Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Watchmen

Zaczęty przez Maxie Zeus, 08 Marzec 2008, 07:53:44

kelen

Kurde, obejrzalem trailer. I pomyslalem, ze bedzie bezsensem i marnotractwem obejrzenie tego filmu, nie znajac komiksu. Dlatego kupilem 1 polski tom (niestety na wiecje nie bylo mnie stac :P).
W kazdym badz razie, rowniez czekam na film :)

(A)nonim

CytatForme to dopiero odzyskal jak byl w kostiumie, fetyszysta jeden.
Najlepsze jest to ze to wbrew pozorom jest niezwykle glebokie. Psycholodzy na podstawie Strazników mogliby nawet jakieś artykuly napisac.
A, jest bardzo dobrze:
CytatPatrick Wilson is portraying the second Nite Owl, Dan Dreiberg, in the upcoming film. Although not a comics fan, Wilson enjoyed Watchmen upon reading it and opted to gain weight for the part, rather than wear a fatsuit.
Niby niewazny szczegól a tak naprawde coś chwalebnego widac ze Snyder powaznie do tego podchodzi.
kelen zycze przyplywu pieniedzy.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Arkard

Ja sobie specjalnie na Amazon zamówilem Watchmen Absolute Edition.
Wszystkie 3 tomy w jednej ksiązce, twarda okladka, wstepne szkice i pomysly (btw, początkowym pomyslem bylo zeby Rorschach nosil ten swój magiczny lateks na calym ciele). Piekna jest. W razie pozaru, jest to druga rzecz, po laptopie, którą wynosze.

Maxie Zeus


(A)nonim

#49
Heh, Nite Owl wygląda lepiej niz Batman z TDK.
Tak swoją drogą to zgadnijcie gdzie inna wersja tej piosenki z trailera sie znalazla. :D
I ku zdziwieniu tekst IDEALNIE pasuje do Watchmen, co zresztą widac w zmontowanych scenach trailera, lubie takie zagrania.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Epid

Ogólnie postacie wyglądają OK. Szczególnie pani Juspeczyk :D
Moze czegoś innego spodziewalem sie po Dr. Manhattanie, ale da sie lyknąc.
Jedynie nie podoba mi sie - ale to zupelnie - Ozymandias. Adriana Veidt'a powinien zagrac aktor niezwykle charyzmatyczny, nie jakiś goguś. Ci, którzy czytali komiks wiedzą jak wyjątkowa jest to postac...

(A)nonim

Dr. Manhattan z wyjątkiem bielizny (chyba ze to zdjecie z wcześniejszej fazy) to idealne odwzorowanie z komiksu. Nawet ta mina.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Arkard

CytatTak swoją drogą to zgadnijcie gdzie inna wersja tej piosenki z trailera sie znalazla.
Rzecz jasna w Batman i Robin.
Snyder chyba znalazl sposób na sfilmowanie Watchmen. Kiedy Watchmen robi aluzje do komiksów o super bohaterach, tak film powinien klaniac sie w strone filmów, co wyjaśnialoby troche Schumacherowe wdzianko Ozymandiasza.
Jak dotąd podoba mi sie, ale mam PARe zastrzeze?.

- Na zdjeciu Minutemen z lat 40tych Komediant nie wygląda mi na 16 lat. Wygląda jakby mial z 30. Plus te grube wąsy. No, nie podoba mi sie.
- Podczas zamieszek wywolanych strajkiem policji na trailerze, Komediant, mimo szramy na twarzy, nadal nosi swoją maske domino. Mimo, ze w komiksie logicznie zmienil ją na swój kaptur SadoMaso zeby ukryc ten maly defekt zdradzający jego tozsamośc.
- Oczywiście, musze zobaczyc go w akcji, ale Kapitan Metropolis chwilowo wygląda jak Leslie Nielsen.
- Snyder wywalil nazwe Crimebusters i zastąpil ją "Watchmen". Troche nieladnie. Watchmen to pejoratywne określenie z nowelki, sluzące do określnie osób u wladzy, wladzy której najduzywają. Byl to raczej uklon nie tylko co do herosów, ale tez Ameryki i Rosji. Nadawac calej grupie nazwe Watchmen... no nie podoba mi sie, ale to pewnie studio wymoglo na Snyderze implementacją tego slówka w filmie, wiec nie ma wielkiej szkody.
- Caly Wietnam wyglądal troche komputerowo. Mam nadzieje ze film nie bedzie zbyt kolorowy.

