Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Wątpliwości

Zaczęty przez Gieferg, 05 Wrzesień 2008, 12:12:24

Konrad

Mam pytanie zwiazane z Bat-podem w scenie poscigu.

Dopiero pare dni temu zaczalem sie zastanawiac nad tym.

Chodzi mi o moment, w ktorym Batman na Bat-podzie pierwszy raz rusza nowym pojazdem(dwoma kolami) po drodze.

Czy przypadkiem pierwsza scena ruszenia Bat-podem(dwoma kolami) po jezdni nie zostala nakrecona przy pomocy efektow specjalnych?

W tym momencie przez sekunde lub dwie Bat-pod rusza charakterystycznie po drodze USLIZGUJAC TYLNIM KOLEM.

Pozniej nastepuje ciecie montazowe, Tumbler zostaje zniszczony, kolejne ciecie montazowe i Batman na Bat-podzie jedzie juz calkowicie prosto.

Czy podacie wyniki ogladalnosci "Mrocznego Rycerza" jak sie ukaza?

vincent

Ujęcie zapewne było wykonane przy użyciu CGI.

Batpod powstał z dwóch PRZEDNICH kół Tumblera, w komencie katapulty lewe koło (od strony kamery) przesuwa się w prawo tworząc tylnią oś motoru.
Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA

Konrad

Cytat: vincent w 19 Wrzesień  2012, 13:24:41
Batpod powstał z dwóch PRZEDNICH kół Tumblera, w komencie katapulty lewe koło (od strony kamery) przesuwa się w prawo tworząc tylnią oś motoru.
Wiedzialem o tym.

1. Drugi(z trzech) zwiastunow "The Dark Knight" widzialem setki razy, ale dopiero dzisiaj dostrzeglem pewny detal.

http://www.youtube.com/watch?v=tqmTxTnlJck - Ujecie jadacego Batmana na Bat-podzie w 1:37(Wczesniejsze sceny w trailerze: wysadzenie szpitala, komisarz Gordon celuje z pistoletu, wybuchy w holu szpitala, Batman strzela z Bat-podu. Nastepnie widac peleryne Batmana na Bat-podzie[PISZE O TYM UJECIU]. Pozniej Joker smieje sie.)

Zobaczcie jeszcze raz scene, w ktorej widac peleryne jadacego Batmana na Bat-podzie i caly czas patrzcie sie w prawa strone - W tym ujeciu przez ulamek sekundy mozna najprawdopodobniej zauwazyc SUV/samochod terenowy z kamera ekipy filmowej(?). Tego ujecia, z tej kamery nie ma w "The Dark Knight".

2. Interesujaca jest rowniez scena, w ktorej Tumbler (trafiony przez pocisk z bazooki) przebija mur i zatrzymuje sie na kolach.

Moze mi sie wydaje, ale ostatecznie Tumbler powinien zatrzymac sie na dachu. Chyba nie bylo mozliwosci, aby pojazd wykonal fikolka i znalazl na kolach - Jednak to jest film.

LelekPL

Cytat: Konrad w 03 Październik  2012, 12:37:01
2. Interesujaca jest rowniez scena, w ktorej Tumbler (trafiony przez pocisk z bazooki) przebija mur i zatrzymuje sie na kolach.

Moze mi sie wydaje, ale ostatecznie Tumbler powinien zatrzymac sie na dachu. Chyba nie bylo mozliwosci, aby pojazd wykonal fikolka i znalazl na kolach - Jednak to jest film.

A to nie jest tak, że samochód wtedy zachowuje się prawie jak moneta? Albo spadnie z tej strony albo tej. Niby rozłożenie samochodu jest inne więc i rachunek prawdopodobieństwa też inny (nie 50-50), ale przy takim pędzie, który posiada fikołkujący pojazd, pozycja w której wyląduje jest bardzo losowa.

vincent

To wy serio nie wiedzieliście, że w TDK podczas gdy Tumbler przebija ścianę spada CENTRALNIE na dach [w taki sposób, że już faktycznie leży na dachu], a w drugim cięciu jednak stoi normalnie? Ja to widzę przy każdym seansie ;)
Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA

LelekPL

Cytat: vincent w 03 Październik  2012, 17:10:12
To wy serio nie wiedzieliście, że w TDK podczas gdy Tumbler przebija ścianę spada CENTRALNIE na dach [w taki sposób, że już faktycznie leży na dachu], a w drugim cięciu jednak stoi normalnie? Ja to widzę przy każdym seansie ;)

Pewnie masz rację, ale ja nigdy tego nie zauważyłem szczerze mówiąc. Aż dziwne, że przy tylu seansach tego nie widziałem

Juby

Cytat: Konrad w 03 Październik  2012, 12:37:01
2. Interesujaca jest rowniez scena, w ktorej Tumbler (trafiony przez pocisk z bazooki) przebija mur i zatrzymuje sie na kolach.
Moze mi sie wydaje, ale ostatecznie Tumbler powinien zatrzymac sie na dachu. Chyba nie bylo mozliwosci, aby pojazd wykonal fikolka i znalazl na kolach - Jednak to jest film.

