Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Harry Potter

Zaczęty przez Man-Bat, 26 Lipiec 2009, 12:25:26

Man-Bat

Ten temat dotyczy Harrego Pottera , chyba każdy go zna. Wypowiadajcie sie tu o wszystkim jak i o najnowszym filmie  tak i o ksiazkach. Rencezje do Ksiecia Polkrwi filmu dam za pare dni, ale teraz moge powiedziec ze sie zawiodlem. Glownie dlatego ze nie bzlo najwazniejszyzch scen  np jak Harry dowiaduje sie ze Snape przekazal Voldemortowi  czesc przepowiedni, niema pogrzebu Dumbledorea, niema bitwy pod Hogwartem, niema ministra nowego. Film oceniam 6/10.

A to moj ranking HP :

1.Insygnia Śmierci 10/10
2.Książe Półkrwi 10/10
3.Zakon Feniksa 9/10
4. Czara Ognia 8/10
5. Kamień Filozoficzny 8/10
6. Komnata Tajemnic 7/10
7.Więzień Azkabanu 7/10

Mam nadzieje, że ktoś tu czytał Harrego Pottera, nie tylko ja  ;)
Nie to, kim jestem w środku  ale to co robię określa mnie

Juby

#1
Powiem szczerze, że pod koniec 2004 roku, kiedy widziałem pierwsze trzy filmy o Potterze, twierdziłem, że to tylko dla małych dzieci, bądź fanów tego typu głupot, i ja tego nie łykałem. Jednak skusiłem się na przeczytanie ksiąski, pod zachęcającymi opiniami kolegów i przyznam, że byłem miło zaskoczony. Bohaterowie co część dorastają, a ich przygody są coraz lepsze. Książki mimo iż bardzo grube, są naprawdę godne swojej reputacji, i było tak, aż do przeczytania przeze mnie szóstej część sagi... która jest moją ulubioną książką w ogóle.  :o  ;D Jestem takim "mini" fanem HP, choć wszystkie części przeczytałem po kolei przeczytałem tylko raz (kiedyś chciałem to powtórzyć, ale mi się odechciało, przy czwórce). Książkową sagę uwielbiam, mimo iż filmową uważam za niewypał, a oto moje oceny, książek Harry'ego Pottera:

HARRY POTTER I KAMIEŃ FILOZOFICZNY
HARRY POTTER I KOMNATA TAJEMNIC
HARRY POTTER I WIĘZIEŃ AZKABANU
HARRY POTTER I CZARA OGNIA
HARRY POTTER I ZAKON FENIKSA
HARRY POTTER I KSIĄŻĘ PÓŁKRWI
HARRY POTTER I INSYGNIA ŚMIERCI

Za najlepszą część jak pisałem wyżej uważam Księcia Półkrwi, później część siódmą i trzecią, a za najsłabszą, chyba jednak Zakon Feniksa (choć jest niewiele gorszy od Kamienia Filozoficznego).

W recenzjach filmów, chciałbym się trochę rozpisać, więc będę je umieszczał kolejno później. Na szóstą część nie wybieram się do kina (bo to zapewne słaby film, a mój brak i tak kupi go na DVD), a jak skończę pisać wszystkie swoje recenzje, napiszę swoje oczekiwania, co do siódmego (i ósmego :P) filmu Warner'a.

Tutaj daje cytat moich ocen filmów Pottera z przed ponad roku, kiedy jeszcze wystawiałem oceny w skali 1-10.

Cytat: Juby w 26 Marzec  2008, 17:38:34
HARRY POTTER I KAMIEŃ FILOZOFICZNY  6/10
HARRY POTTER I KOMNATA TAJEMNIC  6+/10
HARRY POTTER I WIĘZIEŃ AZKABANU  6/10
HARRY POTTER I CZARA OGNIA  4/10
HARRY POTTER I ZAKON FENIKSA  4-/10


Arkham

Ja nie jestem fanem Pottera, ani też książek nie czytałem, nie moje klimaty. Ale filmy oglądałem, i niektóre nawet przypadły mi do gustu (najnowszego nie widziałem, ale słyszałem od znajomego że podobno kiepski).

Harry Potter i Kamień Filozoficzny - 7/10
Harry Potter i Komnata Tajemnic - 5/10
Harry Potter i Wiezień Azkabanu - 8/10
Harry Potter i Czara Ognia - 9/10
Harry Potter i Zakon Feniksa - 6/10


Altair

CytatHarry Potter i Wiezień Azkabanu - 8/10
Tej filmowej adaptacji nigdy nie trawiłem i trawić nie będę 3/10
Już chyba nie należę do targetu pani Rowling :P

Filer

Książkowo trudno mi stworzyć jakiś ranking. Musiałbym przeczytać po kolei jeszcze raz wszystko. Ale chyba najbardziej do gustu przypadł mi "Zakon Feniksa". Najlepiej zachowane proporcje między gówniarzerią a światem magii (co irytowało w HP7 - wszystko było pokazane z perspektywy Pottera [WSZYSTKO!]).

