Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

SPOILERY - wrażenia po seansie The Dark Knight Rises

Zaczęty przez kelen, 26 Lipiec 2012, 11:33:37

Człwowieknietopeż

Dla mnie nawet 10.
Najlepsza adaptacja komiksu, najlepszy Batek i najlepszy film Nolana.
Sam nuciłem jak Bruce się wspinał nawet "idź, idź, asio, asio" czy jak to było, chociaż nienawidzę Zimmera.
Mam 8 latek i jeztem fanem batmena.<br />Niestey, nie chcą mi zprzedać komiksuw o Batmanie, bo styłu jest flaga japoni bez białego tła.

camel

#211
Cytat: cukier w 11 Sierpień  2012, 11:50:19
a jest gdzieś już dostępny utwór z trailera MTV ??
Niestety na soundtracku nie. Możesz zrzucić sobie stąd:

cukier


XIII

Mam w większości zdanie podobne  poprzedników. Dodam tylko że Bane początkowo przypominał mi Generała Greviousa z kreskówki Tarkovskiego i komiksów. Był tak samo inteligentny i niebezpieczny. Wkurzał mnie tylko jego głos brzmiał jak zmutowany Sean Connery. Jego słynne kwestie z trailerów nie brzmiały już tak dostojnie. Koniec też był załosny na miarę Greviousa z Wojen Klonów 3d . Nolan chyba nie lubi komandosów ze SWAT, w jego "realistycznych filmach" są oni najbardziej nieudolną formacja policyjną Gotham a zarazem mięsem armatnim.

blueflower

Cytat: XIII w 12 Sierpień  2012, 10:54:12
Mam w większości zdanie podobne  poprzedników. Dodam tylko że Bane początkowo przypominał mi Generała Greviousa z kreskówki Tarkovskiego i komiksów. Był tak samo inteligentny i niebezpieczny. Wkurzał mnie tylko jego głos brzmiał jak zmutowany Sean Connery. Jego słynne kwestie z trailerów nie brzmiały już tak dostojnie. Koniec też był załosny na miarę Greviousa z Wojen Klonów 3d . Nolan chyba nie lubi komandosów ze SWAT, w jego "realistycznych filmach" są oni najbardziej nieudolną formacja policyjną Gotham a zarazem mięsem armatnim.


dla mnie glos bane`a i jego akcentowanie byly najwiekszym smaczkiem.gdy masz zakryte pol twarzy,mozesz grac tylko oczami i glosem-tom hardy zrobil to wybitnie. jego glos budzil strach i respekt,efekt zostal wiec osiagniety. nie chcialbym slyszec bane`a z glosem dartha vadera


Johnny Napalm

Ten głos był naprawdę niezły. Chociaż...
:) na samym początku, gdy jeszcze nie wiedziałem skąd pochodził Bane, myślałem, że może jest on angielskim arystokratą - akcent i intonacja niczym z Monty Pythona. ;D
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...


vincent

Byłem dziś trzeci raz w kinie i trzeci raz miałem łzy w oczach.
Miałem ciarki w przeciągu filmu kilka razy, a ostatnie dziesięć minut filmu to po prostu orgazm.

Scena, gdy The Bat opada i masakruje tumblery, rozbudzając morale wśród policjantów to majstersztyk i chyba mój ulubiony fragment z całego filmu. Gdyby się dało, dałbym filmowi 11/10. Nie wyobrażam sobie, że można by zrobić ten film lepiej. Uczta dla oka, brakuje mi adekwatnych określeń opisujących montaż, grę aktorską, fabułę, zwroty akcji, bo słowa "fenomenalne", "fantastyczne", "cudowne" nie oddają chirurgicznej precyzji i serca, z jakim ten film jest wykonany.
Zdecydowanie najważniejszy film z całej trylogii. Gdy teraz myślę o TDK, stwierdzam że TDKR jest o klasę lepszy.

REWELACJA.

BTW. Potwierdziło się to, co już wcześniej zauważyłem. Batman zabił kierowcę ciężarówki, gdy robił zaporę ogniową, by zmusić wóz do zmiany kierunku.
Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA

LelekPL

Cytat: vincent w 20 Sierpień  2012, 22:08:43
Byłem dziś trzeci raz w kinie i trzeci raz miałem łzy w oczach.
Miałem ciarki w przeciągu filmu kilka razy, a ostatnie dziesięć minut filmu to po prostu orgazm.

Scena, gdy The Bat opada i masakruje tumblery, rozbudzając morale wśród policjantów to majstersztyk i chyba mój ulubiony fragment z całego filmu. Gdyby się dało, dałbym filmowi 11/10. Nie wyobrażam sobie, że można by zrobić ten film lepiej. Uczta dla oka, brakuje mi adekwatnych określeń opisujących montaż, grę aktorską, fabułę, zwroty akcji, bo słowa "fenomenalne", "fantastyczne", "cudowne" nie oddają chirurgicznej precyzji i serca, z jakim ten film jest wykonany.
Zdecydowanie najważniejszy film z całej trylogii. Gdy teraz myślę o TDK, stwierdzam że TDKR jest o klasę lepszy.

