Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Ben Affleck nowym Batmanem

Zaczęty przez b.p., 23 Sierpień 2013, 07:09:26

b.p.

Ben Affleck nowym Batmanem!

https://twitter.com/wbpictures/statuses/370717625191370752
https://www.facebook.com/notes/warner-bros-pictures/ben-affleck-revealed-as-batman/656526234358932

I cały thread nt castingu w łeb. Muszę przyznać, że jestem zawiedziony. Nie spisuję Afflecka na straty, ale jego ostatnie sukcesy nadal mnie nie przekonują.

No i mamy też datę premiery: 17 lipca 2015.

LelekPL

Czyli jednak starszy Batman... Samo podejście mi się nie podobało od początku, bo nie daje Warnerowi zbyt wiele miejsca na kontynuacje i indywidualne filmy o Batmanie, a moim marzeniem było podejść do Batmana w bardziej komiksowy sposób, dając mu nowych wrogów na ekranie w tym także bardziej fantastycznych. Teraz będzie ciężko, bo Affleck ma już 41 lat. Za dwa lata wystąpi w Batman/Superman, potem może zagra jeszcze w góra dwóch filmach. Być może w solowym filmie i jeśli go zrobią to może w Justice League. Właściwie to nie zdziwiłbym się gdyby Affleck miał klauzulę podobną do Downeya Jr, że będzie grał tylko w grupowych produkcjach. Potem trzeba będzie szukać znowu nowego Batmana.

Natomiast jest sporo pozytywnych aspektów tego wyboru. Po pierwsze, Affleck nie jest takim złym aktorem. Po drugie, jest świetnym reżyserem, więc gdyby jednak robili solowy film o Batmanie mielibyśmy od razu solidnego kandydata na ten stołek. Po trzecie, jest też Oscarowym scenarzystą i zna się troszkę na komiksach, więc podczas kręcenia najbliższego filmu może mieć duży wpływ na Snydera, pozytywny wpływ. Po czwarte, wizualnie pasuje do tej roli. Wystarczy, ze poświęci teraz sporo czasu na siłowni i będzie wręcz idealny. Po piąte, DC może przecież podejść do tego jak Marvel do wspomnianego już Downeya, który wcale tak często w scenach akcji pojawiać się nie musi. W Iron Manie wystarczy CGI, a w Batmanie to samo plus bardzo dobry kaskader. To by mogło przeciągnąć długowieczność Afflecka jako Batmana. Po szóste, według mnie to oznacza, że od dłuższego czasu mieli go na myśli i pod niego od dłuższego czasu był przygotowywany film. Ktoś taki jak Affleck obecnie nawet nie musi chodzić na castingi, jest złotym dzieckiem Warnera i negocjacje z nim trwają już zapewne od jakiegoś czasu, podobnie zresztą jak prace nad filmem. Taki mój domysł.

Czy Affleck byłby moim wyborem? Nie, kompletnie nie. Całe podejście mi teraz nie pasuje. Ale jak kiedyś pisałem, dam mu szansę, bo ten aktor ma parę pozytywnych cech, które za nim stoją i jestem ciekaw co zrobi z tą rolą. Przy odpowiednim podejściu to może być strzał w dziesiątkę, a teraz pozostaje mi tylko czekać na zdjęcia z planu, przecieki wyglądu stroju, no i potem na sam trailer. Wtedy będę mógł dokładniej powiedzieć czy jest to przemyślany i natchniony wybór czy po prostu kalkulowany i bezpieczny. Ale nie da się ukryć, że Affleck na tym etapie kariery nie wybiera słabych projektów.

jakura

Nigdy nie przepadałem za Afflekiem, wolałbym kogoś mniej znanego. No ale zobaczymy jak będzie. Wczoraj pomyślałem sobie o Garym Sinise, ale facet ma już prawie 60 na karku, więc szans by nie miał. Cóż, nie lubię łączenia kilku superbohaterów w jednym miejscu, ale poczekamy, zobaczymy.
Powiedzieli mi, że nie da się tego zrobić. Odpowiedziałem maniakalnym śmiechem.

Adriann

Nie ma w językach Entów,Elfów czy ludzi przekleństw które opisałyby tę tragedię..
Zawsze byłem przeciwny ocenianiu jakiejś roli pochopnie..ale tym razem nie mogę się powstrzymać..kiepski drewniany bez wyrazu...z wszystkich aktorów podawanych on.. Poprostu..!!!
NIE!!!

Łubudu

Nie przesadzajmy. Większość wymienianych dotąd kandydatów arcymistrzami sztuki aktorskiej nie było. A jak zauważył Lelek, Aflleck może mieć pozytywny wpływ na samą jakość produkcji przez swoje doświadczenie. A i wizualnie jest jak najbardziej ok. Myślę też, że może zostać Batmanem na dłużej, bo to jeden z tych aktorów u których starzenie postępuje z klasą :)
To złodziej! I pijak! Bo każdy pijak to złodziej!

