Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Co w Marvelu piszczy?

Zaczęty przez (A)nonim, 07 Maj 2009, 12:37:45

Anonimowy Grzybiarz

W najbliższą środę w ramach WKKM świetna "Wojna Domowa", wszystkich niezdecydowanych zapraszam do recenzji:
http://mnichhistorii.blogspot.com/2013/02/320-danie-gowne-wojna-domowa.html

Leon Kennedy

W sumie mnie nie trzeba przekonywać :). Planowałem w ciemno brać, a recenzja tylko mnie upewniła.

Rado

Recenzji nie czytałem, bo nie chcę przypadkowo jakichś spoilerów, ale powiedz proszę Grzybiarzu, czy ten tom WKKM zawiera całość Civil War? Czy może, żeby w pełni docenić i zrozumieć Wojnę Domową trzeba dokupić jakieś inne tomy?

Anonimowy Grzybiarz

Cała "Wojna Domowa" rozegrała się w sumie w 109 zeszytach różnych serii, a tom WKKM zbiera główną historię, 7 zeszytów. Nie musisz niczego dokupywać, żeby w pełni zrozumieć i docenić. Ja czytałem jeszcze "New Avengers: Wojna Domowa" i było to słabiutkie, jakby twórcy chcieli tylko polecieć na popularności eventu, sama "Wojna Domowa", czyli główna oś historii, którą znajdziemy w WKKM, dała mi sporo radości.

Recenzja jest bezspoilerowa z tego co pamiętam, ogólnie piszę teksty bez spoilerów, a jeśli jakieś się pojawiają, to informuję o tym wielkimi literami z odpowiednim wyprzedzeniem :)

Rado

Ok, dzięki. W takim razie wezmę ten tom pod swoją strzechę. Recenzję przeczytałem.

Johnny Napalm

Jeszcze nie kupi?em Wolverine'a. Troch? wstyd. Bujam si? z my?lami czy go kupowa?. Czyta?em go w czasach Mandragory, chocia? nigdy ów komiks nie znalaz? si? w mojej kolekcji. Nie urzek? mnie wtedy i my?l?, ?e i teraz nie zmieni? swojej opinii. Jedyne wyj?cie to kupienie go dla samej zasady, bo to wa?ne dzie?o. :-\
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Sarkon

Panowie, pomocy!:)

Mam Genez? i Weapon X (t? star?, kultow?). Chcia?bym skupi? si? tylko na postaci Wolverine'a. Po jaki komiks powinienem si?gn?? nast?pnie. Najlepiej jaki? zbiorczy tomik by si? przyda?.

Rado

No akurat wyszedł Wolverine: Logan od Muchy, więc możesz spróbować tego. Sam zamierzam to kupić (tanio można dostać), ale na tą chwilę jeszcze nie czytałem, więc nic ciekawego nie powiem. Poza tym, to Old man Logan jest podobno dobre. Możesz kupić oryginał albo poczekać aż wyjdzie w WKKM. Z takich amerykańskich rzeczy, to ponoć bardzo dobre tytuły z Wolverinem napisał Jason Aaron. No a 25 lipca tego roku wychodzi amerykańskie wydanie zbiorcze Wolverine Origin 2, czyli sequel Genezy.

Leon Kennedy

"Wojna Domowa", bardzo dobry komiks! Jak nie lubi? zbytnio Ameryki tak tutaj zosta? ?wietnie uchwycony! A jego konfrontacje z Iron Manem s? wisienk? na torcie, do tego Parker i jego chora decyzja... i Punisher! Szkoda, ?e praktycznie omini?to X - Men :'( Logan na ok?adce tak za ca?okszta?t chyba wyl?dowa? :D

Darkoff

Civil War to chyba ostatni dobry ,,wi?kszy'' event Marvela. Chyba ?e WWH by?o po, ale je?li mam by? szczery to nie pami?tam bo ostatnio czyta?em oba komiksy jakie? 5 lat temu. Rozwa?? zakup WKKM bo przyda?oby si? ma?e przypomnienie.

Johnny Napalm

Czy ktoś z Was kupił drugą część Secret Wars? Pamiętam, że chyba tylko ja na tym forum dawałem tej historii jakąś taryfę ulgową. Mam zamiar w związku z tym, no i oczywiście z tym, że nie lubię niedokończonych historii, kupić w poniedziałek drugi album.
Może przy okazji kupię też FF, bo słyszałem o tym komiksie wiele dobrego. No, a poza tym jest to jeden z grubszych albumów. Lekko licząc chyba zawiera w sobie aż 10 zeszytów. Całkiem nieźle.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Rado

Nie kupiłem drugiej części Secret Wars, bo nie mam pierwszej i w sumie nie chcę mieć. Jeśli chcesz kupić nowe FF, to musiałbyś cofnąć się kilka tomów i nabyć FF Niepojęte, ponieważ Uzasadniona Interwencja jest bezpośrednią kontynuacją tamtego albumu. Ja Niepojęte kupiłem, ale mi się nie podobało i rezygnuje z drugiej części.

