Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Obcy i tym podobne

Zaczęty przez LelekPL, 28 Luty 2012, 23:19:24

LelekPL

http://www.youtube.com/watch?v=5BBa_GHtNB0&feature=g-u-u&context=G29fa8efFUAAAAAAAAAA

Nowy viral do Prometeusza. Wrzucam do nowego w?tku (mam nadziej?, ?e nie przeoczy?em identycznego), bo skoro mamy oddzielne tematy dla np. Predatora, to Obcy te? na takowy zas?uguje. Poza tym te? walczy? z Batmanem w komiksach, wi?c nie jest wcale niepowi?zany z tym forum.

Pó?niej co? tam napisz? o poprzednich filmach z serii i zach?cam innych fanów do napisania te? czego? od siebie, ale póki wypowiem si? tylko o viralu: bardzo ciekawy, na pocz?tku my?la?em, ?e mo?e te? posiada? ma?e nawi?zanie do Blade Runnera (w przesz?o?ci wiele osób my?la?o, ?e korporacje Weyland i Tyrell mog?y istnie? w jednym uniwersum), ale skoro dzieje si? to podczas TEDu w 2023 roku, czyli 4 lata po wydarzeniach z ?owcy, przywo?ywanie androidów raczej dzia?a jako odniesienie do postaci granych przez Iana Holma, Lance'a Henricksena i Winon? Ryder (raczej nic nie spoileruj? po tylu latach).

Pearce gra tu troch? przesadnie, ale jako sam viral mo?e by?, tym bardziej, ?e jest wyre?yserowany przez syna Ridleya. Jestem te? ciekaw jaka jest ró?nica w czasie pomi?dzy wydarzeniami z Prometeusza, a rokiem 2023. Btw, posta? grana przez Pearce'a, czyli kluczowy dla ca?ej serii Peter Weyland, doczeka?a si? te? w?asnego opisu biograficznego:
"Sir Peter Weyland was born in Mumbai, India at the turn of the Millennium. The progeny of two brilliant parents; His mother, an Oxford Educated Professor of Comparative Mythology, his father, a self-taught software Engineer, it was clear from an early age that Sir Peter's capabilities would only be eclipsed by his ambition to realize them. By the age of fourteen, he had already registered a dozen patents in a wide range of fields from biotech to robotics, but it would be his dynamic break-throughs in generating synthetic atmosphere above the polar ice cap that gained him worldwide recognition and spawned an empire.

In less than a decade, Weyland Corporation became a worldwide leader in emerging technologies and launched the first privatized industrial mission to leave the planet Earth. "There are other worlds than this one," Sir Peter boldly declared, "And if there is no air to breathe, we will simply have to make it."

Ja jestem coraz bardziej podekscytowany tym filmem

Rado

Fajny viral, podobał mi się. Nie odniosłem wrażenia, żeby Pearce grał przesadnie, moim zdaniem wszystko było na swoim miejscu. Tak się jakoś złożyło, że dawno nie oglądałem z nim jakiegoś filmu, tym bardziej miło go widzieć w dobrej formie, nawet na tak krótko. Również oczekuję na ten film z niecierpliwością.

Kilka słów na temat samych filmów z Obcymi. Nie będę się, póki co, tu rozpisywał o poszczególnych częściach. Zapewne przyjdzie jeszcze na to czas. Podzielę się tu tylko opinią, którą zapewne narażę się autorowi tematu i nie tylko. Otóż stawiam wyżej, drugą część filmu, niż pierwszą. Tak się składa, że za dzieciaka, obejrzałem dwójkę przed jedynką. Zrobiła ona na mnie kolosalne wrażenie, a kiedy później oglądałem jedynkę, to myślałem: "wtf? tylko jeden Obcy? jaka bieda... w dwójce co sekundę ginie jeden Alien, a tu sobie poradzić nie mogą z jednym osobnikiem przez dwie godziny?". Zazwyczaj stawiam klimat i suspens wyżej od rozpierduchy, ale tu jest inaczej. Jestem prawie pewien, że gdybym obejrzał jedynkę jako pierwszą, stawiałbym ją wyżej od dwójki, ale tak nie jest. Oczywiście, obiektywnie patrząc, to polecam zacząć od "Ósmego pasażera Nostromo". Chociaż, w sumie to nie wiem, czy wypadałoby te filmy w ogóle porównywać. Oba są od siebie różne, mimo że traktują praktycznie o tym samym i oba, w swojej kategorii, znakomite.

