Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

The Batman (2022) - ogólna dyskusja

Zaczęty przez Smoke, 17 Marzec 2017, 22:08:10

Leon Kennedy

Batman jak się patrzy 😍 Samo zdjęcie przywodzi na myśl BB i starcie w Azylu Arkham gdzie i tu Gacek się znajduje, jak widać zresztą 😋

Juby

Zdjęcie jest w nienajlepszej jakości, więc trudno ocenić szczegóły, ale już podoba mi się o wiele bardziej od kostiumu z filmu Reevesa. Najwyraźniej kostiumowiec fanfilmu ma lepsze oko. ::)

@HUDY
Czy ja wiem, czy ponad 120 mln budżetu to mało. Warto zwrócić uwagę, że w obsadzie nie ma wielkich gwiazd, dla oszczędności film w większości kręcą w UK, w dodatku nie ma być on widowiskowym kinem akcji, jak u Nolana, czy Schumachera, a kryminałem detektywistycznym. Plotkuje się też o kategorii wiekowej R, więc nie zdziwiłoby mnie, gdyby Warner rozsądniej podchodził do wydatków na otwarcie nowej serii. Poza tym, artykuł mówi o £90 milionach wyłożonych przez WB. Może jeszcze ktoś inny dorzuca się do produkcji (Legendary nie macza w tym palców?).

HUDY

Up
Na ich FB profilu jest to foto w lepszej jakości. Oni tam czują bluesa i robią te produkcję z serduchem. Kostium jest świetny.

120 mln patrząc na poprzednie produkcję czy obecne standardy mi się wydaje mało. Wiem że HQ bop i Joker były z mniejszymi budżetami. Ale do Gacka to spodziewalbym się wkładu jak w eSa czy WW  ;) Cieszy że ten film nie będzie tak rozdmuchanym widowiskiem i będą bliżej Ziemi z problemami i akcja.
To co mamy w zwiastunie nakręca bardzo. Trzymam kciuki licząc na świetny dojrzały film. Oby tylko w kontynuacji trykot zmieniał się na lepsze.

Juby

Obecne standardy są takie, że w ogóle nie wiadomo na co oni wydają te pieniądze. ;D Ostatni Terminator kosztował $185 mln (wg niektórych źródeł Deadline nawet $196 mln), a miejscami przypominał produkcję Netflixa, zero widowiskowości trzeciej części. Tenet wygląda na drugi po Dunkierce najtańszy film Nolana w ostatnich 15 latach, a szacuje się, że wydano na niego $200-225 mln. Chodzą słuchy, że nowa Wonder Woman również kosztowała $200 mln, a już czytałem opinie, że nie ma w niej żadnej widowiskowej sekwencji akcji, że film wygląda na tańszy od kosztującej $149 mln części pierwszej (z tym, że gaże Jenkins i Gadot znacząco poszły w górę).

No i warto mieć z tyłu głowy, że The Batman może być rated-R. Po finansowej klapie Watchmen żaden film komiksowy z tą kategorią wiekową nie kosztował więcej niż $110 mln (Deadpool 2).

Q

Wkrótce powoli ma startować kampania promocyjna "The Batman". https://batman-on-film.com/12719/is-a-bit-of-the-batman-publicity-coming/


Być może wkrótce wypuszczony zostanie jakiś nowy materiał promocyjny (zdjęcie lub teaser) z okazji zakończenia zdjęć, które mają zostać zakończyć się w lutym.

Zbliżamy się także do 4 marca, a rok do premiery to również dobry powód by coś nowego zaprezentować.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

LelekPL

Za szybko na kampanię. Chyba, że viralową jak w przypadku The Dark Knight, który obok Cloverfield miał jedną z najlepszych kampanii tamtych czasów i jednocześnie bardzo długą.

Juby

Przez długi czas była tu taka cisza, że wczoraj sobie pomyślałem, że 27 stycznia - czyli równo rok po potwierdzeniu rozpoczęcia zdjęć do filmu przez Matta Reevesa - napiszę coś, aby przypomnieć użytkownikom, że film w ogóle powstaje. Q mnie ubiegł. :)

Jestem podobnego zdania, co LelekPL. Kampania nowego Batmana wystartowała szybko, jeszcze przed ponownym przesunięciem premiery. The Batman ma już kilka zdjęć promocyjnych, posterów reklamowych i pełnoprawny zwiastun z DC FanDome, a do premiery pozostało długie 14 miesięcy (o ile znowu nie przesuną, co moim zdaniem jest prawdopodobne) i wciąż nie skończyli kręcić. Jeśli Reeves w końcu zakończy zdjęcia, niech się tym pochwali jakąś fotką w swoich mediach społecznościowych i tyle. Warner ma wiele innych filmów na 2021, które powinien reklamować w pierwszej kolejności, Batmana niech zostawią na kolejny DC FanDome w sierpniu (o ile do tego czasu będą pewni, że film trafi do kin w marcu 2022).