Thumbler podczas kręcenia tej sceny upadł na dach (był chyba tylko jeden dubel tworzony na miniaturach). W filmie jednak tuż przed ostatecznym przewróceniem się pojazdu następuje cięcie, a bliższe ujęcie pokazuje jak Thumbler upada na koła. Dostrzec tą "niemal wpadkę" można po tym jak widziało się dodatki specjalne na DVD, w których pokazane jest jak tworzoną tę scenę. Bez tego nie da rady wyłapać tej sytuacji (ja też to dostrzegłem ale dopiero po obejrzeniu dokumentu). ;)

Cytat: vincent w 03 Październik  2012, 17:10:12
To wy serio nie wiedzieliście, że w TDK podczas gdy Tumbler przebija ścianę spada CENTRALNIE na dach [w taki sposób, że już faktycznie leży na dachu], a w drugim cięciu jednak stoi normalnie? Ja to widzę przy każdym seansie ;)

To musisz iść do okulisty, bo w filmie tak nie ma. :P Thumbler jest nas boku i następuje cięcie, a potem upada na koła (link poniżej odsyła dokładnie do tego ujęcia):
http://www.youtube.com/watch?v=nCQxhof9RlI&feature=player_detailpage#t=222s

Cytat: Konrad w 19 Wrzesień  2012, 13:20:48
Mam pytanie zwiazane z Bat-podem w scenie poscigu.
Dopiero pare dni temu zaczalem sie zastanawiac nad tym.
Chodzi mi o moment, w ktorym Batman na Bat-podzie pierwszy raz rusza nowym pojazdem(dwoma kolami) po drodze.
Czy przypadkiem pierwsza scena ruszenia Bat-podem(dwoma kolami) po jezdni nie zostala nakrecona przy pomocy efektow specjalnych?
W tym momencie przez sekunde lub dwie Bat-pod rusza charakterystycznie po drodze USLIZGUJAC TYLNIM KOLEM.
Pozniej nastepuje ciecie montazowe, Tumbler zostaje zniszczony, kolejne ciecie montazowe i Batman na Bat-podzie jedzie juz calkowicie prosto.

Tak, Batman ruszając pierwszy raz Bat-Podem wraz ze swoim pojazdem został stworzony za pomocą komputera. Podobnie w ujęciu kiedy wylatuje z alejki (kręcące się tylne koło Bat-Podu), kiedy rusza na ciężarówkę Jokera, przejeżdża pod nią, i pierwsze ujęcie najechania na ścianę.

Cytat: Konrad w 03 Październik  2012, 12:37:01
Wiedzialem o tym.
1. Drugi(z trzech) zwiastunow "The Dark Knight" widzialem setki razy, ale dopiero dzisiaj dostrzeglem pewny detal.
http://www.youtube.com/watch?v=tqmTxTnlJck - Ujecie jadacego Batmana na Bat-podzie w 1:37(Wczesniejsze sceny w trailerze: wysadzenie szpitala, komisarz Gordon celuje z pistoletu, wybuchy w holu szpitala, Batman strzela z Bat-podu. Nastepnie widac peleryne Batmana na Bat-podzie[PISZE O TYM UJECIU]. Pozniej Joker smieje sie.)
Zobaczcie jeszcze raz scene, w ktorej widac peleryne jadacego Batmana na Bat-podzie i caly czas patrzcie sie w prawa strone - W tym ujeciu przez ulamek sekundy mozna najprawdopodobniej zauwazyc SUV/samochod terenowy z kamera ekipy filmowej(?). Tego ujecia, z tej kamery nie ma w "The Dark Knight".

To jest pytanie? Jeśli tak to odpowiadam - zgadza się, w filmie nie ma takiego ujęcia. W filmie nie ma wielu ujęć ze zwiastunów, zresztą jak w każdym innym filmie. Nie wiem jakie to ma znaczenie? ::)

vincent

#157
Nie rozumiem, wklejasz dokladne potwierdzenie tego o czym mowie i stwierdzasz że musze isc do okulisty? O_o
To, że potrzebowales zobaczyc dodatki żeby to wylapac nie oznacza, że mial tak kazdy. Ja to widzialem bez nich. Może w takim razie to ty powinieneś się zbadać?
Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA

Juby

#158
Chcesz mi powiedzieć, że w filmie i w podanym przeze mnie linku widzisz upadającego Thumblera "CENTRALNIE na dach"? No to nie mamy o czym gadać. ::)

vincent

Zwykle, gdy samochod jest przekrecony podwoziem do gory i widac że pada na dach (no chyba że się praw fizyki nie zna, wtedy nie widac) to się kolokwialnie nazywa, że pada na dach.

Tak btw z toba to ja nigdy nie mialem i z tego co widze nigdy nie bede mial o czym gadac ;) w tym tygodniu utwierdziles mnie w tym przekonaniu.
Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA

Juby

Najpierw piszesz to:

Cytat: vincent w 03 Październik  2012, 17:10:12
(...) gdy Tumbler przebija ścianę spada CENTRALNIE na dach [w taki sposób, że już faktycznie leży na dachu] (...)

