Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Ostatnio ogladalem...

Zaczęty przez Leon Kennedy, 26 Marzec 2008, 15:09:07

lady_ozzy

Ch?tnie bym z Tob? porozmawia?a z Tob? o 'Spartacusie', poniewa? kilka dni temu obejrza?am fina? serialu... I dlaczego jestem tak bardzo ekhm... niezadowolona.
Ale mo?e poczekam, a? równie? sko?czysz wszystkie sezony =)

Crixus & Gannicus rox !!! =)
<br /><br />[glow=red,2,300]Dom to organizm... żywiący się szaleństwem...<br />To labirynt, który śni...<br /><br />...a ja się zgubiłam...[/glow]

Nagi Wonrz

Mission Impossible 4 - świetne kino rozrywkowe bez trzymanki, świetni aktorzy (Cruise! Pegg! Renner!), mało przestojów, genialne zwroty akcji. Brad Bird przepięknie radzi sobie ze wszystkimi utartymi schematami i często je wyśmiewa. Po słabych dwójce i trójce nie spodziewałem się czegoś tak świetnego. Niekiedy niestety po oczach wali słabe CGI, ale z drugiej strony mamy też piękną sekwencję w Dubaju z Cruisem na linkach. Oglądać.

Johnny Napalm

Cytat: lady_ozzy w 18 Kwiecień  2013, 22:15:51
Ch?tnie bym z Tob? porozmawia?a z Tob? o 'Spartacusie'(...)
CytatCrixus & Gannicus rox !!! =)
Obejrza?em ze dwa odcinki - nieocenzurowane - i chyba ju? si? domy?lam dlaczego ten serial spodoba? si? tak szczególnie p?ci pi?knej. :-* He he, jednak co innym si? podoba mi nieszczególnie, spodziewa?em si? wi?kszej liczby rzymskich orgii, wi?kszej liczby rudych i blond Rzymianek, które nadspodziewanie cz?sto epatuj? go?ym cycem. A tu, prawie same ch?opy i ich klaty.    :'(
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Kadaver

Ja widziałem pierwszy sezon i prequel, na dzień dzisiejszy Spartacus jest moim ulubionym serialem. A mój ulubiony odcinek to ten z Teokolesem.

Nightrain

Cytat: Johnny Napalm w 08 Maj  2013, 18:30:17spodziewałem się większej liczby rzymskich orgii, większej liczby rudych i blond Rzymianek, które nadspodziewanie często epatują gołym cycem. A tu, prawie same chłopy i ich klaty
Dla panów jest Gra o Trą :D

Ostatnio oglądałem dość dużo filmów, więc nie chce mi się oceniać i opowiadać o każdym z nich... Wy pewnie też i tak tego nie przeczytacie, więc... Kiedyś się wypowiem, ale samymi cyferkami.

Valar Morghulis

lady_ozzy

Cytat: Johnny Napalm w 08 Maj  2013, 18:30:17
Obejrza?em ze dwa odcinki - nieocenzurowane - i chyba ju? si? domy?lam dlaczego ten serial spodoba? si? tak szczególnie p?ci pi?knej. :-* He he, jednak co innym si? podoba mi nieszczególnie, spodziewa?em si? wi?kszej liczby rzymskich orgii, wi?kszej liczby rudych i blond Rzymianek, które nadspodziewanie cz?sto epatuj? go?ym cycem. A tu, prawie same ch?opy i ich klaty.    :'(
Johnny... Obejrzyj wszystkie cztery sezony i wtedy wypowiadaj si? o tym czego brakowa?o... bo to wszystko o czym mówisz, zaufaj mi... jest
<br /><br />[glow=red,2,300]Dom to organizm... żywiący się szaleństwem...<br />To labirynt, który śni...<br /><br />...a ja się zgubiłam...[/glow]

Johnny Napalm

Ja akurat załapałem się na odcinek, gdzie co prawda mignęła goła babka, ale cały epizod kończył się obrazkiem gościa, który z nią harcował, gdzie obcinano mu fallusa. :o
Nie to chciałem zobaczyć. :P
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

lady_ozzy

Jedyny odcinek, z takim motywem, który pami?tam... nie, nie... Tak? nieprzyjemno?? zrobiono tylko Galowi imieniem Sagovax... ale On z nikim nie 'harcowa?'... Obejrzyj ca?y serial... polecam i wierz?, ?e znajdziesz tam 'co?' dla siebie =)
<br /><br />[glow=red,2,300]Dom to organizm... żywiący się szaleństwem...<br />To labirynt, który śni...<br /><br />...a ja się zgubiłam...[/glow]