Leon Kennedy

#462
Ja mam pierwszy tom. Więc i drugi postanowiłem zakupić i chodź teksty ciągle są dość siermiężne, a kreska z biegiem czasu dużo straciła, tak parę wątków jest .godnych uwagi np. Galactus, Doom! czy nabycie symbiota  przez pajęczaka i parę innych konsekwencji sprawia, że warto się z ta historia zapoznać.

Post Merge: 24 Czerwiec  2014, 16:34:54

A co myślicie o kolejnym tomie "Śmierć Kapitana Ameryki"?? Warto zakupić?

Johnny Napalm

#463

Kupi?em i nie ?a?uj?. Komiks jest o niebo lepszy od cz??ci pierwszej. Po lekturze poprzedniego tomu nieco obawia?em si? w jakim kierunku to dalej pójdzie, jednak tym razem scenarzysta si? zawzi?? i stworzy? co? naprawd? godnego uwagi. Serio, historia jest prowadzona w taki sposób, ?e przynajmniej ja zatopi?em si? w ni? po same uszy.
Pocz?tek ostatniego albumu Tajnych Wojen nie zwiastowa? nic dobrego. Ba! Jak przeczyta?em dialogi na dwóch pierwszych stronach, to my?la?em, ?e uszy mi zwi?dn?. Jednak po przebrni?ciu przez ten pierwszy zeszyt by?o ju? tylko lepiej.
Wreszcie niektóre postacie doczeka?y si? rozwini?cia w?asnego ja w tej historii. W ko?cu ich charaktery zosta?y zró?nicowane i uwypuklone. W ten sposób fabu?a przesta?a sprowadza? si? jedynie do nieko?cz?cych si? bitew dobrych ze z?ymi, a otrzymali?my par? solowych popisów w wykonaniu jednych i drugich.
Nawet dialogi okaza?y si? mniej dr?twe, o dziwo. Niektóre dialogi czy monologi wydawa?y mi si? a? za bardzo autentyczne, szczególnie jak na taki komiks, gdzie to konflikt jest si?? nap?dow? fabu?y. Przyk?adem niech b?d? wymiany zda? mi?dzy Wolverine a Kapitanem Ameryk?. Jak dla mnie rewelacja! I to nie zosta?o od tak rzucone, a nast?pnie zapomniane. Scenarzysta pami?ta? o prawie wszystkich konfliktach, które stworzy? mi?dzy postaciami w poprzednich zeszytach. Tu relacje s? budowane przez ca?o?? historii. Wspomniany Wolvie pami?ta? o swojej k?ótni mi?dzy nim a Capem i dlatego zmiana jego postawy wzgl?dem niego by?a taka autentyczna.
Dr Doom z kolei wykr?ci? wszystkim wspania?y numer. Dla mnie jego plan wcale nie by? taki oczywisty i z zaciekawieniem poch?ania?em ka?d? stron?, oczekuj?c jak si? to rozwinie. Sama jego historia by?a dramatyczna i interesuj?ca.

Dobra, ko?cz? polecaj?c t? cz??? Tajnych Wojen ka?demu kto jeszcze jej nie czyta?.

Wzorem innych oceniaj?cych, sprzedam Wam to co uwa?am za plusy/minusy komiksu:

PLUSY:
+ szybkie tempo komiksu
+ chwile wytchnienia, to momenty po?wi?cone na rozwini?cie w?tków niektórych postaci
+ zdecydowanie lepsze dialogi ni? w poprzedniej cz??ci
+ nieg?upi plan Doom'a
+ zwi?zek przyczynowo-skutkowy, tu co? wynika z czego?. Nie ma niezrozumia?ych zmian postaw bohaterów, jak to si? dzieje cz?sto w innych komiksach
+ rysunki Mike'a Zeck'a. Facet naprawd? potrafi rysowa?!

MINUSY:
- ma?o wci?gaj?cy pocz?tek albumu
- cz??? dialogów
- kolory "w starym stylu"
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Rado

A o co tam się Wolvie pokłócił z Kapitanem?