Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Oscary i inne filmowe nagrody

Zaczęty przez LelekPL, 13 Luty 2011, 23:18:39

TheBeatles

Ale potem "specjaliści" będą dawać zawyżone oceny filmowi bo dostał oskara(The Hurt Locker)

LelekPL

#16
Cytat: (A)nonim w 27 Luty  2011, 11:36:32
Oscary, Z?ote Globy itd. chyba najlepiej traktowa? jako wskazówki "jakie filmy mog? by? dobre?".

Dla ludzi nie interesuj?cych si? specjalnie kinem mog? by? w?a?nie takim drogowskazem. Ale Oscary s? te? niejako szans? na wyj?cie z cienia dla wielu twórców, czy aktorów. W prawdzie same nominacje ju? s? takim do?adowaniem, ale zdobycie statuetki mo?e z m?odego aktora zrobi? prawdziw? gwiazd?, lub z starszego aktora charakterystycznego, który dzi?ki temu w ko?cu dostanie w przysz?o?ci ciekawsze role, w tym pierwszoplanowe. W tym roku na pewno s? to Hailee Steinfeld, Melissa Leo, Tom Hooper, czy Jennifer Lawrence. Rok temu natomiast swój wielki powrót zaliczyli Jeff Bridges i Colin Firth, a w tym roku s? znowu g?ównymi kandydatami do g?ównej nagrody. Tak?e maj? do?? spore znaczenie w tej bran?y.

No i True Grit obejrzany. Dobry, ale nie ?wietny. Na poziomie innych wspó?czesnych Westernów jak 3:10 do Yumy, czy Appaloosy, zreszt? dwóch mocno niedocenianych filmów.
Musz? si? natomiast zgodzi? z Jubym, ?e ten rok, pomimo i? nie by?o tak rewelacyjnych filmów jak dwa zesz?oroczne B?karty Wojny i Odlot, to w sumie by? lepszy filmowo ni? 2009.

