Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

ChatCave

Zaczęty przez Tengu, 25 Luty 2013, 17:01:05

Tengu

Na co najmniej trzech konkurencyjnych forach (czyt. takich, które obejmują tematykę komiksów/superbohaterów/filmów z nimi) zauważyłem tematy pokroju "o wszystkim i niczym". Początkowo pomyślałem że jest to dziwny wymysł, bowiem na każdym z tych for jest albo Shout Box, lub chociaż kanał IRC który przecież nie jest tak trudny do udostępnienia. Taki temat jednak bardziej zachęca do nieco przyjaźniejszych i luźnych rozmów, zwierzeń. Bo przecież nie raz każdy ma moment w którym chciałby o czymś napisać, ale nie wie gdzie, bo w shoucie obejdzie się to bez echa, a i też nie chce mu się szukać do tego konkretnego tematu, czy też nowego tworzyć - nie każdy temat jest w końcu tego warty. Poza tym, jako osoba bawiąca się niegdyś w moderowanie/administracje, śmiem twierdzić że taki temat zmniejszyłby potencjalny spam i offtopic w innych tematach. Bo można w takim miejscu napisać każdą pierdołę - od tego jak komu minął dzień, co mu się przydarzyło, co mu się spodobało a co nie, lub co go denerwuje w polityce, ewentualnie innej dziedzinie życia. No i co ważniejsze - może by nadało to forum nieco przyjacielskiego klimatu. Tak, jest to mój nikczemny zamiar, przyznaje się Wam. Oczywiście, jeżeli szanowna moderacja ma inny pogląd na ten temat, i będzie im przeszkadzać takowy wątek, to proszę go wysłać do strefy widmo, a ja z góry przepraszam.

kelen

Co mi przypomina że od roku nie potrafię się wziąć za zrobienie kanału IRCowego dla BC.

Mel

Popieram ten pomysł, choć istnieje pewne ryzyko przeniesienia głównych tematów z forum na chat - wiele grup dyskusyjnych upadło w taki sposób, bo ludzie woleli prawić filozofie za IRCu i właściwie nie było potrzeby zakładania forumowych topiców. Mało kto się trzymał zasady, aby konwersacja nie przekraczała horyzontu dupy Maryny.

Tengu

Dzisiaj urodziny obchodzi Maxie Zeus. Nie pozostaje mi nic innego jak życzyć wszystkiego najlepszego jednemu z bywalców jaskini, mimo że nie mieliśmy jeszcze większej okazji do dyskutowania ;)

Ostatnio znowu zaczałem lekko przyglądać się polityce kraju, i zauważyłem ciekawą akcję - obalenie rządu Donalda Tuska. Inicjatywa robiona strasznie na pokaz, bo mimo licznych wad tego rządu i systemu naszego kraju, nie jest to totalitaryzm, komunizm, ani faszyzm, dlatego też uważam że w obecnej sytuacji i tak obalenie rządu podziałało by negatywnie na nasze życie - to nie czas na rewolucje, przynajmniej jeszcze nie. Niektórzy jednak mam nadzieje chcą ugryźć problem od innej strony. Jeżeli ktoś mnie zapyta, czy czuje się szczęśliwy w tym kraju, odpowiem że nie - nie chodzi o to, że nie podoba mi się rząd (chociaż nie podoba, to fakt), ale problem tkwi w samej konstrukcji tego kraju - mocno spartaczyli te przemianę socjalizmu w kapitalizm, z czego wyszła nieudolna hybryda, której słabości wyszły bardzo szybko. W dodatku cała ta UE kojarzy mi się z kolejną próbą globalizacji, i tworzenia imperium które będzie odpowiedzią na Stany Zjednoczone. Ludzie dają się zwieść pieniędzmi które wywalczyliśmy od Unii, a za 20 lat to my będziemy płacić na inne kraje. Nie wiem, naprawdę, ale ja uważam że powinniśmy jeszcze trochę wyciągnąć pieniędzy z niej, a potem odejść - to może przynieść naprawdę opłakane skutki, a całość strasznie gryzie się z wolnością, która u mnie jest nadrzędną wartością.

Nightrain

Znam takie forum, na którym istnieje dział spam, w którym nalaczanie postów jest wyłączone. Ale jest to bardziej liczniejsze grono, więc w spamie co chwile ktoś pisze ;D Pewnie znajdzie się i jakieś inne forum na którym to jest.

Valar Morghulis

Johnny Napalm

Max sto lat na forum! Zabrzmiało jak wyrok. ;)
Popieram pomysł Nightraina, żeby posty z tego topicu były "nienaliczane", jeśli jest taka możliwość.
Co do obalania, to proponuje pare browców na początek. Niestety, ludzie nie nauczyli się jeszcze głosować za czymś, wolą robić to przeciwko komuś - no i mamy taki kraj jaki potrafimy zrobić, oddaj cześć Wodzowi. Niech żyje Kononowicz!
Kto ma media ten rządzi, taka kolei rzeczy i raczej nic się nie da zrobić z tym faktem. Jesteśmy zbyt maluczcy na te sprawy, a sama dyskusja o nich może pozostawić w ich odbiorcach poczucie wku... na rzeczywistość, która jest niezmienialna. Więc chyba lepiej nie rozwijać tu tematu o polityce. Tak mi się wydaje.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Mel

To ruszy się coś z tym chatem? Po co mają się mnożyć "awkward" momenty na shoutboxie. Powinniśmy nieco zacieśnić znajomość, aby uniknąć ewentualnych wyskoków buców. *wiercenie w brzuchu mode on*

Tengu

CytatCo do obalania, to proponuje pare browców na początek

Widać że swój chłop :P

CytatPowinniśmy nieco zacieśnić znajomość, aby uniknąć ewentualnych wyskoków buców. *wiercenie w brzuchu mode on*

Ja osobiście uważam, że forum które nie ma swojego klimatu, upadnie, lub przestanie być ciekawe. Wszelkie formy tworzenia prawdziwej internetowej społeczności pod szyldem Batmana, mile widziane!

