Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Ostatnio ogladalem...

Zaczęty przez Leon Kennedy, 26 Marzec 2008, 15:09:07

Juby

#75
MOLLY
Świetny. Znakomita obsada i aktorstwo. Ciekawa historia i duzo poczucia humoru. Bardzo fajnie sie go oglądalo i polecam ten film kazdemu.
Ocena: 7+/10

Funky

#76
"You Only Live Twice" - Piąty film o przygodach Jamesa Bonda, i tylko potwierdzilo sie ze jest to jeden z moich ulubionych filmów. Spodobala mi sie Azjatycka atmosfera oraz muzyka Johna Barry`ego (co klasa to klasa) Connery jako Bond oczywiście wypada wspaniale (jak zwykle) a Blofeld (Donald Pleasence) jest prawdziwym geniuszem zla. Równiez musze pochawlic scenografie a szczególnie baze WIDMA czyli mechaniczny wulkan, jak na 1967 to dzisiaj dobrze to wygląda. Minusem z dzisiejszej perspektywy moze byc wygląd Japo?skich pracowników wewnątrz wulkanu i ich zólte i czerwone wdzianka. Ale trzeba pamietac ze to lata 60 chociaz az jakos bardzo nie klują w oczy. Podsumowując bardzo dobry film, z duzą dawką rozrywki, oraz świetnego aktorstwa.

9,5/10 (troszke gorsze od "From Russia With Love" oraz "Goldfingera")

Grim Knight

"Droga do zatracenia"- wspanialy, gangsterski kryminal, oparty na znakomitym komiksie, dorównuje nawet "Ojcu chrzestnemu". Klimat czasów prohibicji, mafia i pepesze....
"Okrutny ?wiat... Nabi?e? bro?. U?pi?e? go, dziurawi?c skro?. To nie jest zemsta, bracie od ko?yski. To moja praca- zabójcy. Artysty."

Funky

#78
Grim chyba raczej Thompsony (pistolety maszynowe uzywane przez mafie ;) ) i dzieki tobie wiem jaki nastepny film obejrze. Uwielbaim klimat lat 30, szczególnie mode z tamtych lat. Plaszcze eleganckie garnitury, kapelusze. Ech...

Aha tez polecam wszystkim kapitalny film noir z 1950 "Bulwar Zachodzącego slo?ca" o tym jak Norma Desmond wielka aktora kina niemego, marząca o powrocie do filmu poznaje Joe`ego scenarzyste bankruta. Widzialem ten film rok temu a ciągle nim jestem zachwycony. Atmosfera domu Normy, zaloty artystki do bohatera oraz kapitalna gra aktorska. 10/10 Arcydzielo.

Mr.G

Wczoraj obejrzalem film pt. Hancock...
Tekst moze zawierac spoilery:

Podobnie jak w przypadku "Jestem Legendą", film podobal mi sie tylko do polowy.
Sam pomysl na pijącego i zaniedbanego superbohatera bardzo mi sie podobal i pod tym wzgledem film byl fajny, ale od momentu, w którym zonka rzucila Hancockiem przez ściane film sie zepsul. Do tego wprowadzono tą nieciekawą historie pochodzenia glównego bohatera... :(

Dobre efekty specjalne i ogólny pomysl, ale na sile wprowadzona przeszlośc Hancocka.
Moim zdaniem film przereklamowany i szybko o nim zapomnimy, a szkoda, bo moglo powstac coś naprawde fajnego.

Ocena ko?cowa:
4/10 - dobrze spisal sie jako komedia, ale zbyt namieszano pod koniec w fabule.

Huntersky

Hancock
I tu dobra passa w oglądaniu filmów gdzieś sobie poszla. Do polowy jest super - ciekawy pomysl, fajna gra Smitha, klisze, ale jakze fajne, supermenel sie nawraca i takie tam. Jest super, ale tylko do czasu. Nastepuje wtedy TAK BEZNADZIEJNY zwrot akcji, ze mozna sie nie?le wkurzyc. I z komedii robi sie wannabe dramat. I ocena niestety musiala spaśc.
Szkoda, ze tylko 6/10
Ciekawe kto zauwazyl w filmie Micheala Manna. :)

Cytat: JaI tu dobra passa w oglądaniu filmów gdzieś sobie poszla.
Ale na szczeście wrócila dzieki...

Wall.E
Najbardziej milusi film świata. :D Animacja jest genialna, glówny bohater świetny, tak samo karaluch, Eve, itd. itd. Po prostu trzeba zobaczyc. :) Na samym ko?cu prawie sie wzruszylem. :)
Ale uwaga - jak ktoś jeszcze nie byl, a ma zamiar iśc, niech idzie za tydzie?, chyba, ze niestraszna mu zgraja dzieciarni, która moze nie?le wkurzyc...
Anyway, 10/10!
PS: Dodatkowym plusem jest GENIALNE nawiązanie do Odysei Kosmicznej. :)
<br />http://huntersky.deviantart.com<br />WHATTUP, BIOTCH! - Harrison Ford

Epid

Cytat: Huntersky w 25 Lipiec  2008, 14:43:19
Wall.E
Najbardziej milusi film świata. :D Animacja jest genialna, glówny bohater świetny, tak samo karaluch, Eve, itd. itd. Po prostu trzeba zobaczyc. :) Na samym ko?cu prawie sie wzruszylem. :)
Ale uwaga - jak ktoś jeszcze nie byl, a ma zamiar iśc, niech idzie za tydzie?, chyba, ze niestraszna mu zgraja dzieciarni, która moze nie?le wkurzyc...
Anyway, 10/10!
PS: Dodatkowym plusem jest GENIALNE nawiązanie do Odysei Kosmicznej. :)

