Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Zack Snyder's Justice League

Zaczęty przez Juby, 18 Kwiecień 2020, 17:17:21

Leon Kennedy

Z tego co pamiętam Joker ma się pojawić tylko w koszmarze. Więc nie widzę tu wielkiego problemu będzie tam sobie z Gackiem działał, jakaś gadka i tyle.

newtime

#106
Zgadzam się można narzekać na wersję  Whedona ale przynajmniej sprawdzała się jako typowy, nieobowiązujący film Super Hero, okropny co prawda ale wciąż dający jakaś frajdę z oglądania bez tego mrocznego patosu. Nie mam nic do poważniejszych filmów super bohaterskich, uważam nawet ze ich obecnie trochę brakuje ale pod warunkiem ze są to naprawdę dobrze napisane filmy, sensowna fabułą i motywacjami bohaterów, bo jeśli tego nie ma jak w przypadku BVS, to zostaje nam  tylko 4 godz meczący, mroczny film za który po prostu cięzko się ogląda. Ale kto wie moze tym tym razem sie miło zaskoczę

Cytat: Leon Kennedy w 16 Luty  2021, 12:14:13Z tego co pamiętam Joker ma się pojawić tylko w koszmarze. Więc nie widzę tu wielkiego problemu będzie tam sobie z Gackiem działał, jakaś gadka i tyle.

No właśnie o to chodzi. Cały BVS skladał się z scen gdzie pojawia się jakaś postać i gada sobie i nic z tego nie wynika. W tym filmie póki co maja sie wszyscy pojawic, Darskeid, deadstroke, lex Luthor , Joker, J'onna  i nie wiadomo kto jeszcze. Zamiast tych postaci lepiej poświęcić czas na opowiedzenie w koncu jakieś historii i zarysowanie relacji w Lidze a nie puszczanie oczka dla widzów

Leon Kennedy

Jak pisałem wyzej, to będzie tylko koszmar w którym Batman i Joker maja razem współpracować i akurat tego uzasadniać mi nie muszą, bo widać co to za świat... Co do wersji zboczucha Whedona, to mam ją gdzieś i nigdy jej nie zakupie na płytce chodźby dla tego, że mało w czym się jednak sprawdzała, chodź obejrzeć spokojnie się da.

newtime

Fajnie jakby Zack wyjaśnił skąd Batman ma prorocze koszmary, skoro widzi w nich parademony itp. Ale niestety takie drobne reczy jak fabula nigdy go nie obchodziła.  Nie chwalę wersji Whedona po prostu uważam ją i tak za lepszą niz do co do tej pory wydał Snyder w tym uniwersum     

Leon Kennedy

Wizję sprowadził na niego Flash, stąd ten koszmar. Było w BvS. Nie jest powiedziane tylko jak to dokladnie zrobił...

newtime

W którym momencie było powiedziane ze Flash sprowadził na niego wizje? W filmie widzimy ze Bruce zasypia przed monitorem , budzi się w proroczym koszmarze, następnie pojawia mu się Flash( swoja dorgą ktos kto nie zna komiksów wgl nie bedzie wiedział co to za typ) a następnie znowu się budzi i nie porusza tego tematu ani z Alfredem, Dianą itp. Domysły fanów, to co innego jak tez mogę sobie dopowiedzieć ze batman zażywa gaz Stracha na Wróbla dlatego ma jakieś dziwnne wizje...
W filmie nie padło zadne wyjaśnienie co to właściwe było . W komisach Flash pojawił się przed batmanem na ulicy zapowiadając co nadejdzie a nie w żadnym śnie i co najważniejsze Bruce oraz my znaliśmy juz Flasha i wiedzieliśmy o co chodzi, tutaj to nie ma żadnego sensu 

Leon Kennedy

Wiadomo, że trzeba tutaj samemu trochę pokombinować, ale dla mnie oczywistym jest, że Flash jakoś przenosząc się w  czasie sprowadził ten koszmar na Bruce'a, ukazując mu w gruncie rzeczy jedna z możliwych przyszłości, jak do tego ogólnie doszło, pojęcia nie mam 😎 Że o tym nie wspomniał, głupota, wiadomka.

Q

A czemu miałby wspomina? W BvS nie ma na to czasu, a stanowi to punkt wyjścia do JL, kiedy potrzebuje bohaterów do obrony świata bo wie jaka przyszłość go czeka.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

#113
W 183-minutowym BvS nie ma na to czasu? Pewnie dlatego, że poświęcamy go na tak interesujące wątki, jak Jimmy Olsen-agent CIA odstrzelony po 3 minutach swojego występu. :P Albo scenom tak potrzebnym jak: Alferd rąbie drzewo; Bruce robi trening; Bruce patrzy na swój kostium, potem na strój Robina, a potem bierze prysznic - to ważne(!), oby nie pojechał do Lexa z zapaszkiem spod paszki! ;D Tak, zdecydowanie nie było czasu na wyjaśnienie rzeczy WAŻNYCH, które nadałyby scenom koszmaru jakiegoś sensu, lepiej było wypełnić trzygodzinny metraż takim materiałem . . .