Kadaver

Czy to nie był ten Gal, który z rozkazu Ilithyi próbował zabić Spartacusa?

lady_ozzy

<br /><br />[glow=red,2,300]Dom to organizm... żywiący się szaleństwem...<br />To labirynt, który śni...<br /><br />...a ja się zgubiłam...[/glow]

Doctus

Dawno nie widzia?em tak przyjemnego filmu z tego okresu jakim jest Mark of Zorro z 1974. W dzieci?stwie Zorro by? jednym z moich ulubionych 'superbohaterów'. Postaci pokroju Zorro czy Robin Hooda inspirowa?y mnie od dziecka, tote? bardzo mi?o by?o od?wie?y? sobie te histori? dzi? w nocy dzi?ki nies?awnej telewizji Polsat. Frank Langella jak na film z lat 70' ?wietnie zagra? dwie to?samo?ci w jednej postaci, przy tym do?? autoironicznie podchodz?c do Don Diega. Diego który aby odwie?? go od podejrze? bycia Zorro udaje zadufanego w sobie panicza przypomina mi do bólu schemat z Batmana, nie mo?e by? jednak inaczej skoro to w?a?nie posta? s?ynnego banity ze szpad? jest g?ówna inspiracj? dla Bruce'a Wayne'a. Dosy? nieskomplikowana acz bardzo przyjemna historyjka, w której dostajemy podwójn? to?samo??, w?tek romantyczny czy ciekawie pokazany czarny charakter. Przypad?o mi do gustu równie? zako?czenie, w którym Zorro zdradza swoj? to?samo?? ojcu w bardzo kinowy sposób (prawie jak Wayne i Gordon u Nolana, tylko mniej poetycko i naci?ganie). Ze wszystkich filmowych wersji Znaku Zorro, t? zdecydowanie mog? okre?li? jak? najmniej cukierkow?, i wart? polecenia mi?o?ników starego kina.

Rafalinda

#791
A ja ostatnio ogl?da?em "World War Z" i szczerze polecam.
Przed obejrzeniem filmu zd??y?em przeczyta? jeszcze ksi??k? Maxa Brooksa o tym samym tytule.
Te dwie historie nie maj? prawie ze sob? nic wspólnego. Ale to "PRAWIE" jest ca?kiem spore i pisane drukowanymi literami, gdy? film dzieje si? dok?adnie w tym samym uniwersum i historia Gerry'ego z filmu bardzo dobrze si? wpisuje w oko?o 30-40 mini historii z ksi??ki. Nie jestem teraz w stanie zliczy? a i nie chce mi si? bardzo. W ka?dym razie ksi??ka jest pisana w formie reporta?u z 10-letniej wojny z Zetami, Od czasu pierwszych objawów, przez pandemi? i wielk? panik?, pierwszych prób stawiania oporu, a? do wojny totalnej i odzyskiwania straconych ziem, czyli oko?o 90% naszej planety. Autor przeprowadza wywiady z weteranami wojennymi oraz zwyk?ymi ocala?ymi lud?mi z ca?ego ?wiata. I pomimo, ?e jest to ksi??ka gdzie mówi si? o Zombie, to tak naprawd? s? one tylko t?em ca?ej opowie?ci, gdy? ca?a historia opowiada o ludziach ich przemy?leniach i zachowaniach podczas wielkiego kryzysu. Qrcze niektóre historie by?y tak  mocne, ?e a? chwyta?em si? za g?ow? i odk?ada?em na d?u?sz? chwil? ksi??k?, ?eby troch? z?apa? oddech i zwolni? puls, który przyspieszy? niemi?osiernie. Pierwsz? tak? mocn? rzecz? by?o dziesi?tkowanie w Rosji. Tam na dobr? spraw? wyst?pi?y tylko dwa zombiaki i nic wielkiego w zasadzie ludziom nie zrobi?y, ale to co ludzie zrobili sobie sami, zatka?o mnie na amen. Chodzi o to, ?e oficerowie Rosyjscy ukrywali przed swoimi ?o?nierzami co tak na prawd? szukaj? i czym jest ta zaraza. To by?o zanim w Rosji zaraza rozprzestrzeni?a si? na dobre. Jeden z ?o?nierzy odkry? jednak tajemnic? i przyprowadzi? do obozu jednego Zeta, pokaza? wszystkim i powiedzia? co si? stanie gdy taki ugryzie cz?owieka.
Spoiler
W jednostce wybuch?a ma?a rebelia, bo wi?kszo?? chcia?a wraca? do domów i chroni? rodziny. Rebelia zosta?a szybko spacyfikowana przez oddzia?y specjalne. I tera zaczyna si? mocna rzecz. Za ten bunt i prób? demokracji, oficerowie Rosyjscy kazali si? ca?ej ponad 100 osobowej jednostce podzieli? w 10 osobowe grupy i wybra? mi?dzy sob? (demokratycznie) poprzez g?osy i jawnym wskazaniem palca osob?, któr? ukarz? za ten incydent. Je?li kto? nie wska?e na ?adnego ze swych kolegów i kole?anek zostanie na miejscu rozstrzelany. Nast?pnie wskazana osoba mia?a by? ukamienowana przez wskazuj?cych j? palcami....nigdy wi?cej ?aden Rosjanin nie chcia? demokracji ani brania odpowiedzialno?ci za nic. Ka?dy ju? chcia? tylko wykonywa? rozkazy a poczucie winy zrzuca? na barki dowódców.
[Zamknij]
Na prawd? mocna rzecz podobna do tej z II wojny ?wiatowej gdzie NKWD rozstrzeliwa?o hurtowo uciekinierów, tchórzów i ca?? mas? innych swoich braci za nie wykonywanie rozkazów.

