Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Ostatnie wiadomości

#91
The Batman / The Batman Part II
Ostatnia wiadomość przez Juby - 13 Marzec 2024, 14:14:51
Cytat: Po_prostu_smyk w 13 Marzec  2024, 13:05:03A czy kolega wziął pod uwagę strajk scenarzystów i aktorów, który miał miejsce w tym czasie?
Tak, dwa zdania później:
Cytat: Juby w 13 Marzec  2024, 10:43:28Już po tym jak Michael Uslan (producent wykonawczy wszystkich filmowych Batmanów) potwierdził, że zdjęcia wystartują w listopadzie 2023, ale po 5-miesięcznym strajku scenarzystów zdjęcia do filmu zostały przesunięte aż o 9 miesięcy ::)::)::)

Do sierpnia - kiedy podobno mają ruszyć zdjęcia - Reeves m(i)a(ł) 5 miesięcy, aby skończyć scenariusz i dopiąć pre-produkcję, a potem 14 miesięcy na zdjęcia i post-produkcję. W Hollywood pracują reżyserzy, którzy w tym czasie zrobiliby dwa filmy. A przykład z F4 Marvela nietrafiony, tam skrypt przerabiany był kilkukrotnie, mieli też problem z castingiem, ale i tak planują wydać to latem 2025! Matt Reeves pewnie potrzebowałbym czasu do 2029 :P Ciekawe na kiedy teraz Gunn będzie planował swojego Batmana, aby nie kolidował z tym Reeves'a? 2030? 2040?

Śmiesznie teraz się czyta post Lelka otwierający ten wątek. Dla niektórych nigdy nie ma dość czasu.
#92
The Batman / The Batman Part II
Ostatnia wiadomość przez Po_prostu_smyk - 13 Marzec 2024, 13:05:03
Cytat: Juby w 13 Marzec  2024, 10:43:28;D
Sens? Okej, to teraz się zastanów - Matt Reeves ogłosił rozpoczęcie prac nad sequelem w drugiej połowie kwietnia 2022 roku. Jest marzec 2024 - to dwa lata. A teraz sprawdź ile średnio potrzeba na napisanie scenariusza do filmu. Zerknij sobie w ile czasu Nolan kręcił swoje Batmany od postawienia pierwszego znaku na klawiaturze po ich premierę w kinach.
No tak. A czy kolega wziął pod uwagę strajk scenarzystów i aktorów, który miał miejsce w tym czasie? Deadline podało że opóźnienie wynika z zakłóconych prac nad scenariuszem wynikającym ze strajku - https://deadline.com/2024/03/the-batman-2-release-date-2026-1235856229/. Zmienia to perspektywę, a przypadek nie jest osamotniony np. Fantastyczna Czwórka bardzo długo mierzyła się z problemami scenariuszowymi (właściwie nie wiadomo, czy zostały one rozwiązane). Skoro nadal nie ukończyli scenariusza, to i reszta prac, w tym nowe castingi, nie ruszyły.
#93
The Batman / The Batman Part II
Ostatnia wiadomość przez Juby - 13 Marzec 2024, 10:43:28
Cytat: Q w 12 Marzec  2024, 23:30:39Zapewne z powodu, że WB tak bardzo dba o widzów, bo przecież obecność filmów z Supermanem i Batmanem, które nie tworzą wspólnego uniwersum mogłaby wprowadzać zamieszanie ;)
;D

Cytat: Po_prostu_smyk w 13 Marzec  2024, 08:03:58Decyzja tłumaczona jest pracami nad scenariuszem. Ma to sens
Sens? Okej, to teraz się zastanów - Matt Reeves ogłosił rozpoczęcie prac nad sequelem w drugiej połowie kwietnia 2022 roku. Jest marzec 2024 - to dwa lata. A teraz sprawdź ile średnio potrzeba na napisanie scenariusza do filmu. Zerknij sobie w ile czasu Nolan kręcił swoje Batmany od postawienia pierwszego znaku na klawiaturze po ich premierę w kinach.

Nowa data premiery jest ustalona za ponad dwa i pół roku. Denis Villeneuve zrealizował największe widowisko 2024 (drugą Diunę) za $190 milionów od A do Z w krótszym czasie. Dopóki Matt Reeves nie wrzuci zdjęcia swojego skryptu, dopóty nie wierzę że napisał do tej pory chociaż jedno zdanie. Już po tym jak Michael Uslan (producent wykonawczy wszystkich filmowych Batmanów) potwierdził, że zdjęcia wystartują w listopadzie 2023, ale po 5-miesięcznym strajku scenarzystów zdjęcia do filmu zostały przesunięte aż o 9 miesięcy ::)::)::) podejrzewałem, że tak to się może skończyć. Nie spodziewałem się jednak, że tę decyzję podejmą tak wcześnie.

