Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Ulubione kadry z komiksów

Zaczęty przez Firm, 19 Październik 2008, 15:47:10

Mel


franek

Maskotka, Nightrain - Ja nie jestem gimbem, jak większość. Jestem całkowicie przeciwny piciu, paleniu, ćpaniu i stosunkach w takim wieku. To jest przecież niesamowita głupota z ich strony. A "tamte czasy" może nie żyłem w nich ale znam je dobrze z opowieści dobrych ludzi, którzy tamte czasy pamiętają, uwielbiam słuchać o tym jak to było kiedyś. Jak mi mówią żebym przeczytał jakąś książkę albo film czy nawet gazetę z tamtego okresu robię to zaraz. Szczególnie lata 70, 80 i 90 to rozkwit wspaniałej muzyki, filmu czy także komiksu. Kończę już bo zboczyłem z tematu.


Show Must Go On!!!

Johnny Napalm

Cytat: Maskotka w 28 Styczeń  2013, 14:39:35

A do tematu; niesamowity Norm Breyfogle!

Kwintesencja Breyfogle'a, nic doda?, nic uj??. Moim zdaniem jest to jedna z najlepszych plansz w jego wydaniu. Kurde, czy kiedy? jeszcze go?ciu wróci do Batmana? Ehh...
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

franek

Mam nawet tą historię od TM-Semic :D


Show Must Go On!!!

Funky

#139


Po prostu uwielbiam tego Jokera ze względu na brwi na tym obrazku ;) (chyba nawet troszkę bardziej niż tego z "The Killing Joke")



Uśmiech tej pani bezcenny :P

Johnny Napalm

CytatPo prostu uwielbiam tego Jokera ze względu na brwi na tym obrazku  (chyba nawet troszkę bardziej niż tego z "The Killing Joke")
Bez przesady, aż tak zarąbisty to on nie jest, żeby łomotać twórczość Bollanda. Poza tym ten styl mi osobiście nie leży - takie drobne kreski na twarzy, ani to nie podkreśla światłocienia, nie czyni rysunku bardziej dopracowanym, bardziej szczegółowym - za to mamy efekt piaskowania gębuli Jokera.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Funky

Ja tam nie krytykuję Bollanda, po prostu te zmarszczki na twarzy Jokera cholernie mi się podobają. No i te krzaczaste brwi podkreślają jego diabelskość. Ten jeden rysunek jest moim zdaniem jednym z najlepszych ilustracji Jokera (dla mnie najlepszy), bo w innych kadrach jest już gorzej (jedno oko otwarte a drugie przymrużone). A w "The Killing Joke" Joker był dla mnie trochę zbyt gładki, ale oczywiście mimo wszystko rysunki były tam rewelacyjne.

Mel


Joker skrada kobiece serca w?a?nie takimi komplementami:





*Kadr pochodzi z: It's Joker Time #2

Johnny Napalm

Heh, gdy spojrzałem na te kadry, przypomniał mi się kawał od Walwkroczyka - Kawał o szarmanckim łosiu pederaście.  :D
Ja tam uważam, że wszystkie kadry z Jokerem z Batmana i Robina są genialne. I ten tatuaż na plecach. ;)
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Kujaw

Ostatnio czytałem ponownie "City of Crime" rysowany przez Ramona Bachsa. Zawsze zatrzymuję się przy tym kadrze. Wszyscy uwielbiamy Gacka za to, ze jest zwykłym gościem, a takie rysunki, przynajmniej mnie, nierzadko sprawiają więcej radości niż Batman efekciarsko szybujący wśród chmary nietoperzy na tle panoramy Gotham. Swoją droga, gorąco polecam ten tytuł.


"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

Johnny Napalm

A może by tak udomowionego Jokera od Azzarello i Bermejo?
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

BlackBat

Ode mnie Batman: Crimson Mist z Vampire Trilogy, cała strona mnie po prostu miecie.

Spoiler
[Zamknij]

Wrzucam w spoiler, bo nie każdy może chcieć znać zakończenie :)
"Last time I moved this fast, Hitler was still alive"


Johnny Napalm

Ja pierdziele!
Pytania:
- o czym to jest?
- gdzie można i za ile kupić ten komiks?
- kurde! Jones jest fenomenalny w tych horrorowatych historiach... to już nie pytanie a stwierdzenie faktu. :)
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Kujaw

Cytato czym to jest?

To elseworld, w którym Batman spotyka Drakulę, po czym sam zamienia się w wampira i szaleje :D

Cytatgdzie można i za ile kupić ten komiks?

Jeszcze jakiś czas temu można było kupić trylogię w jednym tomie pt. "Tales of the Multiverse: Batman - Vampire". Był w ofercie Multiversum za 60 zł z hakiem, ale jest już niedostępny. Ostał się tylko "Bloodstorm", druga część trylogii. Mnie udało się dorwać TPB z całą trylogią na Allegro.

http://multiversum.pl/p/1061/8308/batman-bloodstorm-sc-dc-i-vertigo-tomy-sc-tpb-i-gn-oraz-hc.html

Generalnie, moim zdaniem te historie są strasznie słabe. Rysunki oczywiście miażdżące, ale fabularnie głupota goni głupotę. "Red Rain" jeszcze da się czytać, ale "Crimson Mist" leży, kwiczy i robi pod siebie.

"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"