Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

The Batman (2022) - ogólna dyskusja

Zaczęty przez Smoke, 17 Marzec 2017, 22:08:10

Leon Kennedy

No cóż, pewnie wszystkiego dowiemy się w najbliższych tygodniach i jeśli sprawa się nie unormuje nie ma co liczyć na pierwotny debiut kinie...

Red Robin

Nawet jeżeli wszystko wróci do normy to i już są pewne opóźnienia więc nie liczyłbym zbytnio, że data premiery pozostanie ta sama.

Wayne

Matt Reeves potwierdził że akcja Batmana będzie działa się w teraźniejszości. Zatem można to już uznać oficjalnie - Ben Affleck został zretconowany. Dziwnie to z tym DCEU się potoczyło - Aquaman i Wonder Woman ze "starego świata" pozostali, a Batman pojawi się w nowej wersji. Jak to teraz traktować? To wszystko to nowe uniwersum, czy stare w którym tylko Gotham City zostało zrebootowane? Ciekawe czy w takim razie gdy Pattinson spotka się z resztą "Ligi" to będą wspominać starcie ze Steppenwolfem, czy to się nie wydarzyło? Gdy pojawi się nowy Superman, to okaże się że nigdy nie zginął?

Najsensowniej by było, gdyby zreebotowali po prostu całe uniwersum. Nowe zaczęłoby się od Shazama (były tam tylko śladowe easter-eggi do DCEU) i Batmana, później Black Adama. Czyli teraz, gdy oglądałem Birds of Prey, Harley nie mówiła o starym Afflecku, tylko młodym Pattinsonie? Możecie mówić że po prostu Batman jest w innym świecie, i miałoby to najwięcej sensu, ale Jim Lee na konferencji prasowej jakiś miesiąc temu, powiedział że "DCEU wciąż istnieje" i wymienił pośród zapowiedzianych filmów Batmana Reevesa, tak jakby wszystkie były ze sobą powiązane.

Juby

Batman Reevesa według najświeższych plotek (ze źródeł Grace Randolph, które nie raz okazywały się prawdziwe) to zupełnie inny świat względem DCEU, tak jak i ubiegłoroczny Joker.

Oczywiście, że powinni całe to popaprane uniwersum zrebootować i zacząć od zera, ale niestety WW i Aquaman odnieśli sukces, więc połowicznie będą je kontynuować.

Reeves potwierdził również, że 1/4 zdjęć została ukończona przed zawieszeniem z powodu koronawirusa. Chociaż jedna, dobra wiadomość...

Wayne

Plotki odnośnie fabuły Flasha zdają się mieć sens co do powiązań i rebootów w DCEU:

CytatWedług informacji w ostatniej wersji scenariusza Flash ma cofnąć się w czasie, aby uratować swoją matkę, więc zgodnie z oczekiwaniami i wcześniejszymi informacjami. Gdy jednak wróci, linia czasowa będzie wyglądać zupełnie inaczej, czyli ma być to sposób studia Warner Bros. do przeobrażenia kinowego uniwersum DC, które nie rozwinęło się zgodnie z planem po krytykach Batman v Superman oraz Legionu samobójców. Czytamy, że Aquaman (Jason Momoa) oraz Wonder Woman (Gal Gadot) byliby jedynymi postaciami, które przetrwają. Do nich dołączyłby Batman w wykonaniu Roberta Pattinsona. Nie wiadomo, co z Shazamem, Harley Quinn i postaciami z Legionu samobójców. Natomiast odnośnie złoczyńców podają postacie Reverse Flasha i Mirror Mastera.

Juby

Film Reevesa nie jest powiązany z DCEU, a DCEU ma swój temat na forum, więc twój post powinien trafić do niego.

Red Robin

No czyli typowe.
Ten Batman to inny świat, a DCEU to też coś innego.
Tak samo jest z trylogią Nolana, która sie dzieje na erth... (niestety nie pamiętam jaka to była ziemia)

Wayne

@Juby
Tak, ale wyżej rozmawialiśmy o potencjalnych powiązaniach Pattinsona z DCEU, i do tej rozmowy odnosił się mój cytat.

