Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman/Detective Comics (DCnU 2011)

Zaczęty przez kelen, 07 Wrzesień 2011, 18:51:36

LelekPL

Cytat: Mel w 12 Luty  2013, 12:57:54
Spoiler
Nie jest to wyt?umaczone w tym numerze, czy prze?y? upadek, czy te? nie. Scena z wizyt? w Arkham by?a retrospekcj? wydarze? dziej?cych si? krótko po "zatrudnieniu" pierwszego Robina.

Có?, rzeczywi?cie zapowiada?o si? epicko i mia?o by? EPICKO, ale zako?czenie...No w?a?nie. Kiepskie.
Chyba tu chodzi o "?mier?" Jokera, cho? i tak zawsze wraca i jako? nikomu si? nie chce wierzy? w ka?d? z jego "?mierci".
[Zamknij]

Spoiler
Scena w celi to oczywi?cie retrospekcja, nie mówi?em, ?e jest inaczej... ale c'mon... na pewno nie zabili Jokera w taki sposób. W komiksach nikt nie ginie po takim spadku. Zawsze przypomina mi si? w takich sytuacjach Bohater Ostatniej Akcji, jak Arnold umiera po postrzale, potem przechodzi do filmu i ma tylko powierzchown? ran?. Komiksy to jeszcze pot?guj?. Joker ?yje, ten spadek to tylko by?a jakby jego ucieczka, a przynajmniej bardzo leniwa furtka dla Snydera do zako?czenia tej historii.

Nie wiem tylko co teraz b?d? kombinowali z jego wizerunkiem. Twarz si? zgubi?a, na dodatek do nast?pnego razu ju? by zgni?a kompletnie... Nie wiem, mo?e b?dzie teraz zabija? ludzi dla ?wie?ych twarzy, ale to by?oby nie w jego stylu
[Zamknij]

Mel

Spoiler
CytatZawsze przypomina mi się w takich sytuacjach Bohater Ostatniej Akcji, jak Arnold umiera po postrzale, potem przechodzi do filmu i ma tylko powierzchowną ranę. Komiksy to jeszcze potęgują. Joker żyje, ten spadek to tylko była jakby jego ucieczka, a przynajmniej bardzo leniwa furtka dla Snydera do zakończenia tej historii.

Coś w tym jest. W A Death in The Family zarobił w klatkę piersiową kilka kul, a potem wypadł z helikoptera (z dość sporej wysokości i z dala od brzegu) do morza.
Of course, przeżył "lekko draśnięty".

CytatNie wiem tylko co teraz będą kombinowali z jego wizerunkiem. Twarz się zgubiła, na dodatek do następnego razu już by zgniła kompletnie... Nie wiem, może będzie teraz zabijał ludzi dla świeżych twarzy, ale to byłoby nie w jego stylu

Albo po prostu zabiorą się za coś idiotycznie trywialnego i zafundują Jokerowi operację plastyczną. Nie takie shity się zdarzały w komiksach.
[Zamknij]


raven1233

Spoiler
Batman-a zacząłem czytać razem z rozpoczęciem New 52 więc moja wiedza o Jokerze ograniczała się tylko do "Killing Joke" ,TAS i gier z serii Arkham. Z resztą całe "Death of the Family" przypomina mi "Killing Joke", Joker znowu próbuje coś udowodnić i sprawia to, że on i Batman w dziwny i pokręcony sposób stają się sobie jeszcze bliżsi. Intrygujący jest jednak fakt, że Joker majstrował coś przy masce Red Hooda, ta scena kojarzy mi się z motywem znanym z "Batman Beyond Return of the Joker". Muszę jednak przyznać, że takie zakończenie może nie jest jakieś epickie ale w takiej sytuacji jak najbardziej trafne. Nikt przecież nie zabije głównego przeciwnika Batmana.
[Zamknij]

Rado

Spoiler
Świetna końcówka. Mam na myśli to "ha ha ha". Naprawdę mi się to podobało. A sam finał historii? Raczej rozczarowujący. Szczególnie po tak hucznych zapowiedziach Snydera w różnych wywiadach, że "miał tą opowieść z Jokerem w głowie od lat" i "że to będzie jego KILLING JOKE". Gdyby tych zapowiedzi nie było, a cały event nie nazywałby się tak jak się nazywa, to historia i sam finał byłaby zacna, czyż nie? A tak rozdmuchany balon oczekiwań pękł i większość z Nas jest zawiedziona.