Oj. Film az tak bardzo "milusi" nie jest jakby sie moglo wydawac. Owszem - mamy piekny wątek milosny, ale w tym filmie zwraca uwage coś jeszcze. Uwazam, ze ten film jest równiez ciekawy - albo i nawet ciekawszy - pod wzgledem intelektualnym. Mówie tu szczególnie o dwóch wątkach. Pierwszym - ekologicznym. Cala Ziemia opuszczona przez ludzi, gdyz ci tak zniszczyli planete, iz nie da sie tam zyc. Motyw totalnego zaśmiecenia naszego globu jest mozy troche przerysowany, ale symbolika jest wyra?na. Jednak najfajniejszym motywem tego filmu jest krytyka konsumpcjonizmu. I to jakiego. I tym razem twórcy pokazali nam szczyt problemu. Pieknym odzwierciedleniem, jak patologiczny jest juz owy konsupcjonizm, byl komunikat wygloszony przez komputer w pewnym momencie filmu, który pytal ludzi: cóz wiecej mozemy za Was zrobic? Ludzie byli pokazani jako zombie (niczym w "Świcie zywych trupów" Romera, który tez byl krytyką konsupcjonizmu), pozbawieni emocji, leniwi i zupelnie puści. Grubasy, atakowani ze wszystkich stron informacjami. To maszyny okazaly sie bardziej wrazliwe. A samych odwola? byly wiele, wiele wiecej, nie tylko do "Odyseji..." Kubricka. Byly nawiązania do literatury Philipa K. Dicka, "Gwiezdnych Wojen", "Fallouta" i masa innych...

Funky

Jestem świezo po "Live And Let Die" czyli filmie o przygodach Jamesa Bonda. Tym razem w role 007 wcielil sie Roger Moore i film napewno duza na tym zyskal. Moore to Bond bardziej opanowany i z lepszymi manierami, prawdziwy Brytyjski dzentelmen ;) Film posiada fajną atmosfere widzimy Harlem, Nowy Orlean oraz wyspe San Monique, ktoś inny móglby powiedziec ze to troche nie Bondowski klimat ale co tam przynajmniej jakaś odmiana ;) Bardzo podobala mi sie dziewczyna James`a Solitaire po Tatianie Romanowej najbardziej podoba mi sie z dziewczyn 007 ;) Duzym atutem jest muzyka George Martin spisal sie wspaniale. Podsumowując jest to troszke bardziej lekki film co nie oznacza ze jest zly. Wrecz przeciwnie Moore zagral Bonda z klasą a nietypowa atmosfera tylko dodaje uroku.

9/10

Hydro

#83
Hancock - bardzo dobry film. Gburowatośc Hancocka i gag z dzieciakiem no
i babką w barze świetne, plus to w wiezieniu i ciagle powtarzane "good job" :D Przyznam, ze koniec byl dla mnie lekko mówiąc zaskakujący. Polecam film na piątkowe wieczory. Jk dla mnie 8/10

Wall-e - no cóz, jak to powiedzial Huntersky - milusi film. Glówny bohater jest taki, hmmm, bohaterski i popisowy i muchy by nie skrzywdzil. Scena z "przejechanym kleszczem" i popisami przed Eve tego dowodzą. Podobala mi sie równiez wizja ludzi z przyszlości, co doprowadzi Ziemie do takiego dalszego postepowania jak teraz no i zeby dac sobie spokój ze sztuczna inteligencją :D Równiez 8/10

Miedzy pieklem a niebem - wzruszający komedio-dramat. Robin Williams wypadl genialnie, wizja raju i piekla mnie, ze tak powiem, mnie ujela. Wizja nieba - latający ludzie, wieczna mlodośc, blekitne rzeki i wodospady, kwiaty z farby, i zwierzeta :D Wizja piekla - zrozpaczone ciala mezczyzn, kobiet i dzieci w lodowatej, czarnej wodzie blagający o wyciagniecie, zwir i ogie? wszedzie, a piekielni straznicy przypominający pomalowanych aborygenów i Hitlerowców, palone zwloki, zakopane ciala... Wzruszajace retrospekcje, wzloty i upadki to wszystko w tym filmie. Szukanie w piekle zony przez glównego bohatera Chrisa, najpierw jej utrata wiary i niepamiec, potem jego 9ale to jest takpokazane, ze hoho). Zasluguje na 10/10
It's a funny world we live in.

Mac12

Ja ostatnio w kinie bylem na mumi. Extra film. a 8 wybieram sie na Batman

Funky

Mac12 - A moze jakaś dluzsza recenzja 8)

Hydro

Tez wybieram sie na trójke, mam nadzieje, ze bedzie taka dobra jak dwie poprzednie.
It's a funny world we live in.

Mr.G

Wlaśnie wrócilem z filmu "Mów mi Dave". Nie spodziewalem sie po filmie niczego wielkiego, ale jednak film mnie zaskoczyl! Nie zaluje, ze go obejrzalem. Wrecz przeciwnie - Uwazam ten film za jedną z najzabawniejszych komedii jakie widzialem.
Jezeli macie zly dzie?, szukacie dobrego filmu, albo porostu chcecie sie pośmiac z gwarancją, ze film sie nie zepsuje w polowie (jak na przyklad Hancock) to "Mów mi Dave" jest wlaśnie dla was!
Moim skromnym zdaniem najlepsza rola Eddiego Murphy'ego i jako komedie film oceniam:
10/10

Mac12

Dzisiaj ide  na Z archiwum x. Czy ktoś juz tam byl???

Ocelot

Cytat: Funky w 28 Lipiec  2008, 12:11:40
Solitaire po Tatianie Romanowej najbardziej podoba mi sie z dziewczyn 007 ;)
9/10

Mam podobne zdanie, w ko?cu to nie kto inny jak Dr Queen  8)
Here...we...go!