Johnny Napalm

Zmieniając temat - czy ktoś z Was wybierających się (najprawdopodobniej) do Poznania na zlot, mieszka w Wa-wie i ma auto? Może by tak przed samym terminem zlotu, kiedy każdy z nas byłby już niemal w 100% pewien, że nic mu nie przeszkodzi w wybraniu się na tą imprezę, zrzucić się proporcjonalnie na paliwo + jakiś bonus dla kierowcy? Zawsze by było pewnie taniej, nie mówiąc już, że taka grupowa podróż byłaby atrakcją samą w sobie. Poza tym, gdyby ktoś jechał autem, to po co miałby wozić powietrze, ewentualnie worki z ziemniakami? Lepiej nas, jeśli już. :)
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Locust

Ciągnąc polityczny temat to samo obalenie rządu nic nie da trzeba obalić wszystkie partie polityczne bo jedno, drugie i trzecie i nawet czwarte to to samo...
Przykład z mojego miasta:
Za rządów partii wspieranej przez PO chcieli zlikwidować ogródki działkowe, PiS ich bronił...
Aktualnie w mieście rządzi PiS i chce... zlikwidować ogródki działkowe, a PO ich broni...
Fakt jest to tylko przykład lokalny, ale w ostatnich trzech latach mieszkałem w trzech różnych miastach i w każdym było kilka podobnych przykładów ; )

A co do obalania browców to się przyłączam ; D

Cytat: Johnny Napalm w 10 Marzec  2013, 18:37:59
Zmieniając temat - czy ktoś z Was wybierających się (najprawdopodobniej) do Poznania na zlot, mieszka w Wa-wie i ma auto? Może by tak przed samym terminem zlotu, kiedy każdy z nas byłby już niemal w 100% pewien, że nic mu nie przeszkodzi w wybraniu się na tą imprezę, zrzucić się proporcjonalnie na paliwo + jakiś bonus dla kierowcy? Zawsze by było pewnie taniej, nie mówiąc już, że taka grupowa podróż byłaby atrakcją samą w sobie. Poza tym, gdyby ktoś jechał autem, to po co miałby wozić powietrze, ewentualnie worki z ziemniakami? Lepiej nas, jeśli już. :)

Dobrą opcją podróży jest PolskiBus jakby autem nie wyszło ; )

Tengu

CytatCiągnąc polityczny temat to samo obalenie rządu nic nie da trzeba obalić wszystkie partie polityczne bo jedno, drugie i trzecie i nawet czwarte to to samo...
Przykład z mojego miasta:
Za rządów partii wspieranej przez PO chcieli zlikwidować ogródki działkowe, PiS ich bronił...
Aktualnie w mieście rządzi PiS i chce... zlikwidować ogródki działkowe, a PO ich broni...
Fakt jest to tylko przykład lokalny, ale w ostatnich trzech latach mieszkałem w trzech różnych miastach i w każdym było kilka podobnych przykładów ; )

W skrócie: populizm

kelen

#11
Dawno już nie ircowałem, więc nawet nie wiem, czy założyłem kanał na odpowiednim serwerze, ale... jest już zarejestrowany.

Tym, którzy mają swojego klienta IRC od razu podaje nazwę serwera: katowice.ircnet.pl, kanał #batcave

Tym, którzy nie mają swojego klienta polecam ściągnąć mIRCa - http://www.programosy.pl/program,mirc.html .
Gdy już ściągniecie i uruchomicie, wchodzicie w File->Options. Domyślnie powinniście być w zakładce Connect. Wpisujecie swój nick i alternatywny nick (gdyby normalny byłby zajęty). Następnie klik na Add - w desciption wpisujecie cokolwiek, bylebyście rozróżniali ten serwer na swojej liście. W IRC server wpisujecie katowice.ircnet.pl. A następnie Add. Na liście rozwijanej powinna być pozycja, którą dodaliście. Teraz wystarczy nacisnąć "Connect to IRC Server". Jak już dostaniecie wszystkie komunikaty serwera, to wchodzimy na kanał za pomocą komendy /join #batcave

Dla "leniwych" - web klient ircowy. http://en.irc2go.com/webchat/?net=PolNet . Wystarczy podać chat room (batcave) i swój username.

Locust

zasada #1: nie uzywamy polskich znakow, bo kelen.

Mel

Sprawiasz mi komplement tym, że mnie cytujesz, Locust~~

Locust

Cytat: Mel w 11 Marzec  2013, 18:16:17
Sprawiasz mi komplement tym, że mnie cytujesz, Locust~~

Nie pamiętałem właśnie czy to Ty to napisałaś czy kto inny