I takich historii jest wi?cej. Jedne przera?aj? inne chwytaj? za serce i rozczulaj? jeszcze inne przez ca?y czas trzymaj? w napi?ciu by na koniec da? nam takiego twista, ?e sam Snyder by si? nie powstydzi?. Jedna historia dzia?a si? nawet na stacji kosmicznej gdzie zombiaków nie by?o ale za to by?a niesamowita historia o ludziach, którzy t? ca?? pandemi? obserwuj? z niebios, analizuj?, zapisuj? wszystkie k?amstwa polityków, Rockefellerów którzy dorobili si? na k?amstwach o szczepionkach i ca?ej masie innych ludzi odpowiedzialnych za dopuszczenie do takiego stanu rzeczy. I nawet tam mieli fajny konflikt z Chi?sk?, przestarza?? stacj? stacj? kosmiczn?, z któr? próbowano si? porozumie? i nie dano rady pomimo wojny totalnej i upadku wszelkich idea?ów. Zajebista historia. A wojna by?a wsz?dzie nawet w kana?ach i pod oceanem. Bra?y w niej udzia? nawet specjalnie do tego szkolone psy i to co wyprawia?y sprawia?o, ?e mam do psów jeszcze wi?kszy szacunek ni? dotychczas
Autor uwzgl?dni? równie? nowy podzia? si? na ?wiecie oraz nowe ustroje jakie si? potworzy?y, zw?aszcza w Rosji. No po prostu RE WE LA CJA!
Bardzo dobra lektura i polecam ka?demu. Wystawiam 9+/10 i dodaj? do ulubionych.

