Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Fan Art

Zaczęty przez Silent Dark, 02 Luty 2008, 18:51:32

Johnny Napalm

O kuźwa, Ty to masz wyobraźnie, Kujaw. Twój pomysł jest bez wątpienia warty uwagi, jak znajdę czas na taki rysunek to czemu nie? W sumie Zod i tak paradował w mundurze -chyba, że go z kimś mylę- więc u niego wystarczyłoby zmienić tylko pewne elementy stroju.

Dobra, o swoim Jokerze nie będę pisał, niech Was zszokuje jak się pojawi w fanarcie. ;)

CytatZacząłem rysować to niedawno, u nas w mieście były warsztaty komiksu z Szymonem Telukiem (może znacie) i on dał mi parę rad dzięki którym moje rysunki wyglądają dużo lepiej niż przedtem. Rysuję jeszcze jeden komiks, jak skończę choć trochę, dam linka.
Franek, a móglbyś podać parę przykładów z tych rad otrzymanych od Szymona Teluka, tak w żołnierskim skrócie?
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

franek

wszystko w jednym

Rysując komiks staraj się żeby oko się nie nudziło. Nie trzeba wcale rysować tak jak amerykańscy rysownicy. W każdym kadrze komiksu jest gra światło-cienia. Jeżeli rysujesz postać, cienie tworzymy pogrubiając kontury z jednej strony postaci, tak aby oświetlona strona miała cienkie linie, a ta w cieniu grubsze. Do wszystkiego staraj się dodawać cień, nie taki super dokładny, ale żeby był. Jeśli rysujesz np. dom, pomyśl z czego jest zrobiony i na ścianie narysuj kilka cegiełek na przykład. Na dachu zrób kreski żeby zaznaczyć że jest z drewna (jeśli chcesz żeby był). gdy namalujesz budynek, pomyśl z której strony pada światło. Jeżeli z lewej, to ścianę z prawej zamaluj na czarno, i dorysuj cień na ziemi. To tyczy się wszystkich elementów otoczenia. Jak malujesz komiks ołówkiem to nie cieniuj go. Gdy będziesz poprawiał rysunki cienkopisem, markerem czy czymś, cienie ołówkowe będą przeszkadzać, czarnym cienkopisem nie da się przecież cieniować tak jak ołówkiem. Poza tym jeżeli chcesz żeby twój komiks był ołówkowy, cieniowanie będzie wprowadzało chaos i komiks będzie źle wyglądał. 

żołnierski skrót, mam nadzieje że pomogłem ;)


Show Must Go On!!!

Johnny Napalm

Cytatżołnierski skrót, mam nadzieje że pomogłem ;)
No pewnie, każda rada jest przydatna przy robieniu komiksów. A Teluk nie dał jakiś praktycznych rad co do tworzenia scenariusza komiksu - co i w którym momencie najlepiej się sprawdzi?

Przy okazji, melduje wykonanie kolejnego rysunku, ale to jeszcze nie ten wspominany wcześniej. Coś mnie naszło, mam czasem pomysły, które muszę po prostu zrealizować wcześniej, bo inaczej cały czas będę o nich myślał.

Ćwiczę  ostatnio rysowanie na tablecie. :)
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Corso

Kadr podobny do tego z "Lśnienia" Kubricka. :)
"...and all those moments will be lost in time, like tears in rain..."


Johnny Napalm

He he... no bo właśnie się nim inspirowałem. :) Rysowałem go patrząc na zdjęcie promujące ten film w gazecie z programem tv.

Można w zastępstwie słowa Honey użyć Harley.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

franek

Cytat: Johnny Napalm w 12 Marzec  2012, 14:06:29
No pewnie, każda rada jest przydatna przy robieniu komiksów. A Teluk nie dał jakiś praktycznych rad co do tworzenia scenariusza komiksu - co i w którym momencie najlepiej się sprawdzi?

Nie nie dał.
Świetny rysunek, naprawdę przypomina "Lśnienie"


Show Must Go On!!!

