Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Nowy początek uniwersum DC

Zaczęty przez Q, 02 Czerwiec 2011, 17:35:40

Rado

Ach, no tak... Zapomniałem o tym romansie, ale że człek jest praktycznie bez żadnej rodziny, czy to kryptońskiej, czy to ziemskiej, to już się nie wybroni.

blackout

Tak. To, ?e co? nawi?zuje do poprzednich historii to ja postrzegam to, ?e co? si? zdarzy?o podobnego ale ABSOLUTNIE nie jest to ta sama historia co wcze?niej. Zatem zagl?danie do starych zeszytów i do?anczanie tego do 'continuity' dla mnie zupe?nie odpada.
A najlepsze jest to, ?e ?miem twierdzi?, ?e Flashpoint si? zdarzy? i powsta?a nowa rzeczywisto?? ale... tamta, która by?a wcze?niej dalej istnieje tylko niestety nic wi?cej ju? o niej nie b?dziemy wiedzie? :(
Tak samo jak z POST CRISIS EARTH. For fuck's sake. Po kryzysie wiele serii dalej kontynuowa?o w?tki sprzed kryzysu. Dopiero si? to urwa?o i nasta? relaunch tych serii.
Patrz?c na to inaczej jest to niemo?liwe by jedno zdarzenie zmieni?o nawet i przysz?o??. Superboy, Supergil a nawet Batman udawali si? w przysz?o?? i spotykali Legion of Super Heroes. Cz?onkowie tej grupy doskonale znali przesz?o?? i wiedzieli,  ?e ?adne zdarzenie nie zmieni przysz?o?? a w szczególno?ci jaki? Anti-Monitor. Zatem wiedzieli, ?e Superman sko?czy tak i tak, Supergirl zginie w kryzysie itp. Przysz?o?? opiera?a si? o przesz?o??.
S?dz?, ?e po tym co zrobi? Anti-Monitor ziemie si? po??czy?y, w?tki niektórych serii PO restarcie by?y kontynuowane (co? na zasadzie New 52). Jednak to wszystko stworzy?o now? lini? czasow? a stare "pre crisis dc" sz?o dalej o czym niestety ju? nie wiedzieli?my bo komiksy opowiada?y histori? pokryzysowe...
Ale zamota?em :P

Xeron

CytatOtóż po Kryzysach, oderwano komiksy z lat 60 - 50 jako inne uniwersum, także chronologia obowiązująca dzisiaj zaczyna się od którego nr. serii Batman itp.?

Wreszcie sam znalazłem odpowiedź na moje pytanie. Otóż obowiązująca chronologia (serii głównej tylko) obowiązuje od numeru 404, czyli od "Roku Pierwszego" Franka Millera, którego wydarzenia kończą się na numerze 407 i to one zmieniają origin postaci a od nr. 408 rozpoczyna się obowiązująca do dzisiaj chronologia wydarzeń (a w niej Batman działa już od kilku lat i współpracuje już z Robinem). Przedstawione wydarzenia dziejące się od numeru 404 do dzisiejszych przygód dzielą się w odstępie 5-6 lat.


blackout

Masa historii po "year one" NIE MO?E by? 'in continuity' w obecnym New 52. Mo?esz spokojnie to sprawdzi? :) No chyba, ?e mam zacz?? wymienia? i uzasadnia? dlaczego? :P

Xeron

CytatMasa historii po "year one" NIE MO?E by? 'in continuity' w obecnym New 52. Mo?esz spokojnie to sprawdzi? :) No chyba, ?e mam zacz?? wymienia? i uzasadnia? dlaczego? :P

Bardzo bym prosi? bo ju? my?la?em, ?e odnalaz?em w?a?ciw? odpowied?.

kelen

Obecna historia "Zero Year" z "Batmana" to zupełnie nowy origin Batmana. Nie ma rodziny Falcone, nie ma wypadu na East End i akcji w budynku do rozbiórki. "I shall become a bat" jest zupełnie inaczej pokazane, a Batman rozpracowuje gang Red Hooda a w między czasie pojawia się Edward Nashton.