Od jakiegoś czasu odczuwam tzw. superhero fatigue, przez co w gruncie rzeczy czekałem już tylko na trzy projekty na podstawie komiksów: na Deadpoola (bo podobały mi się dwie poprzednie części), na Jokera (bo jeżeli to musical to zawsze coś świeżego w gatunku) i właśnie na Batmana. Ale od kilku lat nic nie działa na mnie bardziej demotywująco, czyt. "zabija mój hajp", niż kolejne przekładanie dat premier, szczególnie gdy robi się to nie o tyle, ile twórcom jest potrzebne na skończenie filmu, tylko od razu o rok, bo studiu podoba się taka, a nie inna data (patrz. Mission: Impossible 8, Avatar 3). Nowy Batman dołącza do tego grona. Od kilku lat mam tak, że czekam na filmy wyłącznie jeśli wychodzą w roku obecnym i kolejnym (na dalsze premiery szkoda mojej uwagi, różnie w życiu bywa, mogę ich nie dożyć :P). Także moje oczekiwanie na sequel The Batman było x10 mniejsze niż na pierwszą część, teraz jest x1000 mniejsze i w sumie jeśli Universal wykupi w międzyczasie WB i anuluje go w cholerę, tylko wzruszę ramionami.

Pattinson grał młodego Batmana, a gdy drugi film trafi do kina będzie miał 40tkę! :P
#94
The Batman / The Batman Part II
Ostatnia wiadomość przez Po_prostu_smyk - 13 Marzec 2024, 08:03:58
Decyzja tłumaczona jest pracami nad scenariuszem. Ma to sens, lepiej wydłużyć prace a dostać porządną historię jak 1 część.
#95
The Batman / The Batman Part II
Ostatnia wiadomość przez Q - 12 Marzec 2024, 23:30:39
Cytat: Juby w 12 Marzec  2024, 23:17:31Przez ponad rok nikomu nie wadziły te daty premier Supermana i Batmana, bo nie miały one znaczenia. Powód obsuwy jest jeden i jest nim Matt Reeves (tempo jego pracy).

Zapewne z powodu, że WB tak bardzo dba o widzów, bo przecież obecność filmów z Supermanem i Batmanem, które nie tworzą wspólnego uniwersum mogłaby wprowadzać zamieszanie  ;)

Ciekawe, czy jakiś wpływ na decyzje odnośnie przesunięcia ma sytuacja finansowa WB.
#96
The Batman / The Batman Part II
Ostatnia wiadomość przez Juby - 12 Marzec 2024, 23:17:31
Cytat: Q w 12 Marzec  2024, 19:55:44najwidoczniej nie chcą w tym samym roku filmów o Batmanie i Supermanie.
Cytat: Miss_Quinn w 12 Marzec  2024, 21:51:55I tak mogłoby być, gdyby nie premiera Supermana i brak ryzyka wypuszczenia obu filmów.
Jakiego ryzyka? Marvel wypuszcza nawet po trzy filmy rocznie ze swoimi najpopularniejszymi postaciami (czy otwarcie czwartego Thora wpłynęło jakoś na wyniki drugiego Doktora Strange'a? albo Wakandy na Thora trzy miesiące później?). Przez ponad rok nikomu nie wadziły te daty premier Supermana i Batmana, bo nie miały one znaczenia. Powód obsuwy jest jeden i jest nim Matt Reeves (tempo jego pracy).

Cytat: Gieferg w 12 Marzec  2024, 20:17:00niech to anulują w diabły i wywalą Reevesa na zbity pysk.


Ja już się poddaję. Nie czekam.
#97
The Batman / The Batman Part II
Ostatnia wiadomość przez LelekPL - 12 Marzec 2024, 22:07:28
Cytat: Miss_Quinn w 12 Marzec  2024, 21:51:55dostać dobry film niż oglądać film, który był robiony na szybko
Robiony na szybko by nie był nawet gdyby wyszedł w 2025. Nie dość, że byłoby to ponad 3 lata od poprzedniej części to jeszcze rozpoczęcie zdjęć w 2024 dałoby Reevesowi wystarczająco dużo czasu na ukończenie filmu do października 2025.

No, ale cóż, Reeves ślimaczył już się przy okazji pierwszego Batmana, więc w sumie nie jest to dla mnie niespodzianka. Jak film będzie dobry to w sumie nie ważne kiedy wyjdzie. Przetrwam bez kolejnego Batmana kolejne dwa lata.
#98
The Batman / The Batman Part II
Ostatnia wiadomość przez Miss_Quinn - 12 Marzec 2024, 21:51:55
Szkoda, ale to i lepiej. Bo wole jednak zaczekać dłużej i dostać dobry film niż oglądać film, który był robiony na szybko.
Też Q ma racje z tym, że na spokojnie daliby radę z premierą na przyszły rok. Zakładając że zdjęcia zaczęłyby się gdzieś w lecie, np. czerwiec i potrwałyby z 5-6 miesięcy to na spokojnie film mógłby wyjść w 2025 roku. I tak mogłoby być, gdyby nie premiera Supermana i brak ryzyka wypuszczenia obu filmów.
Czekam powoli na pierwsze zdjęcia z planu.
#99
The Batman / The Batman Part II
Ostatnia wiadomość przez Leon Kennedy - 12 Marzec 2024, 20:39:50
Cytat: Gieferg w 12 Marzec  2024, 20:17:00Tak trzymać  ;D
A najlepiej niech to anulują w diabły i wywalą Reevesa na zbity pysk.

A idź pan  ;D  ;)  :D Dać mu więcej władzy!

Odnośnie obsuwy... Tragedia 😡😡😡
#100
The Batman / The Batman Part II
Ostatnia wiadomość przez Gieferg - 12 Marzec 2024, 20:17:00
Tak trzymać  ;D
A najlepiej niech to anulują w diabły i wywalą Reevesa na zbity pysk.