Kujaw

Brawo, Johnny. Jeśli mogę coś dodać, to mógłbyś dać mu trochę bardziej opętanie spojrzenie. Aczkolwiek, skojarzenia z klasyką nasuwają się momentalnie, a to się chwali :D

"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

Johnny Napalm

CytatJeśli mogę coś dodać, to mógłbyś dać mu trochę bardziej opętanie spojrzenie.
Danke, dobrzy ludzie. Hm... bardziej opętane spojrzenie... tylko jak to zrobić. ;)
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Kujaw

#803
No có?. Przerysowa? op?tane spojrzenie Nicholsona jest zajebi?cie trudno, ale mozna to zrobi? po swojemu.
A jak? Kombinuj z u?o?eniem brwi, wielko?ci? ?renic, perspektyw?, zmarszczkami mimicznymi.
Zrobi?em Ci kilka szkiców. Nie s? jakie? mega poprawne anatomicznie, ani fotorealistyczne, ale pomog? zobrazowa?, co mam na my?li.


Pierwsze jest dosy? przejaskrawione, ale zauwa?, ?e szeroko otwarte oczy, nie zas?aniaj?ce t?czówki, oraz zw??one ?renice i uniesione brwi podkre?laj? niezbyt zdrowy charakter postaci.
W drugim jest ma?a zabawa z perspektyw?. Spojrzenie jest nieco z góry. Spojrzenie z wy?szo?ci? i mo?e nawet drwin?.
Trzecie ma by? spojrzeniem ukazuj?cym nienawi??, ch?? rzucenia si? komu? do gard?a.
Pamietaj, ?e spojrzenie wspó?gra z mimik? ust. Np. Pierwsze oczy bed? mia?y inn? si?? wyrazu z usmiechem, a inn? np. z wykrzywionymi ustami i obna?onymi z?bami.
Po prostu kombinuj. Odsy?am te? do prac Breyfogle'a, Bollanda, Parowskiego. ?wietnie operuj? mimika postaci i duzo u nich podpatrzy?em. Mam nadziej?, ?e Ci to pomo?e.

"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

Johnny Napalm

Super Kujaw! Wielkie dzięki za profesorską analizę szalonego spojrzenia Jokera/Nicholsona, poważnie, jestem naprawdę tobie bardzo wdzięczny. Będę miał w pamięci wskazówki podane przez ciebie przy następnym rysunku kolejnego szaleńca. ;D

CytatMogę Ci jeszcze Johnny dać zadanie: stworzenie wroga dla Zydowskiego eSa, np. Obersturmführera Zoda :D
Melduje wykonanie zadania:
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Kujaw

#805
Zadanie wykonane powyśej oczekiwań. Nie, serio, zajebiste!! ;D

Jak będzie "Kneel before Zod" po niemiecku?

"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

Johnny Napalm

#806
Dzięki za opinie, Kujaw. Trochę jestem niezadowolony z tego, że promienie z oczu SuperMANA zasłaniają jego charakterystyczny nos. No i wspominany wcześniej Joker się trochę opóźni w wykonaniu.

Post Merge: 15 Marzec  2012, 17:46:45

CytatJak będzie "Kneel before Zod" po niemiecku?
Kniet vor Zod. Tak przynajmniej mówi googlowski tłumacz. ;)
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Corso

Wszystko ok, lecz za cherlawe są te sylwetki. Spróbuj też nadać im większej dynamiki. Teraz wyglądają jakby byli spięci. ;) Jak znajdę wolny czas to zeskanuję mój bardzo stary i niedokończony komiks. Ma chyba z 15 lat (tytuł "Penanceman").
"...and all those moments will be lost in time, like tears in rain..."


Johnny Napalm

CytatJak będzie "Kneel before Zod" po niemiecku?
Kujaw, co tam kombinujesz? Planujesz dodać chmurkę z tym tekstem -pisanym gotykiem- do tego rysunku? Proszę bardzo...
CytatWszystko ok, lecz za cherlawe są te sylwetki.
Fakt, trochę zbyt wyżyłowani są... ale to herosi, więc im wolno. ;)
CytatSpróbuj też nadać im większej dynamiki.
Dzięki za radę Corso, postaram się porobić rysunki, gdzie będzie się więcej działo. Niestety, szykowany już rysunek z Jokerem będzie jeszcze statyczny.
CytatTeraz wyglądają jakby byli spięci. ;)
A myślisz, że strzelanie z oczu laserami to taka lajtowa sprawa? Trzeba się do czegoś takiego skupić, przygotować, stąd to spięcie...  :)

THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

franek

Zarąbiste te nowe wersje Zoda i Supera. Muszę pochwalić.


Show Must Go On!!!