RemiRose

Zbytnim fanem Afflecka nie jestem, ale również uważam, że może pozytywnie wpłynąć na film. Pod względem wyglądu nic mi nie przeszkadza, pasuje idealnie. Na dodatek okropnie się cieszę się, że twórcy postawili na starszego Batsa, bo moim zdaniem tylko taki koncept przejdzie w filmowym uniwersum. Batman jako doświadczony bohater, dla którego pojawienie się superbohaterów to coś nowego, co będzie mu trudno zaakceptować.  Mi to pasuje idealnie.  ;D
Tyger! Tyger! Burnining bright
In the forest of the night,
What immortal hand or eye
Could frame thy fearfull symmetry?
--------------
Country Stories. Od komiksu, aż po film.
http://remirozanski.tumblr.com/

BlackBat

No i marzenie o Richardzie Armitage i Adkinsie poszło w las ;D
A tak poważnie, myślę że to nie jest taki zły wybór, chociaż zgadzam się z Lelkiem, facet ma potencjał. Wizualnie niczego sobie, myślę że będzie dobrze. Było by fajnie, gdyby fizycznie zaangażował się tak jak Bale i Cavill w rozwój sylwetki.

Szkoda tylko, że jednak stanęło na starszym Batsie i zrobiło taki gap. Po serii filmów z Affleckiem można by już tylko skłaniać się w stronę uniwersum Beyonda. No bo szczerze, po czymś takim, to co można więcej wyciągnąć z Batsa? Nowy Begins, kolejny reboot? Marvel na tym co sobie zbudował może pociągnąć jeszcze bardzo długo, głównie dlatego że rozwinął historię więcej niż jednego bohatera. Mają większe pole do popisu, mam nadzieję, że w wypadku Justice League WB zrobi jakiś sensowny krok i zbuduje porządny movieverse. Póki co czekam na to, co wyjdzie z serialów Arrow i Flash. Jeśli tam powiedzie się wprowadzenie "mniej znanych" meta-bohaterów, to chyba nie mają się czego obawiać.
"Last time I moved this fast, Hitler was still alive"


kelen

Zaskakujący wybór.
Czekam na jego pierwsze wypowiedzi o wyborze i zdjęcia, czy trailery.
Do tej pory będę siedział cicho i nie wypowiadał się w żadną stronę.

LelekPL

Ja jestem najbardziej zadowolony, ze w ogóle dokonali jakiegoś wyboru. Internet może przestać spekulować i narzekać na każdego nowego kandydata, a racjonalni użytkownicy mogą skupić się na omawianiu już pewnych konkretów.

Osobiście czekam na szczegóły kontraktu, na ile filmów Affleck został zakontraktowany bo to dopiero dałoby nam jakiś wgląd w to jak bardzo rozplanowaną przyszłość ma Warner. No i liczę, że dostanie również scenariusz do wglądu i ewentualnej poprawki bo jednak poziom dialogów w Man of Steel nie był powalający i widać, że Goyer bez Nolana trochę się posypał. Affleck jest być może nawet lepszym scenarzystą niż reżyserem więc byłby odpowiednią osobą do tego.

Deuce

?wietna wiadomo??, wybór najlepszy z mo?liwych ! Podrzuci?em nawet jego nazwisko, ale do sondy na stronie si? nie za?apa?. Kiedy pisa?em, ?e licz? na jego kandydatur?, to sam w?tpi?em, ?e si? zgodzi. Mamy jednak ogromn? niespodziank?. Jedno jest pewne: w ko?cu dostaniemy ?wietnego Batmana i Bruce'a Wayne'a !
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

lady_ozzy

Cytat: Deuce w 23 Sierpień  2013, 14:38:44
Jedno jest pewne: w ko?cu dostaniemy ?wietnego Batmana i Bruce'a Wayne'a !

Nie chwalmy dnia przed zachodem s?o?ca... Po?yjemy... zobaczymy...
<br /><br />[glow=red,2,300]Dom to organizm... żywiący się szaleństwem...<br />To labirynt, który śni...<br /><br />...a ja się zgubiłam...[/glow]

Doctus

Jestem troch? zawiedziony.

Niektóre wymieniane nazwiska by?y po prostu wy?mienite. Jim Caviezel, Josh Brolin, Karl Urban. Afflecka stawia?em obok Gyllenhaala czy Hawke'a, jako tych których w ogóle nie widz? w tej roli. Nie wiem te? jak ocenia? wybór 40 latka do tej roli, bo za par? lat b?d? mie? problem tak jak Marvel z Downey'em Jr. LelekPL mia? troch? racji w tym ?e aktor do roli Batmana jest wyborem na lata i powinni wzi?? do roli kogo? m?odszego, tak aby starczy? na lata. Pomys? ze starszym Batmanem jest naprawd? pozytywny, ale raczej nie w przypadku kiedy chce si? tworzy? wielkie universum filmowe na wzór Marvela.