LelekPL

Jeśli podajesz plotki, podaj źródło, żebyśmy wiedzieli czy traktować to poważnie czy zignorować. Bez wiarygodnego źródła nie pozostaje mi nic innego jak zignorować taką zgadywankę fana z reddita.

Wayne

@LelekPL
CytatJest to plotka pochodząca z portalu Fandom Wire od Andy'ego Signore. Swego czasu był on cenionym dziennikarzem i współtwórcą serii Szczery zwiastun, ale po oskarżeniach o molestowaniu seksualne jego pozycja została podważona. Wcześniej miał dobre źródła informacji, ale teraz nie wiadomo, czy są tak wiarygodne. Dlatego traktujcie te doniesienia z dystansem.

Logan

Powiedzcie mi na jakiej zasadzie działa to forum? Gość przytacza wiadomość dotyczącą możliwej przyszłości dceu, uniwersum którego czescia może byc film Reevesa (tak wynikało z wywiadu przeprowadzonego z jimem Lee jakiś czas temu). Przychodzi Juby i mówi, że post musi zostać potraktowany jako offtop i zostać przeniesiony, ponieważ zgodnie z jego źródłami film nie jest związany z dceu. Na koniec wpada Lelek i rzada podania źródła informacji, bo nie wie czy powinien zignorować post.
Ludzie zastanówcie się trochę nad tym jak to forum ma funkcjonowac. Nawet jeżeli info podane przez Obywatela to bujda to co z tego? Przecież ten temat nosi nazwę ""The Batman" (2021) - ogólna dyskusja" w związku z tym gość ma prawo przytoczyć taka informacje bądź wyrazić opinię ogólnie związana z filmem. W ogóle jak weryfikujecię czyj news to rzetelne info a czyj to bujda?
Forum już od dawna umiera, średnia ilość postów na dzień to chyba mniej niż 1. Nie wiem czy polityka wiecznego sugerowania offtopow czy braku rzetelności informacji zachęci nowych użytkowników do wypowiadania się. Chyba że się chce zachować status quo forum.

Juby

Służę odpowiedzią.

1) Tak, forum BatCave przechodzi słabsze lata, ale nie ze względu na to, że nie zezwala się na nim na offtopic. Byłoby więcej wypowiedzi gdyby... cóż, ludzie częściej się wypowiadali. :-\ Np. ty już wiele miesięcy temu deklarowałeś, że chciałbyś popisać o przeczytanych komiksach z Batmanem, powymienić się opiniami, a mimo to do tej pory nie opublikowałeś ani jednego posta w tym temacie.
Na marginesie dodam, że forum nie umiera i nie umrze jak długo będzie się ktoś na nim wypowiadał (a ja nie zamierzam przestać :)). Btw. w ubiegłym roku napisanych zostało tu więcej postów niż w latach 2015-2018, średnio 5 na dzień. ;)

2) To jest temat o filmie Matta Reevesa. Dopóki nie będzie oficjalnego potwierdzenia, nic go nie łączy z filmami DCEU, które mają swój osobny temat na forum.

3) Obywatel Wayne napisał "Plotki odnośnie fabuły Flasha zdają się mieć sens co do powiązań i rebootów w DCEU:" - nie dostrzegam tutaj żadnej opinii. Użytkownik zwyczajnie opisał o czym wrzuca plotkę, która w zaledwie 8 słowach nawiązuje do tego filmu, a w 90% opowiada na temat, na który można się na tym forum wypowiadać gdzie indziej.

Co jest złego w tym, że jeśli ktoś widzi offtop, lub ktoś nie wie jak traktować przeczytaną informację, bo osoba która ją umieściła nie podała źródła, zwróci na to uwagę? Gdyby Obywatel Wayne od razu zacytował dyskusję z tego tematu, do której się odnosił, albo rzeczywiście pod cytowaną plotką wyraził swoją opinię w kontekście filmu z Pattinsonem, nie byłoby tego nieporozumienia.