Johnny Napalm

Fakt Rado, oba wspomniane przez ciebie filmy zbyt się między sobą różnią. Po prawdzie inny sens przyświecał powstaniu każdej z tych produkcji - pierwszej, wspomniany przez ciebie klimat grozy, budowania stopniowego napięcia. Drugi film to już porządna ładna rozpierducha, aż miło popatrzeć. ;D Dodatkowym plusem za który wyżej cenie ten film, podobnie jak ty, od jedynki, jest to, że jeden z głównych bohaterów miał polskie nazwisko - Wierzbowski. Hipotetycznie więc, film ten daje nam nadzieje, że Polacy dotrwają do tak odległeś przyszłości. Jest to zawsze jakiś pozytyw, chociaż z drugiej strony... będą musieli wyjeźdzać za chlebem aż na krańce galaktyki - w Irlandii będzie już nas za dużo. ;)
Podsumowując - druga część wydaje mi się najlepszą z kilku względów:
- najlepiej przedstawione starcie ludzi z gatunkiem obcych, takie z największym rozmachem.
- świetny klimat ciągłego zagrożenia, już bez takich uspokajających długich dyskusji między bohaterami jak to było w części pierwszej.
- bardzo dobra scenografia, zdecydowanie lepsza od tej z pierwszego filmu, z oczywistych czasowych względów, jednak nie skażona jeszcze nadmiernie komputerami, jak to było w przypadku dalszych filmów.
- dobre pomysły na wehikuły, którymi poruszali się bohaterowie - głównie transporter z żołnierzami jak i chwytak towarowy, którego użyła Ripley na koniec filmu podczas konfrontacji z królową.
- wspomniane polskie akcenty.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

LelekPL

#3
http://www.youtube.com/watch?v=yR8oR304hfY&feature=g-u-u&context=G2676258FUAAAAAAAEAA

Oto najnowszy zwiastun Prometeusza. Ogl?da?em tylko par? skanów, bo chc? wej?? na ten film wiedz?c jak najmniej si? da (podobnie jak w przypadku TDKR), jednak po samych zdj?ciach mo?na wywnioskowa?, ?e efekty b?d? ?wietne i co typowe dla Scotta bardzo "organiczne". S? imponuj?ce, ale nieprzekombinowane i wkomponowuj? si? w scenografi?.
No i naturalnie film wydaje si? by? BARDZO podobny stylem do pierwszego Obcego. Do tego stopnia, ?e jest nawet Noomi uciekaj?ca w najmniejszych majtkach od czasów Sigourney ;)


Poza tym chcia?bym ponowi? pro?b? do modów o przeniesienie postu Funky'go do odpowiedniego tematu!

Leon Kennedy

#4
Zwiastun świetny. Efekty na wysokim poziomie. Zresztą wizualnie jest na 6+, o klimat bać się nie musimy. Kino obowiązkowo.

PS: Hydro jak wpadnie to na pewno się tym zajmie.

Już jest ok.

Rado

#5
Najnowszy viral do Prometeusza. Bardzo krótki, ale niezły. http://www.youtube.com/watch?v=60vcqxwgioM

I strona z tajemniczym hasłem http://www.projectprometheus.com/245409/

Corso

Zwiastun rzeczywiście fantastyczny. :) Świetny klimat, film zdaje się być wreszcie kierowany do dorosłego widza. Dzięki temu unikniemy infantylnych scen. Leon nie przesadzasz z tym 6+ za efekty? :P
"...and all those moments will be lost in time, like tears in rain..."


Leon Kennedy

Czemu? Wydaje mi się, że efekty są na najwyższych obrotach.

Corso

Jakby były na najwyższych, to byś dał 9 lub 10. ;) Chyba, że to była skala do 6. ;)
"...and all those moments will be lost in time, like tears in rain..."


Juby

Efekty jak dla mnie lepsze niż w Avatarze. Maksymalna nota w każdej skali, nie potrafie się do czegokolwiek przyczepić.

