Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

The Spectacular Spider-Man TAS

Zaczęty przez Drawski, 21 Kwiecień 2011, 20:07:55

Drawski

Bez wątpienia "The Spectacular Spider-Man: The Animated Series" jest bardzo dobrą kreskówką. Naprawdę czuję klimat pierwszych komiksów Stana Lee, ale i też małą inspirację uniwersum Ultimate czy Marvel Adventures. Mimo czasem odrażającej dziecinnej kreski ogląda się przyjemnie, a fabuły odcinków stoją na (przynajmniej dla mnie) wysokim i wymagającym poziomie. Najlepsze odcinki to wszystkie z Green Goblinem, zwłaszcza że mimo świetnej znajomości oryginału widz rozważa możliwość że Goblinem nie musi być wcale Norman Osborn. Serial ten, jest gratką zarówno dla fana jak i innego widza, oraz sprytnym zapewnieniem rozrywki i wciągającej historii. Polecam każdemu, nawet fanom Batmana! :)

http://www.youtube.com/watch?v=2S19w2xXU54

Mikoto

Spectacular Spider - man to, moim zdaniem, najlepsza kreskówka o pająku jaka do tej pory powstała. Kreska na początku odrzuca, ale po pewnym czasie można się do niej przyzwyczaić i staje się nawet dość przyjemna dla oka (na pewno łatwiej jest przetrawić kreskę w SSM niż w najnowszym Transformers Animated. Choć kreska w TF: A po pewnym czasie też przestała mnie drażnić). Na pochwałę zasługuje świetna i płynna animacja. Szczególnie ładnie wygląda to podczas walk. Po prostu miodnie wyglądają. Co tam jeszcze? W odpowiedni sposób przedstawiono tu postaci. Nawet z tak mdłej postaci jak Rhino i Schocker dało się coś ciekawego wycisnąć. Warto też wspomnieć o świetnym przedstawieniu postaci Venoma. To jak na razie najlepszy Venom jakiego dane nam było oglądać na ekranie. Wątek z tożsamością Goblina też był pierwsza klasa. Na plus jeszcze świetny angielski dubbing i brak powtarzanych scen, które były wielką bolączką TASA. Wielka szkoda, że twórcy zrezygnowali z serialu i nie ujrzymy trzeciej serii. Oby Ultimate Spider - man był chociaż w połowie tak dobry jak Spectacular.

Leon Kennedy

Ani jednego odcinka nie miałem okazji zobaczyć...Z trailera rzuca się w oczy kreska okropnie dziecinna, ta z TAS była idealna i ten serial uznaję za najlepszy.

Rado

Dopiero niedawno zapozna?em si? z tym serialem, jako? mi umkn?? wcze?niej. Zdecydowanie polecam, nawet tym którzy lubili paj?ka tylko w dzieci?stwie. Ten serial przypomni Wam te czasy, kiedy czytanie przygód Spidera sprawia?o wielk? frajd?. Co prawda kreska jest do??, powiedzmy, nietypowa( zw?aszcza rysunki ludzkich twarzy), ale przestaje przeszkadza? praktycznie ju? od pierwszego odcinka, kiedy to zaczynamy wkr?ca? si? w fabu??, s?yszymy ?arty Parkera, obserwujemy jego walki. Te wszystkie elementy, s? jak najbardziej, takie jakie by? powinny w dobrej historii o Spidermanie.

Rewelacyjnie przedstawieni, w wi?kszo?ci, s? wrogowie paj?ka. ?wietny Venom, ?wietny Lizard, dobra rola Hammerheada. Scena przemiany dr Connorsa w jaszczura jest, jakby to powiedzia? Burnejka, hardcorowa. A? si? zdziwi?em, ?e zosta?a pokazana tak mrocznie. Starcia z Venomem s? naprawd? niez?e. Jest nawet jeden epizod, gdzie oko?o 80 procent czasu odcinka, zajmuje walka pomi?dzy Brockiem a Parkerem. Mo?e nawet wi?cej, sam nie wiem, ale dawno nie widzia?em takiej bójki w jednym odcinku. Wspomnia?em, ?e wrogowie s? dobrze przedstawieni w wi?kszo?ci. No w?a?nie, bo np. dr Octopus, przed przemian?, jest straszn? cipk? i sprawia wra?enie takiego go?cia, co to nawet mrówki nie rozdepcze na chodniku. Natomiast po z??czeniu macek z jego cia?em, staje si? geniuszem z?a gotowym unicestwi? ca?e miasto. Staje nawet na czele Sinister Six. Troch? mi ta skrajno?? si? nie podoba?a. Octavius jest kiepski przed przemian?, natomiast Kraven ?owca jest kiepski po przemianie. Nie wiem czy w komiksach te? tak by?o, ale co on tam zrobi? ze sob? w tym serialu jest raczej ?a?osne. Dla mnie, posta? ta, straci?a od razu ca?? magi?. Jeszcze s?ówko o Kingpinie, a raczej jego braku. Nie wiem czemu twórcy wstawili w rol? filantropa Tombstone'a. Przecie? ta rola by?a ewidentnie dla Wilsona Fiska. Na dodatek wszyscy mówili o nim "The Big Man". Dla mnie by?o to niezrozumia?e.

Jakbym mia? ocenia? TAS vs Spectacular tylko po pierwszych sezonach, to Spectacular jest lepsze. Natomiast, ogólnie rzecz bior?c, TAS jest jednak lepszy. Po prosu d?u?ej, ni? jeden sezon, utrzymywa? wysok? form?. Moim zdaniem Spectacular sezon drugi obni?y? loty, st?d moja ocena. Te wszystkie "problemy" mi?osne Petera zaczynaj? ju? nu?y?, akcja nie jest ju? tak wartka, fabu?a a? tak nie wci?ga jak w sezonie pierwszym.

Podsumowuj?c zdecydowanie polecam, tym którzy nie widzieli np. z powodu dziecinnie wygl?daj?cej kreski lub podobnym powodom. Zw?aszcza pierwszy sezon. Du?o smaczków dla starszych fanów, s? nawet odrysowane kadry z niektórych komiksów. Moim zdaniem bardzo dobry serial.