Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Oceny filmów o Batmanie

Zaczęty przez Juby, 18 Kwiecień 2008, 14:54:53

Który film fabularny o Batmanie jest najlepszy?

Batman: The Movie
Batman (1989)
Batman Returns
Batman Forever
Batman & Robin
Batman Begins
The Dark Knight
The Dark Knight Rises

Mikoto

Jeszcze nie pisałem tu swoich ocen Bat - filmów, tak więc:

Batman (1989) - 8/10
Batman Returns - 10/10
Batman Forever - 4/10
Batman i Robin - 1/10
Batman Begins - 9/10
The Dark Knight - 9,5/10

Batman: Under The Red Hood - 10/10
Superman/Batman: Apocalypse - +7/10

Leon Kennedy

Juby cie zje za tą ospałość :P

Juby

Cytat: Leon Kennedy w 30 Październik  2010, 11:07:12
Juby cie zje za tą ospałość :P

Aż tak bardzo nie zależy mi na tych ocenach Leon, po prostu uwzględnię je przy następnym wyliczaniu...

BD96

#438
Nie ukrywam iż wiele zmieniło się podczas mojego urlopu na forum, jak i oceny filmów z udziałem Rycerza Ciemności bardzo się zmieniły. Spostrzegłem fakty których nie widziałem wcześniej, dorosłem lub zdziecinniałem - w każdym razie mam nieco inne opinie aniżeli kiedyś.

1. Batman (by Tim Burton): 10/10
2. Batman Returns (by Tim Burton): 9+/10
3. The Dark Knight (by Chris Nolan): 9/10
4. Batman The Movie (by Leslie Martinson): 8-/10
5. Batman Begins (by Chris Nolan): 7/10
6. Batman Forever (by Joel Schumacher): 6/10
7. Catwoman (by Pitof): 5+/10
8. Batman & Robin (by Joel Chumacher): 2+/10


Nie, nie zwariowałem obsadzając BTM wyżej niż BB. Begins po kolejnym seansie wydał mi się dość średnim filmem, właściwie to prawie słabym. Miejscami głupi, i nieudolnie biegający za swoją konwencją. Wkrótce podzielę się również moimi ocenami filmów animowanych.
Życie czasami daje nam mocnego kopa w tyłek. Najważniejsze żeby wstać i iść dalej.
Ja nie potrafię... Ale zawsze mam kogoś kto mnie podnosi!

Batman - The Blackest Knight!

Juby

#439
Cytat: BD96 w 06 Listopad  2010, 18:44:07
(...) Begins po kolejnym seansie wydał mi się dość średnim filmem, właściwie to prawie słabym.

Ale oceniasz go aż na 7/10? Ja filmom, które uważam za słabe/maks. średnie, daje oceny 1-5/10! :P


Cytat: BD96 w 06 Listopad  2010, 18:44:07
Miejscami głupi, (...)

Gdzie? ???

Argument idiotyczny, więc proszę o konkretne przykłady, bo chyba w każdym Batmanie można znaleźć coś głupiego (nawet o pierwszym filmie Burtona można powiedzieć, że w niektórych momentach coś było głupie, ja bym mógł od razu wymienić 3 rzeczy, które w Batmanie zawsze mnie drażnią)!


Cytat: BD96 w 06 Listopad  2010, 18:44:07
(...)i nieudolnie biegający za swoją konwencją.

Mroczny Rycerz jest dużo bardziej niekonsekwentny w swojej konwencji od Batman- Początek (można zarzucić mu dużo więcej nierealności), ale mu wystawiasz 9/10. Także głupi argument. :P


Może podałbyś w wątku o BB swoją recenzję filmu, bo dla mnie kompletnie niezrozumiałe jest to co napisałeś powyżej...


PS: U mnie mała zmiana:

BATMAN RETURNS 6/10 >>> 7-/10 (czyli oczko wyżej)


RafBat

Ok, czas najwyższy dorzucić tu swoje oceny gackowych filmów (nie wiem czy "uprawnione" jest dawanie połówek punktów, jeśli nie to proszę cię Juby o zawyżenie w górę do pełnej oceny, przy kolejnym podsumowaniu). Do dzieła:
"Batman"- 9,5/10
"Batman Returns"- 8,5/10
"Batman Forever"- 5/10
"Batman i Robin"- 3/10
"Batman Begins"- 6/10
"Batman The Dark Knight"- 8/10
Ocenę takiego filmu jak "Catwoman" sobie daruje, bo on ma tyle wspólnego z komiksowym pierwowzorem co jajko wielkanocne z Bożym Narodzeniem. Tak samo nie podejmuje się oceny Batmana z 1966 r., chociaż go kiedyś oglądałem (i to chyba na publicznej... fiu fiu, się postarali, że im się chciało wygrzebać z lochów archiwum taki "rarytas"), było to jednak dawno temu i w sumie już nie pamiętam fabuły tego filmu (...może to najlepsze podsumowaniem tego filmu?).
PS: proponuje Ci Juby żebyś następne podsumowanie zrobił dopiero po świętach lub na początku przyszłego roku. Kto wie, może kilka osób zainteresuje się filmami z Nietoperzem po tym jakie prezenty znajdą pod choinką. :)

Juby

RafBat następny update listy będzie znacznie później, bo póki co film oceniły tylko 3 nowe osoby od ostatniej aktualizacji. W ogóle to ciekawi mnie jak tam Q i Woland (nasi admini) oceniają filmowe Batmany? ??? :P

N3rgal

"Batman"- 10/10
"Batman Returns"- 10/10
"Batman Forever"- 4/10
"Batman i Robin"- 2/10
"Batman Begins"- 7/10
"Batman The Dark Knight"- 5/10

Gibon

"BATMAN"- 9,5/10
"BATMAN RETURNS"- 10/10
"BATMAN BEGINS"- 9/10
"THE DARK KNIGHT"- 9/10
O filmach Schumachera wolę się nie wypowiadać.
Nienawidzę filmów z lektorem

Leon Kennedy


Juby

Oooo :o. Widzę, że jakby jeszcze ze 2 osoby oddały swoje głosy, to już w kwietniu zrobiłbym nową tabelkę, jak się mają oceny.

