Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

The Batman (2022) - ogólna dyskusja

Zaczęty przez Smoke, 17 Marzec 2017, 22:08:10

Q

Ostatnio potwierdzono, że współscenarzystą film jest Mattson Tomlin.

Co do ekipy to najprawdopodobniej w skład jej wchodzą:


    Matt Reeves – writer/producer/director
    James Chinlund – production designer
    Greig Fraser – cinematographer
    David Webb – assistant director
    Tobey Hefferman – assistant director
    Mattson Tomlin – co-screenwriter
    David Crossman – costume designer (Batsuit)
    Glyn Dillon – costume designer (Batsuit)
    Jacqueline Durran – costume designer
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Mr.G

News na stronie głównej przywołał miłe uczucia. Niby nic, fotki jakiegoś auta, ale jednocześnie pojawia się myśl, że coś się zaczyna i od teraz kolejne doniesienia z planów, plotki i przecieki będą rozbudzać naszą wyobraźnię. Tak, jak kiedyś. Aż chce się zapomnieć o ostatnich nie najlepszych czasach zarówno dla Batmana, jak i innych legendarnych postaci na większych i mniejszych ekranach. Szkoda, że nie wyszło Snyderowi, szkoda bo zarówno on jak i Affleck mogli nam dać coś naprawdę fantastycznego, tyle że - taka jest moja opinia - odgórne naciski kazały zbyt wiele i zbyt szybko. Ale to już było. Trzeba wierzyć, że w biznesie, w którym obraca się setkami milionami zielonych, występuje zjawisko nauki na błędach. Trzeba wierzyć, że sukces Jokera będzie dobrym, nowym początkiem. I nieważne czy The Batman zapoczątkuje jakieś nowe uniwersum. Póki co niech będzie po prostu dobrym filmem. Niech rozbudza naszą wyobraźnię i niech przywróci nam chęć, by czekać.
Nowy rok i nowe nadzieje, Panie i Panowie, Siostry i Bracia Bractwa Nietoperza. Tego nam wszystkim życzę. Byśmy nadal w tym nieskończonym bat-świecie mieli na co czekać. I by było warto.

LelekPL

Dzięki bogu zaczęli kręcić. To jest niesamowite ale do wczoraj cały czas się bałem, czy ten film w ogóle powstanie... w sumie nadal jeszcze pewny nie jestem, takie przygody z nim były ;)

Najważniejsze, że bez Afflecka i zwłaszcza bez Snydera i że dali carte blanche nowemu twórcy. Mam tylko nadzieję, że Reeves wie co robi i życzę mu powodzenia. Jedno jest pewne, fani na pewno nie będą mogli mówić swojej debilnej mantry, że film "pośpieszali".

Rozpoczęcie zdjęć oznacza na pewno, że strój Batmana powinniśmy zobaczyć już niedługo. Jestem ciekawy jak Pattinson się w nim prezentuje. Ktoś w ogóle widział jego jakieś ostatnie zdjęcie? Czy coś przypakował do roli?

Juby

Nowe fotki z - być może - Colinem Farellem w roli Pingwina.

http://filmozercy.com/wpis/colin-farrell-jako-pingwin-na-planie-nowego-batmana-nowe-zdjecia

Nie czuję ekscytacji, jaką czułem przy śledzeniu fotek z TDK, ale trudno powtórzyć te emocje, bo wtedy mieliśmy tylko 5 oficjalnych Bat-filmów, TDK był kontynuacją uwielbianego przeze mnie Początku, no i to była pierwsza realizacja filmu śledzona przeze mnie za pośrednictwem internetu. Teraz człowiek starszy, Batman zalicza kolejny nowy start, a kino nie dało mu odpocząć jak po B&R Schumachera, więc i parcie na film nie tak wielkie. Niemniej, czekam bardzo, to trzeci najbardziej oczekiwany film 2021 roku przeze mnie, oby się udało.

@Lelek
Ostatnie fotki Roberta z treningu pochodzą z początku listopada, więc chyba nie ma sensu wklejać, bo: 1) dużo mógł się od tego czasu zmienić; 2) nie wiemy kiedy Pattinson rozpocznie prace na planie, może zjawi się w UK za kolejny miesiąc.

