Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

The Dark Knight Rises - kto kolejnym wrogiem?

Zaczęty przez kelen, 06 Sierpień 2008, 19:04:45

(A)nonim

Hush to pionek z głupawym originem. Jak dla mnie Nolan popełnił błąd nie chcąc przywrócić Jokera jako jednego z wrogów co podkreśliłoby jego status nemezis, jak i ciągłość całej sagi.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Leon Kennedy

Origin ma w pełni do dupy, ale mimo wszystko lubię tą postać :P

(A)nonim

Ja go trochę polubiłem od Heart of Hush, ale nadal jest pionkiem.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Gieferg

CytatBane? Na pewno nie w konwencji Nolana.

Ra's Al Ghul? Na pewno nie w konwencji Nolana! Moment...

A Husha i Black Mask w filmie nie chc? z tej prostej przyczyny ?e ich nie znam :P

NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

(A)nonim

Bane nie jako główny wróg w konwencji Nolana, a nie w ogóle.
CytatA Husha i Black Mask w filmie nie chcę z tej prostej przyczyny że ich nie znam
Świetne podejście. ::)
Akurat Blacka Maska mogłeś poznać jeszcze za czasów TM-Semic, chociaż jego wersja z War Games znacząco się różniła.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Gieferg

#890
Nie czyta?em wszystkiego jak leci i na niego nie trafi?em. Od  lat komiksów nie czytam i czyta? nie mam zamiaru wi?c si?? rzeczy interesuje mnie g?ownie to co nawi?zuje do tych, które czyta?em.

W kwestii Husha - ludzi, którzy czytali komiksy b?d?c nastolatkami, a maj?c lat 25-30 ju? tego nie robi? (tak jak ja) ale mog? by? zainteresowani nowym filmem z Batmanem w roli g?ownej jest pewnie sporo, a wstawienie do filmu villaina takiego jak Hush, który zadebiutowa? w 2002 roku raczej marn? by by?o dla nich atrakcj? . Nieop?acalny krok dla wytwórni wstawia? posta? której spora cz?sc potencjalnej widowni w ogóle nie kojarzy, zw?aszcza gdy wida? ju? po samym tytule ?e szykuje si? skok na kas?. Kampania reklamowa TDK opiera?a si? na Jokerze i Dencie, teraz za?o?my ?e b?dzie Hush - reakcja potencjalego odbiorcy: "Who the F* is Hush?".

A Black Mask z kolei - czy nie jest to aby go?c w filmie o którym trzeba by znowu wa?kowa? w?tki mafijne, których w filmach Nolana by?o ju? wystarczaj?co? Czy nie jest to aby go?c ze zdeformowan? facjat?? Nie mieli?my czasem takich dwóch w ostatnim filmie?

CytatBane nie jako g?ówny wróg w konwencji Nolana, a nie w ogóle.

Bane nie jako g?ówny wróg w ogóle nie ma sensu. Jako drugoplanowy villain zreszt? ju? si? (niby) pojawi? wi?c tym bardziej g?upio by?oby to powtarza?. W zasadzie po wyeliminowaniu Riddlera zestaw Bane (primary) & Catwoman (secondary) odpowiada?by mi najbardziej, ewentualnia Talia zamiast Catwoman (te? jej nie znam, ale nawi?zanie do Ra'sa mog?oby by? dobrym pomys?em). Pingwina, Mad Hattera czy Brzuchomówcy widzie? w filmie nie chc?, dwaj ostatni zreszt? dopiero w konwencji Nolana nie maj? sensu (co innego gdyby kr?ci? to Burton) , a przynajmniej nie wiem jak mo?na by to sensownie zrobi?. W tej sytuacji nie chodzi tylko o to, ?e Bane mi pasuje (bo pasuje :)) ale i o to, ?e po prostu nie widz? ?adnych godnych kontrkandydatów.

PS. ewentualnie mocno zmodyfikowany Azrael by si? nada?.
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

