Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Śmierc Bruce'a Wayne'a?

Zaczęty przez Q, 20 Styczeń 2008, 19:11:39

Czy usmiercenie Bruce Wayne'a/Batmana przez DC to:

Świetny pomysł
3 (4.8%)
Może z tego wyjść coś ciekawego
13 (20.6%)
Nie interesuje mnie to
2 (3.2%)
Jeden z najgłupszych pomysłów w historii DC
32 (50.8%)
Oznaka, że w DC brak świeżych pomysłów
13 (20.6%)

Głosów w sumie: 60

Q

Wiele pojawialo sie informacji na temat śmierci Bruce'a Wayne'a, chociaz ostatnio powiedziano, ze do tego nie dojdzie. To jednak wątpliwości pozostaly. Wizard ocenil szanse zabicia Bruce'a w Final Crisis na 5:1, czyli druga potenecjalna osoba do odstrzalu.

Czy uśmiercenie Bruce'a w czasie, gdy do kin ma wejśc jeden z najbardziej oczekiwanych filmów roku z Wayne'em w roli Batmana, to mądre posuniecie?

Mroczny Rycerz to Wayne, wiec zabicie go, tylko po to by go wskrzeszyc, bo przeciez nikt nie wierzy, ze po ewentualnej śmierci Wayne by juz nie powrócil, to zdecydowanie zly pomysl. Co to ma byc kopia śmierci Kapitana Ameryki w wersji DC?
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

piotrek1x2

Po walce z Bane'em Bruca zastąpil Paul. Moze teraz zastąpil by go ktoś na stale.

Breja

Zaglosowalam na opcje drugą, bo myśle, ze czas juz na jakieś powaznie zaburzenie status quo w Bat-rodzinie. Praktycznie od kilku ladnych lat z bohaterami praktycznie nic sie nie dzieje. Fakt czasem mamy ciekawe historie, ale tak naprawde gdy jeden scenarzysta zako?czy swój run, wszystko wraca do normy, by jego nastepca mógl zacząc od nowa. Co do glosów, ze śmierc i powrót w komiksach stala sie czymś powszednim i nie ciekawym, to powiem tylko, ze widze to inaczej. Świat DC jest tak fantastyczny, ze naprawde trudno o zadziwienie zmartwychwstanie, kiedy tak naprawde bohater moze wrócic na wiele róznych sposobów. I wlaśnie te sposoby sprawiają, ze kazdy kolejny powrót jest, przynajmniej dla mnie, ciekawy. Sądze, ze Bruce tez by powrócil po śmierci, ale tez uwazam, ze taki powrót przedstawiony bylby w interesujący i nowy sposób. Co do samej śmierci Wayne'a, bylby to ciekawy sposób na pokazanie jak odebraliby to jego bliscy oraz wrogowie. Gdyby powiedzmy na 3-5 lat paleczke po nim przejąl Dick lub Tim to sądze, ze moglibyśmy liczyc na powiew świerzości w Batmanie i Detective Comics, bo to co w ostatnim czasie pokazują scenarzyści powoli przestaje byc interesujące.

(A)nonim

Nie! Batmanem jest tylko i wylącznie Bruce Wayne, to jest esencja tej postaci. Innym osobom brakuje tego czegoś, tak jak np. Paulowi, nie powiem byl to wątek ciekawy ale dobrze ze szybko sie sko?czyl (chociaz to ze Bruce wrócil do zdrowia średnio mi sie podobalo). A pomysly ze zmartwychwstawaniem postaci prowadzą tylko do zlych skojarze? z "Modą na Sukces", nawet jak są ciekawie zrobione. I problemem nie jest tutaj to ze kogoś trzeba zabic zeby zrobilo sie ciekawie, bo mozna sie spodziewac ze ta postac niedlugo odzyje, nie ma wiec u czytelników zadnych emocji w stosunku do jej śmierci.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

masta212

Czy uśmiercanie postaci to wlaściwe rozwiązywanie problemu spadku sprzedazy? Wedlug mnie nie. Z drugiej strony nie mozna sie dziwic DC, ze cierpią na brak pomyslów na ciekawe historie, Batman istnieje od ponad 70 lat, wiec ciezko wymyślic coś nowego, oryginalnego, co nie powtarzaloby schematu starszych komiksów. Bruce to jedyny Batman, nie wyobrazam sobie Dicka czy Jasona w jego roli.
Jezeli chodzi o to, kto moze zając miejsce Wayne'a, po jego ewentualnej śmierci, wydaje mi sie, ze moze byc to jedynie Jason, bąd? zupelnie nowa postac w świecie Batmana. Nightwing juz dawno unormowal swój status w DC i jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci w tym uniwersum, a Tim jest po prostu za mlody.

