Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

TAS/TNBA

Zaczęty przez Hunter, 02 Luty 2008, 11:53:54

Maxie Zeus

No to mi też 11040057 ;)

EJay

Powysyłam wam na PW bo nie lubię się bawić w nr. gg :P

Hunter

Ja właśnie zasysam odcinki które znalazłem na necie. 85 odcinków lektor PL tylko że jakość TVRIP więc nie jest cudownie no i z logiem Polsatu. Obcięte też są napisy końcowe i theme początkowe.
Ale jak ktoś jest zainteresowany tymi odcinkami to wyśle linki na PW albo GG
Mam też DVDRIP!! Ale bez lektora i napisów. Linki też mogę podesłać.

Juby

Ja tam chyba ściągnę wszystkie odcinki DVDRip po angielsku, i poszukam napisów, albo TVRipy z lektorem PL w RMVB (ewentualnie wersję dubbingowaną), od 15 do 85 (bo pierwsze 14 mam oryginalne na 2DVD).

PS: Hunter??? Witam po roku z powrotem na forum. ;D

PS2: http://darkwarez.pl/forum/viewtopic.php?t=1260448&highlight=batman <= to link do wszystkich odcinków TASu i TNBA w wersji DVDRip Avi Eng, ale nie wiem czy znajdą się napisy. :P


Hunter

Witam, też z tego linku ściągam TVRIP z lektorem PL z polsatu w RMVB.
Ale w tamtym wątku nie ma DVDRIP po angielsku są dvdrip z dubbingiem ale nie ma wszystkich odcinków.
PS. O napisy trudno.

MR.JACK

To mój pierwszy post tutaj, proszę o wyrozumiałość. ;)

Więc tak Batman TAS to mój ulubiony film animowany ever. Nie mam już tutaj na myśli TNBA. Tą animacje oglądałem jeszcze podczas pierwszych emisji na TVP2. Dawno temu, następnie telewizja ze słoneczkiem i obecnie ZIG-ZAP. Co do ostatniego ograniczyłem się do kilku seansów...

Posiadam pełny (oficjalny) sezon pierwszy. W ogóle fanem Gacka jestem od zawsze. Miałem tutaj przez jakiś czas konto lecz nie używałem (z braku czasu...). Oglądałem w sumie wszystko co z nim związane, także (w latach dzieciństwa) pierwsze wydania komiksów (Polskie) NIE są mi obce. Perła mojej kolekcji, jest jeszcze z 1990r. poświęcony pierwszemu filmowi o Batmanie, Tima Burtona z 1989.

Pan B.

Batman TAS to po prostu klasyka. Nie było, nie ma i nie będzie lepszego serialu animowanego.

Co do TNBA to uważam, że jest to całkiem niezły serial, ale oczywiście doo TAS'u mu daleko.

Mimo to uważam, że są to dwa najlepsze seriale animowane z Batmanem i podejrzewam, że jeszcze długo tak zostanie.

MR.JACK

Cytat: Pan B. w 26 Sierpień  2009, 00:13:47
Mimo to uważam, że są to dwa najlepsze seriale animowane z Batmanem i podejrzewam, że jeszcze długo tak zostanie.
Obok legendarnego TASu postawił bym jednak na Beyond. Jest lepszy. Dlaczego? Moim zdaniem na TNBA nie było zbytnio pomysłu, ot taka kontynuacja niektórych wątków z TAS. Mam tu na myśli Clayface i jego pomocnicę... Naciągane? Tak jednak wyszedł całkiem niezły i klimatyczny odcinek. Nightwing też staję się atrakcją tej serii. Natomiast taki Croc beznadziejny retusz, brak dawnego designu postaci wyszedł chyba najgorzej ze wszystkich postaci. Na - zaliczam jeszcze, łączenie serii z eSką i nawiązania w serialu do Metropolis i temu podobnych.
Beyond to świeży (wówczas) pomysł, widać że twórcą zależało.

TNBA poznaje dopiero teraz, Beyond? działa sentyment. Stąd po części taka a nie inna opinia. ;)  

Pan B.

Mi osobiście Beyond się nie podobał. Kwestia gustu.