Poza tym zwiastunem z wczoraj wyszedł jeszcze Brytyjski, gdzie jest sporo różnic w kilku ujęciach (krew na ciele Noomi, płonący facet). Oto link:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=a9jRaa4Wkbk

Ja tam Jordan na zwiastuny sobie pozwoliłem i co mogę powiedzieć. "Genialne" to zbyt skromne określenie. Po tym weekendzie nastąpiło historyczne wydarzenie - po raz pierwszy, kiedy do kin ma niedługo wyjść film o Batmanie, nie jest on najbardziej oczekiwanym przeze mnie filmem. Sytuacja marketingowa TDKR tak mnie irytuje, a to co do tej pory widzieliśmy często zawodzi, a póki co widać, że Ridley Scott wraca w wielkim stylu do gatunku sci-fi i szykuje nam się film (może wypowiem to trochę na wyrost) na poziomie takiego arcydzieła, jakim jest pierwszy Alien. Dlatego Prometeusz jest obecnie dla mnie numerem jeden wśród oczekiwanych i na seans może wybiorę się nawet więcej niż raz (do tej pory taka sytuacja nastąpiła u mnie tylko przy dwóch filmach).

Corso

A przy których, jeśli można wiedzieć. Mój rekord to był Matrix, 4 razy. 8)
"...and all those moments will be lost in time, like tears in rain..."


Juby

#11
2 razy byłem na Avatarze (pierwszy raz na premierze, jestem fanem Camerona, więc ogromnie byłem ciekaw jego powrotu do filmów fabularnych po 12 latach, a miesiąc później szli na niego moi rodzice - moja mama miała 75% zniżkę w kinie - więc poszełem jeszcze raz), a także na Terminator Salvation (jestem wielkim fanem Terminatora, więc poszedłem w dniu polskiej premiery, ale mój starszy brat był wówczas poza miastem przez kilka dni i gdy wrócił, też szedł zobaczyć "czwórkę" razem z naszym wujkiem i kuzynem, miałem wówczas sporo gotówki, więc wybrałem się z nimi ponownie).

Ogólnie to nigdy nie chodzę do kina dwa razy na ten sam film, bo uważam to trochę za nieopłacalne (lepiej poczekać na premierę dvd), ale jeśli Prometeusz sprosta oczekiwaniom a będę miał kasę to czemu by nie? To samo tyczy się TDKR (na ostatnie dwa Batmany też chciałem iść więcej niż raz, tyle, że przy BB miałem 13 lat i nie mogłem zarządzać swoim budżetem :P, a przy TDK wszystkie kina u mnie w mieście były pozamykane ze względu na remont i miałem szczęście, że film w ogóle obejrzałem w kinie - akurat ósmego sierpnia wyjeżdżałem z tygodniowych wakacji w Gdańsku, więc przed wyjazdem zajrzałem do Cinema City). 8)

Panowie, skończyć offtopa. Każdy następny post nie związany z Obcym itp będzie usuwany.

Post Merge: 19 Marzec  2012, 19:15:45

W każdym ze swoich postów pisze o Prometeuszu, który jest częścią uniwersum Obcego, więc nie wiem o co ci chodzi. Ale nich będzie, kończę temat. >:(

A o to, żeby nie robić offa, bo zaraz by inni odpowiedzieli na jakich filmach oni byli najwięcej razy. Nie mówię że cały czas piszesz nie na temat, ale że powyższy post raczej o Prometeuszu nie jest. Peace ;)

Leon Kennedy

Corso skala oczywiście od 1 do 6 ;)

Corso

Ponoć dopiero w ostatnich minutach filmu będzie scena powstania Obcego.
"...and all those moments will be lost in time, like tears in rain..."


Johnny Napalm

CytatNo i naturalnie film wydaje się być BARDZO podobny stylem do pierwszego Obcego. Do tego stopnia, że jest nawet Noomi uciekająca w najmniejszych majtkach od czasów Sigourney ;)
No to narobiłeś smaku na ten film.
CytatPonoć dopiero w ostatnich minutach filmu będzie scena powstania Obcego.
W jakim sensie? Chodzi o to, że zostanie powiedziane skąd tak naprawdę pochodzą Obcy?
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...