blackout

Traktuj NEW 52 jako zupe?nie nowe odr?bne universum :) Batman NIGDY nie zosta? w nim z?amany (knightfall odpada), Jason Todd zosta? zabity podobnie ale wiadomo, ?e nie identycznie bo interwencja Superman'a nie mog?a by? taka jaka by?a w komiksach (chocia?by inny strój). Inne historie? Jest ich masa. Analizowanie ka?dej nie ma naprawd? sensu. Zastanawianie si? czy co? jest in-continuity czy nie te? nie ma sensu. Nawet je?li jest nawi?zanie do danych zdarze? z przesz?o?ci nie znaczy, ?e wydarzy?y si? tak jak w orginalnych zeszytach.
To jest INNY Batman i inna nowa rzeczywisto?? :) Zaakceptuj to :)

blackout

Hej hej :D
Jest ktoś na bierząco z serią superman czy action comics? Mianowicie chciałem się spytać o 10 i 11 numer Action Comics. Jak to jest możliwe, że w jednym komiksie Clark ma stary strój (dżinsy i szmata zamiast peleryny) oraz nowoczesny niebieski strój????? Przeglądając skany nie spostrzegłem aby zdarzenia były opowiadane w różnym czasie.

blackout

Jako, ?e na moje poprzednie pytanie z 8 listopada nikt nie odpowiedzia? to mam nowe pytanko :P
Ma kto? poj?cie o chronologii Earth-2? Mianowicie tak si? zastanawiam jak wygl?da up?ywanie czasu na jednej i na drugiej ziemi. Bo jak wiadomo pierwsze 4 numery komiksu BATMAN/SUPERMAN (Grek Pak) dziej? si? za?ó?my gdzie? tu? po 'Year Zero' kiedy Batman jest jeszcze ?ó?todziobem takim samym jak Superman. Ok.
W tej historii trafiaj? oni do Earth-2 gdzie spotykaj? swoje alternatywne wersje, które s? bardziej do?wiadczone czyli nie s? na pocz?tku swojej kariery bohaterskiej. Super. Ale...
Batman (earth-2) i Catwoman mimo, ?e s? ju? ma??e?stwem nie maj? jeszcze córki (Helena Wayne- Huntress) zatem tu jakby powstawa? problem. Ile lat mija pomi?dzy tym nim si? rodzi Helena, dorasta, Batman ginie, Ona trafia wraz z Power Girl na Earth-1? Minimum 17- chyba wi?cej?
A ile lat musi min?? pomi?dzy tymi zdarzeniami na Earth-1? W którym zatem roku dzia?alno?ci musi by? Batman i Superman???? Nie znam szczerze dok?adnie chronologii ale a? tyle lat do chwili obecnej nie mog?o chyba up?yn?? od tamtego spotkania?????

LelekPL

Pomiędzy Zero Year, a obecnymi wydarzeniami w uniwersum DC jest 6 lat różnicy. Więc to, że Batman i Catwoman nie mają jeszcze dziecka na Earth-2 jest ewidentną wpadką scenarzystów. Choć oczywiście można to podpiąć pod jednoczesną podróż w czasie, albo coś takiego.

Z drugiej strony, nie przypominam sobie, aby w Batman/Superman było powiedziane, że Bruce i Selina nie mają dziecka. Jesteś pewien, że Helena się już nie urodziła? Było to wyraźnie powiedziane?

