Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Bill Finger

Zaczęty przez BD96, 07 Listopad 2010, 16:00:36

BD96

Uważam że to właśnie Bill Finger jest prawdziwym ojcem Batmana. Bob Kane wymyślił tę postać, naszkicował jednak za ostateczny wizerunek i tchnięcie życia w tę postać odpowiada właśnie Finger. Pierwsze komiksy z Batmanem były brutalnymi opowieściami detektywistycznymi, w którym Bat-Man nie przebierał w środkach. Zresztą jego pierwsza historia z Rycerzem Ciemności czyli Detective Comics #27 jest tytułem rozpoznawalnym na całym świecie, i skarbem wartym ponad milion dolarów.


Życie czasami daje nam mocnego kopa w tyłek. Najważniejsze żeby wstać i iść dalej.
Ja nie potrafię... Ale zawsze mam kogoś kto mnie podnosi!

Batman - The Blackest Knight!

(A)nonim

No jak dla mnie jednak Bob Kane również jest ojcem Batmana. Szkoda tylko że Finger jest tak mocno niedoceniany i właściwie zapomniany, a nikt nie wie że Kane był niezłym cwaniaczkiem (przynajmniej tak wynika z różnych artykułów).
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

RafBat

Cytata nikt nie wie ?e Kane by? niez?ym cwaniaczkiem (przynajmniej tak wynika z ró?nych artyku?ów).
Co? w tym jest. Rzeczywi?cie, je?li wyobrazi si? takiego m?okosa, który za specjalnie nie umie rysowa?, kopiuje "chamsko" innych twórców, a jednak "pcha si?" ze swoimi rysunkami do ró?nych wydawnictw, w dodatku przed podpisaniem umowy z jednym z nich radzi si? przezornie prawnika, w jaki sposób zagwarantowa? sobie jak najwi?ksze zyski na swojej postaci-to mo?na na serio okre?li? Kane'a jako tego cwaniaczka. Ale i tak nale?y mu si? szacun po wsze czasy, w ko?cu kto? nawet niezbyt utalentowany ma zawsze jeden (lub kilka) naprawd? zar?bistych pomys?ów w swoim ?yciu. A, ?e Kane by? tym "cwaniaczkiem" to by? na tyle zdeterminowany ?eby jego pomys?-Batman ujrza? ?wiat?o dzienne i cieszy? oczy czytelników. :)

Leon Kennedy

Zarówno Bob jak i Bill to w moim odczuciu rodzicie Gacka. Z tą tylko różnicą, że Bob stał się, że tak powiem ojcem znanym na globalna skalę, a Bill niestety bardzo zapomnianym i swojego czasu cholernie niedocenianym...

Cytata nikt nie wie że Kane był niezłym cwaniaczkiem (przynajmniej tak wynika z różnych artykułów).

Kiedyś czytałem, że z czasem wyraził skruchę w złym podejście do Billa i odebraniu mu wszystkich zasług...