Anonimowy

Dla mnie Batman TAS to już klasyka, i nie wyprodukują lepszego seriali niż ten. Świetny mroczny i gangsterski klimat. Do tego niezapomniana ścieżka dźwiękowa i świetnie przedstawione postacie. Batman, Robin, Alfred i inne ważniejsze postaci zostały perfekcyjnie ukazane. Zwłaszcza Robin, który na szczęście dostał w miarę nowoczesny kostium a nie te galoty, które w tamtych czasach były głównym kostiumem cudownego chłopca. W serialu świetnie zostały również pokazane postaci GCPD, czyli Gordon, Bullock, Montoya. Nie sposób nie wspomnieć o TAS'owskim Mr.Freeze który jest ciekawszy niż komiksowy oryginał. Ogólnie TAS jest świetnym serialem, na którym się wychowałem, i dzięki któremu wszedłem w świat człowieka nietoperza.

XIII

TNBA ma jeden wielki minus Batman jest w nim  postacią drugoplanową . Odcinki w których nietoperz jest centralną postacią można policzyć na palcach jednej ręki.

heros65

Czy ktoś wie skąd można ściągnąć TAS lub TNBA?

Olek.b.10

Ma?a niespodzianka: nie lubi? TAS-a. W?a?ciwie wol? ju? TNBA. I jestem wielkim fanem The BAtmana, i zal mi, ?e ludzie go nie lubi? "bo to nie TAS". Prosz? przyj?? to spokojnie. Na pocz?tek powiem, ?e nie ogl?da?em tej kreskówki jako dziecko, wi?c sentymentu nie mam. Obejrza?em jednak wiele odcinków. Spodziewa?em si? w odcinkach genialnych kwestii, z?o?onych osobowo?ci i sprytnych fabu?. Zawiod?em si?. Postanowi?em ?e obejrz? tylko odcinki z super-?otrami, jedyne jakie znam bez nich to: It's Never Too Late, P.O.V., i The Forgotten. Generalna opinia:
Joker- srodze zawiod?em si?. Joker z TB to mój ulubieniec, lepszy by? tylko filmowy. Joker cz?sto by? niezabawny (Be A Clown! ) i co gorsza niestraszny. Wielokrotnie Joker by? ?a?osny, gdy oczekiwa?em psychopaty czy geniusza zbrodni. Wielokrotnie niemal si? zabi? (?wi?ta, LL, Roze?miana ryba, team-up Harley i Ivy).Make 'Em Laugh to totalne poni?enie. Nawet technicznie zawodzi?. Mia? s?abe walki a jego genialny arsena? broni ma?o si? pojawia?. Elektryczny brz?czyk by? u?yty tylko by uruchomi? samochód w Joker Wild, a flagi BANG u?y? przypadkiem. w TNBA by?o troch? lepiej, ale by? zbyt normalny. W Joker Millions obchodzi?a go tylko kasa a w Mad love i Creeper wydawa? si? zm?czony po godzinach ci?g?ym u?miechem. The Batmanowy Joker by? bardziej szalony, sprytny, straszny (czasem) i definitywnie zabawniejszy. Najlepsze momenty TAS-owego: Liga sprawiedliwych, Superman, Film, przys?uga Jokera, S?d nad Batmanem, próba wysadzenia bomby w Harlequinade pomimo ?e te? by umar?, i kolesie na pocz?tku Make 'Em Laugh. Tag?e Old Wouds, ale nie z jego zas?ugi.
Harley- Fajna, i zabawna ale jej relacje z Jokerem mnie gryz?. Raz ?e wydaje si? strasznie ?atwo denerwowa? Jokera, co nie pasuje do niego. Dwa ?e czasem wydaje si? lepsza od Jokera. W Joker Millions nawet go pobi?a. Porównajcie z fantastyczn? ligow? wersj?.
Mad Hatter.- Przyznaj?, mój ulubieniec. Realistycznie sympatyczny, prosto ob??kany, skomplikowany (motywacja w jego powrocie to najwi?kszy dowód) i jednocze?nie sprytny i niebezpieczny. Najlepsze jak móg? zabi? Batmana nawet o tym nie wiedz?c z powodu lekkomy?lnego rozkazu dwóm oprychom w debiucie! Zmarnowany w TNBA
Scarecrow- ?a?osny, najlepsze okre?lenie. Ci?gle obrywa? w?asnym gazem, nie jest zbyt pomys?owy (poza planem w Strachu przed zwyci?stwem) i nie wiele mo?e poza rzucaniem tym gazem. Iluzje  nawet nie s? pomys?owe. Znaczy czy sytuacje w  Dreams In Darkness mia?y jaki? sens? Porówna? z Strange Minds w Dzieci?cym The Batmanie. Z koleji TNBA usosabia wszystko co genialne w tej postaci, mój faworyt.
