Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

The Last of Us

Zaczęty przez Altair, 10 Grudzień 2012, 15:35:09

Altair

Naughty Dog, twórcy hitów na konsole Sony (Uncharted, Jak and Daxter) szykują kolejny hit - hybrydę Resident Evil, Uncharted, I am Legend oraz The Walking Dead. Gra jak widać na trailerach i materiałach udostępnionych przez wydawcę, wygląda na głęboką, mroczną i refleksyjną opowieść, do której dochodzą piekna grafika i wciągający survivalowy gameplay. Nie nastawiałem się jakoś mocno na tę produkcję, ale jak bardziej się jej przyjrzałem to jestem na nią napalony jak cholera... W tej grze bedzie wszystko co tygrysy lubią najbardziej... Leon, wygląda to na coś dla Ciebie ;) mam nadzieję, że po premierze pogramy w co-opa ;) 

Nagi Wonrz

To co tygryski lubi? najbardziej. Tylko takie z PS3. Wszystko wygl?da pinknie, aktorzy dobrze dobrani (TwoFace z AC), ale i tak se nie pykn? :( Sony jak zwykle wymiata z exclusive'ami.

Leon Kennedy

CytatSony jak zwykle wymiata z exclusive'ami.

I tak powinno by? :P

The Last of Us. Tytu? na który jestem cholernie nakr?cony i ju? w dniu premiery zawitam po niego do sklepu, aby chwil? pó?niej gra?, gra? i jeszcze po stokro? gra? :D

Leon Kennedy

#3
Jednak trochę przyszło mi poczekać na nową grę Nughty Dog, ale warto było... Bo gra okazała się tym czym miała być :). Survivalową przygodówką z zacięciem horrorowym, do tego dochodzi bardzo wyrazisty świat i postacie. Joel i Ellie są po prostu świetni, reszta też daję radę ( zwłaszcza pewne rodzeństwo ), sama historia to niby nic nowego, ale jest świetnie poprowadzona ( super motyw z porami roku ) i do bólu brutalna, poważna... Co tu jeszcze, walki ze zwykłymi ocalałymi, to praktycznie to samo co w Uncharted, sprawa gmatwa się gdy do zabawy wpraszają się zarażeni... Nie pamiętam do końca ich nazw, ale taki klikacz potrafi zjeżyć włos na głowie, biegacze zaszczuć, purchawce dopaść i rozerwać... Tak, zarażeni są fantastyczni i wszystkie akcje z nimi są odjazdowe. A czy walczymy z ludźmi czy poczwarami, to na poziomie hard ( na wyższym jeszcze nie grałem...), jest momentami grubo. Teraz świat, który jest przepiękny, ulice, budynki, auta wszystko porośnięte trawą, zrujnowane, zniszczone... pełne detalów, świetnych miejsc, a gdy się w nie wejdzie, już na początku czuć śmierć unoszącą się w powietrzu. Sama oprawa graficzna 10/10, chodź zgrzyty się zdarzały. Gra dostaję ode mnie 9.5/10

CytatLeon, wygląda to na coś dla Ciebie ;) mam nadzieję, że po premierze pogramy w co-opa ;)

Strzał w dziesiątkę :). Co-op ponoć też bardzo solidny.

Rafalinda

#4
Co prawda nie grałem w The Last of Us, ale muszę przyznać, że gra wymiata.
Obejrzałem sobie na tubisiu ponad 3 i pół godzinny plot fabularny tej gry i jestem w pod ogromnym wrażeniem poziomu aktorstwa w tej grze. Dialogi oraz poziom ekspresji i emocji, to coś niesamowitego. Podobnie było już w Uncharted ale tutaj poprzeczka została zawieszona jeszcze wyżej. Fabularnie tak gra trzyma wysoki poziom i mimo lekkiej wtórności, nie ma nudy. Osobiście nie podobała m i się końcówka, no ale to nie moja decyzja tylko Joela i twórców gry. Uważam, że gra jest świetna, choć nie chciało by mi się w to grać. Było też kilka rzeczy, które mi się nie podobały ale nie będę o nich pisał bo ogólnie wystawiłbym grze mocną ocenę 9+/10

Leon Kennedy

Hmm, zagrał ktoś może w dodatek  "Left Behind"??

Mihcim

Ta gra pokazuje tylko jak powinny wyglądać następna gra z serii Resident Evil.
Świetna gra.
Nie chce mi się rozpisywać, kto grał wie co chcę powiedzieć.
9/10

Leon Kennedy

Kurczę gdzieś wyczytałem, że capcom przy następnej odsłonie RE chce czerpać z najnowszego Tomb Raidera i oczywiście z The Last of Us! Trzymam kciuki.