Co do filmów. Też konkretnych ocen nie podam. Dwie rzeczy są pewne - "Więzień Azkabanu" zjada reszte na śniadanie. Bardzo dobra była także "Czara Ognia". Najnowszy "Książe" o dziwo dawał radę. "Kamień Filozoficzny" bronił się tylko światem przedstawionym, "Zakon Feniksa" stroną wizualną, "Komnata Tajemnic" niczym - to samo co w jedynce, tylko że wtórnie (podobnie jak książka...).
Ranking wyglądałby mniej-więcej tak:

1. Więzień Azkabanu
2. Czara Ognia
3. Książę Półkrwi
...
134. Kamień Filozoficzny / Zakon Feniksa
135. Komnata Tajemnic

A tu - umieszczona już na innych forach - recka części, która premierę miała w piątek:

Harry Potter i Książę Półkrwi

Nie wierzyłem, że kiedykolwiek zobaczę jeszcze dobrego Pottera. A jednak. "Książę" to film przepiękny wizualnie (cudo!), całkiem udany fabularnie: chociaż miejscami przynudza, zdecydowanie za dużo "z życia ucznia Hogwartu" (chociaż te momenty wypchane są udanym humorem ;]),  za mało głównego wątku czarodziejskiego. Oczywiście nie jest idealnie, np. po cholerę wciśnięto tam napaść na dom Weasleyów? Zabrakło też kilku wartych zobaczenia retrospekcji z życia Voldermorta (szczególnie, że są one bardzo ważne względem sequela [sequelów]).

Co cieszy znalazło się kilka naprawdę udanych kreacji wśród gówniarzy (Hermiona, Ron, Malfoy... Za to dziewczyna, która grała Ginny okropna - nie dość, że brzydka, to kawał drewna z niej). A także w końcu jakaś muzyka, którą się słyszy, zamiast zwykłego tła.
Aż dziw uwierzyć, że film zrobił partacz od syfiastego "Zakonu Feniksa". "Księcia Półkrwi" polecam, jako trzeciego udanego Pottera (po świetnym "Więźniu Azkabanu" i bardzo dobrej "Czarze Ognia"). Jest jeszcze szansa dla tej serii!

PS. Scena z wiązaniem buta to żenada roku. Ogólnie, gdy pojawia się Ginny Weasley to film zaczyna ssać.
PPS. Dziewczyna z kawiarni w metrze była bardzo ładna, aż szkoda, że pojawił się staruch z czarną ręką ;].
PPPS. Początek z Potterem i fotografami - awesome!

7/10

Krzysztof116

Ranking książek trudno zrobić.

Mi się najbardziej podobały zakon feniksa( gwardia dumbledore'a w tajemnicy grając na nosie ministerstwu i książę półkrwi najbardziej trzymająca w napięciu, snape zdrajca śledzenie malfoya scena w jaskini i śmierć dumbledore'a.

Filmy:

1.Więzień azkabanu( najlepszy potter, w nim czuć magię jak w żadnym filmie- cudo, nie wiem czemu już alfonso nie angarzowali, skoro wyraził chęć.
2. Czara ognia( największy minus pominięcie finału quidditcha).
3.komnata tajemnic i kamień filozoficzny( wierne odwzorowanie książki solidne i dobre filmy.
4.zakon feniksa (w zasadzie nie ma plusów ale wyżej od ksiecia.
5.ksiaze polkrwi( pominiecie waznych kwestii, zrobienie filmu dla dzieci watki milosne I smieszne przycmily wazne I zepsuly najlepsza ksiazke serii.

Insygnia smierci będą też słabe bo kręci je słaby jates.


Ogólnie kocham serie hp i martwi mnie ze ja tak popsuli.

Juby

Alfonso wyraził chęć reżyserii, ale uważał, że aktorzy grający główne role są już za starzy i do "Czary Ognia", chciał ich zmienić. Wtedy ludzie z Warnera powiedzieli: "Dziękujemy".

Cytat: Krzysztof116 w 26 Lipiec  2009, 21:18:25
2. Czara ognia( największy minus pominięcie finału quidditcha).

To nie jest największy minus tego filmu. Najgorszy to po prostu fatalna muzyka, która drażni przez 150 minut.

PS: Co wy widzicie tak w tej trójce. Film może i jest mroczniejszy, dojrzalszy i "magiczniejszy" od dwóch poprzednich, ale jako odwzorowanie książki wypada chyba tylko lepiej o Zakonu? I kto mi wyjaśni co razem z Harrym, Ronem, Simusem, Nevilem i Deanem robi w Grifindorze jakiś gruby murzyn, który czyta o ponuraku i wciska się wszędzie (chociażby żeby zobaczyć nową miotłę Pottera)? :P W książkach i w innych częściach go nie ma.

Filer

Cytatalfonso nie angarzowali, skoro wyraził chęć
Matematyka. HP3 był najmniej dochodową częścią cyklu.
Cytatnajwiększy minus pominięcie finału quidditcha
Przecież w czwórce nie było w ogóle rozgrywek, zostały zawieszone na rzecz turnieju trójmagicznego.

No i... Chłopie - zaznaczaj spoilery.