Jeszcze zdanie komentarza w kwestii principal photography - jutro mija rok (a jeżeli kręcą od 5 stycznia, to minął już jakiś czas temu) od ich rozpoczęcia. Ależ im się z tym schodzi! Od wznowienia we wrześniu (minus kwarantanna Pattinsona) kręcą 19 tygodni + co najmniej 7 na początku roku. Jestem cholernie ciekawy co wyniknie z tego perfekcjonizmu Reevesa i czy naprawdę skończą w lutym.

Juby

#472
Podobno zdjęcia potrwają do marca!
https://www.screendaily.com/news/hollywood-stays-on-track-with-uk-shoots-despite-tighter-covid-quarantine-rules/5156546.article

Mimo, iż autor artykułu przyznaje, że zakończą się w planowanym terminie, zaczynają chodzić słuchy, których się obawiałem pisząc, że marzec nie pasuje mi na premierę Batmana. Grace Randolph ma info od swojego informatora, jakoby WB rozważało przeniesienie premiery na czerwiec 2022.

Cytat: Juby w 06 Październik  2020, 08:32:065 m-cy trochę nieadekwatne do 2 tygodni obsuwy spowodowanej covidem u Pattinsona, ale było do przewidzenia (nie wiedzą czy od teraz wszystko pójdzie po ich myśli). Marzec w ogóle mi nie pasuje do Batmana (złe skojarzenia, BvS Snydera :P), ani do tego co zobaczyłem w zwiastunie. Jeśli już i tak musimy czekać kolejne miesiące dłużej, to niech go przeniosą na 24 czerwca 2022, równy rok po pierwotnie wyznaczonej dacie premiery.

Ciekawe ile w tym prawdy i czy bardzo się pomyliłem z datą. ;)

Leon Kennedy

No cóż,  zdecydowanie bardziej na Gacka pasuje czerwiec niż marzec i pewnie tak się stanie. Ja mam tylko nadzieję, że premiera w 2022 nie jest w żaden sposób zagrożona. A w tych czasach chyba niczego nie możemy już być pewni...

LelekPL

Lee Bermejo stworzył świetny art do filmu:

Leon Kennedy


Juby

Ekipa The Batman wraca do hangarów Cardington

Czyli zdjęcia do filmu potrwają jeszcze co najmniej dwa tygodnie, do 5 marca.

LelekPL

Odpowiem tutaj, bo właściwie tylko w tym temacie chciałem napisać:

Cytat: Juby w 22 Luty  2021, 11:50:29obrym przykładem problemu, o którym pisałem jest The Batman. Trailer skleciony pod DC FanDome nie zdradzał dużo (nie mógł, nakręcono dopiero 1/4 filmu), obejrzałem go najmniej razy ile tylko mogłem (powstrzymywałem się bardzo żeby nie odpalić go ponownie), ale youtube bombardował mnie breakdownami, które rozkładają go na czynniki pierwsze i nawet tutaj ktoś wrzucał info, że rozszyfrowano już jedną z zagadek Riddlera.
Ja już nie wiem ile razy obejrzałem ten zwiastun. Jest tak kapitalny, że co jakiś czas go sobie powtarzam... ale raczej nie będę oglądał kolejnych - wiem już jki jest ton filmu, jacy są gracze i jak wyglądają najważniejsze postacie. Tyle mi wystarczy. Co do zagadki Riddlera to szyfr był bardzo prosty, a odpowiedź absoultnie niczego nie spoilerowała - to tylko gra słowna.

Ale z chęcią zobaczyłbym viralową kampanię do tego filmu, i zostawianie fanom zagadek do rozwiązania w postaci kartek od Riddlera, żeby odblować nowy trailer, nowe zdjęcie promocyjne, nowe zadanie, itp. Postać Riddlera się aż o to prosi.

Juby

Oj tak, ten film zdecydowanie prosi się o kampanię viralową podobną do tej, która towarzyszyła oczekiwaniu na premierę TDK. Szkoda, że już takich się nie robi. :-\

Trailer widziałem 4 razy: podczas DC FanDome 23 sierpnia o 3 w nocy; następnego ranka, bo nie mogłem przez niego zasnąć, tak bardzo siedział mi w głowie; potem wersję PL, która pojawiła się w sieci; i na koniec z narzeczoną, bo chciała się przekonać czym się tak jaram. Ostatni raz był chyba 25 sierpnia i od tamtej pory unikam jak ognia powtarzania choćby jednego ujęcia. :)

Z kolei kolega wysłał mi we wrześniu niezłego mema, tekst typu "Kiedy ktoś pyta mnie ile razy już obejrzałem zwiastun The Batman..." i to zdjęcie


;D

LelekPL

A propos tych 68 million to ostatnio sprawdziłem ile film ma wyświetleń, bo wiem, że teaser podobał się strasznie ludziom, był duży hype, dużo reakcji w necie, dużo komentarzy jak nie mogą przestać oglądać i... w sumie teaser nie ma tak dużo wyświetleń. Tylko 28 milionów. Dla porównania (w mln):
Avengers Endgame - 108
Joker - 82
Aquaman - 68
Shazam! - 47
Black Panther - 43
WW 1984 - 39
Rise of SKywalker - 35
Birds of Prey - 28