Co do filmu to czerpie z ksi??ki prawie ca?y w?tek Izraelski i jego wielkiego muru wokó? miasta, który budowano ponad rok czasu od pierwszych zg?oszonych ataków w Chinach. Tylko ?ydzi w to uwierzyli i si? zabezpieczyli. W filmie nawet wida? ca?e opisane specjalistyczne ogrodzenie/siatk?-tunel i wykrywanie Zetów psami. ?wietnie to pokazano. Nie zapomniano równie? o fajnej polityce Izraela i tzw "Dziesi?tym cz?owieku".
Pokazano równie? Kore? Po?udniow? w której g?ówny bohater dowiedzia? si? co tak naprawd? zdarzy?o si? w Korei Pó?nocnej. I to jest zajebiste, bo ksi??ka tego nie t?umaczy, jest to wielk? tajemnic? tego dziwnego i zacofanego kraju. Po?udniowa Korea nawet nie zamierza?a si? dowiedzie? bo ba?a si?, ?e wszyscy zeszli do podziemi i pozamieniali si? w Zombiaki, a w filmie jeden taki by?y z CIA zdradza co tam zasz?o-> i jest to absolutna pere?ka tego filmu :D Serio. Niby absurd, ale jak si? nad tym zastanowi?, to absolutnie genialny pomys? i powinno si? to zastosowa? w razie Zombi apokalipsy. Polecam samemu to odkry?.
Film jest niestety za krótki, ?eby móc pokaza? to wszystko co by?o w ksi??ce. Nie jest to wykonalne nawet w po?owie. Trzeba na to jakiego? mini serialu. Co najmniej z 10 odcinków.
Ale film mia? inn? zalet?-> tempo. W tym filmie przemiana trwa zaledwie 12 sekund a ?wie?e zety po przemianie biegaj?, skacz? i rzucaj? si? na kolejnych ?ywicieli wirusa jak dzikie zwierz?ta. Przez co ca?a pandemia, chaos i strach jest mocno skondensowana i powoduje czasem zacisk zwieraczy. Przypomina to troch? 28 dni/tygodni pó?niej co dla mnie jest wielkim plusem.
Kolejnym plusem jest to, ?e Ameryka nie wychodzi tu na zbawc? ?wiata i wiecznie sprawiedliwych w?ród narodów. G?ówny bohater (Brad Pit) dostaje za zadanie znale?? pacjenta zero w zamian za bezpiecze?stwo  swojej rodziny i ich zakwaterowaniu na bezpiecznym lotniskowcu z dala od l?du. I co? Kiedy tylko...(cholera nie chc? zdradza?)...powiedzmy, ?e Gerry nie daje zna? si?om dowodz?cym okr?tu o swoich poczynaniach,
Spoiler
jego rodzina automatycznie zostaje zes?ana na l?d jako darmozjady i niepotrzebni ludzie na statku.
[Zamknij]
Ma?y szok na plus. S? te? inne ?wi?skie zachowania ludzkie, których nie chc? tu zdradza? i polecam zobaczy? samemu.
Wielkim plusem jest równie? ko?cówka filmu i to jaki sposób sposób ludzie znale?li na Zety. Nie by?o tego ani w ksi??ce ani w ?adnym innym filmie o Zombie. Jest to te? rozwini?cie i zwie?czenie pewnej ZAJEBISTEJ wypowiedzi m?odego pana doktora na temat "matki-natury". Wg niego natura to najlepszy i najwi?kszy seryjny morderca na ?wiecie. Zawsze zostawia ma?e ?lady, bo jak ka?dy seryjny morderca chce by? z?apany....wypowied? jest du?o d?u?sza i jeszcze bardziej ciekawa. ?wietne spostrze?enie i porównanie.
Film nie jest ambitny i nie mia? taki by?. Jest to rozrywka sensacyjna, trzymaj?ca w napi?ciu i dostarczaj?ca mas? radochy, ale trzeba wiedzie? na co si? idzie. Niestety film ma kategori? PG13 wi?c o krwi i gore a la The Walking Dead zapomnijcie. Ale te? nie to by?o zamys?em Brada Pita, który jest równie? producentem tego filmu.
Najlepsz? rekomendacj? by?o to, ?e obok mnie usiada? jedna parka ch?opak i dziewczyna. Blond dziewcz? powiedzia?o, ?e przysz?o g?ównie si? po?mia? z g?upot a ch?opak mia? jej w tym wtórowa?. Pomy?la?em sobie, kuna faka zepsuj? mi ca?y film jak b?d? rechota? i gada?, ale wiecie co? Jak tylko film si? zacz?? to do samego ko?ca nie odezwali si? ani s?owem i ?miali si? tylko w jednym miejscu gdzie faktycznym zabiegiem producentów ?mia? si? nale?a?o. Polecam równie?.
Daj? takie 8-/10

Juby



Nie czytałem książki, ale też wczoraj zaleciałem na nowy film z Bradem, który niespodziewanie stał się największą niespodzianką kasową tego lata.

Sporo rzeczy w WWZ kuleje, za szybko rozkręcająca się akcja na początku (choć może to i lepsze od nudnego, powolnego wprowadzenia), niepotrzebne przerywanie podróży Brada na pokazywanie jego żony, słabe pokazani relacji między bohaterami, idiotyczne sceny jak ta z telefonem w scenie skradania się, czy też śpiewów pod murem Jerozolimy (zawsze gdzie Brad postawi nogę, kilka minut później musi się zacząć atak), PG-13 nie do zniesienia, nader widoczny zminimalizowany trzeci akt filmu, i ujowe zakończenie krzyczące SEQUEL!!!