Nikt nie zginął. A już uwierzyłem, że Bruce jednak posunie się dalej niż zwykle i wykończy klauna. Zresztą, ta scena szeptania do ucha Jokera była, moim zdaniem wyśmienita. Ogólnie cały numer był dobry, gdyby przez chwilę zapomnieć o swoich oczekiwaniach co do finału historii. Wielka rewelacja to nie była (i tym bardziej nie rewolucja), ale po prostu dobre czytadło z psycholem Jokerem.

Po uratowaniu "gości" wieczerzy, Bruce podbiegł najpierw do Damiana - fajne.

Scena retrospekcji w Arkham nie była niczym nowym w komiksie i wszyscy wiedzą o tym od dawna. Jokera nie obchodzi kim jest alter-ego Batmana.
[Zamknij]

kelen

Powiem krótko.

Zakończenie Death of the Family to jedne z największych rozczarowań komiksowych, jakie miałem...

Tengu

Pytanie trochę z innej beczki, bo nie mam czasu ani możliwości czytać wszystkich komiksów z new 52;

Spoiler
Jason Todd teraz będzie miał poparzoną twarz?
[Zamknij]

kelen

W Batman #17
Spoiler
Z twarzą Jasona wszystko jest w porządku
[Zamknij]

Mel

Jeszcze... Jest kilka detali, które w pewnym stopniu zapowiadają takie okaleczenie.

Nagi Wonrz

Okładka Batman #19 Ciekawe cóż to Snyder wymyślił...
Spoiler
[Zamknij]

kelen

Biorąc pod uwagę okładkę 20 numeru, to odpowiedź jest prosta:
Spoiler
Clayface
[Zamknij]

Lord Makaron

Czy jest jakieś zbiorcze wydanie originów dla Batfamilly czyli serii 0?

Nightrain

Jest takie duże, omnibus, który zbiera wszystkie zerówki nowego DC, ale z tego co się orientuję to nie ma originów dla samej batrodziny.

Valar Morghulis

kelen

Niektóre zerówki znajdują się w pierwszych wydaniach zbiorczych, jak np. "Batman, INC", ale póki co brak ich gdzie indziej. Podejrzewam, że np. zerówka "Batmana" pojawi się w wydaniu zbiorczym historii "Zero Year", gdyż tam była zapowiedź tego eventu.

Deuce

Detective Comics #19

Chcia?em si? odnie?? tylko do historii Zguby. Zaczn? najpierw od wygl?du Bane'a, który znacznie poprawiono po The Dark Knight. Niebieskie spodnie zast?pi?y zielone bojówki. Do?o?ono piaskow? koszulk?. Nieokre?lone trepy zast?piono typowymi, wojskowymi kamaszami. Niestety zosta?y te badziewne ochraniacze na kolana i nadgarstki, które psuj? ca?y efekt. Zosta?a te? maska zszyta nici?. Lepszy ju? by? suwak. Zamieniono te? szklany pojemnik z Jadem na metalowy, co jest na pewno trudniejsze do uszkodzenia. Cho? nadal uwa?am, ?e pomys? z u?ywaniem Venomu jest ca?kowicie z?y.

Spoiler
Sama historia przedstawia nie wiele. Bane chce opanowa? Gotham, ale Sowy mu to uniemo?liwiaj?. Potem jaka? tajemnicza osoba proponuje mu zniszczy? ca?y Trybuna?. Zguba organizuje armi? na Santa Prisca oraz wyg?asza bardzo ambitne plany. Najpierw chce zniszczy? ca?e Court Of Owls ( cytuj?c Macieja Szcz?snego: "My?l?, ?e w?tpi?" ), pó?niej Batmana, a w ko?cu przej?? Gotham. Kontynuacja w Talon #7.
[Zamknij]

P.S.: Pomys? z tymi, podwójnymi ok?adkami ca?kiem dobry. Ta z Talona #7 lepsza, a na pewno bardziej zaskakuj?ca.
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

LelekPL

WOW, nie czytałem jeszcze Batman 19, ale widzę, ze rzeczywiście zmienili jego wygląd, inspirując się nieco TDKR i DUŻO lepiej na tym wyszedł niż w serii Dark Knight. Nadal maska luchadora nie jest dobrym pomysłem, ale reszta stroju wygląda już znacznie lepiej.