(A)nonim

Cytat"Who the F* is Hush?"
A wiesz ile osób pyta?o "Who the F* is Joker?"? Nie mówi?c o tym ile osób spyta "Who the F* is Bane?". Spor? cz??? (wi?kszo???) publiczno?ci TDK nie stanowi?y nerdy komiksowe. Nolan nie robi te? filmów specjalnie dla osób w wieku 25+, z Polski, gdzie regularne komiksy z Batmanem przestano wydawa? prawie 15 lat temu. A "Hush" zosta? w polskiej wersji wydany i chyba ma nawet w tym kraju spor? rzesz? fanów. Za granic? pewnie te?. Chocia? pierwszoligowcem rzeczywi?cie nie jest i jego udzia? w filmie mi nie odpowiada z innych powodów. Ale uwierz do Bane'a mu wiele nie brakuje bo te? sporo namiesza?.
Z Black Maskiem argument s?uszny.
CytatBane nie jako g?ówny wróg w ogóle nie ma sensu.
No i dobrze ?e sobie sam odpowiedzia?e?.
CytatPingwina, Mad Hattera czy Brzuchomówcy widzie? w filmie nie chc?, dwaj ostatni zreszt? dopiero w konwencji Nolana nie maj? sensu (co innego gdyby kr?ci? to Burton) , a przynajmniej nie wiem jak mo?na by to sensownie zrobi?.
Mo?na nawet ?atwo. O dziwo najwi?kszy problem by?by z jedynym normalnym z tej trójki, Pingwinem.

Za Azraelem nie jestem, ale powa?ny na?ladowca/y, czemu nie?
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Gieferg

CytatA wiesz ile osób pytało "Who the F* is Joker?"

Nie wiem. Nie znam takich, niech zgadnę: trzy? ;)

Cytatgdzie regularne komiksy z Batmanem przestano wydawać prawie 15 lat temu

13 lat temu chyba jeszcze były. Z ciekawości, czy TM-Semic doszedł do końca KnightEnda? (zdaje się, że to bło po KnightQueście, nie wiem, nie czytałem).

NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

(A)nonim

Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

RafBat

 Hush to jednak trzecia liga z villainsów Batmana, za bardzo nie widz? go w nowym filmie z Gackiem, nie podoba? mi si? on nawet w komiksie (ju? w historii Jeph'a Loeba i Jima Lee wypad? kulawo). Hush-kolejny taki se nowy przeciwnik Batsa, oczywi?cie z mroczn? tajemnicz? przesz?o?ci?, z obsesj? na punkcie Bruce'a, "pos?uguj?cy si?" przeciwnikami Nietoperza (którzy i tak bij? go na g?owe pod wzgl?dem potencja?u na ciekaw? historie) ?eby go wyko?czy? a sam pozostaj?cy w ukryciu oczekuj?c na to a? si? Batsowi noga podwinie. Oto mamy tak? "oryginaln?" posta?, a mówi?c serio, jawn? z?yn? ze schematu post?powania Bane'a (tego te? nie widz? w nowym filmie o Batmanie).

(A)nonim

A z t? uraz? do Wayne'a jest z kolei z?yn? z Black Maska.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

RafBat

CytatA z t? uraz? do Wayne'a jest z kolei z?yn? z Black Maska.
Dok?adnie, chyba jak ludzie z DC wymy?lali t? posta? to, kto? im zabra? ca?? wen? twórcz? (pewnie wci?gn?? j? przez nos pewien ?ysol...). Ale je?li jeste?my ju? przy Black Mask to, akurat on by móg? pojawi? si? w tym filmie, ale nie jako "g?ówny" tylko kto? taki z kim Bats móg?by si? w miar? szybko upora?, poprawiaj?c cz??ciowo swój image w oczach mieszka?ców i w?adz Gotham.

(A)nonim

Loeb niestety ma wiele takich baboli jak Hush, zwłaszcza ostatnio, mnie ta postać jak i cała historia w ogóle nie przekonały.
Black Mask  mógłby ewentualnie być, ale jako filmowa postać ma wady które wytknął Gieferg. Jeżeli jednak Nolan zrobi wysyp Freaków-Gangsterów (czyli nawiąże do Dark Victory, kontynuacji The Long Halloween) to pasuje w pełni.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Mr.G

I nagle okazuje się, że wystarczy przełożyć świat Batmana na w miarę realną rzeczywistość, by dojść do wniosku, że Bruce w całej swojej historii miał jednak zbyt mało przeciwników.
Oczywiście najbardziej bym chciał, by w TDKR, w odróżnieniu od TDK, na nowo skupiono się na Batmanie i to jego postawiono na pierwszym planie, a przeciwnik drugoplanowy byłby faktycznie drugoplanowy. Niestety, sam Nolan powiedział, że szuka przeciwnika, który przebije Jokera. A może zmienił zdanie? A może nie i w postać typu Deadshot lub nawet Firefly włoży pokłady niesamowitego charakteru? Albo po prostu skłamał w kwestii Riddlera.

(A)nonim

CytatNiestety, sam Nolan powiedział, że szuka przeciwnika, który przebije Jokera.
Cytat?
Deadshot jest ok, ale w Secret Six. ;)
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.