Q

Raczej szybciej zobaczymy Pattinsona -  http://www.batcave.com.pl/2020/01/robert-pattinson-jako-bruce-wayne-na-planie-the-batman/

Teraz tylko czekać na zdjęcia co do których nie będzie wątpliwości kogo widać. Mogliby też jakieś oficjalne wypuścić, skoro kręcą w plenerach.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

LelekPL

Pisanie, że zdjęcie na motorze przypomina Zero Year to mocna przesada :P Równie dobrze można powiedzieć, że przypomina Batman Forever albo Mrocznego Rycerza, "bo jest motor". :P

Juby

Czyli szybko mamy pierwszą zapowiedź jaką fryzurę będzie nosił nowy Bruce Wayne. :)

Leon Kennedy

Cytat: LelekPL w 06 Styczeń  2020, 16:51:09Dzięki bogu zaczęli kręcić. To jest niesamowite ale do wczoraj cały czas się bałem, czy ten film w ogóle powstanie... w sumie nadal jeszcze pewny nie jestem, takie przygody z nim były ;)

Jak przeczytałem wczoraj, że zdjęcia ruszyły, to miałem ochotę szampana otworzyć, że znów będziemy to samo przeżywać i w moim przypadku równie mocno co za każdym poprzednim razem.

Juby

Ciekawe jak długo będą ukrywać wizerunki głównych postaci. Kręcąc w Londynie, na zatłoczonych ulicach, na pewno nie uda im się długo utrzymać wszystkiego w tajemnicy. Oby Warner nie dał ciała jak przy Shazamie, kiedy pierwsze spojrzenie na głównego bohatera mieliśmy z fotki gapiów w galerii handlowej. Liczę na oficjalne zdjęcie Battinsona najpóźniej do końca lutego. :)

Leon Kennedy

Do końca, lutego?? Byłoby ekstra! Już nie mogę się doczekać jaki to strój mu zmajstrowali. ..

Juby

Zdjęcia do Batman Begins rozpoczęły się na początku marca 2004, a pierwsze zdjęcia EW opublikowało 30 kwietnia. Jeśli Reeves będzie się krył podobnie, to sądzę że też możemy czekać blisko dwa miesiące. <fingers crossed>

Q

Według nowych doniesień ekipa będzie kręcić w Glasgow m.in. sceny z udziałem Batmobila. Dobrze, że Matt Reeves nie zamierza kręcić filmu tylko w studio, a co lepsze szanse na oficjalne zdjęcia Batmana i jego nowego pojazdu.

Jakieś pomysły w jakim stylu powinien być Batmobil? Odejście od czołgowego typ na coś bardziej sportowego?
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

LelekPL

Batmobil to batmobil. Ważne aby wyglądał unikalnie, był czarny i funkcjonalny i będę zadowolony. Brak działek na masce też byłby mile widziany :P

Fajnie by było zobaczyć strój Batmana na jakimś oficjalnym zdjęciu, ale niedługo, ale wydaje mi się, że Reeves woli być tajemniczy jak Nolan i pewnie zobaczymy go dopiero na fotkach z planu. Obu znowu mógł ruszać głową :P i oby znowu był czarny, albo jak to mówił LEGO Batman "bardzo bardzo ciemny szary" ;)

Juby

Cytat: Q w 13 Styczeń  2020, 22:30:01Jakieś pomysły w jakim stylu powinien być Batmobil? Odejście od czołgowego typ na coś bardziej sportowego?

Chciałbym znowu zobaczyć coś takiego.


Bardzo mnie też ciekawi nowe logo Batmana. Tęsknię za żółtą elipsą.

Mr.G


Tak bym widział "Batmobil".
Serio.
Dotychczasowe autka może i ładne, może efektowne, ale chyba trochę z nich wyrosłem. Skoro tak wielki ma być nacisk na Batmana-Detektywa, to raczej przydałoby się coś mniej rzucającego w oczy niż kolejny czołg lub futurystyczne sportowo-baśniowe coś. Taki nierzucający się w oczy van służyłby głównie do obserwacji, ale też mógłby być czymś jakby mobilną Bat-Jaskinią - z zewnątrz niepozorna skorupa, ale w środku nowoczesne sprzęty do podsłuchu, analiz próbek, apteczki i inne zabawki. Tam też woziłby część swojego podręcznego sprzętu, dzięki czemu mógłby na miejsce przyjechać jako Bruce i dopiero, w razie potrzeby, przywdziać kostium i odpowiednie do okoliczności gadgety.
A w razie potrzeby pościgu pod dachem vana podwieszony byłby motocykl.

Podobnie z kostiumem. Mieliśmy już różne wariacje zbroi, mieliśmy affleckowski kostium żywcem wyjęty z komiksów. Co teraz? Może i tu można by trochę zaszaleć i z peleryny zrobić bardziej płaszcz? Coś jak w wersji Damiana Wayne'a w roli Batmana? Znów podkreślony byłby klimat noir, a wysoki kołnierz pasowałby do dekadenckiego Pattinsona, nawet skrytego pod maską ;]