@Logan
W swoim komentarzu sugerujesz, że forum funkcjonuje nieprawidłowo przez nasze czepialstwo. Nie zgodzę się, ale nawet jeśli miałbyś rację i jeśli ci nie odpowiada "umieranie" forum, to jest na to lekarstwo - zajrzyj tu czasami i napisz coś od siebie, nawet niekoniecznie związanego z Batmanem. Tyle. Zamiast tego, od dwóch miesięcy twoje wypowiedzi na forum ograniczają się wyłącznie do tego wątku, i w większości czepiają się tego co ja, lub ktoś inny napisał. O wiele bardziej wolałbym przeczytać twoją opinię na temat komiksów z Batmanem, których tyle posiadasz.

Pozdrawiam...

Wayne

#267
Powtórzę jeszcze raz - nie mam wyrzutów sumienia, bo rozmawialiśmy o tym jak ten konkretny film - "The Batman" miałby się potencjalnie wpasować w uniwersum DCEU, stąd zacytowałem o tym informacje. Moderator uzna że to był błąd z mojej strony - niech usunie, ja nic nie ruszam, bo zacytowanie plotki o Flashu odnosiło się do tematu dyskusji. Moje posty nie były offtopem, nie zgadzam się z Jubym i uważam że nie miał powodu zarzucać mi offtopu.

Co do małej aktywności na forum, jest to normalne w czasach kiedy większość ludzi preferuje jednozdaniowe dyskusje na Facebooku, które są zwykle mieleniem tego samego tematu lub spamowaniem. Niestety nowych forumowiczów nie przybywa zbytnio, bo młodzież została zepsuta ulotnymi kontaktami w social media, ładnymi zdjęciami, szybkimi komentarzami. Nie wierzę jednak że fora są dziś całkowicie skazane na niebyt, bo podobne tematycznie do Batcave jakoś funkcjonują - Filmożercy.com, Film.org.pl, Komikspec.pl, czy nawet sekcja komentarzy NaEkranie.pl, czytam je wszystkie i nie brakuje nowych rozmów.

Problem pewnie jest w słabej reklamie tego forum. Można tu przecież nie tylko rozmawiać o samym Batmanie, ale i całym uniwersum DC. Nie ma innego forum w Polsce poświęconego stricte uniwersum DC lub jakiejś postaci z tego świata. To szansa którą marnujecie. Może przebranżowienie, jakaś współpraca z blogiem DCManiak (największa polska strona o DC) pozwoliłaby Forum Batcave nabrać świeżego powietrza.

Leon Kennedy

Plotki, plotunie, na razie na nich musimy się opierać, ale wydają się dość wiarygodnie brzmieć, a po tym zamieszaniu z Flashpoint kto wie co nas czeka, ale na to sobie i tak poczekamy, bo nawet na ten momemnt nie wiemy czy Ezra zagra. A i ten Gacek nie jest oficjalnie w DCEU? Przecież było chyba już powiedziane, że tak...

PS: A forum trwa poki ostatni znas nie zejdzie ze sceny 😋 Sam nie mam zamiaru nigdy zrezygnowac z batcave jestem tu tyle lat, ponad dekadę i to grubo i planuje raz, albo i ze dwa razy tyle. Czas, cóż jest go co raz mniej, po narodzinach dzieciaka będzie i jeszcze mniej, ale zawsze, zawsze znajdę go chodźby trochę, aby tu wpaść 😎

Wayne

Nigdy nie było powiedziane że Batman będzie poza DCEU, to są tylko domysły fanów, a zachowują się tu niektórzy jakby to było w 100 procentach potwierdzone. W jednym wywiadzie Reeves mówił że to część DCEU, tylko kręcona z boku bez nawiązań, w innym Jim Lee twierdzi że to projekt DCEU, a nie osobny jak Joker. Mimo to LelekPL i Juby twierdzą że to film spoza uniwersum, w takim razie parafrazując LelkaPL - źródło poproszę.

Czy fabuła Batmana, casting Pattinsona, wyklucza się z zachowaniem chronologii DCEU? Oczywiście, sam wyżej o tym pisałem. I właśnie o to toczy się dyskusja. Osoby odpowiedzialne w Warner Bros i DC twierdzą że ten film to również DCEU, dlatego mówiłem o tym jak mogą go do niego włączyć, stąd jak już wyżej uzasadniałem w moim poście pojawił się cytat z plotki o Flashu.