Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Gotham a inne miasta.

Zaczęty przez KrKank, 30 Marzec 2015, 16:23:33

Night_Wing [usunięty]

Czy mi się wydaje, ale chyba to prawda, że Metropolis, Centrali City, Star City i Gotham leżą obok siebie???? Doszedłem do takiego wniosku, po tych wszystkich serialach, animacjach pełnometrażowych i serialach animowanych, czy po filmach. Bo np. W filmach animowanych często Flash, i Arrow odwiedzają Gotham City np. w pełnometrażówce: ,,Batman Unlimited : Zwierzęcy Instynkt", gdzie Arrow, Batman, Night Wing, Flash i chyba Red Robin walczą z ,, Zwierzęcymi Androidami" , w których stworzeniu brał udział Pingwin.

I jeszcze przecież Arrow odwiedza Barrego w Central City. Tak mi się wydaje, że najwięcej bohaterowie Z DCu spotykają się w Gotham City, w Metropolis to tylko chyba Batman z Supermenem się spotykali i ewentualnie Flash - no i weźmy jeszcze pod uwagę nakręconą z przymrużeniem oka i humorem serię LEGO DC - tam też większość się dzieje w Gotham, trochę w Metropolis , Central City. Nie jestem z tym tematem za bardzo zapoznany, słabo u mnie z komiksami itp. Wszystko to sprawia, że Gotham City, Central City, Star City i Metropolis leżą koło siebie - stanowią gigantyczne jedno Miasto tak jakby razem były umieszczone na jednej wyspie ( Jest to moje zdanie i opinia)

A jak to rzeczywiście wygląda, Jest jakaś informacja o wzajemnym położeniu tych miast obok siebie, jak one są rozlokowane, kto obok kogo itd.? Czy jest takie info wogóle??? :D ::) ::) ::) ::) ??? ??? ??? ??? ??? ??? ???

Doctus


Johnny Napalm

Fajna mapa, wyjaśniła mi kilka rzeczy. Kiedyś nawet, dawno dawno temu myślałem, że Metropolis tak naprawdę imituje w komiksach DC Nowy Jork, a np. Gotham City to alternatywa dla prawdziwego Chicago, a dla Los Angeles jest nim Coast City.

Nie kapuję tylko  tej ilości populacji podanej przy miastach w Universum DC, to są w końcu miliony, czy też tysiące? Bo albo ja czegoś tu nie rozumiem i te miasta są bardzo małe, lub w USA-DC mieszka grubo ponad miliard ludzi.

Jeszcze raz, fajna mapa, ale i tak nie przebije tej ze Staruszka Logana - to było miodzio. A tak w ogóle to uwielbiam wszelkie mapy.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Rado

Czytałem niedawno krótki komiks "Batman in Barcelona" Marka Waida, to tak a propos występu Mrocznego Rycerza w realnych miastach. Pogonił tam za Killer Crociem, który myślał, że jest reinkarnacją jakiegoś hiszpańskiego smoka. Historia to praktycznie sama bijatyka i pościg, ale dowiadujemy się, że Batman ma przygotowaną w pełni wyposażoną Jaskinię nawet w Barcelonie, heh.

Z innych komiksów z realnymi miastami, które na szybko przychodzą mi do głowy to: "Hong Kong", "Scottish Connection", "Monsters" (epizod w Londynie).

Funky

Wiadomo ile mieszkańców liczy Gotham w komiksach? Czy liczba prawie 279 tys ludzi jest kanoniczna?. W takim razie w mieście jest troszkę więcej ludków niż w Gdyni a mniej niż Gdańsku ;)