Wprawdzie w innym temacie ju? wkleja?em podsumowanie roku, ale tu chyba lepiej pasuje, wi?c macie:
Toy Story 3 (Hanks, Allen, Beatty, Keaton, Cusack) Lee Unkrich 9/10
The Social Network (Eisenberg, Garfield, Timberlake) Fincher 8,5/10
Animal Kingdom (Pearce, Joel Edgerton, Luke Ford, James Frecheville) David Michód 8,5/10
The Fighter (Bale, Wahlberg, Adams, Leo) Russell 8,5/10
Inception (DiCaprio, Page, Gordon-Levitt, Watanabe, Cottilard, Hardy, Caine, Murphy, Berenger) Nolan 8/10
I Saw The Devil (Byung-hun Lee, Min-sik Choi) Ji-woon Kim 8/10
The Town (Affleck, Hamm, Hall, Renner, Lively, Cooper) Affleck 8/10
Black Swan (Portman, Kunis, Cassel) Afronosky 7,5/10
The Killer Inside Me (C. Affleck, Alba, Hudson, Koteas, Pullman) Winterbottom 7,5/10
The King’s Speech (Firth, Bonham Carter, Gambon, Pearce, Rush) Tom Hooper 7,5/10
Buried (Reynolds) Rodrigo Cortes 7,5/10
How To Train Your Dragon (Baruchel, Butler, Hill) Dean DeBlois 7,5/10
Tron: Legacy (Hedlund, Bridges, Wilde, Sheen, Hurt) Joseph Kosinski 7,5/10
True Grit (Bridges, Brolin, Damon, Steinfeld) Coen Bros. 7,5/10
The Kids Are All Right (Ruffalo, Moore, Benning, Wasikowska, Hutcherson) Lisa Cholodenko 7,5/10
127 Hours (Franco, Caplan, Mara) Boyle 7,5/10
Blue Valentine (Gosling, Williams, Vogel) Derek Cianfrance 7/10
Scott Pilgrim vs the World (Cera, Winstead, Culkin, Evans, Routh, Kendrick) Wright 7/10
Enter The Void (Nathaniel Brown, Paz de la Huerta) Gaspar Noe 7/10
Unthinkable (Jackson, Moss, Sheen) Gregor Jordan 7/10
Shutter Island (DiCaprio, Ruffalo, Sydow, Haley, Kingsley, Koteas, Williams) Scorsese 7/10
Piranha 3D (Rhames, Lloyd, Dreyfuss, Shue, O’Connell, Roth, Brook, Szohr. McCay) Aja 6,5/10
Kick-Ass (Johnson, Mintz-Plasse, Cage, Strong, Fonseca, Moretz) Matthew Vaughn 6,5/10
The Crazies (Olyphant, Mitchell, Anderson) Breck Eisner 6,5/10
Wall Street 2 (Leboef, Mulligan, Douglas, Brolin, Langella, Sarandon, Sheen) Stone 6,5/10
Prince of Persia (Gyllenhaal, Arterton, Kingsley, Molina, Kebbell) Mike Newell 6,5/10
Four Lions â€" Christopher Morris 6,5/10
The Book of Eli (Washington, Kunis, Oldman, Stevenson, Beals) Hughes Bros. 6/10
Hot Tub Time Machine (Cusack, Chase, Glover, Robinson, Fonseca, Caplan, Corddry) Steve Pink 6/10
Centurion (Fassbender, Kurylenko, Morrissey, West) Marshall 6/10
Paper Man (Daniels, Reynolds, Kudrow, Stone, K. Culkin) K and M Mulroney 6/10
Expendables (Stallone, Statham, Li, Roberts, Lundgren, Austin, Rourke, Couture, Crews, Carpenter, Schwarzenegger, Willis) Stallone 6/10
The American (Clooney) Corbijn 6/10
Predators (Brody, Grace, Braga, Trejo, Mears, Fishburne) Antal 6/10
Never Let Me Go (Mulligan, Knightley, Garfield) Romanek 6/10
Batman: Under The Red Hood (Greenwood, Isaacs, Ackles, Harris) Brandon Vietti 6/10
Iron Man 2 (Downey Jr, Rourke, Paltrow, Johannson, Rockwell, Cheadle, Jackson) Favreau 6/10
The Runaways (Stewart, Fanning, Shannon, Taylor-Compton) Floria Sigismondi 6/10
The Karate Kid (Chan, Smith, Henson) Harald Zwart 6/10
Daybreakers (Hawke, Neill, Defoe) Spierig Bros. 5,5/10
Winter’s Bone (Lawrence) Granik 5,5/10
The Way Back (Farrell, Harris, Strong, Ronan, Sturgess) Weir 5,5/10
Green Zone (Damon, Isaacs, Kinnear, Gleeson) Greengrass 5,5/10
I Spit On Your Grave (Butler) Steven R. Monroe 5,5/10
Machete (Trejo, DeNiro, Alba, Rodriguez, Seagal, Lohan, Marin) Rodriguez 5,5/10
RED (Willis, Malkovich, Urban, Mirren, Freeman, Dreyfuss, Cox) Schwentke 5,5/10
The Other Guys (Wahlberg, Ferrell, Jackson, Johnson, Keaton, Mendez, Wayans Jr.) McCay 5,5/10
Easy A (Stone, Kudrow, Bynes, Hayden Church, Tucci, Badgley) Will Gluck 5,5/10
The Ghost Writer (Brosnan, McGregor, Wilkinson) Pola?ski 5,5/10
Tomorrow, When The War Began (Tonkin, Hurd-Wood) Stuart Beattie 5,5/10
Conviction (Rockwell, Swank, Lewis, Driver) Tony Goldwyn 5,5/10
Nowhere Boy (Johnson, Scott Thomas, Sangster, Morrissey) Sam Taylor Wood 5,5/10
Universal Soldier: Regeneration (Van Damme, Lundgren, Arlovski) Hyams; 5,5/10
Knight and Day (Cruise, Diaz, Sarsgaard, Dano) Mangold 5,5/10
Faster (Johnson, Bob Thornton, Bloodgood, Grace, Gugino) George Tillman Jr. 5,5/10
She’s Out Of My League (Baruchel, Eve, Miller, Vogel) Jim Field Smith 5,5/10
Paranormal Activity 2 5,5/10
Justice League: Crisis On Two Earths (Harmon, Woods, Baldwin, Torres) Sam Liu 5,5/10
Due Date (Downey Jr., Galifianakis, Monaghan, Foxx, Lewis, RZA) Phillips 5,5/10
Charlie St. Cloud (Efron, Basinger, Liotta) Burr Steers 5/10
Legion (Bettany, Quaid, Gibson, Jones, Durand, Palicki) Scott Stewart 5/10
A Nightmare on Elm Street (Haley, Mara, Gallner) Samuel Bayer 5/10
Unstoppable (Washington, Pine, Dawson) T. Scott 5/10
MacGruber (Forte, Wiig, Phillipe, Kilmer) Jorma Taccone 5/10
Robin Hood (Crowe, Blanchett, Strong, Durand, von Sydow, Hurt) Scott 5/10
Get Him To The Greek (Hill, Brand, Combs) Nicholas Stroller 5/10
Leap Year (Goode, Adams, Lithgow) Anand Tucker 5/10
Edge of Darkness (Gibson, Winstone) Campbell 5/10
Chloe (Seyfried, Moore, Neeson) Atom Egoyan 5/10
Step Up 3D 5/10
The Loved Ones 4,5/10
Devil 4,5/10
A Team (Cooper, Neeson, Jackson, Biel, Copley, Wilson) Joe Carnahan 4,5/10
Wolfman (Del Toro, Hopkins, Blunt, Weaving) Johnston 4,5/10
I’m Still Here (Phoenix) Affleck 4,5/10
Burke and Hare (Pegg, Serkis, Curry, Lee, Fisher, Wilkinson, Merchant) Landis 4,5/10
Repo Men (Law, Whitaker, Braga, Schreiber) Miguel Sapochnik 4,5/10
Love And Other Drugs (Gyllenhaal, Hathaway, Platt, Azaria) Zwick 4,5/10
Jonah Hex (Brolin, Fox, Shanon, Malkovich) Jimmy Hayward 4,5/10
Clash of the Titans (Worthington, Neeson, Arterton, Fiennes, Miko) Letterier 4,5/10
Monsters 4/10
Superman/Batman: Apocalypse 4/10
Stone (De Niro, Norton, Jovovich) John Curran 4/10
Death At The Funeral (Lawrence, Rock, Glover, Morgan Saldana, Marsden, Dinklage) Neil Labute 3,5/10
Lost Boys 3 (Feldman) Charnov 3,5/10
Date Night (Kunis, Franco, Carell, Fey, Liotta, Wahlberg, Ruffalo, Wiig) Shawn Levy 3,5/10
The Losers (Saldana, Morgan, Evans, Elba, J. Patric) Sylvain White 3,5/10
From Paris With Love (Travolta, Rhys Meyers, Smutniak) Pierre Morel 3/10
And Soon The Darkness (Heard, Urban, Yustman) Marcos Efron 3/10
Dinner For Schmucks (Rudd, Carell, Galifianakis) Jay Roach 3/10
Twilight: Eclipse (Stewart, Pattinson, Lautner, Greene, Fanning, Dallas Howard) Slade 3/10
Cop Out (Willis, Morgan, Brody, Trachtenberg) Smith 2/10
Alice in Wonderland (Depp, Bohnam Carter, Hathaway, Rickman, M. Sheen) Burton 2/10
Just Wright (Latifah, Common, Patton) Sanaa Hamri 2/10
Skyline (Balfour, Faison, Daniel, Zayas) Strause 2/10
Valentine’s Day (Kutcher, Cooper, Alba, Bates, Biel, Foxx, Garner, Grace) Marshall 2/10
Resident Evil: Afterlife (Jovovich, Larter) Anderson 2/10

