Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Superman TAS VS Batman TAS

Zaczęty przez Man-Bat, 29 Sierpień 2008, 15:06:21

Man-Bat



Co lepsze Superman TAS czy Batman TAS ?



SUPERMAN TAS

Serial o Czlowieku ze Stali powstaly na sukcesie serii o Batmanie. Jest to na pewno obowiązkowa pozycja dla kazdego fana eSa, lecz serial nie jest juz tak dobry jak ten o Mrocznym Rycerzu. Powiem nawet, ze chwilami rozczarowuje.

Ojciec Supermana (Jor-El) odkrywa ze Krypton ulegnie zniszczeniu.Na ewakuacje jest juz za pó?no,wiec ów kryptonia?czyk decyduje sie na wyslanie tylko swojego syna Kal-Ela (supermana) w malej rakietce do podrózy kosmicznych.Kiedy Kal-EL juz dociera na ziemie znajduje go malze?stwo Kentów.Wychowali go jak wlasnego syna i nazwali Clark.Pare lat pu?niej Kryptonia?czyk dowiaduje sie calej prawdy o swym pochodzeniu,i powoli zacząl rozwijac swe moce.Clark postanowil wykorzystac swoje moce do czynienia dobra.Przyjąl prace reportera,i od tamtej pory zacząl prowadzic podwujne zycie jako Superman i Clark Kent.

Plusy:
-Kreska
-Świetna postac Lexa Luthora
-Intro 

Minusy:
-Ograniczenie sily Supermana
-Spartaczony wygląd Metallo
-Brak Cyborga (Supermana)

Zapraszam do dyskusji


BATMAN TAS

Cale szale?stwo wokól Czlowieka Nietoperza zaczelo sie w roku 1939, kiedy Bob Kane (w rzeczywistości - Robert Kahn) wydal pierwszy komiks o przygodach Batmana. Twórca do swej śmierci w 1998 roku nadzorowal produkcje filmów animowanych tworzonych na podstawie jego komiksu. Serial zdobyl taką popularnośc, ze jeszcze w czasie emisji odcinków w Stanach Zjednoczonych wyprodukowano dwa animowane filmy pelnometrazowe z Batmanem w roli glównej. Sam Bob Kane wytypowal Jacka Nicholsona do objecia roli Jokera w filmie fabularnym o przygodach Batmana.
Warner Bros. zostal producentem serialu animowanego "Batman Animacje" w 1992 roku. Wówczas zaszly pewne zmiany w wizerunku Czlowieka Nietoperza i jego świata. W serialu tym zostala wprowadzona specjalna technika animacyjna, nazwana Dark-Deco, dla której typowe jest ciemne tlo. Nadaje to niesamowitej, mrocznej atmosfery miasta Gotham. Twórcy serialu bardzo wzbogacili takze grupe czarnych charakterów, nie tylko urozmaicając bohaterów juz istniejących, ale takze kreując nowych przeciwników Batmana, jak na przyklad pomocnice Jokera - Harley Quinn.
Zespól twórców serialu o Batmanie (w skladzie m. in.: Alan Burnett, Jean MacCurdy, Eric Radomski, Randy Rogel, Tom Ruegger, Dick Sebast i Bruce W. Timm) zostal wielokrotnie uhonorowany nominacjami do nagród: Emmy, Daytime Emmy, Saturn oraz Annie w kategorii najlepszy program animowany, najlepszy serial animowany krótszy niz 30 min. W 1993 roku twórcy zdobyli tez prestizową nagrode Emmy za najlepszy, krótkometrazowy program animowany.
Serial Batman: Animacje produkowany byl od 1992 do 1995 roku i sklada sie w sumie z 85 trzymających w napieciu i zaskakujących odcinków.

Moim zdaniem wygraywa Batman TAS
1:0 dla Batmana

Obstawiajcie licze glosy  :)
Nie to, kim jestem w środku  ale to co robię określa mnie

Hydro

Nie wiem, Superman TAS bardzo mi sie podobal, lecz wybieram Batmana.
It's a funny world we live in.

Man-Bat

Nie to, kim jestem w środku  ale to co robię określa mnie

(A)nonim

Wiesz takie pytanie na forum "batmanowym" jest troche nie na miejscu. Chociaz i tak seria z Batmanem jest lepsza od tej z Supermanem.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

MJ

Po mojemu to ten temat nie ma sensu, chyba kazdy wypowie sie za TAS'em bo to jest forum BATCAVE, a nie farma Supermena.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Firm

Batman, Superman TAS byl wporządku ale nie dorównywal BTAS w najmniejszym stopniu.

Man-Bat

No niewiem są tacy co wolą Supermana TAS od Batman TAS
: 29 Sierpie?  2008, 17:48:56

 no bo jak bylo Spider-Man vs Batman to pomyślalem ze zrobie Batman vs Superman
Nie to, kim jestem w środku  ale to co robię określa mnie

codic

a ja sie troche naraze i powiem ze ten, jak i kilka innych temat jest po prostu naciąganych... tak zeby gadac albo o byle czym, albo nabijac posty mowiac 3,4 czy 5 razy o tym samym.

of course BTAS...
I'm willing to put my life on the line to do what I have to. But it has to be mine. No one else's!

MR.JACK

Miażdżąco BaTAS. ;) Superman to jakaś imitacja serialu o Gacku!

Ale przyłączam się że temat NIE ma sensu. Może 1, 2 góra 3 opowie się za eSką a pozostali... wiadomo. :)

heros65

Według mnie minimalnie wygrywa Batman TAS.Dlatego że ma mroczniejszy klimat.Ciekawym
odcinkiem w Supermanie był odcinek gdzie Człowiek ze stali ścigał się z Flashem. :)

Leon Kennedy

#10
Superman Tas wydzia?em chyba tylko odcinki z pierwszego sezonu i by?y to z regu?y ciekawe przygody Clarka i spó?ki. Zreszt? "S" akurat na polu seriali wypada bardzo dobrze: Nowe przygody Lois i Clark ( mój zdecydowany faworyt ), przygody m?odego Clarka czy w?a?nie TAS to powód do dumy dla fanów Krypto?czyka. Ale wracaj?c do rozstrzygni?cia...  Zwyci??a Gacek, ale Clark wcale nie jest tak daleko za uszatym, powiedzmy krok za nim ;).

CytatPo mojemu to ten temat nie ma sensu, chyba kazdy wypowie sie za TAS'em bo to jest forum BATCAVE, a nie farma Supermena.

To, ?e jest to BatCave to nie oznacza od razu, ?e Gacek we wszystkim tu musi wygrywa? ju? na samym pocz?tku biegu... Chod? jak wida? Batman TAS ju? na pocz?tku zbiera same plusy, ale to wcale nie oznacza, ?e ka?dy musi mie? tak? sam? opini? porównuj?c te dwa seriale ;)

Cytata ja sie troche naraze i powiem ze ten, jak i kilka innych temat jest po prostu
naci?ganych...

Które?? Krytyka dobra rzecz :)

Kadaver

Superboya też uważasz za powód do dumy?

Leon Kennedy

A pamiętam ten super przebój jak prze mgłę... Słodziutkie to było ::) Ale wiesz nie z samych sukcesów człowiek żyje ;).

Anarky

Je?li ju? typujemy jaki? wynik to 1:1 , obie kreskówki maj? ?wietne intro moim zdaniem. Maj? kilka naprawd? ?wietnych odcinków, a przy tym kilka odcinków ?e tak ??czonych. Mam tu na my?li oczywi?cie trzycz??ciowy World's Finest, potem znakomity Knight Time i The Demon Reborn.
Ja wam pokażę!