Penguin- czy ja musz? wyja?nia? czemu to frajer? W TNBA nic nie robi? i by? znacznie fajniejszy.
Cawoman- Zbyt dobra. Strasznie nudna. Doprowadzi?a do ?wietnego Tyger, Tyger i mia?a dobr? kwesti? w powrocie Batgirl: BATGIRL: If you let him fall you're no better than he is.
CATWOMAN: Oh, grow up. W TNBA ponownie uosabia wszystko co ?wietne.
Killer Croc: Jego debiut raczej nudny, ale mia? naprawd? fany powrót w ShideShow. I co ciekawe tylko w rolach pobocznych jest naprawd? g?upi. ?wietny design. S?abawy TNBA. Fajne, ?e by? naprawd? blisko zabicia Batmana i to g?azem.
Man-BAt- nie obchodzi mnie.Nudny jaki?.
Bane- Dobra, przyznaj? w obu wersjach by? ?wietny.
Riddler- Lubi? posta?, ale czu?em, ?e poza zagadkami w jego odcinkach brakuje czego? ciekawego. Lekko traktowany jak frajer, poza faktem, ?e uciek? w debiucie. S?aby origin. Reforma Riddlera jednak fajna.
Two-Face- Debiut fajny, ale tylko cz??? 1. Zwyczajnie nie wiem jak z pomoc? 2 ludzi by? w stanie m?czy? Thorne'a tylko dlatego, ?e by? szalony i z?y. Jego podwójno?? czyni go troch? ?a?osnym np nie domy?li? si? ?e batman mu podmieni? monet? w Drugiej Szansie? Ma fajne relacje z Ivy i par? dobrych scen w TNA
Poison Ivy- Nie ciekawa posta?. Fajne relacje z innymi i ?wietny Dom i Ogród.
Clayface- Dobra, przyznaj? ?e fajny, ale mo?e mi kto? wyja?ni? czemu Batman wy??czy? maszyn? w Mudslide?
Mr Freeze- Uwa?am Serce z Lodu za w sumie dobrze wykonany odcinek. NIE GENIALNY. Z punktu widzenie kogo? kto d?ugo zna Freeze'a nic tam odkrywczego, a zako?czenie jest g?upie(zupa). Powrót fajny ale film mia? nudny. Ulubiony odcinek by? w TNBA.
Ra's Al Ghul- Debiut mia? fajny, ale powrót by? nudny. Talia irytuj?ce. Nigdy nie wyja?nili jak prze?y? debiut.
Scarface- Tu si? zdenerwujecie, ale The Batman ukrad? mu wszystkie pomys?y i wykona? je lepiej.
Firefly- zepsuli motywacj?, Ognie by?y irytuj?ce animowane. Bro? pal?ca lód by?a g?upia,  
Clock King- powinien by? fajny ale jego obsesja czyni go s?abym. Np Czemu u?y? urz?dzenia wysysaj?cego tlen, skoro to mog?o zwyczajnie wybuchn??? Czemu u?ywa? walki wr?cz i rzuca? zegarkami, skoro móg? go zabi? pistoletem? Jego origin brzmia? fajnie z boku, ale gdy go zobaczy?em, by? ?a?osny i zbyt komediowy. W powrocie nie u?ywa? wo gule swoich umiej?tno?ci, to móg? by? równie dobrze kto? inny.
Baby Doll- Irytuj?ca, ale cho?by ze wzgl?du na zako?czenie ?wietna posta?.
Lock-Up- Pocz?tek i koniec ?wietny ale w reszta s?aba.
Na koniec dodam: Czy Batman nie jest troch? s?aby? W odcinku z Riddlerem on i Robin walczyli z dwoma ?otrami i potrzebowali paru minut by ich ubi?. W Trial Harley i Ivy same go z?apa?y z jedynie kusz?. Podobnie w odcinku ?wi?tecznym. Najgorzej jest z Two-Face'm. W debiucie Batman z?apa? by ?atwo Harveya, tylko ?e ten go kopn??. Batman upad? i straci? na d?ugo przytomno??. Pó?niej mu to dokucza?o. W Drugiej Szansie gdy walczy? z Harveyem, nie zd??y? pokona?, nim jego ludzie ich otoczyli. Bacio wyra?nie tego nie przewidzia? i nie móg? nic z tym zrobi?. Podsumowuj?c to nie jest z?e show ale definitywnie przereklamowane.  

Leon Kennedy

#208
CytatI jestem wielkim fanem The BAtmana, i zal mi, ?e ludzie go nie lubi? "bo to nie TAS".