A potem wyskakujesz z tym:

Cytat: vincent w 03 Październik  2012, 22:37:38
Zwykle, gdy samochod jest przekrecony podwoziem do gory i widac że pada na dach (no chyba że się praw fizyki nie zna, wtedy nie widac) to się kolokwialnie nazywa, że pada na dach.

To zdecyduj się, czy Thumbler leży "centralnie na dachu", czy tylko znasz się na fizyce i wiesz, że zaraz będzie leżał.

Tu masz screen-szota - ostatnią klatkę przed zmianą ujęcia (w formacie IMAX, aby pokazać szerszy plan):


Przemyśl następnym razem kiedy powiesz, że Batmobile leży na dachu, bo ja tam widzę go w powietrzu po tym jak się odbił prawą krawędzią od podłoża, a potem następuje sprytne cięcie, gdzie pokazane jest, że udało mu się paść na koła.

Cytat: vincent w 03 Październik  2012, 22:37:38
Tak btw z toba to ja nigdy nie mialem i z tego co widze nigdy nie bede mial o czym gadac ;) w tym tygodniu utwierdziles mnie w tym przekonaniu.

Bardzo mnie to cieszy, tym bardziej, że nie chce mi się już kontynuować dyskusji o tym, czy w tej scenie jest wpadka techniczna, czy też nie. :P
Zresztą o czym miałbyś ze mną dyskutować? Gdy wypisuje jakieś niedoskonałości TDKR, ty obalasz je takimi argumentami jak: "ogladacie te filmy że zbyt wielkim wnikiem i zamiast dobrze się na seansach bawic rozkminiacie jakies pierdoly", "bylem na filmie 3x w kinie, 3x plakalem". ;D

Konrad

Cytat: Juby w 03 Październik  2012, 18:41:03
Tak, Batman ruszając pierwszy raz Bat-Podem wraz ze swoim pojazdem został stworzony za pomocą komputera. Podobnie w ujęciu kiedy wylatuje z alejki (kręcące się tylne koło Bat-Podu), kiedy rusza na ciężarówkę Jokera, przejeżdża pod nią, i pierwsze ujęcie najechania na ścianę.
Domyslilem sie, ze sceny podane przez Ciebie zostaly stworzone za pomoca komputera.
Cytat: Juby w 03 Październik  2012, 18:41:03
To jest pytanie? Jeśli tak to odpowiadam - zgadza się, w filmie nie ma takiego ujęcia. W filmie nie ma wielu ujęć ze zwiastunów, zresztą jak w każdym innym filmie. Nie wiem jakie to ma znaczenie? ::)
Nie mialem na mysli faktu, ze ujecie nie znalazlo sie w filmie, ale to iz w tej scenie widac samochod ekipy filmowej. Niby nie jest to nic istotnego, ale jezeli ogladales zwiastun setki razy i wychwyciles nowy detal - mysle, ze moze byc to niezly wyczyn.

vincent

Czytaj uważnie Juby, bo jest to mój ostatni post na tym forum skierowany do ciebie.
Dyskusja z tobą obraża moją inteligencję i już nigdy więcej nie zniżę do rozmowy z tobą na jakikolwiek temat.
Masz od tej pory ignora. Możesz ten fakt wykorzystać by jak zwykle pobawić się swoją grę pt "jaki fajny jestem", bo już ci nie odpiszę. I tak dla twojej wiadomości.
Nie, nie jesteś fajny. Sprawiasz wrażenie dowartościowującego się na każdym kroku gamonia.
Jak cię widzą, tak cię piszą.

Jak cepowi:

Na zdjęciu, które wrzuciłeś co widzimy? podwozie tumblera. Więc na co tumbler spada? (potwierdza to także - w przypadku totalnej ślepoty - ruch tumblera, gdy po raz ostatni odbija się już prawie przewrócony w taki sposób, że NIE MA INNEJ OPCJI, MUSI UPAŚĆ W CAŁOŚCI NA DACH ). I technicznie już w tym momencie leży na dachu, a raczej na jego części.

Jeśli nie zrozumiałeś, to przykro mi. Pora zasięgnąć specjalistycznej porady.
Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA

Juby

#163
Jeżeli dla ciebie "faktycznie leży na dachu" = "musi upaść, bo już pada" (choć jest w powietrzu, kiedy następuje cięcie) to dobrze postępujesz zaprzestając dalszego pisania. ;)

Patryk02099x

Juby, Vincent ma rację, że tumbler już właściwie leży na dachu, bo to co widać z góry jest jego podwoziem, więc gdyby ujęcie było o sekundę dłuższe to całkiem by runął na dach, a tak tylko w połowie, ale jak ktoś jedzie na rowerze i traci równowagę a jego rower znajduje się razem z nim 10cm od ziemi to i tak wszyscy dookoła powiedzą, że "ale upadł!" a nie, że "prawie upadł! o! i już!"... ;]