Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Fan Art

Zaczęty przez Silent Dark, 02 Luty 2008, 18:51:32

RafBat

 Altair, co można powiedzieć o tej okładce to to, że jest po prostu ŚWIETNA (kolorystyka świetnie oddaje klimat gry). Po efektach twojej pracy można stwierdzić, że jesteś już profesjonalistą (lub jesteś na prostej drodze żeby nim zostać) jeśli chodzi o grafikę komputerową. Powiedz w jakim programie zrobiłeś tą okładkę? Domyślam się, że to któraś z nowszych odsłon Photoshopa... chociaż być może się mylę. Sam wczoraj kupiłem kurs do Photoshopa, żeby sobie co nieco przypomnieć "co i jak" się w nim robiło (mam na płycie ten program ale od dłuższego czasu-jakieś trzy lata-z niego nie korzystałem, więc czuje się jakbym zaczynał od nowa z tym programem... normalnie jak alzheimeryk, który nie pamięta jak się nazywał).

BatQueen

 :o :o :o :o :o :o :o :o
No boska po prostu!
Nie jesteś przypadkiem profesjonalistą?
Bo jeśli nie to rób coś w tym kierunku, odniesiesz sukces!

Mel

RafBat, teraz to Photoshop CS5 króluje. Nowe funkcje są niesamowite! Szczególnie, kiedy też się nastawiasz na stronę artystyczną, a nie graficzną (praca pędzli nigdy nie była tak przyjemna, jak teraz). Jeszcze świetnym do tego programem jest Painter XI.

RafBat

 ...o czymś takim to ja mogę chyba tylko pomarzyć (przynajmniej na razie...). Ściągnąłem photoshopa (ale o tym cicho sza ...) w 2006, więc jest dosyć stary. Obecnie oprócz niego mam na dysku takie "badziewia" jak Gimp i Pixia... no i rzecz jasna pakiet Corela (też nie najnowszy).

Mel

A fe! Gimp. Pixia ujdzie, bo linearty wyglądają w tym programie schludnie, ale za to pole do popisu nie zachwyca.
Pomarzyć? Masz internet, torrenty, to realizuj marzenia ;D Anyway, masz tablet?

RafBat

 No niestety, jestem w tzw. blokowej sieci no i mam "życzliwego" administratora, który zablokował, z rok temu, w sumie wszystkie programy P2P, więc nici ze ściągania czegokolwiek z sieci...
Ale dzięki Mel za same namiary na te programy (niektórych nazw nawet nie znałem wcześniej...), popytam ludzi z okolicy którzy nie mają takich problemów z netem jak ja to może ktoś mi ściągnie niektóre programy wymienione przez Ciebie. Szczególnie zainteresowany jestem tym Painterem XI, słyszałem już kiedyś o nim i to raczej same pozytywne rzeczy...
Nie, nie mam tabletu, bez przesady, jestem raczej nadal amatorem jeśli chodzi o rysunek... mam tylko mysz laserową, która ostatnio "żyje własnym życiem" i nie zawsze mnie "słucha"... czas się więc jej pozbyć... sama wydała na siebie wyrok. >:(

Mel

#441
Też nie jestem profesjonalistką (w życiu nie miałam styczności ze szkołą plastyczną, czy kółkiem), ale na szczęście tablety wacom bywają tanie i taki sprzęt umila te hobby, a zwłaszcza pod względem coloringu. Sama raczej rezygnuję z tego, bo zawsze mnie pociągały monochromatyczne arty, ale mimo tego zabawy tymi narzędziami, to dosyć przyjemne doświadczenie. Btw, używam zwykłego Wacom Bamboo pen & touch (ale właściwie nie jest potrzebna ta funkcja dotykowa) i spisuje się bardzo dobrze jeżeli właściciel nie jest wymagający zbytnio:



Cowboy

Ile kosztuje taki tablet?
"The Bat-Man swiftly picks up the paper that the...
murderer stole from Steven Crane's safe..."

Mel

Zależy, czy z tą funkcją dotykową, czy bez, ale ja frajer byłam i poszłam na pełny zestaw, który mnie kosztował 320zł (tanio, jak na tablet i jak na tak świetnego Wacoma, ale jednak za wersję bez funkcji dotykowej możesz zapłacić od 50 do 100zł mniej). Kupowałam przez sklep Wacom, ale myślę, że Allegro oferuje wygodne ceny.

RafBat

 Ło  :o , to w sumie relatywnie nie drogo. Ja zakończyłem śledzenie cen tabletów wiele lat temu, więc nie jestem na bieżąco. Z tego co pamiętam to wtedy ich ceny wahały się nawet w granicach 2 tys. zł, więc całkiem poważna suma. W dodatku były robione specjalnie pod profesjonalistów.

Mel

No nie wiem, przed Wacomem miałam jeszcze 2 tablety. Pierwszy był świetny, taki dla każdego, a nie tylko dla pro, cena wygodna (około 400zł), ale piórko było na baterie, które przestali produkować kilka lat temu ;/ Zaś drugi tablet był tym z droższych, z firmy Pentagram i był to prawdziwy koszmar. W ogóle omijaj tę markę, bo nic tylko same kłopoty z tymi tabletami

Cowboy

To dość drogi sprzęt. Jednak wolę wydawać tak znaczne sumy na komiksy ;).
"The Bat-Man swiftly picks up the paper that the...
murderer stole from Steven Crane's safe..."

Altair

Hehehe, dzięki za komenty, serio to bardzo mi pomaga ;) Używam Gimpa 2.6. PS wydaje mi się po prostu zbyt skomplikowaną maszyną i dlatego boje się na razie do niego podchodzić. :) Mel masz rację, już dawno myślałem żeby użyć jakiejś mgiełki bo mi te nogi też niezbyt się podobały. Szczególnie nogi Triss, bo Jaskier by sam jeszcze uszedł. Jeśli chodzi o klimat to pobawię się jeszcze filtrami kolorystycznymi, może to uczyni go trochę bardziej klimatycznym.
Posted on: 14 Lipiec  2010, 16:17:13

 Update: Jeszcze bez filtrów kolorystycznych, ale z mgiełką...

O niebo lepiej jednak bez tych nóg.

Anarky

RafBat musz? cie pochwali? za fan art ''Joker zawsze bije wszystko'', ma to te? karciano-hazardowy symboliczny wymiar. Chocia? powszechnie równie? wiadomi, ''kto gra w piki ten ma wyniki''

Cytat: Mel w 14 Lipiec  2010, 13:55:12
Te? nie jestem profesjonalistk?

Nie no wcale, có? za skromno?? :) ale sprz?t jak na amatora niez?y
Ja wam pokażę!

Mel

Właśnie amatorski ten sprzęt ;D