To nie tak... The Batman po prostu jest gorszy od TAS i wcale go nie lubi?, bo to nie TAS. Zreszt? The Batman potrzebowa? du?o czasu, aby w miar? dobrze si? rozkr?ci?, a Tas nie ;)

CytatJoker- srodze zawiod?em si?

Daj spokó, co prawda nie by? taki jakim bym go chcia? widzie?, ale takie odcinki jak Be A Clown! i Roze?miana ryba by?y genialne. Znalaz?bym jeszcze ze dwa dobre odcinki, ale nie chce mi si? :P. A je?li idzie o jego wyst?py z TNBA to Mad Love i Miliony Jokera by?y zajebiste.

CytatMia? s?abe walki a jego genialny arsena? broni ma?o si? pojawia?.

Z drugim si? zgadzam w pe?ni, ale odno?nie tego pierwszego, to Joker nigdy nie by? dobry w bezpo?redniej konfrontacji. A Joker z The Batman by? lepszy je?li idzie o odzywki, ale krety?ski wygl?d wszystko zniszczy?.

CytatHarley- Fajna, i zabawna ale jej relacje z Jokerem mnie gryz?. Raz ?e wydaje si? strasznie ?atwo denerwowa? Jokera, co nie pasuje do niego.

Chyba zapomnia?e?, ze to w TAS zosta?a ona ukazana po raz pierwszy...

CytatScarecrow- ?a?osny, najlepsze okre?lenie.

?a?osny by? jego wygl?d i tyle, a najlepszy odcinek w TAS to debiut.

CytatZnaczy czy sytuacje w  Dreams In Darkness mia?y jaki? sens?

Hmm momentami tak.

CytatCawoman- Zbyt dobra. Strasznie nudna.

Ka?de jej pojawienie si? w TAS by?o dobre, a w TNBA zniszczyli jej wygl?da przez daremn? bia?? cer?...

CytatPenguin- czy ja musz? wyja?nia? czemu to frajer?

A tak. A w TNBA nie podoba?o mi si?, ?e mia? pi?? palców... Shit.

CytatKiller Croc: Jego debiut raczej nudny

Swietny tak jak ten odcinek co si? rozgrywa? w lesie :)

CytatMan-BAt- nie obchodzi mnie.Nudny jaki?.

Dwa wyst?py i oba ?wietne :).

CytatRiddler- Lubi? posta?, ale czu?em, ?e poza zagadkami w jego odcinkach brakuje czego? ciekawego. Lekko traktowany jak frajer, poza faktem, ?e uciek? w debiucie. S?aby origin. Reforma Riddlera jednak fajna.

Ogólnie ?rednio ciekawy by?, tyle i faktycznie chyba jego najlepszy wyst?p to w tej niby reformie ;)

CytatZwyczajnie nie wiem jak z pomoc? 2 ludzi by? w stanie m?czy? Thorne'a tylko dlatego, ?e by? szalony i z?y

I bardzo przebieg?y ;)

CytatJego podwójno?? czyni go troch? ?a?osnym np nie domy?li? si? ?e batman mu podmieni? monet? w Drugiej Szansie?

W?a?nie ta podwójna natura czyni go ?wietn? postaci?... I wiesz co... No, nie kapn?? si?, przynajmniej z pocz?tku ;) I jeszcze jedno i to bardzo wa?ne... Nikt z nas nie twierdzi, ?e wszystko w tym serialu jest idealne.

CytatPoison Ivy- Nie ciekawa posta?. Fajne relacje z innymi i ?wietny Dom i Ogród.

Plus debiut i odcinek z Harley.

CytatClayface- Dobra, przyznaj? ?e fajny, ale mo?e mi kto? wyja?ni? czemu Batman wy??czy? maszyn? w Mudslide?

Nie wiem. Wida? mia? swoje powody :P

CytatRa's Al Ghul- Debiut mia? fajny, ale powrót by? nudny. Talia irytuj?ce. Nigdy nie wyja?nili jak prze?y? debiut.

Nie widz? powodu czemu mielibyto z robi?.

CytatMr Freeze- Uwa?am Serce z Lodu za w sumie dobrze wykonany odcinek. NIE GENIALNY. Z punktu widzenie kogo? kto d?ugo zna Freeze'a nic tam odkrywczego, a zako?czenie jest g?upie(zupa). Powrót fajny ale film mia? nudny. Ulubiony odcinek by? w TNBA.

A co tam mieli niby odkrywczego pokaza?, skoro mia? to by? tylko dobry i ciekawy origin i takowy by?. A zupka... No có? pysznie :P. A film mia? o niebo lepszy ni? BiR.