My?l? ?e Steve'a Rogersa mo?na zast?pi?, Iron Mana czy Hulka równie?, ale czy gdy Affleck odejdzie a DC nie b?dzie chcia?o innego aktora, widzowie zaakceptuj? brak Batmana lub inn? posta? w tej roli? wybór takiego aktora jak On jest praktycznie równoznaczne z tym ?e Ben Affleck w pewnym momencie b?dzie chcia? odej?? na rzecz innych projektów, aby nie zosta? zaszufladkowany z rol? Batmana. Wcielanie si? w tak kultow? posta? jest dosy? wi???ce, i my?l? ?e b?dzie nawet dla kogo? kto odegra? tyle ró?nych ról co Affleck.

Nie zamierzam wylewa? na WB ani Snyder kub?a pomyj. Raczej spokojnie poczekam na pierwsze efekty ich pracy. Faktem jest, ?e wola?bym kogo? innego w tej roli, ale póki co my?l? ?e taka bezpodstawna krytyka której na 100% u?yczyli ju? nam filmwebowe trolle nie ma na dzie? dzisiejszy sensu. Kiedy wybrano Heatha Ledgera do roli Jokera dobrze pami?tam jak wiele by?o negatywnych g?osów. Jak dzisiaj si? okazuje, zdecydowanie bezpodstawnych bo Ledger by? jednym z ciekawszych filmowych villianów które pojawi?y si? w Batmanach. Nie najlepszym, ale na pewno znajduje si? w mojej osobistej czo?ówce.

Swoj? drog?, taki starszy Batman daje pewne pole do popisu. W ko?cu mo?e dostaniemy jaki? film z t? postaci?, w którym Arkham jest zape?nione i b?dzie mo?na sobie da? spokój z przedstawianiem originów nowych z?oczy?ców. Taki Batman który ju? od lat musi si? zmaga? z Jokerem czy Two Face'm to by?oby co? nowego w filmach komiksowych. A nó?, spe?ni?oby si? moje marzenie o filmowym Nightwingu. Skoro Batman jest ju? po 40, to Dick, je?eli b?dzie istnie? w movieversum, na pewno jest ju? Nightwingiem... nie ma jednak co marzy?, na razie licz? ?e chocia? Batman zostanie godnie pokazany. Nie chcia?bym ?eby Affleck by? drewniany jak Amell jako Green Arrow w serialu. I cho? wiem, ?e to zupe?nie inna klasa aktorstwa, to obawy pozostan? tak czy owak a? do pierwszych materia?ów promocyjnych z filmu.

Bless

Ehh nie pociesza mnie ta wiadomość zbytnio bo wolałbym kogoś innego ale cóż dam mu szanse :D pożyjemy zobaczymy, czekam na pierwsze trailery bądź jego wypowiedzi co do roli.

RemiRose

Cytat: AntyDoctus w 23 Sierpień  2013, 17:44:51
My?l? ?e Steve'a Rogersa mo?na zast?pi?, Iron Mana czy Hulka równie?, ale czy gdy Affleck odejdzie a DC nie b?dzie chcia?o innego aktora, widzowie zaakceptuj? brak Batmana lub inn? posta? w tej roli? wybór takiego aktora jak On jest praktycznie równoznaczne z tym ?e Ben Affleck w pewnym momencie b?dzie chcia? odej?? na rzecz innych projektów, aby nie zosta? zaszufladkowany z rol? Batmana. Wcielanie si? w tak kultow? posta? jest dosy? wi???ce, i my?l? ?e b?dzie nawet dla kogo? kto odegra? tyle ró?nych ról co Affleck.
Moim zdaniem je?li WB wybra?o wersje Batmana po 40, to mo?na ?mia?o zastosowa? ten sam zabieg co w ma miejsce od wielu lat w Bondzie. Je?li Affleck odejdzie b?d? b?dzie po prostu za stary, na jego miejsce wkroczy kolejny aktor w wieku 40+. O ile ka?dy b?dzie dobrze gra?, to ja nie mam zastrze?e?, ani w?tpliwo?ci, co do Batsa ?ywotno?ci.
Tyger! Tyger! Burnining bright
In the forest of the night,
What immortal hand or eye
Could frame thy fearfull symmetry?
--------------
Country Stories. Od komiksu, aż po film.
http://remirozanski.tumblr.com/

Kadaver

Cytat: AntyDoctus w 23 Sierpień  2013, 17:44:51




My?l? ?e Steve'a Rogersa mo?na zast?pi?, Iron Mana czy Hulka równie?, ale czy gdy Affleck odejdzie a DC nie b?dzie chcia?o innego aktora, widzowie zaakceptuj? brak Batmana lub inn? posta? w tej roli?





Affleck b?dzie ju? 8 odtwórc? Batmana, wi?c fakt, ?e za jaki? czas trzeba b?dzie znale?? kogo? nowego nie powinien by? problemem. Zreszt?, je?li b?dzie dba? o form?, przez 10 lat spokojnie mo?e pogra?.