Może nasi administratorzy, Q i Woland by się w końcu wypowiedzieli (czy może chcą pozostać bezstronni w oczach użytkowników)? ;)

Leon Kennedy

No szczerze mówiąc to bardzo chciałbym poznać ich zdanie na temat Gacowatych filmów czyt. oceny ;)

Deuce

#447
W zwi?zku z pro?b? Jubego, przedstawi? swoj? gradacj? filmow?:

1. Batman (1989) - pierwszy, powa?ny film o Batmanie. Michael Keaton to najlepszy Bruce Wayne, a Jack Nicholson ?wietnie odzwierciedli? Jokera. Ponadto ciemne, mroczne miasto robi ?wietn? atmosfer?. 10/10
2. The Dark Knight - historia Batmana rogrywaj?ca si? w czasach wspó?czesnych. Harvey Dent/Dwie Twarze bardzo dobrze zagrany, nawet Scarecrow by? odpowiednio ubrany. Podoba? mi si? ton g?osu Batmana. Jedyny minus to Joker. Heath zagra? swoj? rol? ?wietnie, ale nie by? to Mr. J jakiego lubi? najbardziej. 9,5/10
3. Batman Returns - podobnie jak w cz??ci pierwszej. Mo?naby si? przyczepi?, ?e Pingwin by? mutantem, ale do ca?ej, "brudnej" konwencji filmu wpasowa? si? dobrze. 9/10
4. Batman Forever - by? to pierwszy film z Batmanem jaki widzia?em. Mia?em to szcz??cie, ?e obejrza?em wersj? z napisami, gdy pojawi? si? w kinie. Uwa?am, ?e Two-Face i Riddler byli nieco przekoloryzowani, ale taki to ju? styl re?ysera filmu. Val Kilmer poradzi? sobie z rol?. 8/10
5. Batman Begins - ca?kiem dobrze pokazana droga Bruce'a do bycia Batmanem. Jonathan Crane móg?by by? nieco starszy. 8/10
6. Batman (1966) - ogl?da?em to raczej jako komedi?, cho? tamte czasy tak wygl?da?y nawet w komiksie. Osobi?cie jestem ca?kowitym antyfanem Silver Age i wszystkiego co zo znim zwi?zane. Adam West dobrze odnalaz? si? w ca?ej konwencji, co mo?na zobaczy? w wielu filmach, w postaci nawi?za?. 5/10
7. Batman & Robin - Srebrna Era w latach 90-tych. Niestety kompletne pud?o. Zmarnowana posta? Bane'a. Jedyne co dobre to to, ?e pod mask? kry? si? Antonio Diego, a nie Dorrance. W starciu tych osobników Original Bane wci?gna?by impostora nosem i wyplu? wprost na kolano. 0,5/10

"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

EricDraven

No to tak:
Batman: 9/10 (drobne niedopracowania) ale jest zajebisty xD
Batman Returns: 10/10, ideolo i koniec imprezy ;D
Batman Forever: 6/10 (nie będę się rozpisywał co było nie tak, podwyższam ocenę za alfreda i nicole kidman ;D )
Batman i Robin: 1/10...
Batman Begins 9/10, kilka błędów i tyle, gdyby w tdk był taki batman.
The Dark Knight: 8/10, wiele błędów, które nie powinny być ważne, bo najważniejsze miało być przesłanie i historia.
Batman Under The Red Hood: 10/10, bezapelacyjnie, dialogi, historia, postacie, głosy, akcja. Świetny batman, joker i jason, a głos jokera także świetny, nie wiem czemu wielu nie pasuje...
Call mi geek.

Juby

Deuce - Batman Begins < Batman Forever ? Trochę to dziwne. ::)

Cytat: EricDraven w 27 Marzec  2011, 21:18:49
Batman Returns: 10/10, ideolo i koniec imprezy ;D

KOLEJNY??? :P


Cytat: EricDraven w 27 Marzec  2011, 21:18:49
Batman Begins 9/10, kilka błędów i tyle, gdyby w tdk był taki batman.
The Dark Knight: 8/10, wiele błędów, które nie powinny być ważne, bo najważniejsze miało być przesłanie i historia.

Też miałem takie odczucia po pierwszym seansie. Jednak bardziej zwracam uwagę na zalety niż wady, no i w TDK znakomicie przedstawiono moich dwóch ulubionych czarnych charakterów DC (Two-Face i Joker). Poza tym pierwszy seans rozczarował mnie, bo mało w filmie było scen zaskakujących (niepotrzebnie czytałem wszystkie spoilery i oglądałem każdy materiał o TDK jaki wpadł do sieci, bo przez to znałem pół filmu przed seansem), za kolejnymi razami oglądało mi się go o wiele lepiej i uważam, że minimalnie przewyższa Begins (choć fakt, ma o wiele za dużo błędów: http://www.forum.batcave.098.pl/index.php?topic=200.msg39375#msg39375).


Swoje głosy oddały kolejne dwie osoby. Niech ktoś napisze na priv Do Q i Wolanda, to może jeszcze oni się wypowiedzą przed nową tabelką (z którą postaram się wyrobić do końca tego tygodnia)! ;)