Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Nowy początek uniwersum DC

Zaczęty przez Q, 02 Czerwiec 2011, 17:35:40

Deuce

Z tej wypowiedzi wynika chyba to, że nie było Kryzysów, ale były kryzysy w życiu poszczególnych postaci. Do aktualnych i przyszłych wydarzeń, będzie pisana na nowo przeszłość dla każdego bohatera i to według wynikłych ewentualnie potrzeb. Wszyscy wiemy co się dzieje w New DCU, domyślamy się co może się stać, ale nikt nie wie co było. Nie wiedzą tego nawet sami twórcy, bo będą to wplatać w rozwój wydarzeń według tego, co będzie najlepiej pasować. Chyba to DiDio ma na myśli.
Trochę to dziwne, ale i nowatorskie. Najpierw mamy postaci w teraźniejszości, a wraz z rozwojem wydarzeń powstaje ich origin.
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

(A)nonim

Niestety nie jest to nowatorskie, DC przecież cały czas tak robiło wcześniej co chwilę przywracając do kanonu jakąś historię sprzed kryzysu i wymyślając nowe wątki z przeszłości o których nikt wcześniej nie wiedział (Hush np.). I jest to bardzo zły pomysł, szybko znowu powstanie burdel bo każdy scenarzysta będzie kombinował. :(
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Guyver87pl

CytatI jest to bardzo zły pomysł, szybko znowu powstanie burdel bo każdy scenarzysta będzie kombinował. :(

I za 4-5 lat doczekamy się kolejnego Kryzysu/Rebootu... Ale mimo wszystko "Nowe DC" jak na razie wręcz emanuje twórczą energią. Co najzabawniejsze, największe wrażenie zrobiły na mnie nie "czarne konie" w rodzaju "Batmana", czy "Supermana", ale raczej tytuły z postaciami "niszowymi", jak "Justice League International", czy "Aquaman". Zwłaszcza ten ostatni tytuł, to moim zdaniem czysty geniusz: Jak spopularyzować postać o której cały fandom DC opowiada złośliwe dowcipy? To proste: Skonfrontować z tym problemem samego bohatera...


kelen

Niczym innym. Pewnie ta edycja kolekcjonerska została wydrukowana w małej ilości.

Johnny Napalm

Czy jest szansa, żeby w Polsce pojawiły się wydania zbiorcze, mogą być w miękkiej, dodatkowo przetłumaczone? Albo zmieniam pytanie... czy Egmont kiedyś wypuszczał zbiorcze Batmany?
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

kelen

No, przecież "Co się stało z....", "Hush", "Rok Pierwszy", "Batman i syn", "Rozbite Miasto" to zbiorcze wydania z regularnych serii.
Co do nowego DC, to jest plotka mówiąca, że może doczekamy się Court of the Owls.

Johnny Napalm

Nie zrozumieliśmy się, bo... pokrętnie to napisałem. Czy Egmont wydawał kiedyś zbiorcze wydania zwykłych zeszytówek, ale nie tych epokowych?

Post Merge: 23 Czerwiec  2012, 14:38:58

Ciekawi mnie czy po restarcie, ktoś rozważy możliwość zrobienia polskiej edycji.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

kelen

Nie bardzo co masz na myśli "epokowych". Każde wydanie zbiorcze które wymieniłem to odpowiedniki amerykańskie, które zbierały zeszyty z regularnych serii. Ok, w przypadku Roku Pierwszego jeszcze rozumiem, ale przecież Rozbite Miasto, potem Hush i Batman i Syn to (co prawda z dziurami) historie, które działy się po sobie w zeszytowym Batmanie.

pelkas

Witam, jestem nowy w uniwersum Batmana i mam pytanie. Skoro jest reset całego uniwersum DC to czy w takim razie mogę zacząć od samego początku zapoznawać się z batmanem? Czy wychodzą jakieś nowe komiksy, które opowiadają jego historię od początku?

kelen

To nie jest do ko?ca reset - bardziej od?wie?enie. Pewnych postaci dotkn??y du?o wi?ksze zmiany, natomiast u Batmana s? to bardziej kosmetyczne poprawki (cho? to te? zale?y). Najwa?niejsze wydarzenia s? wci?? kanoniczne, takie jak Rok Pierwszy, czy Zabójczy ?art. Teoretycznie zaczynaj?c serie od 1 numeru nie powinno si? mie? problemów ze zrozumieniem fabu?y, ale nie ma na nowo wyja?nione sk?d si? wzi?? syn Bruce'a, czy o genezie Batman INC - o tym trzeba wcze?niej przeczyta? w odpowiednich komiksach albo w internecie.

pelkas

Aj, to w takim razie chyba muszę zacząć od czegoś innego, bo mnie najbardziej właśnie interesuje wszystko od początku, historia każdej postaci itp.

franek

Polecam cofnąć się 70 lat wstecz i zacząć czytać Detective Comics 27 i potem Batman 1 itd. ;D i tak żaden psychofan nie przeczytał wszystkich Batmanów. A tak serio to jeżeli potrafisz trochę z angielskiego to możesz zacząć od wikipedii i innych podobych serwisów.


Show Must Go On!!!

pelkas

Wielkie dzięki za wskazówki. Na razie dokończę grę Arkham City, bo w niej również pokrótce są opisane historie postaci :)

kelen

Cytat: pelkas w 08 Sierpień  2012, 17:38:42
Aj, to w takim razie chyba muszę zacząć od czegoś innego, bo mnie najbardziej właśnie interesuje wszystko od początku, historia każdej postaci itp.

No to musisz zacząć od klasyków takich jak "Batman: Rok Pierwszy", gdzie pokazany jest pierwszy rok działalności Batmana w Gotham i przy okazji Jamesa Gordona.