Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Oceny filmów o Batmanie

Zaczęty przez Juby, 18 Kwiecień 2008, 14:54:53

Który film fabularny o Batmanie jest najlepszy?

Batman: The Movie
Batman (1989)
Batman Returns
Batman Forever
Batman & Robin
Batman Begins
The Dark Knight
The Dark Knight Rises

kelen

Ah, jesteś bezduszny. Przecież "Maska" była wyświetlana pierwotnie w kinach :(

Juby

Wiem, dlatego dotychczas by?a na li?cie, ale po co mia?a by? dalej, skoro od roku nie przyby?o na ni? ?adnej oceny. W dodatku ludzie przyznaj? oceny albo fabularnym, albo animowanym, nigdy nie wciskaj? fabularnych i przy nich Maski, przez co mia?em z ni? zawsze problemy z liczeniem. Mo?na powiedzie?, ?e sobie u?atwi?em spraw?, w ka?dym b?d? razie mi te? jest przykro, ?e musia?em to zrobi?. :'(

Chester

BATMAN THE MOVIE:  bez oceny ( niestety nie oglądalem )
BATMAN:                      8/10
BATMAN RETURNS:     8/10
BATMAN FOREVER:     5/10
BATMAN & ROBIN:       1/10
BATMAN BEGIN            9/10
DARK KNIGHT              10/10

Funky

Moje ostateczne(!) oceny filmów z Batmanem:

Batman (1989) 8/10
Batman Returns 6/10
Batman Forever 4/10
Batman & Robin 1/10
Batman Begins 9/10
The Dark Knight 9/10

"Batmany" Burtona trochę u mnie straciły, a najbardziej "Returns" za groteskę Tima. Nolany tak jak zawsze czyli najmocniejsze. Chociaż minimalnie wolę "Begins" to jednak TDK ma u mnie taką samą ocenę.

Drawski

Witam po d?ugiej nieobecno?ci na forum. Ostatnio sobie znowu obejrza?em filmy aktorskie, i postanowi?em zmieni? swoje oceny. Seansu podj??em si? z innym podej?ciem ni? kiedy?, i szczerze mówi?c bardziej si? zdystansowa?em do tego. Filmy oceni?em pod ró?nymi k?tami - klimatu, antagonistów, spójno?ci, obsady, ciekawej fabu?y i jak si? na nim bawi?em. Mam nadzieje Juby ?e znowu zaczniesz liczy? ?redni?...

BATMAN - 10/10 (Jack Nicholson dalej ?wietnie si? prezentuje jako Joker, nie ujmuje tej postaci teatralno?ci i klasy jak? ma w komiksach. Batman jako posta? radykalna, impulsywna i z?o?ona osobowo?ciowa. Michael Keaton dobrze pokaza? miliardera ekscentryka. Kostium jak zwykle ponadczasowy, chocia? szkoda ?e posiada takie wpadki jak konstrukcja maski, czyli brak mo?liwo?ci obracania g?ow? czy niepotrzebna modyfikacja loga nietoperza)

POWRÓT BATMANA - 9/10 (Tutaj skupiono si? na przeciwnikach. Tim Burton mia? w?asn? wizje na Gotham City i konsekwentnie j? realizowa?. Pingwin to posta? dramatyczna, która na swoje wp?ywy znane z komiksów musi pracowa? powoli. Max Shreck mimo ?e nie pojawi? si? w komiksach to wypad? genialnie. On by? motorem fabu?y, on ukszta?towa? Pingwina i Catwoman... poza tym groteskowo?? - jedni jej nie lubi?, ja j? lubi?)

BATMAN FOREVER - 5/10 (Przeci?tny film do którego mam sentyment)

BATMAN I ROBIN - 2/10 (S?aby film do którego nie mam sentymentu :D)

BATMAN POCZ?TEK - 9/10 (Kiedy? go ni?ej ocenia?em, ale to ca?kiem dobre kino. Pocz?tek autorskiej wizji Christophera Nolana, i co najwa?niejsze - geneza Batmana. To do?? z?o?ona sprawa, i trudno jest j? z?o?y? do kupy. Nolan tego nie zrobi?, on pokaza? w?asn? wizje i wysz?o mu to ca?kiem dobrze. ?wietne zrealizowane sceny powrotu Bruce'a do Gotham - scena kiedy si? przedstawia sekretarce, lub pierwsze akcje Batmana. Gacek bardziej przypominaj?cy Nightwinga co mi nie przeszkadza bo to dopiero pocz?tek...)

