Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman

Zaczęty przez Leon Kennedy, 22 Styczeń 2008, 11:13:09

Drawski

Ha-Ha-Ha, I'm the man who laughs

Juby, ale w USA uwa?aj? "Blackest Night" za ?wietn? sag?, "Final Crisis" chyba plasuje si? na jakich? toplistach, a Ty próbujesz podpiera? swoj? prób? manipulacji czyimi? gustami s?abym i znikomym autorytetem USA. Co mnie obchodzi ?e TDK jest na jaki? tam listach, kiedy ja w recenzjach i na forum wyra?am swoj? INDYWIDUALN? i SUBIEKTYWN? opini?. Mo?e ty si? sugerujesz w opiniach toplistami, które chyba ?wiadcz? o twoim braku mo?liwo?ci samodzielnego my?lenia. Czy tylko ja widz? ?e denerwuje ci? fakt ?e kto? bardziej lubi filmy Burtona od Nolana?

RafBat

CytatJa tego zwyczajnie nie rozumiem, ze wszystkich miejsc na ca?ym ?wiecie (portali internetowych itd) chyba tylko na BC Powrót Batmana jest najlepiej ocenianym filmem o Mrocznym Rycerzu.  ::)
To rzeczywi?cie niezrozumia?e, ?e na BC "Powrót Batmana" jest najlepiej ocenianym filmem, bo... najlepszy film, z Batmanem w roli g?ównej, to "Batman" z 1989 r. ;)
Ok, a teraz powa?nie (chocia? to co napisa?em wcze?niej by?o... na serio/ nie linczujcie mnie, tak uwa?am), o filmach Nolana mo?na bez w?tpienia powiedzie? wiele dobrego, mo?na równie? powiedzie?, ?e pod wzgl?dem wielu kategorii (g?ównie technicznych) bij? Batmany Burtona na g?ow?. Faktycznie, nolanowskie Batmany mog? by? lepsze od burtonowskich pod 999/1000 wzgl?dami (jego "Batmany" s? oczyszczone z "b??dów" z filmów Tima, ale przez to... sterylne), ale w jednym nie przebij? one swoich poprzedników sprzed 20 lat (i to w takiej kategorii, która jest niepomierna, subiektywna i ka?dy b?dzie j? inaczej ocenia?)... w artyzmie i genialnej wizji ich twórcy... W?a?nie, s?dz?, ?e ludzie pisz?cy o tym, ?e najbardziej w filmach Burtona podoba im si? klimat tych filmów, maj? na my?li artyzm tych dzie?. Burton (ten z okresu swojej najwy?szej formy-prze?om lat '80/90.) by? nie tylko re?yserem-wyrobnikiem, ale te? go?ciem, który bawi? si? swoimi filmami jak artysta obrazem. Mia? na nie swój w?asny autorski pomys? i go realizowa?.
Posted on: 07 Marzec  2011, 17:02:21

  Kurdebele... ale paln??em litanie, wybaczcie.  ;) I kto by pomy?la?, ?e "pok?ócimy si?" tu o Batsa sprzed 20 lat...

(A)nonim

CytatJuby, ale w USA uważają "Blackest Night" za świetną sagę, "Final Crisis" chyba plasuje się na jakichś toplistach
Bo to są świetne komiksy! (żart)
CytatI kto by pomyślał, że "pokłócimy się" tu o Batsa sprzed 20 lat...
Mam nadzieję że nie powstanie kolejna dyskusja Burton vs Nolan.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

kelen

Jakbym napisał swojego posta tak jak chciałem na początku, to pewnie by była.

A tak poza tym: http://www.youtube.com/watch?v=SRvTPTx6U-8 :)

(A)nonim

Po co pisać post, skoro można przejrzeć forum i zrobić kopiuj/wklej. ;)
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

LelekPL

Cytat: (A)nonim w 07 Marzec  2011, 17:35:33
Po co pisać post, skoro można przejrzeć forum i zrobić kopiuj/wklej. ;)

I i tak wiadomo, że The Dark Knight i Batman Begins to dwa najlepsze filmy, a kto tak nie uważa ten się myli i nie zostanie zaproszony na imprezę do Charliego Sheena ;)
Juby, no cóż, jesteśmy w mniejszości i tyle. Czy to nostalgia, czy nie, większość osób na tym forum preferuje bajki Burtona. Mnie też to dziwi, ale znam dużo gorsze przypadki różnic w gustach, jak miłośnicy komedii romantycznych made in Poland.

Drawski

Spokojnie, kiedy tylko do kin będzie wchodzić TDKR szybko zalęgnie się tu dzieciaków z Filmwebu lub innego syfa i to fani Burtona będą w mniejszości. Sęk jedynie w tym że jestem uczulony na maniactwo Jubego, które uosabia się w pogardzie dla filmów Burtona, histeryczne wykrzykiwanie statystyk, oraz negowanie ludzi o innych poglądach. Brak kultury i dystansu, oraz dodatkowo arogancja - świetne określenia pasujące do Pana J.

(A)nonim

I jeszcze jakby Gibon nie lubił filmów Nolana.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

LelekPL

To od razu się przyznaję, że też gardzę ostatnimi "wyczynami" Burtona ;)

(A)nonim

Chyba tylko zapaleni fani Burtona nimi nie gardzą.
Pewnie było, ale co tam:
http://www.wykop.pl/link/325927/tim-burton-przy-pracy/
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Drawski

Ostatnich filmów nie będę nawet bronił, bo popełniłbym kamikadze ;)

Gibon

Cytat: (A)nonim w 07 Marzec  2011, 18:56:28
I jeszcze jakby Gibon nie lubił filmów Nolana.
Filmy Nolana lubię. Nawet bardzo. Zresztą widać to moich ocenach tych filmów w innym temacie. Podoba mi się takie inne, realistyczne, podejście do Batmana. Ale jednak Burtonowskie mają klimat który bardziej do mnie przemawia.
Nienawidzę filmów z lektorem

(A)nonim

Wiem że lubisz, właśnie nawiązałem do twoich ocen.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Drawski

Teraz ja tylko powiem że też lubię Batmany Nolana, ale wolę wersję Burtona :)

Funky

Juby, Air Jordan jestem z wami, co prawda lubię Batmana z 89 roku (bo "Returns" już trochę mniej) ale denerwuje mnie ta groteska i ten baśniowy klimat. Może dlatego tak jest ponieważ lubię realistyczne kino? Tak czy siak baśń to nie moja bajka :P