może sam wyruszy w podróż po świecie (dlatego Bruce go wybrał - widział w nim tą pasję, którą on miał, że nie cofnie się przed niczym i będzie starał się być najlepszym Batmanem jakim może być). Natomiast dostarczenie bat sygnału jest bardziej symboliczne, daje znak Gordonowi, że Batman jednak żyje, no i może przydać się na przyszłość. Nie wiadomo jak spokojne jest miasto po TDKR, nie wiadomo co się stało z więźniami Denta, natomiast kiedy zajdzie znowu potrzeba (a jak wiadomo zawsze się znajdzie) i Blake będzie już gotowy, sygnał będzie działał na potencjalnych kryminalistów jak w TDK - jego rola to odstraszacz między innymi. No i nikt nigdzie nie mówił, że Blake będzie Nightwingem! Prawdopodobnie będzie Batmanem, o to chodzi przecież.
Ogólnie Blake, Batman i sygnał to są symbole - nieśmiertelności Batmana i walki z przestępczością. Tak trzeba je odbierać, tak przynajmniej ja je odbieram.