CytatScarface- Tu si? zdenerwujecie, ale The Batman ukrad? mu wszystkie pomys?y i wykona? je lepiej.

Debiut mia? ?wietny i z klimatem i sto razy lepszy ni? w The Batman :P

CytatFirefly- zepsuli motywacj?, Ognie by?y irytuj?ce animowane. Bro? pal?ca lód by?a g?upia,

Ma?o go by?o...

CytatClock King- powinien by? fajny ale jego obsesja czyni go s?abym.

Gdyby nie jego opsesja, to kim by by?, bo na bank nie Clock Kingiem :P

CytatNp Czemu u?y? urz?dzenia wysysaj?cego tlen, skoro to mog?o zwyczajnie wybuchn??? Czemu u?ywa? walki wr?cz i rzuca? zegarkami, skoro móg? go zabi? pistoletem?

Bo tak, tak i jeszcze raz tak, a i d?c dalej tym tokiem rozumowania, to zawsze mo?esz mie? pretensje czemu zrobi? tak, a nie inaczej, czemu u?y? tego, a nie tamtego i czemu jego papier toaletowy jest w ciapki bordo, a nie w serduszka.

CytatBaby Doll- Irytuj?ca, ale cho?by ze wzgl?du na zako?czenie ?wietna posta?.

Fajny i ciekawie ukazany debiut i w TNBA odcinek z Crociem.

PS: Co do zarzutów, ?e Gacek jest s?aby i ?e tam nie przewidzia? czego?... No có? on nadal pozostaje tylko cz?owiekiem mój drogi ;).

Olek.b.10

Co do Jokera: Porównaj z  Rubberface of comedy, Strange Minds i Lauging Bat i powiedz co lepsze.

Co do Jokera z The Batman:To ?mieszne, ale lubi?em design bo by? ?mieszny. Jako? fakt, ?e zawsze wygl?da inaczej to dla mnie zaleta. Dziwne, wiem

Co do Harley: Mówi?em, ?e to nie w charakterze JOKERA jest denerwowa? si?. To przecie? Klaun

Co do Catwoman:
Ale by?? przebieg?? podst?pn? kobiet? i to chcia?em widzie?.

Co do Man-bata:Chyba go po prostu nie lubi?. Zreszt? za ma?o go znam by by? tragiczny, a walki widzia?em lepsze. Zgaduj?, ?e chodzi o element detektywistyczny, ale dla mnie to by?o zawsze oczywiste co si? dzieje. Zdarza si? gdy ogl?dasz stare kreskówki.

Co do Riddlera:
Ale sam? posta? lubi?. The batmanowa wersja jest genialna.

Co do Two-face:Co zrobi? co by?o przebieg?e? Znaczy na tyle by by? strasznym problemem? A co do probelmów:Tak jak z Scarface'm. Ale ja nie traktuj? Scarface'a jako powa?nego ?otra, tylko jako szale?ca.Gdy go ogl?dam nie my?l? "Batman ma przechlapmane " tylko "Jaki niezwyk?y przypadek". Gdy widz? Two-face'a wol? widzie? bandziora. I da si? pokaza? jego szale?stwo bez o?mieszania go. Np w jednym komiksie robi? s?d i by? naraz oskar?ycielem i obro?c?.

Co do Calyface'a:Clayface ZGIN??, wi?c wida? to musia?y by? mocne powody...

Co do ?mierci Ra's Al Ghula:1 wyra?nie zaznaczali, ?e to powinno go zabi? 2 W przeciwie?stwie do ?mierci Jokera w powrocie ludzie byli zdziwieni i zastanawiali si? czemu ?yje.


Co do debiutu Freeze:
Wielu uwa?a to za najlepszy odcinek.

Co do debiutu Scarface'a:Mo?e, tam te? by?y dobre sceny. NP wej?cie Scarface'a, Wesker walcz?cy z Batmanem.

Co do zdolno?ci Clock Kinga: Mówi?, ?e wbrew temu co sugeruj? jego zdolno?ci nie czyni?y go mistrzem strategii, a przynajmniej g?upio ich u?ywa?.

Co do zdolno?ci Batka:TA, ale czasem facet naprawd? ?atwo wpada. Je?li Harley i Ivy mog? z?apa? same bez wi?kszego planu.


Na koniec argumentacja. JA nie musz? argumentowa? ?e odcinek by? z?y. Po prostu sceny mnie nie rusza?y i nic nie by?o sprytnego (kwestia, wydarzenie). Ty musisz argumentowa?, by mnie przekona?. Tak, wiem nie fair.