Mr.G

Jeśli Bruce mialby umrzec to tylko w serialu "Batman Beyond", w którymś z ostatnich odcinków. Coś takiego chcialbym zobaczyc.
Ale co z tego, ze umrze w DC skoro pewnie jak cala reszta zmartwychwstanie, bo czytelnicy bedą domagac sie Bruce'a, a wydawnictwo oczywiście im ulegnie.

Brzuchomówca

Jeśli komuś nie pasuje ze Bruce Wayne zyje moze wziąc do reki komiksy Elseworlds w których wiele razy Odpowiednik oryginalnego Batmana ginie ( jak w chocby superman red son gdzie batman wysadza sie w powietrze )
Zabijanie Legendy jaką jest Bruce Wayne to zdecydowanie glupi krok .
\\\\\\\" Say Hello to my little friend \\\\\\\"

Leon Kennedy

Jestem zdecydowanie na NIE, bo po co go uśmiercac skoro wiadomo, ze za jakiś czas zapadnie decyzja aby go przywrócic do zycia. Ale jeśli tak by sie nie stalo, to trzeba zaznaczyc, ze to posuniecie bylo by bardzo ryzykowne, bo wiadomo, ze Batmanem tym prawdziwym jest tylko ON Bruce Wayne i wątpie aby ktoś mógl stac sie tak uwielbiany jak ON.

CytatJeśli Bruce mialby umrzec to tylko w serialu "Batman Beyond"

Mam nadzieje, ze bedzie nam dane w ko?cu to zobaczyc.

CytatJeśli komuś nie pasuje ze Bruce Wayne zyje moze wziąc do reki komiksy Elseworlds

Widac, ze DC tego nie wie.

Firm

Nie podoba mi sie taki pomysl. Wiadomo, ze predzej czy pó?niej Bruce wróci a wszystko okaze sie mistyfikacją czy czymś w tym rodzaju.

Nie da zastąpic sie Batman'a. Jest tylko jeden - Bruce Wayne. A slysząc, ze Jason Todd czy jakiś Robin/Nightwing ma go zastąpic tylko mnie drazni. Jestem na nie...

Harvey Dent

Cytat: Brzuchomówca w 21 Styczeń  2008, 10:31:05
Jeśli komuś nie pasuje ze Bruce Wayne zyje moze wziąc do reki komiksy Elseworlds

Zgadzam sie, tam DC sobie moze robic wszystko. Jeśli ma dobry pomysl na śmierc Batmana, to czemu nie? Juz i tak kontinuum jest zaśmiecone glupimi wątkami i wydarzeniami, ale na taką skale to bylaby masakra.

Cytat: Q w 20 Styczeń  2008, 19:11:39
Co to ma byc kopia śmierci Kapitana Ameryki w wersji DC?

Niestety widac od razu.

W teaserze jest napisane "Legends live forever" a jak wiadomo Batman w DC jak nikt inny jest określany mianem legendy.... duzo tych znaków, oby jakaś podpucha.

Brzuchomówca

Ciekawi mnie jedno - jak by chcieli oni uśmiercic Bruce'a ? Dali by mu odpowiednika Doomsday'a( tyle ze na poziomie czlowieka nietoperza) czy wpakowali by mu kulke w leb tak jak to zrobili dla Colonela ( bąd? Kapitana kto jak woli ) Ameryki tuz po Civil War ... z resztą w Uniwersum DC coś na wzór " wojny cywilnej" juz wystepowalo jak w chocby Kingdome Come ... to Bruce mialby zginąc jak zolnierz ameryka?ski w Iraku ? Nie ! Ja sie z tym nie zgadzam !
\\\\\\\" Say Hello to my little friend \\\\\\\"

masta212

Cytat: Brzuchomówca w 22 Styczeń  2008, 10:30:20
Ciekawi mnie jedno - jak by chcieli oni uśmiercic Bruce'a ? Dali by mu odpowiednika Doomsday'a( tyle ze na poziomie czlowieka nietoperza)
Mi sie wydaje, ze ktoś taki pojawil sie juz dawno w zyciu Batmana, a na imie mial Bane.

Co do śmierci, to sądze, ze Bruce poświeci sie dla dobra ogólu. Pewnie to bedzie jakaś mega spektakularna scena.

Brzuchomówca

Dziwne ale  Doomsday  nie przylączyl sie do Supermana na jakiś okres ;) A Bane do Batmana sie przylączyl .
Na jakiś okres oczywiście
\\\\\\\" Say Hello to my little friend \\\\\\\"

Breja

Pojawilo sie info, ze nastepny storyline Granta Morrisona, któy zacznie sie w numerze 676, bedzie nosil tytul "Batman R.I.P.". W krótkim opisie sugerują, ze ktoś moze gninąc oraz ze mozemy poznac nowego Batmana. Dodatkowo okladke zrobil Alex Ross a to prawie zawsze zwiastuje duze wydarzenie. Link tu - http://www.newsarama.com/dcnew/April08/solicitations.html

Juby

Beznadziejny pomysl, kolesi z DC chyba poje.alo.