Nooo "troch?" wi?cej filmów widzia?em w tym roku od Juby'go ;) , ale niektóre naprawd? chcia?bym wyrzuci? z pami?ci. Jednak jak wida? wszystkie nominowane filmy mi si? w miar? podoba?y (Winter's Bone troch? odstaje od konkurencji), tak?e podobnie jak Juby nie b?d? specjalnie zawiedziony z wyników, no chyba, ?e Bale nie wygra g?ównej statuetki. Ale je?li to ja mia?bym wybiera? spo?ród nominowanych to g?osowa?bym w ten sposób:
http://www.moviefancentral.com/lelekpl/blogs/who-should-win-today

(A)nonim

CytatAle Oscary są też niejako szansą na wyjście z cienia dla wielu twórców, czy aktorów.
Oczywiście, ale czy statuetka zmienia poziom ich gry w danym filmie? Opinie "specjalistów" też trzeba traktować tylko jako drogowskaz, za bardzo nie denerwuje mnie że "To nie jest kraj dla starych ludzi" jest uważane za świetny film.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

LelekPL

Oczywiście, że nie zmienia. Zmienia natomiast materiał, jaki potem dostają.

Juby

Air nie tylko ty widziałeś więcej filmów ode mnie w tym roku. Znam dwóch typków na FilmWebie, którzy w 2010 ocenili ponad 70 tytułów. ;)

LelekPL

No ja wrzuciłem tu wam blisko 97 ;) ale doliczając do tego tegoroczne dokumenty, wyjdzie spokojnie ponad setka. Z Oscarowych nie widziałem jeszcze tylko w całości Restrepo (dwa razy zasnąłem na tym samym momencie), ale najlepszy wydaje mi się Exit Through The Gift Shop. Był to jedyny dokument, który nie tylko wciągał, ale solidnie bawił. Pozostałe też są dobre, więc polecam, ale jedyny dokument, który mógłby konkurować z Exit to 4-godzinny Never Sleep Again o serii filmów Koszmar z Ulicy Wiązów. Nawet osobom, nie przepadającym za tą serią powinien się spodobać, zwłaszcza miłośnikom sztuki filmowej.