Ale  w gruncie rzeczy nie jest to jakoś źle napisane, źle wyreżyserowane, źle zagrane, czy złe technicznie. Przeciętny do bólu, typowy blockbuster, na raz do obejrzenia na wakacje w kinie. Ostatnie kilka lat w kinie przyzwyczaiły mnie już do takich gniotów i rozczarowań, że mocno obniżyłem swój próg tolerancji przy ocenianiu, i chyba przez to potraktuje WWZ dość pobłażliwie. Sporo bym w nim zmienił, ale jakotako mi się podobał. 6/10 z sympatii dla Brada (choć do zagrania nie dostał nic).

PS: Nie oglądałem wielu filmów o Zombiech, ale jeśli chodzi o epidemie rozprzestrzeniającą się na cały świat, to Contagion był o wiele lepszy. No i współczuje tym, którzy poszli na WWZ w 3D (sceny na klatce schodowej z początku, czy ta w samolocie musiały być masakrycznie nieczytelne).

Rafalinda

#793
To jest bardzo ważne co napisał Juby w drugim akapicie. To mogą być dla kogoś duże minusy.
Największym jest oczywiście PG13. Zwalnianie na chwilę tempa ukazując rodzinę Gerrego również można traktować jako minus. Choć nie wiem czy jakby non stop do końca trzymać widza za przysłowiowe jaja, dało by taki efekt tym kilku naprawdę dobrym akcjom. USA, Izrael, samolot i siedziba WHO.
Ja sam troszkę ocenę zawyżam, gdyż dla mnie ten film, to niejako uzupełnienie książki a i historię Gerrego traktuje jako jedną z tych 40-stu innych. Uczciwą (wg mnie) oceną dla tego filmu, jako samodzielnego tworu była by mocna 7/10.

Tak sobie poszperałem po "tubisiu", co ludzie sądzą o tym filmie i faktycznie jest tak, że ci którzy czytali książkę dają jakby jedno oczko więcej. Choć ludziom, którzy nie czytali również film się w miarę podobał. Tu jest fajna dyskusja krytyków z Rotten Tomatoes. Fajnie przedstawiają reakcje jakie film w nich wzbudzał. Zwłaszcza dziewczyna z drugiego linku pod koniec swojej recenzji :)
Ale ja sam złapałem się na tym, że po dłuższej akcji nagle czuję jak rozluźniam pośladki :D

https://www.youtube.com/watch?v=K3eChP-NqDs

https://www.youtube.com/watch?v=AWdYKt9JZYY

No i nie wiem czy ten film krzyczy o sequel, gdyż końcówka
Spoiler
dostarcza nam ostateczną metodę na pokonanie lub raczej oszukanie wirusa.
[Zamknij]
Choć nie wiem jak to dalej pociągnął. Ale gdybym ja reżyserował ten film i gdybym chciał robić kolejną część to nie zakończyłbym jej w tak radykalny sposób. Pokazałbym jeden z kilku sposobów na pokonanie krótkoterminowe. Np mróz, który unieruchamia, powstrzymuje i zatrzymuje zombiaki w miejscu. Wszyscy na koniec filmu by myśleli, o jak fajnie, to teraz już z górki i tylko podobijać. A w drugiej części pokazać, że to tylko półśrodek, bo dranie na wiosnę odtają i atakują dalej :D
I jedziemy dalej szukając sposobów na pokonanie zarazy.

Q

Odnośnie wzmianki o mrozie to w wersji pierwotnej film miał się zakończyć:
Spoiler
Originally, the film had a different ending. In it, the plane lands in Moscow rather then crash. The passengers are rounded up, and the elderly and sick are executed. Gerry is drafted into the Russian army. An unknown period of time passes, and we see Gerry fighting the zombies. He realizes the zombies are weak in the cold. The film ended with him getting back to the USA and leading a D-Day like invasion against the undead on the Oregon coast. The ending that was used instead made the movie less brutal and ended it with a glimpse of hope.

http://www.imdb.com/title/tt0816711/trivia?ref_=tt_ql_2
[Zamknij]

What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)