blackout

W sumie chyba nic o tym nie było mówione zatem możliwe, że Helena już dawno się urodziła a krótko po tych wydarzeniach Batman i Superman "zgineli" w Earth 2#1... to by wtedy miało sens :)

rocco

Cytat: blackout w 31 Październik  2013, 17:54:05
Traktuj NEW 52 jako zupe?nie nowe odr?bne universum :) Batman NIGDY nie zosta? w nim z?amany (knightfall odpada), Jason Todd zosta? zabity podobnie ale wiadomo, ?e nie identycznie bo interwencja Superman'a nie mog?a by? taka jaka by?a w komiksach (chocia?by inny strój). Inne historie? Jest ich masa. Analizowanie ka?dej nie ma naprawd? sensu. Zastanawianie si? czy co? jest in-continuity czy nie te? nie ma sensu. Nawet je?li jest nawi?zanie do danych zdarze? z przesz?o?ci nie znaczy, ?e wydarzy?y si? tak jak w orginalnych zeszytach.
To jest INNY Batman i inna nowa rzeczywisto?? :) Zaakceptuj to :)
witam.obserwuje forum od paru lat i po przeczytaniu wyzej za?aczonego posta postanowi?em napisac.widze ze kolega nieuwaznie czyta serie z batsem.knightfall mial miejsce i jest o tym wzmianka w  The Dark Knight vol. 2 w historii z Banem.new 52 to metaforycznie pokoj po wiosennych porzadkach w ktorym pozostawiono kluczowe elementy a wywalono to co zbedne i nie na czasie.zadne nowe uniwersum, tylko w ramach reperkusji po flaspoint zastalismy zmiany.polecam ten crossover a wszystko bedzie jasne ;)

blackout

:D Knightfall mia? miejsce? A ja s?ysza?em, ?e co do "z?amania" Batmana to w zeszytówkach wkrad? si? b??d i napisano, ?e zosta? z?amany ale w wydaniu zbiorczym to poprawiono i usuni?to ten fragment :] Co do samego wydarzenia Knightfall bez z?amania to nie wypowiadam si? bo nie jestem w temacie :]
Jak dla mnie fakt, ?e wi?kszo?? postaci ma zmieniony origin, zmienione kluczowe wydarzenia itp. to jest oczywiste,  ?e jest to inne universum. Tak samo jak ju? pisa?em DEATH OF SUPERMAN mia? miejsce ale MUSIA? odby? si? zupe?nie inaczej ni? orgina? chocia?by z powodu, ?e Superman mia? inny ubiór czyli gacie na spodniach itp. a nowy Superman ma zupe?nie inny strój. Zatem nie mo?na czyta? tej historii jako kanonicznej z ka?dym elementem :)

A no i znowu mam pytanie :D DAMIAN: SON OF BATMAN #2
Sk?d si? w WayneManor wzie?a ta piel?gniarka, która odpowiedzialna by?a za porwanie ledwo ?ywego Bruce'a i dostarczenie go Joker'owi (fake)???? Sk?d wiedzia?a, ?e Bruce to Batman a Damian to jego syn???? Sk?d fake Joker to wiedzia??

kubala102

Mam pytanie którą serie  z batmanem bardziej polecajcie detective comics czy The batman , oraz w których z tych ser pojawiają sie pomocnicy batmana Robin , Nihtwing  ?

LelekPL

Zacznijmy od tego, że nie ma serii "THE Batman", tylko po prostu "Batman". Nie czepiam się, to tylko tak w ramach wyjaśnienia.

Jeśli mamy któreś polecić to myślę, że znaczna większość powie Ci, że powinieneś sięgnąć po "Batmana". Wszystkmie dotychczas wydane historie w tej serii są lepsze od jakiejkolwiek z "Detective Comics". Trybunał Sów, Śmierć Rodziny i Year Zero są na bardzo wysokim poziomie, zwłaszcza ta pierwsza (pozostałe mają swoje wzloty i upadki).

Jeśli chciałbyś sięgnąć po coś z "Detective Comics" to dobre historie to: Oblicza Śmierci, Emperor Penguin i Gothtopia, ale żadna nie powala na kolana.

Co do pomocników to trochę więcej jest ich w "Batmanie" ze względu na Śmierć Rodziny, "Detective Comics" nie używa ich prawie w ogóle, ale ogólnie żaden z tych tytułów nie skupia swojej uwagi na pomocnikach. Poza tym Robina już teraz nigdzie nie znajdziesz w aktualnych komiksach z New 52 ;)