Leon Kennedy

"Left Behind" ograny, Nughty Dog dziękuje ci za tak wspaniałe doznania! Dodatek jest wręcz perfekcyjny, ale zawiedzie się każdy, kto by oczekiwał po niej większej ilości akcji... Całość jest nastawiona na Ellie i jej przyjaciółkę, ich zażyłość ( sami zobaczycie ) i młodzieńczość (  np. mini gry w grze ) wiodą bezwzględny prym w tej smutnej opowieści.

PS: Doszedł nowy motyw poszczucia ludzi zarażonymi.

Leon Kennedy

The Last Of Us Part II ZAPOWIEDZIANE!!!!!!!! Na grę przyjdzie poczekać spokojnie do 2019, ale szał już jest !!! http://www.ppe.pl/news/47943/the-last-of-us-part-ii-tak-tak-tak.html Starsza Ellie, którą przez większość czasu będziemy kierowac i motyw zemsty, to jest to!

Night_Wing [usunięty]


The last of Us - nie można nawet nazwać grą - to jest coś więcej niż gra. To jest opowieść podróż przez ogromne połacie przestrzeni Postapokaliptycznego i bardzo pustego świata, gdzie tylko w obitych deskami i już sypiących się domach mieszkają dobitki - frakcje ludzi muszących jakoś sobie radzić w tym złym, zgniłym do szpiku kości świecie. The Last of Us można porównać do Odysei , w której mamy żywo ujętego Odyseusza, który m.in. wybiera się w podróż powrotną do Itaki swojej Ojczyzny - w The Last Of Us takim Odyseuszem jest Joel no i powiedzmy Ellie, ale w ich przypadku raczej wracać nie ma do czego -: rodzina ich zostawiła albo bliscy nie żyją lub zostali przeinfaczeni w  klikacza lub zombie przez  wymykający się spod kontroli. zjadliwy grzyb. Joel poznaje Ellie - nawiązuje z nią więź , która jest tak silna, że właśnie sami są dla siebie tą Itaką - w razie rozłąki (bo wszystko w post-apo świecie się może zdarzyć) będą do siebie wracać: Joel do Ellie, a Ellie do Joela.

Sam Dubbing czyli Anna Cieślak jako Ellie i Krzysztof Banaszyk jako Joel jest nieprawdopodobnie klimatyczny i nie wyobrażałbym sobie kogoś innego , kto by mógł za nich podkładać głosy.

Duet Ellie i Joela to wg. mnie najlepszy duet w historii gier wideo - grałem w wiele, a wiele jeszcze przede mną - ale ciężko będzie stworzyć tak świetną kreację głównych bohaterów gier - tak dobrany i scalony każdym atomem  jak Yang i Yin duet. Tego się nie da opisywać w to trzeba zagrać!

Cytat: Leon Kennedy w 04 Kwiecień  2014, 15:35:09
"Left Behind" ograny, Nughty Dog dziękuje ci za tak wspaniałe doznania! Dodatek jest wręcz perfekcyjny, ale zawiedzie się każdy, kto by oczekiwał po niej większej ilości akcji... Całość jest nastawiona na Ellie i jej przyjaciółkę, ich zażyłość ( sami zobaczycie ) i młodzieńczość (  np. mini gry w grze ) wiodą bezwzględny prym w tej smutnej opowieści.

Dodatek jest fenomenalny i ja odebrałem go jako dopełnienie fabuły: wyjaśnienie tego co się działo  z Joel i Ellie jak Joel oberwał od jakiejś ekipy złowrogich samozwańczych rebeliantów i jak leżał półprzytomny na jakimś starym, obdartym materacu.  To Ellie musiała chyba znaleźć  jakiś antybiotyk by nie wdało się zakażenie. I to chyba od tego momentu :będącego w strasznym stanie Joela do jego uratowania przez Ellie była jakby w grze luka - tak to też ujmowały momenty dialogowe czy też fabularne gry : jakby filmowe sceny.  W "Left Behind" Ta mulatka przyjaciółka Ellie trochę się zachowywała beztrosko, bardziej na luzie niż Ellie: jakby nie bała się tego świata pełnego zarazy i zepsucia, jakby cieszyła się życiem i każdą następną chwilą - dodatek w ten sposób pokazuje drugą stronę takiej post-apokaliptycznej rzeczywistości - że są wśród nas Ludzie, którzy nie tracą nadziei, że pomimo tak złej sytuacji i stale gdzieś czyhających Klikaczy lub wrogich ludzi warto być optymistą.

Czy w dodatku nie było mowy jak to się stało, że Ellie została ugryziona i zarażona tym Grzybem? I dlaczego nie wykazuje objawów, co może wskazywać , że jest Żywym Lekarstwem?

W The Last of Us grałem na Ps4 - mam ją jako jedną z gier w kolekcji - i nigdy jej nie sprzedam - zbyt cenna dla mnie - zbyt niezwykła gra :D :D :D Co do zapowiadanej drugiej części to pewnie pojawi się w wersji 4k na ps 4,5 i na ps4 a na ps3 to nie ma szans !