Juby

Cytat: Filer w 26 Lipiec  2009, 21:37:55
Matematyka. HP3 był najmniej dochodową częścią cyklu.

Film i tak zarobił niemal 800 mln $, przy budżecie 130 mln $ i fanom bardzo się ta część spodobała, więc kolejna i tak by przyniosła większe dochody). Napisałem konkretniejszy powód.

Cytat: Filer w 26 Lipiec  2009, 21:37:55
Przecież w czwórce nie było w ogóle rozgrywek, zostały zawieszone na rzecz turnieju trójmagicznego.

Mówi on o finale mistrzostw świata z wakacji, na początku filmu... czytaj uważniej! ;D
Mi tam bardziej brak było Sfinksa i stworów Hagrida, oraz bogina, w ostatniej misji. A także mapy Huncwotów i pokazania tego, że Crouch był pod wpływem Crutiatusa w czasie filmu.

Filer

CytatMówi on o finale mistrzostw świata z wakacji, na początku filmu... czytaj uważniej!
To nic z uwagą wspólnego nie ma. Po prostu zapomniałem o tych wakacyjnych mistrzostwach ;).

Juby

Cytat: Filer w 26 Lipiec  2009, 22:08:52
To nic z uwagą wspólnego nie ma. Po prostu zapomniałem o tych wakacyjnych mistrzostwach ;).

No to, pamiętaj uważniej... (Jakoś w myślach ta 'dogryzka' brzamiała lepiej) ;)

El Cornetto

CytatCo wy widzicie tak w tej trójce. Film może i jest mroczniejszy, dojrzalszy i "magiczniejszy" od dwóch poprzednich, ale jako odwzorowanie książki wypada chyba tylko lepiej o Zakonu?
Nie jest plastikowy jak inne części cyklu, w końcu w tej części najwięcej zdjęć robiono w prawdziwym plenerze.


Cytatktóry czyta o ponuraku i wciska się wszędzie
I co z tego? Tak jakby wszystko co w książkach było nieomylne i zawsze najlepsze. Święta świętość. Przecież książki też zawierają/mogą zawierać mnóstwo głupot i baboli, grunt to umiejętnie przerobić je na film a nie niewolniczo trzymać się materiału. Tutaj znów odniosę się do Ludzkich Dzieci, które w sumie zbrukały książkę, a film wyszedł nieziemski.

Krzysztof116

#12
Moim zdaniem 3 była obledna.

A niestety szóstka najlepsza część okazała sie tragiczna beznadziejne wątki miłosne były non stop a super ważne wątki prawie nie zauważalne . Oburzenie gdy snape został nauczycielem obrony było bardzo mocne. I wyraźne. Lekcja obrony snapea bardzo fajna. Śledzenie malfoya chęć zdemaskowania jej( słabo przedstawione) lekcje u dumbledore'a i sam dumbledore slabo zagrał gabon. Poznanie lepsze przeszłości voldiego. I przedewszystkim zdrada snape zabicie przez niego dumbledore'a powinno być wydarzeniem kulimonacyjnym a był słabym. I wiele innych:)

A jest to najlepsza książka


P.S. Jasne ze chłopiec chciał dogryzc ale szkoda czasu sie tym przejmować ;)

Altair

No wlasnie-jak mozna zekranizowac najmroczniejsza czesc HP robiac z niej pelne glukozy lury?Spytajcie Yates'a :P
Mowiac o 3 mowicie o tym samym filmie,w ktorym magii po prostu sie nie czulo tak jak chocby dwojce,ktora az tak plastikowa nie byla?Trojka wg. mnie ma tylko jeden,duzy plus-swietnego Lupina.Reszta...

Posted on: 27 Lipiec  2009, 03:09:52

 No i zapomniale o Oldmanie,ktory rowniez podniosl poziom tego filmu o jakies kilka stopni.

Krzysztof116

#14
Cytat: Filer w 26 Lipiec  2009, 22:45:15
A teraz jeszcze raz - z przecinkami i czasownikami - żebym coś zrozumiał...

Jestem teraz za granicą i pisze na iphonie, dlatego robię koszmarne bledy:)
Chłopcze a ile ty masz lat?:]
Cytat: Altair w 27 Lipiec  2009, 03:20:48

Mowiac o 3 mowicie o tym samym filmie,w ktorym magii po prostu sie nie czulo tak jak chocby dwojce,ktora az tak plastikowa nie byla?Trojka wg. mnie ma tylko jeden,duzy plus-swietnego Lupina.Reszta...



Posted on: 27 Lipiec  2009, 03:09:52

 No i zapomniale o Oldmanie,ktory rowniez podniosl poziom tego filmu o jakies kilka stopni.


Mnie zauroczyly w tym filmie plenery oraz lekcje. W tej części były aż 4 ( 2x obrona, opieka nad magicznymi stworzeniami, wrozbiarstwo) no imapka huncwotow.  Ale ja nie jestem obiektywny,  ponieważ troszkę sie wychowałem na hp. I chyba mogę pokusić sie o to ze jestem fanem całej serii.