Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Fan Art

Zaczęty przez Silent Dark, 02 Luty 2008, 18:51:32

Kujaw

Na jednym z wykładów omawialiśmy prawosławne ikony i pojawiła się tam jedna, przedstawiająca dżumę, jako spętana postać z rogami i grzywą. Postanowiłem zrobić z tego alegorię kary, potępienia, czegoś w tym stylu...

"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

LelekPL

Całkiem fajne Kujaw... trochę pozmieniać i mógłby nam wyjść nowy wróg dla Batmana

Kujaw

A gdyby tak Kal-El wylądował na Ziemii przed II Wojną Światową, i został wychowany przez żydów?


:D

"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

Johnny Napalm

Kolejny bardzo dobry obrazek nam serwujesz Kujaw. No... i o pejsach nawet pomyślałeś. Ciekawe. :)

W sumie... opisana przez ciebie Kujaw sytuacja się wydarzyła. Bo po pierwsze, Superman pojawił się na Ziemi -w 1938 roku- przed wybuchem wojny, a po drugie został stworzony -nazwijmy to wychowaniem- przez... cicho sza! Nic nie mówił!
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Messmero

Świetna praca Kujaw,rozwijaj talent,widzę że lubisz tango z ołówkiem ewentualnie z innymi przyborami do rysowania.
Pamiętacie może że był kiedyś jeden komiks w wydaniach Tm-Semic "Superman",poświęcony historii toczącej się w czasie drugiej wojny światowej,w roli głównej KalEl,akcja toczyła się w centrum Europy,dokładnie aż tak dobrze nie pamiętam tej historii,posiadałem go w swojej kolekcji tylko gdzieś mi się zapodział w końcowych latach 90-tych.

Johnny Napalm

Ano był i dotyczył właśnie Żydów z warszawskiego getta. Tytuł historii był zresztą jednoznaczny: ,,The Warsaw Ghetto." Superman jednak nie mógł nikomu udzielić pomocy, bo nie chciał rozwalić tzw teraźniejszości z której pochodził - jeszcze by nie poznał Lois i co to by wtedy było? Strach pomyśleć. Więc co tam kilka tysięcy nieuratowanych istnień? Sam raczej by sie urodził, bo co III Rzesza miałaby do wysłania go na Ziemie z Kryptona? W sumie nic, byłby może jedynie wychowywany nie przez Kentów a w szkółce Hitlejugend...
O właśnie, Kujaw zrób może jeszcze taką wersje Supermana, co?
Wracając jeszcze do samego komiksu - początkowo podobał mi się ten numer -świetne rysunki Jerryego Ordwaya-  ale teraz mnie mocno irytuje, głównie z powodu łączenia mimo wszystko błahej postaci Supermana ze zbyt poważnym tematem. O tym łączeniu bohaterów ze świata DC,ale też i Marvela, z tematami poważnymi z historii jeszcze napiszę w oddzielnym temacie, który dotyczy porównania tych wydawnictw.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Kujaw

Cytat: Johnny Napalm w 01 Marzec  2012, 14:50:24
O właśnie, Kujaw zrób może jeszcze taką wersje Supermana, co?

Taki SSupermann? Nie ma problemu :D

"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

Johnny Napalm

He he he... i jeszcze raz he. ;D No już nie mogę się doczekać twojego kolejnego dzieła Kujaw.
Swoją drogą, Superman doczekał się swojej totalitarnej wersji alternatywnej - mam na myśli tu komiks pt Superman: Red Son - dlaczego więc Batman nie miałby pójść w drugą mańkę i stać się czcicielem wiedeńskiego malarza z wąsem na przedzie? Komu to by przeszkadzało? To tylko komiks, jeśli więc ludzie od samego czytania nie myślą, że potrafią latać, strzelać laserami z oczu, itp, to chyba zaraz po przeczytaniu czegoś w tym stylu nie zaczeli by zamawiać nagminnie pięciu piw...
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Kujaw

#788
Johnny, okazało się, że eS naziol już powstał.  http://images.wikia.com/marvel_dc/images/8/82/JLAxis_01.jpg

Ale chrzanić to, zrobiłem jednak swojego :D


Czerwony pisak sie kończył, więc peleryna wygląda badziewnie.

"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

lady_ozzy

Patrz?c na Twój avatar i 'dzie?o' na raz... my?la?am, ?e umre ze ?miechu =D
Naprawd? ?wietne poczucie humoru =)
<br /><br />[glow=red,2,300]Dom to organizm... żywiący się szaleństwem...<br />To labirynt, który śni...<br /><br />...a ja się zgubiłam...[/glow]

Johnny Napalm

O żesz Ty! Zarąbisty SSuperman wyszedł spod twojej ręki Kujaw. Gratulacje! Hmm... tylko dlaczego nie jest zaczesany na lewą stronę i nie ma wąsa na przedzie? ...hehe... czepiam się, jest i tak bardzo dobry.

Ręka już bez gipsu u mnie, więc szykujcie się na Jokera w podobnym klimacie, który zapodał Kujaw. Pozdrawiam. ;D
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

franek

Gdzie się uczyłeś rysować? Bo nie dowierzam że to wyszło samo z siebie. A tak w ogóle to zarąbisty SSuperman.


Show Must Go On!!!

Kujaw

Dzięki.
Gdzie się uczyłem? Nigdzie. Sam się uczyłem w domu, bazgrząc odkąd pamiętam, tak po prostu.

"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

franek

NO to jesteś artystą. Ja nie umiem rysować, ale i tak to robię http://www.facebook.com/media/set/?set=a.362397220450322.78494.356548577701853&type=3 To storna mojego komiksu nad którym pracuję. Zacząłem rysować to niedawno, u nas w mieście były warsztaty komiksu z Szymonem Telukiem (może znacie) i on dał mi parę rad dzięki którym moje rysunki wyglądają dużo lepiej niż przedtem. Rysuję jeszcze jeden komiks, jak skończę choć trochę, dam linka.


Show Must Go On!!!

Kujaw

Franek, mogę się nazwać co najwyżej rzemieślnikiem. Artyzm to coś więcej niż umiejętności, i do tego albo dochodzi się latami, albo wcale.
Cytatszykujcie się na Jokera w podobnym klimacie
No to może być mieszanka wybuchowa. Czekam na efekt finalny. Mogę Ci jeszcze Johnny dać zadanie: stworzenie wroga dla Zydowskiego eSa, np. Obersturmführera Zoda :D

"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"