REWELACJA.

BTW. Potwierdziło się to, co już wcześniej zauważyłem. Batman zabił kierowcę ciężarówki, gdy robił zaporę ogniową, by zmusić wóz do zmiany kierunku.

To wrzuć ocenę do tego tematu: http://www.forum.batcave.com.pl/index.php?topic=123.555

Juby czeka

Juby

Już nie czekam. Znalazłem tutaj recenzje vincetna i doliczyłem jego 10/10. Zaktualizowałem także ocenę Szamana TDKR (mam go w znajomych na filmwebie i stopklatce, gdzie obniżył notę z 9 na 8). Leon się nie odezwał, więc policzyłem jego pierwsze 8/10, a także pozwoliłem sobie uwzględnić 9/10 wystawione przez Q w recenzji na BC (mimo, że moje prośby o podanie ocen Bat-filmów przez administratorów są od lat olewane).
Tabelkę wstawię jutro z rana. ;)

Leon Kennedy

CytatLeon się nie odezwał, więc policzyłem jego pierwsze 8/10

Jak nie? Pisałem, co prawda nie pamiętam w którym dokładnie temacie i podniosłem do 9/10 ;)

Johnny Napalm

Cytat: vincent w 20 Sierpień  2012, 22:08:43
By?em dzi? trzeci raz w kinie i trzeci raz mia?em ?zy w oczach.
Mia?em ciarki w przeci?gu filmu kilka razy, a ostatnie dziesi?? minut filmu to po prostu orgazm.
Nie... ludzie! Bijcie w dzwony! To co? musia?o si? sta? z Vincentem. ;) Troch? trudno mi uwierzy? w te ?zy, ale Ok, ka?dy mo?e si? wzruszy? z powodu jaki tam uwa?a za dobry ku temu. Jak dla mnie nie by?o tam nic wzruszaj?cego. Np scena po?egnania Batmana - nic tam u mnie nie wywo?a?a, bo by?a przewidywalna i robiona wed?ug sprawdzonych hoolywodzkich wzorców. Troch? sztampowa.
Poza t? scen?... nic nawet si? nie ociera?o o bycie wzruszaj?cym. :'(
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

LelekPL

Uwierz mi, mo?na p?aka? na tym filmie. Zarówno na ko?cówce, jak i na rozmowie Bruce'a z Alfredem. Nie vincent pierwszy i nie ostatni, któremu ?ezka si? w oku na tym filmie kr?ci?a. Sam si? zaskoczy?em tym, ?e za drugim razem ogl?daj?c ten film si? wzruszy?em... mimo, ?e ju? zna?em zako?czenie. Poza tym, ?e dla tych, którym film si? bardzo podoba?, emocjonalne sceny mog?y by? bardzo skuteczne, to s? to chyba emocje wzmacniane te? tym, ?e nast?pi? koniec pewnej epoki w Batmanie.

Nie musisz tego rozumie?, bo takich emocji jak, ?miech czy ?zy nie da rady wyt?umaczy?. Na niektórych filmy dzia?aj? w jeden sposób, a na drugich w ogóle, ale nie ma co insynuowa?, ze vincent móg? k?ama? lub koloryzowa?, tylko dlatego, ze ty takich emocji nie prze?y?e?.

Juby

Cytat: Leon Kennedy w 21 Sierpień  2012, 21:37:59
Jak nie? Pisałem, co prawda nie pamiętam w którym dokładnie temacie i podniosłem do 9/10 ;)

Ja nie jestem od szukania wszystkich ocen na całym forum. Od ocen założyłem tamten temat i tam prosiłem cię o update.

A teraz mam pytanie co do samego filmu. Ostatnio oglądałem HISHE i byłem pod wrażeniem początkowego logo nietoperza, z pęknięć w lodzie (pomysł równie oryginalny i świetny co ten z nietoperzami w BB). I stąd nadeszło mnie pytanie: Jak z tym było w filmie?

Byłem na seansie w warszawskim IMAXsie, czyli nie można już było filmu oglądać w lepszej jakościach i żadnego znaku nie dostrzegłem. :-\ Dźwięki pękania pamiętam, ale dla mnie było tam tylko czarne tło. Włączyłem początek filmu online (CAM) i tam także nic nie widzę (jakość jest fatalna). Też nie widzieliście bat-loga podczas seansu, bo odpowiedź czy tam coś jest chyba poznam dopiero przy seansie na blu-ray? :P

Dominic

Z tego co pamiętam to kiedy lód zaczyna pękać widać znak nietoperza. Nie dokładnie, ponieważ całość jest utrzymana w ciemnych barwach. Ale logo delikatnie widać.