Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Dlaczego kochamy superbohaterów?

Zaczęty przez Drawski, 25 Luty 2011, 16:39:37

BatQueen

Tak się jakoś złożyło  :P
A tak w ogóle co tam Peter Parker... jedna jaskółka wiosny nie czyni  ;D
Czy życie superbohaterów jest proste? Oczywiście, że nie. Najgorsze to chyba ukrywanie swojego alter ego, reszta jest tak jakby "pikusiem" skoro sami się zdecydowali, że będą stać na straży prawa.

JaRo II

 Ja si? zacz??em interesowa? superbohaterami na prze?omie koniec podstawówki- pocz?tek gimnazjum. Sk?d si? to u mnie wzi??o? Zawsze fascynowa?y mnie postaci, które skrywa?y twarz za mask? (uwielbiam maski), co te? zaowocowa?o moj? drug? fascynacj?- filmowymi slasherowymi mordercami. Od tego si? zacz??o- maski, wymy?lne kostiumy, charakterystyczni przeciwnicy i spora dawka sensacji/ akcji (bardzo lubi? kino akcji z lat '80). Dopiero pó?niej z czasem zacz??em w tych postaciach docenia? co? wi?cej ni? tylko ich kostiumy. I wtedy z pewn? przykro?ci? stwierdzi?em, ?e to co? wi?cej potrafi mi da? tylko Batman. Reszta bohaterów jest w porz?dku, ale s? to postacie zbyt p?askie, kolorowe i przerysowane, tak naprawd? na wi?ksze ambicje (mrok, tragizm) sta? tylko Batmana. Do dzi? interesuj? si? superbohaterami (jednymi bardziej, drugimi znacznie mniej), ale teraz przede wszystkim uwag? zwracam na mroczne, smutne i zarazem tragiczne historie (po prostu lubi? takie melancholijne opowiastki) st?d Batman stoi u mnie na pierwszej pozycji, reszta daleko, daleko z ty?u.
Na początku duże Jot, a pomiędzy małym 'a' i 'o' znak Robina rozświetla to = JaRo