Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Plebiscyt - rok 2012 w świecie Batmana

Zaczęty przez Q, 02 Grudzień 2012, 21:55:41

Q

Powoli zbliża się koniec roku, dlatego czas pomyśleć o pewnym podsumowaniu roku 2012 w świecie Batmana. Poprzednio przygotowaliśmy specjalny plebiscyt i w tym roku też zamierzamy takowy przygotować. Jednak wybór kategorii i propozycji pozostawimy w waszej kwestii, dzięki czemu w plebiscycie znajdą się na pewno tylko rzeczy ważne.

Proponowane kategorie: najważniejsze wydarzenie (Polska i świat), najlepsza scena w "The Dark Knight Rises", najlepszy pojedynczy komiks, najlepsza komiksowa historia, najlepszy scenarzysta, najlepszy rysownik, najlepsza okładka, najlepszy odcinek serialu animowanego. Jeśli macie pomysły na inne kategorie, albo uważacie, że któraś jest zbędna napiszcie o tym.

Jeśli jednak uważacie, że taki plebiscyt nikomu nie jest potrzebny też dajcie nam o tym znać.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Rado

Już w zeszłym roku dość mało osób podało swoje propozycje. W tym roku może być jeszcze mniej.

Najważniejsze wydarzenie - świat:

-premiera trzeciej części trylogii Nolana
- animowany Powrót Mrocznego Rycerza
-zapowiedź powstania filmu o JLA (chyba była już oficjalna, nie?)

Najważniejsze wydarzenie - Polska:

-wydanie trylogii na dvd i blu-ray
-wizyta Azzarello
-egmontowe komiksy (lipa, ale zawsze to jakieś wydarzenie, tym bardziej, że komiksów z Batmanem było więcej niż zazwyczaj)

Najlepsza scena w TDKR:

-pierwsza walka Bane vs Batman
-pierwsze pojawienie się Batmana (od gasnących świateł w tunelu do ucieczki The Batem)
-druga walka Bane vs Batman
-pościg The Bat za Talią i Tumblerami

Najlepszy pojedynczy komiks:

- Legend of the Dark Knight Digital #2
-Batman #5
-Batman Annual
-Detective Comics #0
-Batman #12

Najlepsza komiksowa historia:

-Sowy
-Earth One

Najlepszy scenarzysta:

-Scott Snyder
-Jonathan Larsen (daje go tylko za LotDK Digital #2)

Najlepszy rysownik:

Nie mam kogo. Wielu niezłych, ale bez szału.

Najlepsza okładka:

Wrzucę później.

Najlepszy odcinek serialu animowanego:

-YJ "Agendas"!!!
-YJ "Alienated"

I dwie kategorie z zeszłorocznego plebiscytu, czyli:

Najlepsza nowa postać:

-Harper Row
-ojciec Alfreda - Jarvis

Największe nieporozumienie:

-zmiana loga DC Comics


Nagi Wonrz

Nieporozumienie:
- płyta DVD nr2 z TDKR. Całe pół godziny.
- burdel z 10 odcinkiem YJ (nie jestem pewien, który to ten nieemitowany).

kelen

Jak już mowa o YJ to ja bym ogólnie jako nieporozumienie podał nielogiczne działanie CN/WB w sprawie seriali i ponownej, długiej przerwie w emisji z nieznanych przyczyn.

nighty

ja mogę zasugerowac jedynie to, na co w danej kategorii sama bym zagłosowała :) czyli court of owls na najlepszą komiksową historię, batman #14 na najlepszy pojedyńczy komiks, scott snyder na najlepszego scenarzystę, greg capullo do najlepszych rysowników, najlepszy odcinek serialu animowanego - hmmm, tu mam dylemat pomiędzy bloodlines, a before the dawn jeśli chodzi o young justice. no i to nieporozumienie to definitywnie podejście cn do dc nation :/