Cytat: Leon Kennedy w 16 Luty  2021, 13:25:46Wizję sprowadził na niego Flash, stąd ten koszmar. Było w BvS.



Nie było. Bruce ma koszmary w BvS na długo przed czymkolwiek z Flashem (scena z łapiącym go wielkim Nietoperzem) i dręczą go w tych filmach tylko po to, aby nadać mu miałkiej motywacji na zbieranie ekipy w kolejnym filmie (+ aby umieszczać w tych scenach tonę easter eggów dla fanów DC). To się nazywa fatalne scenopisarstwo.

Cytat: newtime w 16 Luty  2021, 12:42:16Nie chwalę wersji Whedona po prostu uważam ją i tak za lepszą niz do co do tej pory wydał Snyder w tym uniwersum   

No teraz to poleciałeś. Man of Steel to pod każdym względem półka (jak nie kilka) wyżej od kinowej JL. Ale MoS to w ogóle wyjątek i najlepsze co Zack nakręcił w swojej karierze. Podejrzewam, że obecność Nolana mogła mieć z tym coś wspólnego.

newtime

#114
Zapomniałem o Man of Steel, faktycznie film lepszy od JL ale wciąż  moim zdaniem  gorszy od takiej Wonder Woman czy Aqumana. 

Cytat: Q w 16 Luty  2021, 15:27:26A czemu miałby wspomina? W BvS nie ma na to czasu, a stanowi to punkt wyjścia do JL, kiedy potrzebuje bohaterów do obrony świata bo wie jaka przyszłość go czeka.

Wystarczyła by scena jak Bruce ogląda nagrania z innymi bohaterami i widzi tam Flasha i mówi do Alfreda ze widział go nie dawno w swoim śnie i zobaczył cos strasznego związanego z Supermanem i nie mam pojęcia co to wszystko może znaczyć czy cos w tym stylu . Poza tym jak to się nadaje idealnie na scenę po napisach a nie wrzucenie tego w środku  filmu i zignorowanie jej do końca fabuły

PROSZĘ, ŻEBYŚ EDYTOWAŁ SWOJE POSTY, JEŚLI NIKT NA NIE NIE ODPOWIEDZIAŁ W CIĄGU DNIA, ZAMIAST POSTOWAĆ DRUGI RAZ.

Johnny Napalm

Chaotyczny ten trailer, ale w sumie, jeśli faktycznie mnie ktoś z pracy zaprosi na seans, to z pewnością nie odmówię.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Leon Kennedy

CytatW 183-minutowym BvS nie ma na to czasu? Pewnie dlatego, że poświęcamy go na tak interesujące wątki, jak Jimmy Olsen-agent CIA odstrzelony po 3 minutach swojego występu. :P Albo scenom tak potrzebnym jak: Alferd rąbie drzewo; Bruce robi trening; Bruce patrzy na swój kostium, potem na strój Robina, a potem bierze prysznic - to ważne(!), oby nie pojechał do Lexa z zapaszkiem spod paszki! ;D

No, akurat czasu to miał sporo i po pojawieniu się Flasha powinien chociaż Alfredowi powiedzieć , bo w sumie komu innemu... Co do scen z treningiem Bruce'a, to uwielbiam ten moment 🖤, jak i smutek gdy patrzy na strój Robina.

CytatNie było. Bruce ma koszmary w BvS na długo przed czymkolwiek z Flashem (scena z łapiącym go wielkim Nietoperzem) i dręczą go w tych filmach tylko po to, aby nadać mu miałkiej motywacji na zbieranie ekipy w kolejnym filmie (+ aby umieszczać w tych scenach tonę easter eggów dla fanów DC). To się nazywa fatalne scenopisarstwo.

No, ma te koszmary spowodowane śmiercią rodziców, ale ten konkretny, to trochę inna para kaloszy. Według mnie Snyder taki miał plan, że to sprawka Flasha, który być może pierwszy raz się przenosił w czasie i jakoś połączył się z Brucuem, ale jak tu u niego bywa, wiele zostawił w sferze domysłów. I tak też moje wywody trza traktować.

Juby

Obszerny artykuł o filmowej Justice League, zarówno o wersji z 2017 roku, jak i tej nowej.

https://www.vanityfair.com/hollywood/2021/02/the-true-story-of-justice-league-snyder-cut

Skrót z BatCave

Wygląda na to, że wbrew temu co niedawno twierdził Zack, poza sceną "Knightmare" z Batmanem, Cyborgiem i Jokerem, w 2020 nagrano również nowe zakończenie z jakimś zaskakującym cameo. Po nim będzie dedykacja dla zmarłej córki Snydera oraz jej ulubiona piosenka na napisach końcowych, czyli "Hallelujah", tyle że w wykonaniu Allison Crowe. Koszt ukończenia nowej wersji sięgnęły niemal $70 milionów!

Juby

Oficjalny czas trwania wersji Snydera - 241 minut i 28 sekund

Leon Kennedy

Jest i nawet ciut ponad 4 godziny, będzie oglądane!