MROCZNY RYCERZ - 9/10 (Dalej brakuje mi czego? i Batmana, dalej sprawia wra?enia ?ó?todzioba któremu bli?ej do Dicka Graysona. Niemniej ?wietnie pokazana posta? Jokera jako psychopaty co nie by?o a? tak widoczne u Burtona, Aaron Ekchart da? pokaz genialnego aktorskiego kunsztu, totalne sp?aszczenie postaci Two-Face co jednak wynagradza nam kilka zwrotów akcji jak np. ?mier? Rachel. Kontynuacja historii, bardzo konkretnej któr? pisze Nolan... zobaczymy jak si? spisze przy kontynuacji)

Rexio

RETURN TO THE BATCAVE BRAK

BATMAN 10/10 
BATMAN RETURNS 7/10 
BATMAN FOREVER 5-/10 
BATMAN & ROBIN 4/10 

BATMAN BEGINS 9/10 
THE DARK KNIGHT 9+/10 
THE DARK KNIGHT RISES BRAK   (OCZEKIWANY)


FILMY ANIMOWANE

BATMAN: MASK OF THE PHANTASM 8+/10 
BATMAN & MR. FREEZE: SUBZERO 7/10 
THE BATMAN/SUPERMAN MOVIE 6+/10 
BATMAN BEYOND: RETURN OF THE JOKER 8/10 
BATMAN: MYSTERY OF THE BATWOMAN BRAK
SCOOBY-DOO MEETS BATMAN 3-/10 
THE BATMAN VS. DRACULA 8-/10 
JUSTICE LEAGUE: THE NEW FRONTIER 6/10 
BATMAN: GOTHAM KNIGHT 7-/10 
SUPERMAN/BATMAN: PUBLIC ENEMIES 6/10 
JUSTICE LEAGUE: CRISIS ON TWO EARTHS  8/10 ( czemu brak ? Ja widziałem)
BATMAN: UNDER THE RED HOOD 8+/10 
SUPERMAN/BATMAN: APOCALYPSE 7-/10 ( Brak ? )


POWIĄZANE

CATWOMAN 1/10 

nie rozumiem braków w crysis on two earth i apocalypse , możecie to obejrzec na internecie , crysis on two earths na www.ekino.tv apocalypse nie pamiętam gdzie oglądałem na necie, ale można i nie rozumiem tych braków.

Juby

BRAK bo BRAKuje mi czasu kiedy je obejrzeć. ;D Spokojnie, po wyjściu Yaer One chyba ściągnę sobie wszystkie animacje o Batmanie jakie wyszły do tej pory (póki co mam tylko kilka oryginalnych na VHS). :D

I czy kiedyś nasi drodzy administratorzy wypowiedzą się w tym wątku?

Drawski

#472
Nie, to temat dla forumowej hołoty i plebsu. Q i Woland nie będą sobie brudzić butów żeby tu wchodzić ;D

Roy_v_beck

Cytat: Rexionie rozumiem braków w crysis on two earth i apocalypse , możecie to obejrzec na internecie , crysis on two earths na {usunięto skurwiałą reklamę} apocalypse nie pamiętam gdzie oglądałem na necie, ale można i nie rozumiem tych braków.
Bo może nie wszyscy są piratami i nie ściągają filmów z neta. Ewentualnie też niektórzy nie oglądają bajek.

Leon Kennedy

CytatNie, to temat dla forumowej hołoty i plebsu. Q i Woland nie będę sobie brudzić butów żeby tu wchodzić

:D ;D
Cytat
Bo może nie wszyscy są piratami i nie ściągają filmów z neta. Ewentualnie też niektórzy nie oglądają bajek.

A to już legalnie online nie można oglądnąć ;). A bajek to ja sam nie oglądam :P

Johnny Napalm

Batman (1989) - co tu długo mówić, jest najlepszy i tyle. Burton nie zboczył tak bardzo ze ścieżki prawa i sprawiedliwości, jak to zrobił w BR i dlatego wyszedł mu świetny film.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

LelekPL

I ja ostatnio zmieniłem swoje oceny filmów o Batmanie:
Film                                  Ostatnio                     Teraz
Batman: The Movie           1/10                           7/10
Batman                             7/10                           bez zmian
Batman Returns                7/10                           bez zmian
Batman Forever                5/10                           bez zmian
Batman i Robin                  2/10                           6/10
Batman Begins                  9,5/10                        10/10
The Dark Knight                10/10                          bez zmian

kelen

Co się stało z Batmanem i Robinem? :D

LelekPL

Arnold całkowicie podciągnął ten film... ostatnio jak to oglądam jest prześmieszny w tej roli i na prawdę za każdym razem jak się pokazuje i mówi jedną z tych swoich idiotycznych kwestii nie mogą się powstrzymać przed śmiechem. Reszta filmu dalej jest żałosna, ale film jest mimo wszystko śmieszny... i szczerze, mam większa frajdę z oglądania tej części niż Batman Returns i Batman Forever

Funky

Jordan ocena 6/10 dla ''Batmana i Robina'' to jednak zdecydowanie za du?o mimo ?a?osno?ci i gry Arnolda :P