Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Robin

Zaczęty przez Anarky, 27 Maj 2010, 22:43:09

Anarky

Oby oby bo wśród fanów i czytelników Damian nie ma wielu zwolenników ;)
Ja wam pokażę!

Mel

Mam dziwne przeczucie, że wydarzenia w Batman & Robin #14 naprowadzą czytelników na właśnie takie myślenie. Zresztą nie tylko mi się japa śmiała, kiedy na przykładowych stronach zobaczyłam Jokera, przejmującego od Damiana łom - jedyny i wierny kochanek Księcia Zbrodnii (w necie już krąży meme: Joker + crowbar = OTP).

Johnny Napalm

Zabawię się w archeologa i odkopię ten temat.
Szukając materiałów na temat Norma Breyfogle, znalazłem ciekawe szkice z czasów kiedy Norm głowił się nad tym jak ma wyglądać nowy Robin. Zobaczcie:








THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Doctus

Strasznie bezsensowny zabieg zaszed? podczas Rebirth przy postaci Tima Drake'a. W jego genezie z New52 wyra?nie by?o powiedziane, ?e Tim aby uhonorowa? ?mier? Jasona Todda przybra? pseudonim Red Robin, aby od swojego poleg?ego poprzednika si? odró?ni?. Przypisano mu ciekawy kostium ze skrzyd?ami (przed relaunchem uniwersum nosi? taki sam kostium, jak Dick Grayson w niekanonicznej historii Kingdom Come). Od?wie?enie wizualne bohaterów DC dotar?o równie? do postaci Red Robina, ubieraj?c go w bardziej klasyczny dla tej postaci jak i wszystkich nosz?cych pseudonim "Robin" kostium, co gryzie mnie w oczy niesamowicie. Czy tylko ja uwa?am, ?e aby jego kryptonim by? adekwatny do przebrania, w kolorach kombinezonu Red Robina powinna wyst?powa? g?ównie czerwie?? jeszcze g?upsze od tego, ?e nasz Czerwony Robin jest bardziej zielony ni? czerwony, jest moim zdaniem to ?e przecie? w prawie identycznej kompozycji dzia?a Damian Wayne.

Spoiler
[Zamknij]

LelekPL

Tim Drake to najbardziej bezużyteczna postać w świecie Batmana. Teraz nawet twórcy nie wiedzą co z nim robić. Został stworzony tylko dlatego, że według wydawnictwa "Robin musi być". I obecnie mamy taki absurd, że jest dwóch identycznych Robinów (jeden i drugi jest beznadziejny), a Batman w międzyczasie ma JESZCZE nowego giermka, który na razie Robin się jeszcze nie nazywa, ale to będzie ten sam syf.

newtime

Tim Drake jest moim ulubionym Robinem  , był świetnym detektywem i nie raz ratował z opresji batmana  , był również najbardziej lojalny względem niego , to on właśnie  potwierdził tezę że batman potrzebuje Robina. A jego Red Robin zyskał naprawdę nowa ciekawa osobowość. Byłem bardzo rozczarowany co zrobiono ta postacią juz za czasów New52 gdzie pozbawiono go całkowicie charakteru mam nadzieje ze w Rebirth przywrócą jego dawną świetność

LelekPL

Absolutnie każda postać komiksowa, nawet najbardziej bezużyteczna i wtórna, ma na świecie jakiegoś fana... "szokujące" :P

Niestety moje oczekiwanie na reboot, który pozbyłby się tych wszystkich robinów w cholere przez to właśnie się chyba nigdy nie skończy.

newtime

Przepraszam ale nie rozumiem co dokładnie masz na myśli?  Postać Tima Drake  może byc dla ciebie wtórna itp ale to nie znaczy że nie może się nikomu  podobać poza tym  gdybyś prześledził trochę zagraniczne fora to wiedział byś że Tim Drake ma cale mnóstwo fanów i jest on najbardziej lubianym Robinem ::)

LelekPL

Jeśli nie zauważyłeś "szokujące" było w cudzysłowie. Czasami ciężko oddać jest ironię w tekście... ale wydawało mi się to dość oczywiste tym razem.

Także jeszcze raz, w ramach wyjaśnienia, zdaję sobie sprawę, że robiny mają swoich fanów :P

Doctus

CytatAbsolutnie ka?da posta? komiksowa, nawet najbardziej bezu?yteczna i wtórna, ma na ?wiecie jakiego? fana... "szokuj?ce" :P

Straszna ignorancja p?ynie z Twojej wypowiedzi. Robini zagwarantowali nam fantastycznego superbohatera - Nightwinga, z w?asn? histori?, w?asnym miastem, i w?asn? galeri? ?otrów. Nie mówi?c ju? o Red Hoodzie, jednym z niewielu prawdziwych antybohaterów w DC. Damian to równie? oryginalna i ciekawa posta?, niegdy? rozdarta mi?dzy ojcem a dziadkiem, ze sk?onno?ciami zabójczymi nie do pohamowania. Nie b?dziesz mia? ?adnego rebootu który kasuje Robinów, bo to ogromny kawa?ek historii i du?a cz??? DNA Batmana. Tim mia? te? swego czasu przyjemn? seri?, w której poszukiwa? Bruce'a po ca?ym ?wiecie i mierzy? si? nawet z samym Ra's al Ghulem.

LelekPL

Nie ignorancja, tylko inna opinia. Ignorancja by była, gdybym tego nie wiedział, a ja to przecież wszystko wiem. Wystarczy tylko, że zamienisz wszystkie swoje subiektywne przymiotniki typu "fantastyczny", na "tragiczny", lub "ciekawy" na "dziecinny" no to otrzymasz moje spojrzenie na te postacie.

Co do rebootu to też przecież zaznaczyłem, że go niestety nie będzie :P Po prostu to moje marzenie, które na razie dostaję tylko w filmach.

Po_prostu_smyk

Jak oceniacie tymczasowy, nowy strój Tima Drake'a? Otrzymał go w dodatkowej historii do "Batman #134". Ma pomóc mu w poszukiwaniach Batmana dzięki połączeniu neuronowemu.


Juby

Strój jak strój, jest w porządku, ale z maską Robina już dawno powinni coś zrobić, bo tą opaską na oczy tożsamości nie ukrywa w ogóle ;) Pomysł na maskę zasłaniającą dół twarzy i kaptur z mini-serii Batman '89 był okej.

BTW, seria o Timie Drake'u została anulowana po zaledwie 10 numerach. Fanom chyba się nie spodobało to, co z nim zrobiono :P

Wayne

Juby, kwestia maski taka już zostanie, tak jak okulary Supermana. To umowność. Tylko muszą być w niej konsekwentni, a nie zawsze są.

Po_prostu_smyk

Cytat: Juby w 12 Kwiecień  2023, 10:51:35BTW, seria o Timie Drake'u została anulowana po zaledwie 10 numerach. Fanom chyba się nie spodobało to, co z nim zrobiono :P
Dałem szansę serii i po #1 wiedziałem, że to nie dla mnie. Seria w dziwny sposób traktowała świat Tima. Nagle pojawiają się nowe postacie, ma z nimi relacje, Tim działa z dala od Gotham, jego przeciwnik był nieszczególnie charakterystyczny, żebym miał pamiętać z kim ta walczy. Historia błyskawicznie straciła na wartości i wpadła u mnie do worka zapomnianych.