RafBat

 Wiecie, tak sobie myślę, że spora część współczesnych polskich (ale i nie tylko) reżyserów spokojnie dałaby sobie rękę odciąć (...w przenośni-żeby ktoś mi się tu tego fragmentu zdania nie czepiał ;) ), żeby tylko otrzymać Złotą Malinę. Toż to wspaniała forma reklamy dla filmu. :D

Juby

Oto mój komentarz (dość obszerny) odnośnie wczorajszej gali rozdania nagród Akademii Filmowej:
http://www.filmweb.pl/user/Juby_/blog/525628

TheBeatles

Powiem krótko Akademia broniła się aby Incepcja nie dostała więcej Oskarów niż King Speach
Incepcja powinna dostać Oskara za scenariusz i scenografię i muzykę a Fincher za reżyserię.

(A)nonim

Z ciekawości, macie coś do Slumdoga?
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

TheBeatles


Hydro

Bez jaj... nie rozumiem jak 'Incepcja' mog?a nie dosta? Oscara za scenariusz i muzyk?.
It's a funny world we live in.

TheBeatles

Jak już mówiłem akademia nie chciała aby incepcja zdobyła najwięcej nagród

Roy_v_beck

Hmmm "King's Speech" o dziwo jak najbardziej zas?uguje na nagrod? dla najlepszego filmu, ale ju? co do re?yserii i scenariusza, to si? zgadzam z przedmówcami. Jedynie za re?yseri? to da?bym Aronofsky'emu Oskara, bo naprawd? zas?u?y?. No i muzyk? te? "127 godzin" mia?o najlepsz?, tylko troch? g?upio dawa? dwa lata z rz?du temu samemu facetowi nagrod?.

A co do Slumdoga - nie lubi? tego filmu. Nie lubi? w ogóle azjatyckich kultur, wi?c zupe?nie nie potrafi?em wspó?czu? g?ównemu bohaterowi.

LelekPL

Nudy, lizanie ty?ków, nudy, lizanie ty?ków, nudy, Kirk Douglas, nudy, wchodzenie w ty?ki, nudy, nudy. Tak mo?na podsumowa? te rozdanie. Prowadz?cy spisali si? fatalnie, ?arty je?li jakie? w ogóle by?y, bo nie zauwa?y?em, to ca?kowicie nie?mieszne (no, poza Marky Markiem). Franco by? ewidentnie za mocno spalony i nie poci?gn?? nieudolnej w tej roli Hathaway. Najwi?kszy wtf moment to zdecydowanie umieraj?cy Kirk Douglas na scenie... Nie wiem kto z producentów my?la?, ?e to b?dzie dobry pomys?.
Akademia znowu wybra?a opcj? bezpieczn? i ma?o inspiruj?c?. Owszem, The King's Speech to dobry film, ocieraj?cy si? o bardzo dobry, ale ?eby najlepszy w tym roku? Jednak nie jest zaskoczeniem, ogólnie takowych praktycznie nie by?o. Fincher niby zosta? obrabowany, ale czy kto? na prawd? s?dzi?, ?e dadz? mu Oscara. Akademia jest bardziej uprzedzona w stosunku do niego, a ni?eli do Nolana i wiadomo to od lat, jedynie czasami rzucali mu ko?? w postaci nominacji. Poza tym nie by?o raczej ?adnych kontrowersji, chyba, ?e liczy? brak Corey'go Haima w "monta?u zmar?ych". Jak Toy Story 3 i Bale dostali swoje Oscary dla mnie potem by?o ju? oboj?tne co si? potoczy dalej. No i brawa dla Christiana, zdecydowanie najpewniejszy Oscar tego wieczoru. Czy co? mnie zniesmaczy?o? Poza zn?caniem si? nad Kirkiem Douglasem, chyba jedynie 2 (s?ownie DWA) Oscary dla tej okropnej Alicji w Krainie Czarów. Nie powiem, w kategoriach w których dosta?a nie odstawa?a wiele (a przynajmniej w kostiumach), ale je?li Tron nie dostaje nawet nominacji w swoich koronnych kategoriach, bo nie jest wed?ug Akademii na poziomie Oscarów to Burtona nie powinni w tym roku nawet zaprasza? za co? takiego :P

Cytat: (A)nonim w 28 Luty  2011, 16:40:00
Z ciekawo?ci, macie co? do Slumdoga?

Sympatyczny film, niez?a historia mi?osna, ale te? nie powinien wygra?. W tamtym roku TDK by? zdecydowanie najlepszym filmem, a z samych nominowanych Frost/Nixon te? by? lepszym filmem.
Posted on: 28 Luty  2011, 17:46:22

 Troch? mnie dziwi natomiast, czemu w Polsce The Social Network tak wiele osób uwa?a za strasznie s?aby film, a King's Speech, czyli b?d? co b?d? Karate Kid 2.0 uwa?a za rewelacje ;)