(A)nonim

CytatRzecz jasna w Batman i Robin.
Dokladnie. I az sie zdziwilem jak tak badziewny film mógl miec taką dobrą muzyke.
Cytat- Na zdjeciu Minutemen z lat 40tych Komediant nie wygląda mi na 16 lat. Wygląda jakby mial z 30. Plus te grube wąsy. No, nie podoba mi sie.
Dopiero teraz to zauwazylem. Tragedia. Nie rozumiem po co zmieniac coś co jest dobre. Za to Sally Jupiter idealna.
Cytat- Podczas zamieszek wywolanych strajkiem policji na trailerze, Komediant, mimo szramy na twarzy, nadal nosi swoją maske domino. Mimo, ze w komiksie logicznie zmienil ją na swój kaptur SadoMaso zeby ukryc ten maly defekt zdradzający jego tozsamośc.
No i znowu zupelnie nie rozumiem tej zmiany, która w dodatku jak zauwazyleś psuje logike.
Cytat- Oczywiście, musze zobaczyc go w akcji, ale Kapitan Metropolis chwilowo wygląda jak Leslie Nielsen.
Jak dla mnie to on zawsze wyglądal troche glupio. ;)
Cytat- Snyder wywalil nazwe Crimebusters i zastąpil ją "Watchmen". Troche nieladnie. Watchmen to pejoratywne określenie z nowelki, sluzące do określnie osób u wladzy, wladzy której najduzywają. Byl to raczej uklon nie tylko co do herosów, ale tez Ameryki i Rosji. Nadawac calej grupie nazwe Watchmen... no nie podoba mi sie, ale to pewnie studio wymoglo na Snyderze implementacją tego slówka w filmie, wiec nie ma wielkiej szkody.
To samo u mnie, w ogóle juz w komiksie (polska wersja nie wiem jak jest w angielskiej) bardzo mnie denerwowalo uzycie (rzadkie ale jednak) slowa Straznicy, zamiast superbohaterowie, bo cale to określenie jest niezwykle ironiczne.
Cytat- Caly Wietnam wyglądal troche komputerowo. Mam nadzieje ze film nie bedzie zbyt kolorowy.
Zabawie sie w proroka - przykro mi Snyder najprawdopodobniej idzie tą samą drogą co w 300. I dlatego boje sie tych "fajerwerków".
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Arkard

CytatJak dla mnie to on zawsze wyglądal troche glupio.
Ale zobacz jego mordke podczas spotkania kiedy robią im zdjecie w komiksie. Wysoki, kwadratowa szczeka, prościutkie zeby, mlodziutki - taki typowy przystojny atleta. Na zdjeciu troche przydziadzialy sie wydaje.
CytatZabawie sie w proroka - przykro mi Snyder najprawdopodobniej idzie tą samą drogą co w 300. I dlatego boje sie tych "fajerwerków".
Ale z drugiej strony, do Watchmen zrobili po prostu calą tone "twardego" pleneru, w sensie zamiast CGI zbudowano ogromne cześc lokalizacji, co jest ogromną rzadkością. Wszystko wygląda ladnie, tylko ten Wietnam troche mnie niepokoi, ale to moze dlatego, ze Manhattan lepiej wygląda na tle bardziej kolorowej scenerii.

(A)nonim

CytatNa zdjeciu troche przydziadzialy sie wydaje.
No problemem jest to ze w róznych epokach uzywają tych samych aktorów, chociaz nie sprawdzalem czy we wszystkich przypadkach.
CytatWszystko wygląda ladnie, tylko ten Wietnam troche mnie niepokoi, ale to moze dlatego, ze Manhattan lepiej wygląda na tle bardziej kolorowej scenerii.
Ja sie boje tej scenerii, jako ze na razie malo widzieliśmy. Ale mam nadzieje ze moje proroctwo okaze sie niewypalem i bedzie tak jak mówisz.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Arkard

CytatNo problemem jest to ze w róznych epokach uzywają tych samych aktorów, chociaz nie sprawdzalem czy we wszystkich przypadkach.
A X-men 3? Komputerowo odmlodzili Xaviera i Magneto, wiec czemu nie to?

(A)nonim

Twórców trzeba sie zapytac.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.


(A)nonim

Plakat z Pale Horsem. Mam coraz wiecej wiary w ten film.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.