Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Akcja "Batman w Polsce"

Zaczęty przez Gregman, 03 Lipiec 2012, 10:57:13

Gregman

Czyli na chwil? obecn? Nietoperz nie przyleci do Polski?  :'(

franek

Próbujemy ci to wytłumaczyć odkąd założyłeś ten temat ::)


Show Must Go On!!!

Dezerter

Serce boli, jak się patrzy ile to sobie Egmont życzy za wydanie zbiorcze komiksów z Batmanem, ale cóż. Jak ja to mówiłem edycyjnie wydaja Batmany na 6+, tylko, żeby to robili z głową. Na drugą część Husha trzeba było czekać więcej niż rok co było denerwujące. Niekiedy przerwa pomiędzy wydaniem komiksów z Batmanem wyniosła 1,5 i na pocieszenie dali jakiś mierny komiks typu Batman & Syn. W tym roku im naprawdę coś odbiło i dali aż 4 komiksy, tylko dlaczego aż 3 w lipcu? Rozumiem, że w kinach jest premiera nowego Batmana, ale mogli to rozłożyć, z głowa na jakieś 6 miesięcy przed premierą, np. nowy komiks co 2 miesiące w tym ostatni w lipcu, bo aby kupić te 3 komiksy na raz trzeba wydać 270 złotych (bez zniżek). Obawiam się, że na tyle mnie nie stać, a staram się wspierać polski rynek komiksowy. Niestety może też dojść do sytuacji, że jak nie kupię tego teraz to później nakład się wyczerpie, i na Allegro trzeba będzie zapłacić drugie tyle... Jestem przeciwnikiem, aby Egmont wydawał jeszcze raz ten sam komiks. Powinni wydawać najnowsze historie, ewentualnie te starsze, ale tylko pod warunkiem, że nie pojawiły się NIGDY wcześniej na polskim rynku (czy to przez TM-Semic czy kogokolwiek innego). Idealną sytuacją byłoby to gdyby Egmont wydawał zbiorcze Batmany co 3-4 miesiące (3-4 albumy do roku) wtedy cena okładkowa 90 zł byłaby do przyjęcia, tylko niech to robią z głową, i nie wydają gniotów tylko dobre historie.

DeltiX

Co do zbiorowych wydań ciekawy mogłyby być album zawierające np 3-4 komiks z Batmanem po restarcie i tak wydawany co kwartał za jakąś sensowną kwotę.
http://perspektyma.blogspot.com - moje atelier

https://www.facebook.com/Perspektyma - i trochę więcej tekstu.

kelen

Plotki mówią o chęci wydawania Batmana po restarcie numeracji, oby to się udało.
Ogółem wydawanie w Polsce teraz aktualnych komiksów może być trudne bo i tak trzeba by było wytłumaczyć polskiemu czytelnikowi kilka spraw. Ale zawsze można zaryzykować.

Johnny Napalm

O to mi chodziło, Kelen, kiedy pytałem ciebie w temacie Nowy początek uniwersum DC o to czy Egmont kiedyś wydawał coś zbiorczego, ale nie epokowego - czyli kilka numerów ze zwykłej serii.
CytatPlotki mówią o chęci wydawania Batmana po restarcie numeracji, oby to się udało.
No i ja jestem jak najbardziej za takim rozwiązaniem. :) Taki giga-kwartalnik byłby czymś genialnym.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

franek

Coś mi mówi że gówno z tego będzie, a plotki okażą się plotkami, wspomnicie moje słowa ;)


Show Must Go On!!!

Gregman

#22
Cytat: kelen w 05 Lipiec  2012, 22:34:48
Plotki mówią o chęci wydawania Batmana po restarcie numeracji, oby to się udało.
Ogółem wydawanie w Polsce teraz aktualnych komiksów może być trudne bo i tak trzeba by było wytłumaczyć polskiemu czytelnikowi kilka spraw. Ale zawsze można zaryzykować.
Kelen, a ty to gdzieś usłyszałeś czy przeczytałeś, jak usłyszałeś to Franek ma chyba rację jak przeczytałeś to trzeba się nad tym zastanowić. Wyjaśnić parę spraw? To jakiś prequel by zrobiono po restarcie numeracji.

Johnny Napalm

CytatSytuacja rynkowa nie pozwala żadnemu wydawnictwu na wydawanie takich komiksów w takiej formule. Dopóki istnieje Empik, który nie płaci wydawcą i jest u nich zadłużony na dwucyfrowe, milionowe kwoty, to nie ma co nawet myśleć o takich rozwiązaniach.
I to mnie męczy, że jak ktoś chcę kupić fizycznie a nie zamawiać przez neta, to ma do wyboru właściwie tylko Empik, nie licząc dwóch sklepów z komiksami na całą Wa-we. W innych miastach jest pewnie jeszcze lepiej.
A co ze zwykłymi kioskami, np Kolportera? Tam nic się już nigdy nie pojawi? Ja bym przyjął z otwartymi rękami nawet komiks wydawany na chudym papierze cyfrowym (81-109 g) - z offsetem to by była jednak przesada. Rada dla wydawcy - nie poddawać się głosowi ludu i nie drukować zbyt często -albo w ogóle- krytycznych listów na temat jakości papieru, bo reszta ludzi baaardzo szybko złapie ten temat.
Tak to już jest, wszyscy tęsknią za zeszytówką, a później jak się taka pojawi wałkowany jest temat - a to papier zły, srajtaśma w ogóle, kruszy się, ito.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

kelen

Co do Court of Owls w Polsce, cytuje Pana Kołodziejczaka ze spotkania w Warszawie:

"W Stanach DC odświeżyło swoje komiksy, wraz z Batmanem, którego chcemy przedstawić też Polskiemu czytelnikowi"

Gregman

Czyli przyleci?  ;D  tylko kogo ze sobą zabierze? (czy jakieś serie inne) Nightwinga, Robina, Batgirl, Catwoman?

Johnny Napalm

Nie sądzę, zbyt mało ludzi chciałoby to czytać, niestety.
Cytatcytuje Pana Kołodziejczaka ze spotkania w Warszawie:

"W Stanach DC odświeżyło swoje komiksy, wraz z Batmanem, którego chcemy przedstawić też Polskiemu czytelnikowi"
Czyli za dwa lata może doczekamy się jakichś przedruków. I tak byłoby szybko, jak na Egmont.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

BlackBat

Dobre i to, chociaż o wydaniach zeszytowych chyba można pomarzyć.
"Last time I moved this fast, Hitler was still alive"


Dezerter

Czy ktoś się orientuje w jakim nakładzie Egmont wypuszcza Batmany? Zawsze mnie to ciekawiło, a takiej informacji niestety nie podają w wydaniu. Gdyby to było chociaż 10 000 (jeden komiks) to już byłoby dobrze.

Człwowieknietopeż

Ostatnio Egmont ścisnęło dupsko i zaczęło wydawać trochę Batków.
Pomimo eleganckiego wydania jednak przesadza z ceną i wypuszcza je w zbyt małych nakładach.
A i tak myślę, że teraz tak podskoczyli z Batkiem tylko ze względu na nowy film  :-[
Mam 8 latek i jeztem fanem batmena.<br />Niestey, nie chcą mi zprzedać komiksuw o Batmanie, bo styłu jest flaga japoni bez białego tła.